Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 7-14 Shtator sipas astrologut Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Ka disa këshilla për shenjat që duhet të kenë kujdes këtë javë në lidhje me punën, financat apo dhe marrëdhëniet në çift. Për disa kjo javë do ketë zhvillime e disa të tjerë ka favorizime nga yjet. Ky është parashikimi javor nga Jorgo Pulla. Dëshirat ripërcaktohen, vonesat dhe pengesat na shqetësojnë. E gjithë vëmendja është drejt jetës së përditshme këtë javë, pasi dielli tek Virgjëresha luan një rol kryesor në hartën astrologjike. Më 9 shtator, ai formon një trekëndësh me Jupiterin në Bricjap dhe krijon kushtet për zhvillime të rëndësishme për sa i përket punës dhe planifikimit ditor. Nuk përjashtohet që mund të ketë zhvillime të rëndësishme në vendin e punës që lëvizim ndërsa vijnë mundësi që ne jemi thirrur të kapim.

Është e mundur që të ketë propozime që do të jenë veçanërisht të favorshme dhe mund të na ndihmojnë në zhvillimin tonë dhe në mënyra të reja për sa i përket karrierës sonë. Sigurisht, është e nevojshme të heqim qafe sjelljet e mundshme arrogante dhe të tepërta që mund të krijohen për shkak të optimizmit të tepërt që kemi. Në romancë, kushtet janë ideale për zgjidhjen e çështjeve rutinë që mund të shqetësojnë marrëdhënien tonë. Çdo detaj që krijon tension mund të lihet në të kaluarën. Më 11 shtator, Marsi fillon rrugëtimin e tij të kundërt tek Dashi (që nga 9 shtatori është në një ngërç) dhe na shtyn të kalojmë një periudhë kërkimesh intensive për sa i përket dëshirave tona. Deri më 19 nëntor kemi mundësinë të rishikojmë dëshirat, planet dhe aspiratat në të gjitha nivelet e jetës sonë. Ne duhet të jemi të kujdesshëm në jetën tonë profesionale dhe personale, pasi mund të ketë më shumë tensione dhe vështirësi që duhet të menaxhojmë. Është e domosdoshme që të përfitojmë nga kjo kohë për të kuptuar nëse në përgjithësi po ndjekim rrugën që na kënaq në jetën tonë. Në romancë, egocentrizmi dhe nervozizmi do të jenë këshilltarë të këqij në vendimet e mundshme për të cilat më vonë do të pendohemi. Në biznes, është më mirë të mos bëjmë fillesa të reja, por të bëjmë ndryshime që mund të jenë të nevojshme në veprimet tona ekzistuese.

Në të njëjtën ditë, Dielli në Virgjëreshë formon një kontrast me Neptunin tek Peshqit dhe krijon iluzione që ndikojnë në veprimet tona të përditshme. Është mirë që të mos marrim iniciativa në çështjet e punës që na shqetësojnë, pasi ka shumë të ngjarë të ketë gabime që do të kenë kosto të konsiderueshme për ne. Në të njëjtën kohë, le të lëmë mënjanë për ca kohë diskutimet ose marrëveshjet e mundshme me njerëz nga mjedisi profesional, sepse ka shumë të ngjarë që ato të mos na japin një pamje objektive të gjërave. Është e nevojshme të veprohet me realizëm absolut për atë që është një nevojë urgjente për të zgjidhur. Përndryshe, sentimentalizmi do të mjegullojë peizazhin dhe do të krijojë probleme të rëndësishme në të gjitha nivelet e jetës së përditshme. Për të qenë të informuar, mos harroni të lexoni parashikimet tona ditore çdo ditë. Javë të mbarë!

DASHI
I dashur Dash, këtë javë mund të mendoni se ajo që dëshironi të bëni ka një shkallë të konsiderueshme vështirësie, kështu që do t’ju duhet të rivlerësoni veprimin tuaj. Marsi në shenjën tuaj të zodiakut fillon rrugëtimin e tij të kundërt në 9/9 dhe tregon se tani fillon një periudhë gjatë së cilës do t’ju duhet të rishikoni dhe rivlerësoni marrëdhëniet personale, bashkëpunimet dhe planet e periudhës së mëparshme. Mundohuni të mos rrëmbeheni nga vendime impulsive dhe veprime që mund të krijojnë probleme.

Dashuria
Komunikimi do të jetë shumë i dobishëm të paktën dy ditët e para të javës, kështu që përfitoni prej tij për të arritur partnerin tuaj në komunikim. Nëse jeni i lirë, është e mundur që një bisedë t’ju afrojë me një person që është në mjedisin tuaj të punës ose takoheni çdo ditë. Nga 9/9 me rrugëtimin e kundërt të Marsit në shenjën tuaj të zodiakut, është e mundur të ndryshoni mendim për një njohje të kohëve të fundit ose për dëshirat tuaja në një kontekst më të përgjithshëm. Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet të keni kujdes me vendimet që merrni dhe mos nxitoni, në mënyrë që të mos bëni një veprim të gabuar.

Puna dhe Ekonomia
Këtë javë mund të ndjeni se ka njerëz në punën tuaj dhe në mjedisin profesional që po ju irritojnë. Mundohuni të përdorni aftësitë tuaja të komunikimit për të zgjidhur çështje të tilla dhe jo “fuqinë” tuaj pasi kjo mund të hapë një cikël tensioni. Në gjysmën e dytë të javës është e mundur të filloni të mendoni ndryshe për një çështje profesionale.

