Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor 24-30 Gusht sipas Astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi

Do të vazhdoni ta keni dhe për disa kohë mbështetjen e Marsit dhe të Diellit, prandaj do të jeni në humor të mirë dhe me dëshirën për t’u aktivizuar në punë të ndryshme. Pushimet verore ju ndihmuan të çlodheshit. Tashmë jeni të gatshëm të përballoni çdo sfidë. Aty nga fundi i javës gjërat do t’ju ecin mbarë dhe në aspektin sentimental. Mos harroni, e rëndësishme është që të vazhdoni në rrugën tuaj pa u ndalur.

Demi

Pas një periudhe nervozizmi, do ta keni sërish mbështetjen e Diellit, që do t’ju kthejë humorin e mirë dhe buzëqeshjen. Një bisedë me të dashurin e zemrës do t’ju bënte vërtet mirë, sepse më pas Venusi do të kthehet në pozicion të pafavorshëm, duke ju shtyrë të bëni zgjedhje të nxituara. Yjet ju këshillojnë të tregoheni të qartë.

Binjakët

Do ta filloni javën me forca të reja dhe në humor të mirë. Më pas Dielli do të kthehet në pozicion të pafavorshëm dhe do ta keni të vështirë të përqendroheni në punët tuaja. Gjithçka do t’ju ecë mirë në aspektin sentimental, sepse duke filluar nga dita e shtunë, Venusin do ta keni aleat dhe pasioni dhe erotizmi do të jenë të garantuara. Bëni gjithçka keni në dorë për të qenë të lumtur.

Gaforrja

Pritet që këtë javë të ndodhin ndryshime. Dielli do të ndriçojë në shenjën tuaj dhe do t’ju kthejë besimin në vete dhe entuziazmin në gjithçka që do të bëni. Do të keni një jetë të pasur sociale, të mbushur me takime dhe plot raste për argëtim. Aty nga fundi i javës, Venusi do ta lërë shenjën tuaj. Përfitoni që gjatë kësaj kohe t’ia mbushni zemrën partnerit me dashuri. Do t’ju duhet të lodheni shumë për të ruajtur ekuilibrat.

Luani

Prania e Diellit në shenjë do t’ju ndihmojë që të ndiheni në humor të mirë dhe energjikë. Largimi i tij nga Luani do t’i bëjë vend Venusit ditën e shtunë, i cili do t’ju ndihmojë në marrëdhënie me të tjerët. Nëse jeni nisur në udhëtim, do të kaloni ditë të këndshme të mbushura me risi. Edhe ata që s’i kanë nisur ende pushimet pritet që të kalojnë ditë të bukura. Pushimet në fshat do të ishin një ide e mirë.

Virgjëresha

Kalimi i Diellit në shenjën tuaj do t’ju mbushë me energji pozitive, përveçse do t’ju ndihmojë të jeni në humor të mirë dhe të qetë. Kurse prania e Mërkurit në shenjë, i cili do të vazhdojë të ushtrojë të njëjtin ndikim si gjatë javës së kaluar, do t’ju bëjë më bashkëveprues me këdo. Ju presin ditë të bukura. Jini optimistë dhe mos u druani përpara asgjëje.

Peshorja

Ju pret një javë interesante dhe e ngarkuar. Hëna do të jetë në shenjën tuaj deri ditën e shtunë për t’ju dhuruar emocione të reja. Ndërkohë, Marsi do të vazhdojë t’ju nxisë të bëni kurajë dhe do të ndikojë që të ndiheni më energjikë. Do të arrini të kapërceni dhe situatat më të vështira, pavarësisht disonancës së Venusit. Jupiteri do të ndihmojë ata që kanë lindur gjatë dhjetëditëshit të dytë dhe të tretë të shenjës. Fitorja u përket më të fortëve.

Akrepi

Situata do të vijë duke u përmirësuar për të lindurit në shenjën e Akrepit. Gjatë ditëve të para të javës do të ndjeni lodhje. Më pas Dielli do të kalojë në pozicion të favorshëm, duke ju kthyer energjitë dhe humorin e mirë. Edhe Hëna do ta ndriçojë shenjën tuaj deri më datë 27. Mos u druani përpara vështirësive, sepse gjithçka do ta keni në favorin tuaj.

Shigjetari

Gjatë javës do të hasni shqetësime, pasi Diellin do ta keni kundër. Por, mos u shqetësoni së tepërmi, sepse do të keni gjithsesi mbështetjen e Marsit, që do t’ju ndihmojë të përballoni çdo situatë. Edhe nëse problemet nuk do të zgjidhen plotësisht, të paktën do të ndiheni më të lehtësuar. Në fundjavë Venusi do të kalojë në shenjën tuaj, duke ndezur sërish flakën e dashurisë.

Bricjapi

Planetët këtë javë do të kthehen në pozicion të favorshëm për shenjën tuaj. Dielli është zhvendosur në një shenjë mike dhe ndikon që të jeni në humor të mirë dhe energjikë. Duke filluar nga dita e shtunë, Venusi nuk do të jetë më në disonancë. Më në fund do të çliroheni nga ndjenja e pakënaqësisë apo e shtypjes, që ju pengonte ta jetonit lirshëm historinë tuaj të dashurisë.

Ujori

Tashmë mund të ndiheni të lehtësuar, sepse do të keni mbështetjen e Hënës, Marsit dhe Diellit. Ditën e shtunë Venusi do të largohet nga shenja juaj, duke ju krijuar probleme në sferën sentimentale. Tregohuni të duruar në marrëdhënie me partnerin. Nëse do të bëni veprime impulsive, mund t’i thoni lamtumirë përgjithmonë.

Peshqit

Do të përjetoni një gjendje të paqëndrueshme, pasi Dielli dhe Mërkuri do të jenë në disonancë dhe do të hasni probleme në marrëdhëniet me të tjerët. Kini parasysh që nuk mund ta mbyllni njërin sy përpara vështirësive. Mundohuni të përqendroheni në punën tuaj, pasi mendjen e keni tjetërkund. Të shtunën Venusi do të kthehet nga shenja juaj. Ashtu si në luftë dhe në dashuri nuk duhet t