DEMI
Ju demët këtë javë do ta kapni veten duke menduar për disa çështje të së kaluarës dhe veprimet që keni ndërmarrë mbi to. Marsi fillon rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën e Dashit dhe tregon se në periudhën e ardhshme shpesh do të sillni ndërmend lëvizjet që kanë të bëjnë me çështje personale ose profesionale. Është shumë e mundur – sa i përket një çështje personale – të ndieni se keni bërë disa veprime të gabuara dhe tani është koha e duhur për t’u përpjekur t’i korrigjoni ato.

Dashuria
Këtë javë ka të ngjarë që disa çështje që kishin krijuar tension midis jush dhe partnerit tuaj do të dalin përsëri në pah. Nga këto ditë fillon një periudhë gjatë së cilës do të vini re se disa gjëra mund të mos jenë aq të qarta dhe kjo është diçka që do të krijojë mendime të dyta dhe të treta. Nëse jeni të lirë duhet të keni kujdes dhe të qëndroni larg njerëzve që ju dërgojnë mesazhe të kopjuara pasi kjo do t’ju hutojë.

Puna dhe Ekonomia
Këtë javë ka të ngjarë të mësoni disa gjëra që kishin ndodhur profesionalisht në të kaluarën por deri më tani janë mbajtur të fshehta. Për shkak të faktit që jeni në një periudhë që do të ketë një formim të fortë, do të ishte mirë të shmangni lëvizjet që mund t’ju ekspozojnë para njerëzve në mjedisin tuaj profesional. Një propozim i ri për karrierën mund t’ju kthejë në disa nga planet që keni pasur për punën tuaj në të kaluarën, por për arsye të ndryshme nuk keni qenë në gjendje t’i përfundoni ato.

BINJAKËT
Binjakët këtë javë duhet të ken kujdes pasi ka shumë të ngjarë që të ketë disa çështje me njerëzit në mjedisin tuaj miqësor. Marsi fillon rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën e Dashit në 9/9 dhe ka shumë të ngjarë të krijojë nevoja dhe dëshira të tjera tek ju. Kjo do të rezultojë që ju të shihni me një “sy tjetër”, pjesëmarrjen tuaj në një grup njerëzish apo edhe në një grup. Tani duket se po fillon një periudhë e cila do të ketë sqarime në mjedisin tuaj miqësor dhe shoqëror.

Dashuria
Këtë javë duket se do t’ju afrohet një person i cili do të tregojë qartë interesin tuaj, diçka që do të rrisë vetëbesimin tuaj. Nëse doni dikë, tani është koha ta bëni të ndihet prania juaj pasi me siguri do të keni sukses. Aftësitë tuaja të komunikimit janë pika juaj e fortë në zgjidhjen e çështjeve emocionale nëse jeni beqar apo tashmë në një marrëdhënie.

Puna dhe Ekonomia
Diskutimet për punë dhe emërimet e biznesit duket se kanë këtë fundjavë dhe është e mundur që të dhënat e reja të dalin prej tyre. Përdorni aftësitë tuaja të komunikimit për të fituar përshtypje dhe për të reklamuar punën tuaj në mënyrën më të mirë. Ajo që duhet t’i kushtoni vëmendje këtyre ditëve është komunikimi me kolegët, pasi duket se mund të ketë ose përshtypje të gabuara ose disa keqkuptime.

GAFORRJA
Gaforrja e dashur, këtë javë duket se ka shumë biseda me njerëzit tuaj dhe të dashurit tuaj. Përveç këtyre diskutimeve është një javë e mirë për të bërë një plan të mirë financiar por edhe për të filluar kursimet. Më 9/9 Marsi fillon rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën e Dashit dhe ju thotë të kushtoni vëmendje të madhe lëvizjeve që do të bëni dhe vendimeve që do të merrni, veçanërisht nëse ato lidhen me sektorin profesional.

Dashuria
Kontakti me partnerin tuaj do të ndihmojë psikologjinë dhe disponimin tuaj të mirë prandaj mos e lini pas dore pa marrë parasysh sa punë keni këto ditë. Nëse jeni i lirë, është e mundur të afroheni me një person që nuk e prisni dhe arsyeja për këtë do të jetë një bisedë që do të bëni midis jush. Duket gjithashtu se ka shanse të takoni një person shumë interesant përmes kontaktit tuaj me njerëzit përreth jush.

Puna dhe Ekonomia
Marsi fillon rrugëtimin e tij të kundërt tek Dashi në 9/9 dhe ju tregon se sektori profesional ka nevojë për vëmendje të veçantë në të ardhmen e afërt. Është e mundur të shihni se disa nga planet tuaja do të fillojnë të vonohen ose disa të tjera mund të shtyhen. Do të ishte mirë t’i besonit rrjedhës së gjërave dhe ngjarjeve pasi duket se do të pastrojë peizazhin profesional. Ajo që nuk duhet të harroni është se lëvizjet impulsive janë “të ndaluara” këtë javë, pasi ato mund të krijojnë shumë probleme!

LUANI
Luani këtë javë duket se do të ketë mundësi në çështjet personale dhe financiare pasi Afërdita që është në shenjën tuaj, ndihmon shumë situatën në këto dy zona. Takimet me njerëz interesantë janë në skenarët e kësaj jave, gjë që duket se është interesante. Më 9/9 Marsi do të fillojë rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën e Dashit dhe kjo tregon se disa plane që keni pasur për periudhën tjetër dhe kanë të bëjnë ose me një udhëtim ose me çështje arsimore, mund të kenë nevojë të rishikohen.

Dashuria
Me Afërditën në shenjën tuaj të zodiakut nga java e kaluar, duket se do të favorizoheni në çështjet romantike. Nëse jeni i lirë, ka shumë të ngjarë që të takoni njerëz të rinj dhe me disa prej tyre do të vini re se keni shumë të përbashkëta! Nëse tashmë jeni në një lidhje ia vlen të investoni kohë në këtë marrëdhënie pasi është e sigurt që do të fitoni. Ka mundësi që ideja e të jetuarit me partnerin tuaj ose zyrtarizimi i marrëdhënies suaj mund të bjerë në tryezë!

Puna dhe Ekonomia
Këtë javë duket se disa çështje të biznesit do të vonohen ose mund të lindin disa probleme që nuk i keni pasur në mendje. Kjo do të bëjë që ju të frenoni dhe kjo do t’ju irritojë. Mundohuni të mos veproni impulsivisht në çështjet e biznesit dhe çdo çështje që lidhet me njerëzit në mjedisin tuaj profesional. Rrugëtimi i kundërt i Marsit ju tregon të shikoni përsëri qëllimet që kishit vendosur në të ardhmen e afërt, pasi ndryshimi i të dhënave ka të ngjarë të sjellë ndryshim edhe tek ata.

VIRGJËRESHA
Virgjëresha këtë javë duket se është veçanërisht e zënë me çështje që lidhen me marrëdhëniet tuaja ndërpersonale dhe rrethanat astrologjike që ekzistojnë janë të dobishme për t’i zgjidhur ato deri në mes të javës. Më 9/9 Marsi fillon rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën e Dashit dhe do të merret me disa çështje që nuk i kishit zgjidhur deri më tani. Këto çështje mund të lidhen me sektorin financiar, si dhe disa nga detyrimet e tij. Mundohuni t’i zgjidhni menjëherë, pasi sa më shumë që i lini aq më vështirë do t’i zgjidhni më vonë.

Dashuria
Këtë javë duket sikur është e mundur të caktoni një takim me një person që ju ka tërhequr interesin. Në përgjithësi, duket se çështjet tuaja emocionale do të lëvizin në prapavijë, por duhet të keni kujdes në rast se jeni tashmë në një marrëdhënie. Nëse keni një fond të përbashkët me partnerin tuaj këtë javë duhet të jeni në humor të mirë për të zgjidhur çështje që lidhen me llogaritë dhe detyrimet financiare, pasi këto mund të jenë shkak për tension midis jush.

Puna dhe Ekonomia
Këtë javë duket se mund të keni disa plane që kanë të bëjnë me sektorin profesional, por rrethanat nuk janë të favorshme që ju t’i zbatoni ato. Ju nuk keni nevojë të nguteni dhe duhet të mbani mend se si momenti i duhur lidhet drejtpërdrejt me rrethanat përreth tij. Një çështje profesionale me implikime financiare mund të jetë një burim stresi për ju, prandaj do të ishte mirë të përpiqeni ta zgjidhni menjëherë në mënyrë që të mos ju stresojë. Vlerësimet dhe veprimet profesionale janë po aq të mundshme këto ditë.

PESHORJA
Ju Peshore këtë javë duket se do të keni disa takime miqësore dhe kontakte me njerëz, të cilat do t’ju ndihmojnë të kaloni një kohë të mirë dhe do t’ju lehtësojnë nga jeta e përditshme intensive. Më 9/9 Marsi fillon rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën përballë Dashit dhe tregon se në periudhën e ardhshme ka të ngjarë të ketë një atmosferë të tensionuar në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, pasi “të tjerët” shpesh do t’ju japin një arsye për tu irrituar. Sqarimet në marrëdhëniet personale dhe profesionale janë të pashmangshme, por do të ishte mirë të shmangni vendimet impulsive, të cilat mund t’ju çojnë drejt veprimeve të gabuara.

Dashuria
Takimi me miqtë tuaj do të fshehë surpriza të këndshme këtë javë, pasi duket se përmes tyre do të takoni një person që do të tërheqë interesin tuaj. Nëse tashmë jeni në një lidhje nga 9/9 e tutje, duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë çështjeve që e shqetësojnë atë, në mënyrë që të zvogëloni shanset e tensioneve. Nëse doni që kjo marrëdhënie të rritet më e fortë dhe të durojë me kalimin e kohës, përpiquni të mos lini “njolla gri” në të dhe të zgjidhni çështjet e së kaluarës.

Puna dhe Ekonomia
Këtë javë ka të ngjarë të ketë ngjarje që lidhen me punën tuaj dhe do t’ju bëjnë të ripërcaktoni qëllimet tuaja profesionale. Ka mundësi të filloni të shihni një marrëdhënie profesionale ndryshe dhe të merrni një vendim në lidhje me të, të cilin deri më tani nuk e keni pasur në mendje. Gjëja më e mirë për të bërë këtë javë është të vendosni se çfarë dëshironi në të ardhmen e afërt dhe në lidhje me punën tuaj, në mënyrë që të gjeni një mënyrë për ta bërë atë. Rrugëtimi i kundërt i Marsit mund të sjellë pengesa nga njerëzit në mjedisin tuaj profesional, kështu që ju duhet të keni antenat tuaja të hapura për t’i shmangur ato.

AKREPI
Për ju Akrepat, kjo javë tregon se si do të përqendroheni në fushën profesionale dhe çdo çështje që lidhet me të, pasi Afërdita që është në shenjën e Luanit ju ndihmon të bëni gjithçka që lidhet me punën. Rrugëtimi i kundërt i Marsit nga shenja e Dashit fillon në 9/9 dhe ka të ngjarë të vini re se me të fillojnë ndryshimet në jetën tuaj të përditshme. Në periudhën tjetër duket se përparësitë tuaja do të ndryshojnë, diçka që do të krijojë ndryshime në orarin tuaj ditor. Disa plane mund të duket se vonohen por kjo do t’ju japë mundësinë t’i vlerësoni ato më mirë.

Dashuria
Java ka një interes të fortë profesional dhe krijon lëvizshmëri në çështje që lidhen me punën, si rezultat i së cilës ju duhet të kaloni disa orë të tjera në të. Kjo ka të ngjarë t’ju sjellë më afër një personi në mjedisin tuaj profesional, por në të njëjtën kohë ka të ngjarë të krijojë tensione në jetën tuaj personale. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, shmangni transferimin e intensitetit të punës tek partneri juaj, pasi shanset për të hyrë në konflikt për çështje profesionale si dhe çështje të përditshme, është një skenar i mundshëm.

Puna dhe Ekonomia
Këtë javë duhet të keni durim me çështjet që lidhen me sektorin profesional pasi duket se mund të krijohen vonesa në disa prej tyre. Rrugëtimi i kundërt i Marsit nga 9/9 nuk do të ndihmojë veprimin dhe mund të vini re se ndërsa doni të bëni disa lëvizje nuk ka sfond të përshtatshëm për t’i bërë ato. Tani është koha e duhur për të filluar zgjidhjen e çështjeve që kanë pezull për një kohë të gjatë, në mënyrë që të mos i “mbani” ato në jetën tuaj të përditshme më.

SHIGJETARI
Shigjetari i dashur këtë javë do të përpiqet të përqendrohet në çështjet profesionale pasi veprimet që do të bëni në këtë fushë do të jenë shumë të rëndësishme për zhvillimin e çështjeve jo vetëm profesionale por edhe financiare. Ka shumë të ngjarë që ju të merrni një propozim të ri profesional i cili do të shoqërohet me një pjesë tërheqëse financiare. Nga 9/9 Marsi fillon rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën e Dashit dhe do t’ju ndihmojë të rivlerësoni marrëdhëniet personale dhe të arrini në përfundime të dobishme! Mesazhi i Marsit të kundërt është që të mos përsërisni gabimet e së kaluarës në një marrëdhënie që keni tani.

Dashuria
Këtë javë duket se do të ketë ngjarje që do t’ju drejtojnë të bëni një kthim prapa dhe të vlerësoni nga marrëdhëniet nga e kaluara në një marrëdhënie që ka një të tashme. Kthimi prapa do t’ju ndihmojë të njihni pjesën tuaj të përgjegjësisë në disa gjëra dhe të mos përsërisni të njëjtat gabime. Nëse jeni beqar, është e mundur të takoheni përsëri me një person që ka qenë një histori romantike në të kaluarën, por për disa arsye nuk ka evoluar.

Puna dhe Ekonomia
Aspektet harmonike të Diellit që është në Virgjëreshë me shumë yjet që ekzistojnë në shenjën e Bricjapit do të ndihmojnë shumë çështje profesionale dhe financiare, për sa kohë që ju gjithashtu shfaqni interes në këto dy fusha. Ka mundësi që diskutimet të lindin për një bashkëpunim të ri profesional ose që të jeni në gjendje të caktoni një marrëveshje financiare në favorin tuaj. Ajo që duhet të mbani mend në çdo rast është se nëse i kushtoni kohë punës tuaj atëherë është e sigurt se si do të fitoni.

BRICJAPI
Bricjapi këtë javë duket se do të ketë takime, por edhe zhvillime në çështjet tuaja personale që do të ngrenë disponimin. Dielli është në shenjën e Virgjëreshës dhe aspekti harmonik që formon me Jupiterin në shenjën tuaj krijon rrethana të favorshme në jetën tuaj personale. Nga 9/9 duket se klima do të ndryshojë që kur fillon rrugëtimi i kundërt i Marsit në shenjën e Dashit, i cili sjell në pah çështjet familjare. Mundohuni të shmangni tensionet që mund të lindin në shtëpi dhe përdorni aftësitë tuaja diplomatike për të zgjidhur një çështje familjare.

Dashuria
Këtë javë duket se do të keni një takim të këndshëm me një person që ju intereson, diçka që do të ngjyrosë këndshëm disponimin dhe psikologjinë tuaj. Aspekti harmonik midis Diellit dhe Jupiterit ndihmon shumë në çështjet që lidhen me fushën romantike. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje çështjeve që kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj, pasi ka shumë të ngjarë të krijojnë konflikte midis jush dhe në fund të fundit të ndikojnë negativisht në klimën e marrëdhënies tuaj.

Puna dhe Ekonomia
Këto ditë mund të ketë disa çështje në sektorin profesional që do t’ju irritojnë, por mos harroni se nëse nuk veproni me humor impulsiv, atëherë është e sigurt që do të jeni në gjendje t’i zgjidhni ato. Nga 9/9 me rrugëtimin e kundërt të Marsit në shenjën e Dashit është e mundur që të ketë disa pengesa në emërimet e biznesit ose planet e biznesit që keni pasur në mendje. Ajo që duhet të bëni është të ktheheni prapa dhe të shikoni çështjet e lidhura me punën që nga fillimi, pasi kjo do t’ju ndihmojë të kuptoni nëse keni bërë lëvizjet e duhura.

UJORI
Ju Ujorë këtë javë duket se do të shqetësoheni për disa çështje që lidhen me punën dhe detyrimet e përditshme, si dhe disa çështje financiare që shqetësojnë njerëzit e tjerë. Mos harroni se mund të zgjidhni gjithçka që vjen për sa kohë që jeni në humor të mirë. Më 9/9 Marsi fillon rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën e Dashit dhe duket se do t’ju vërë në procesin e të parit përsëri dhe vlerësimin e marrëdhënieve me njerëzit që janë afër jush. Kushtojini vëmendje të veçantë marrëdhënieve që keni me të afërmit tuaj dhe mos lejoni që keqkuptimet e vogla të krijojnë probleme të mëdha.

Dashuria
Këto ditë duket se do të jeni dyshues ndaj partnerit tuaj, diçka që duhet ta zbusni në mënyrë që të mos krijoni tensione mes jush. Rrugëtimi i kundërt i Marsit në shenjën e Dashit nga 9/9 ju tregon se si është më mirë të zgjidhni vetë çështjet që lidhen me fushën romantike dhe të mos përfshini palë të treta në të. Nëse jeni të lirë është e mundur të takoni përsëri një person i cili kishte tërhequr interesin tuaj në të kaluarën dhe tani është krijuar një romancë e re me baza të reja.

Puna dhe Ekonomia
Këtë javë është e mundur që të ketë disa çështje të përditshme që do t’ju irritojnë pasi ka shumë të ngjarë që ju nuk do të jeni në gjendje të zgjidhni gjithçka. Energjia juaj nuk duket të jetë në nivele të larta për këto ditë, prandaj duhet të jeni shumë të kujdesshëm kur zgjidhni ta kanalizoni atë. Një bisedë që do të bëni me një person që është afër jush dhe ka të bëjë me punën, duket se ju ndihmon të gjeni zgjidhjen që kërkoni.

PESHQIT
Peshqit këtë javë duket se fillojnë shumë mirë për ju pasi do të keni disa takime dhe disa diskutime ose me kolegët tuaj ose me një të dashur që do ju krijojë humorin. Këndet pozitive midis Diellit që është në Virgjëreshë dhe multi-yllit që ekziston tek Bricjapi tregojnë një atmosferë të këndshme në mjedisin tuaj. Nga 9/9 gjërat duket se ndryshojnë ndërsa Marsi fillon rrugëtimin e tij të kundërt në shenjën e Dashit dhe e kthen interesin tuaj drejt çështjeve financiare. Tani është e domosdoshme të rregulloni çështjet financiare të së kaluarës dhe çdo çështje që lidhet me fondin tuaj, në mënyrë që të mos e gjeni më vonë përpara jush.

Dashuria
Këtë javë duket se do të keni diskutime në lidhje me një romancë romantike dhe nuk përjashtohet që një person juaj miqësor të luajë një rol kryesor në të. Nëse jeni i lirë, një njohje e re që do të fillojë përmes njerëzve që janë në mjedisin tuaj miqësor është një skenar shumë i mundshëm. Nëse tashmë jeni në një lidhje dhe keni një fond të përbashkët me partnerin tuaj, duhet të jeni shumë të kujdesshëm pasi çështjet financiare ka të ngjarë të shkaktojnë polemikë mes jush dhe tij.

Puna dhe Ekonomia
Puna dhe gjithçka që lidhet me të nuk duket se janë në qendër të interesit tuaj këtë javë, por duhet të shikoni me kujdes disa çështje të pazgjidhura dhe të mos i lini ato në automatik. Një çështje ekonomike që ka të bëjë me një punë duket se ju pushton shumë dhe me rrugëtimin e kundërt të Marsit në shenjën e Dashit, duket se do të ketë vonesa ose disa ndryshime në të. Ju jeni thirrur të jeni fleksibël dhe të vëzhgoni të dhënat që ekzistojnë aktualisht, në mënyrë që të veproni bazuar në to dhe të udhëhequr nga qëllimet tuaja profesionale.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Do i hapen portat e fatit/ Kjo eshte shenja e horoskopit me FAT per muajin TETOR 2020

Published

on

Akrepi: një muaj plot me fat!

I dashur Akrep, Tetori do të jetë një muaj me shumë fat për shenjën tuaj! Mërkuri më në fund ka hyrë në bashkim: ndikimi i tij i dobishëm, së bashku me favorin e Jupiterit, do t’ju ndihmojë të arrini qëllime të rëndësishme në fushën e punës dhe t’ju sjellë gjithnjë e më pranë përmbushjes suaj personale.

Edhe nga pikëpamja sentimentale, Tetori premton shumë: planeti Venus do të kthehet për t’ju buzëqeshur që në ditën e 3, gati për t’ju dhuruar një muaj të tërë dashurie dhe pasioni.

Për beqarët, takimet do të favorizohen, dhe me shumë mundëi njeriu i jetës suaj mund të mbërrijë gjatë këtij muaji.

Continue Reading

Aktualitet

Dikush do perpiqet tju veri shkopinj ne rrota/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 29 SHTTOR 2020

KUJTIME TRAUMATIKE

E Marte dt 29 dhe Xiron ne Dash ndodhet ne kundershtim me Diellin ne Peshore

Ky kombinim sjell pervoja te keqija nga femijeria qe kane prishur ekuilibrat tona dhe ecurine e marrdhenive

Nderkohe nuk duhet te harrojme lidhjen e veshtire midis Marsit te kundert ne Dash me Saturnin ne Bricjap

Cfarre ditesh te veshtira

Dielli ne Peshore ne kundershtime me xiron ne Dash tregon ndikimin e n je figure apo prototipi mashkullor te veshtire

Nje baba nje vella apo nje partner
Mund te mohojme veten tone dhe familjen per ta kerkuar kete prototip diku tjeter nese jemi ndjere keq ne femijeri

Nese prototipi mashkullor na plagos ne jeten tone si te jete babai si te jete burr si te jete shefi na bene ta rezervojme dhimjen dhe ta shprehim tek ata qe jane te dobet para nesh ose tek vetja jone

Dashi

Sot dta per ju ka nje konflikt ne cift nese jenii femer do shikoni vuajtejet qe ju ka shkaaktuar nder vite partneri dhe do ndjeheni melankolike Meshkujt do kene probleme me eproret

Demi

Dita sot mbart strese qe lidhen me shendetin dhe nje shok qe e keni kolege pune apo bashkepuntor Do kuptoni se ky dikushi ju ka lodhur se shumti

Binjaket

Kjo dite do ju kujtoj nje traume nga jeta erotike kur keni qene ne moshe te re dhe akoma ju ka lene disa mangesi ne menyren se si funksiononi ne nje marredhenie Tani doni te beni te fortin ashtu si ju kane trajtuar juve keq

Gaforrja

Nje traume familjare tenton te perswritet kur ju vete doni te ushtroni diktat tek pjestaret e tjere te familjes megjithese nuk jeni babai dhe as keni rol te tille

Luani

Sot do tregoni qe keni nje damar vulgar te ndikuar qe nga femijeria nga nje sjellje jo e mire e te afermve apo e vellezerve Kjo ju ka mbetur ne subkoshience dhe do ta tregoni me sjellejn tuaj hapur

Virgjeresha

Arroganca juaj sot do kete te beje me puhtetin konomik Mund te jeni femer por do deshironit te trgonit force ekonomie apo dikatat pas nje periudhe varferie apo nenshtrimi qe keni kaluar ne femijeri

Peshorja

Do kuptoni sot se megjithese i keni te gjitha vlerat e duhura nuk keni patur shume fat ne martese duke u perpjekur te qetesoni traumat e partnerit ne cift

Akrepi

Nje baba i dhu nshem apo i pakujdesshem mund te kete lene shenje ne jetn tuaj duke ju ulur vetbesimin dhe duke ju bere te gjeni gjithmone personin e gabuar ne jeten tuaj

Shigjetari

Mund te keni shume reputacion ne shoqeri por ne dashuri do ndjeheni vetem dhe bosh ne diten e sotme Por kjo ka te bee edhe me femijet do ju duket sikur nuk ju respektojne

Bricjapi

Per ju baba dhe vella i mire eshte ai qe ka pushtet dhe dominance por kjo nuk do mjaftoj ne diten e sotme kur ta shikoni se jeni vetem ne familje

Ujori

Gjithe problemi sot ka te beje me shoqerine dhe se kush komandon sidomos ne nje ambjent ku ju pretendoni te beheni zot i veshtrimve dhe flerteve Po ne fund gjithmone vjen dikush dhe e prish situaten dhe ju merr shkelqimin

Peshqit

Ndjeheni si viktime megjithese shpirterisht pretendoni se merritoni gjithcka pasi keni dhene gjithcka Sakrificat nuk shperblehen me sakrifica por me dashuri Ne kete rast dashuria ju ka harruar per momentin

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi javor 28 Shtator-4 Tetor i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes ne dashuri

Published

on

Dashi

Puna: Java do të jetë e favorshme për një ekuilibër të arritjeve tuaja të mëparshme profesionale. Ata që ndihen të pakënaqur do të jenë në gjendje të kërkojnë një punë të re ose të tregojnë interes për një pozicion të ri.

Financat: Financat këtë javë do të jenë të mira. Më në fund do të mund të bëni shpënzimet që kishit menduar. Por duhet të tregoheni të kujdesshëm, mos shpenzon për gjërat e panevojshme.

Dashuria: Çiftet do të jenë absolutisht nervozë dhe kurrë nuk do të përpiqen të falen nga partneri i tyre edhe pse mund të ndihen fajtorë. Beqarët do të duhet të gjejnë kohë për gjithçka. Gjithçka duhet të bëhet në kohën e duhur. Nxitimi mund të jetë një gabim mjaft qesharak dhe mbi të gjitha jo i arsyeshëm.

Demi

Puna: Kjo do të jetë një kohë kur do të dëshironi të filloni një aventurë të re të jetës: miq të rinj, angazhime të reja profesionale, një udhëtim në një vend të panjohur dhe më shumë.

Financat: Java mund të kënaqë shumë prej jush me para të papritura.Kjo javë do t’ju kërkojë të përgatitni një dhuratë ose gjest tjetër të vëmendjes për një të dashur.

Dashuria: Çiftet mund ta përjetojnë lidhjen e tyre më intensivisht pasi do të ketë një mënyrë për të kaluar kohën së bashku në të njëjtin vend . Kjo do të zbulojë shumë për ju.Beqarët mund të ndërpresin lidhjet me njerëzit që nuk krijojnë më stimuj dhe sigurisht mund të ketë shumë më tepër për mënyrat në të cilat do të përfundojnë këto marrëdhënie.

Binjakët

Puna: Në përgjithësi, gjatë javës, problemet do të jenë në gjendje t’ju befasojnë. E mira është që çdo tension do të ketë një rezultat dhe zgjidhje të favorshme në ditët në vijim.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do të keni bisedime dhe vendime të një natyre financiare në lidhje me shpenzimet e ardhshme, dokumente, etj. Është e mundur të diskutoni një kontratë ose ofertë në lidhje me paratë, një punë të re më të mirë të paguar, një angazhim shtesë ose një hua. Këtë javë do të duhet të jeni më të përgjegjshëm dhe praktik në punët tuaja financiare.

Dashuria: Çiftet me siguri do të vërejnë ndryshimin midis kalimit të jetës së tyre vetëm ose me dikë. Të kuptuarit se cila jetë është më e mirë sigurisht që do të bëjë disa zgjedhje shumë të arsyeshme për të ardhmen tuaj.Beqarët do të zbulojnë se janë në qendër të vëmendjes së disa njerëzve dhe kjo sigurisht që jo vetëm do t’i bëjë lajka por edhe do t’i lejojë ata të zgjedhin më lehtë se me kë të shoqërohen.

Gaforrja

Puna: Ndikimi i një gruaje të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit do të jetë shumë e rëndësishme për punët tuaja gjatë javës.

Financat: Disa nga ngjarjet e mira këtë javë do të lidhen me paratë, për të cilat do të keni informacione paraprake që do të merrni. Zhvillimi i ngadaltë, por i favorshëm për ju do të përfshijë punë ose angazhime në lidhje me dokumente financiare, kredi dhe më shumë. Këtë javë, shumë prej jush do të përjetojnë ndryshime ose suksese të rëndësishme në familjen ose punën tuaj.

Dashuria: Çiftet do të kenë disa grindje sidomos për çështje ekonomike , por problemi kryesor nuk do të jetë ky aspak kështu që do të ishte më mirë të shkoni dhe të hetonit këtë sens! Beqarët kanë mjaft kohë për t’iu kushtuar njerëzve përreth tyre dhe për t’i njohur më mirë ata, duke u përpjekur të heqin shpejt ato që fizikisht nuk mund të përfshiheshin në listën e ngushtë.

Luani

Puna: Konfliktet këtë javë në shumicën e rasteve do të provokohen qëllimisht nga njerëz që duan të mbrojnë pozicionin e tyre ose të arrijnë pozicionin e tyre me çdo kusht. Do të kërkohet të keni kujdes që të mos lejoni një kundërshtim të tillë.

Financat: Nëse punoni me para ose dokumente financiare, mos lejoni shpërqendrim në veprimet tuaja. Ngjarjet në lidhje me pagesën e vonuar nga puna (paga) ose nga një institucion tjetër janë të mundshme.

Dashuria: Çiftet mund të jenë pak më të përfshirë në marrëdhëniet e tyre dhe në fakt duhet të kenë arsye të vërteta për të mos qëndruar në shtëpi ose me partnerin e tyre. Beqarët duhet të jenë shumë të mirë në kërkimin e njerëzve interesantë dhe mbi të gjitha të jenë në gjendje të dalin dhe të sodisin me ta mundësinë e të ardhmes së bashku!

Virgjëresha

Puna: Këtë javë do të shqetësoheni nga lajmet që do të zbulojnë veprimet dashakeqe të një personi që njihni.Lajmi i keq këtë javë, megjithatë, nuk do të jetë gjithmonë saktësisht ai që merrni. Kontrolloni çdo informacion para se të jepni dorë për ndjenjat dhe reagimet tuaja.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, keni një javë përpara në të cilën do të keni biseda ose angazhime të përbashkëta me një burrë, kryesisht të një natyre financiare ose me prona të rëndësishme, dokumente materiale. Është e mundur të merrni para nga një burrë që është i afërmi juaj, partneri juaj i biznesit, përfaqësuesi i një institucioni dhe të tjerët.

Dashuria: Nga ana tjetër, çiftet nuk duhet të jenë shumë negativë nëse kanë disa probleme për të zgjidhur, gjithashtu sepse me pak përpjekje sigurisht që do të jetë e mundur të rritet harmonia e humbur më parë.Nëse beqarët kanë miq, ata do të duhet të kontaktojnë ata menjëherë për të caktuar një takim me ta gjatë fundjavës ku ata mund të kënaqen duke u argëtuar por nuk do të bëjnë lidhje të veçanta me njerëz të tjerë.

Peshorja

Puna: Burrat që i përkasin kësaj shenje mund të zhgënjehen nga veprimet jobesnike të një kolegu, menaxheri, partneri të biznesit ose klientit. Në përgjithësi, jini të kujdesshëm në punën tuaj që të mos përdorni për të përfituar dikë tjetër.

Financat: Shumë do të përfundojnë me angazhime tashmë të vendosura për të zgjidhur një çështje të rëndësishme financiare ose marrëdhënie të përgjithshme biznesi.Është e mundur të merrni para me disa vonesa.

Dashuria: Çiftet do të fillojnë të përshkruajnë ngadalë ëndrrat e tyre dhe pasi të kenë vazhduar me këtë hap ata padyshim do të vënë në praktikë atë që duan, gjithmonë duke u përpjekur të harmonizojnë ndjenjat e njëri-tjetrit. Beqarët fillimisht do të mërziten nëse nuk mund të takojnë njerëz të rinj, por me kalimin e kohës do të jetë gjithashtu interesante të jenë në gjendje të rivlerësojnë personalitetin e dikujt nga e kaluara.

Akrepi

Puna: Gjatë javës do të përjetoni prova të vogla në punë, të lidhura me kolegë ose klientë të irritueshëm dhe të paepur. Dikush mund t’ju ​​provokojë qëllimisht në një konflikt, prandaj bëni kujdes me provokime të tilla.

Financat: Punët tuaja financiare do të kërkojnë vëmendje gjatë javës, pasi gjithçka do të duhet të shqyrtohet në detaje. Nëse jeni të përfshirë në çështje gjyqësore ose juridike të një natyre financiare, ato nuk ka gjasa të mbyllen këtë javë.

Dashuria: Çiftet mund të përpiqen të zgjidhin problemet e tyre pa e bërë atë çështje shtetërore pasi mund të ketë komplikime në marrjen gjithnjë të prindërve ose miqve! Beqarët padyshim që nuk do të kenë këtë lloj problemi, por edhe ata herë pas here e lënë veten të ndikohet paksa jo vetëm nga miqësitë, por edhe nga filmat romantikë.

Shigjetari

Puna: Do të ketë një periudhë keqkuptimi ose tensioni në punën tuaj, e cila mund të jetë një arsye për të biseduar me një menaxher, klient ose koleg.

Financat: Do të ketë një periudhë keqkuptimi ose tensioni në punën tuaj, e cila mund të jetë një arsye për të biseduar me një menaxher, klient ose koleg. Në shtëpinë tuaj do të ketë një mosmarrëveshje parash, e cila mund të kthehet në gabime ose humbje.

Dashuria: Çiftet sigurisht që do të përpiqen të përmirësojnë jetën e tyre intime por gjëja e rëndësishme duhet të jetë që gjithmonë t’i lini hapësirë ​​partnerit për ta lejuar atë të rigjenerohet, siç duhet të bëni ju. Beqarët vazhdimisht do të mendojnë për dikë që ndoshta u ka vjedhur zemrën, por pa një përpjekje dhe pa e ekspozuar veten do të jetë e vështirë të afroheni me ta dhe mund të humbni mundësi.

Bricjapi

Puna: Gjatë kësaj jave, shumica prej jush do të duhet të jetojë në mënyrë dinamike për shkak të shpejtësisë me të cilën do të zhvillohen ngjarje ose ndryshime të caktuara. Çdo gjë ndjek ligjet e universit, kështu që shmangni panikun e panevojshëm, frikën ose ankthin.

Financat: Kujdes me financat, do të hasni probleme serioze nëse nuk i menaxhoni siç duhet.

Dashuria: Çiftet do të pësojnë një efekt domino në kuptimin që nëse shohin probleme të tjera, ata gjithashtu do të ndikojnë në jetën e tyre, ndërsa nëse të tjerët gëzohen ata do të jenë në gjendje të gëzohen nga ana e tyre! Beqarët do të jenë të kujdesshëm për të mos u dhënë shumë besim njerëzve përreth tyre pasi nuk do t’u besojnë të tjerëve dhe padyshim që do të ketë pasoja mjaft të njohura fatkeqësisht.

Ujori

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, cilado qoftë pritshmëria juaj paraprake për këtë javë, ato padyshim që do të ndryshojnë nga realiteti. Disa ngjarje do t’ju detyrojnë të merrni vendime të rëndësishme ose të keni biseda të rëndësishme.

Financat: Ndryshe nga java e kaluar, këtë javë financat do të përmirësohen. Burimi i fundit që keni krijuar do të përmirësojë edhe më tej gjendjen tuaj.

Dashuria: Çiftet mund të dëshirojnë dhe shumë më tepër sesa mund të përballonin në të vërtetë dhe kjo është arsyeja kryesore pse do të ketë përleshje të vogla që do të përcaktojnë edhe fundjavën.Beqarët mund të mendojnë për diçka të re dhe emocionuese për të bërë dhe sigurisht do të kenë sukses këtë javë kur dikush i intriguar do të shoqërojë çdo lloj dhe lloj aventure.

Peshqit

Puna: Gjatë javës, shumë do të kenë mundësinë të festojnë suksesin ose festën personale të një miku ose të afërmi.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, keni një javë përpara, në të cilën çështjet e parave tuaja do të kërkojnë më shumë vëmendje: shpenzime, pagesa, blerje, detyrime, etj.Jini shumë të kujdesshëm me shpenzimet tuaja, me ruajtjen e kartat bankare dhe portofolin tuaj personal në një vend publik.Shmangni investimin e parave në investime të rrezikshme ose në mënyra të ndryshme për t’u pasuruar shpejt.

Dashuria: Çiftet me siguri do të jenë në gjendje të vendosin së bashku rregulla që duhen respektuar në të njëjtën mënyrë pa qenë tepër kufizues ose kufizues i lirisë. Beqarët, nga ana tjetër, mund të rezultojnë shumë më të ndjeshëm se zakonisht dhe mund të përjetojnë ndjesi mjaft sfiduese me dikë aspak të dukshme!/

Continue Reading

Trending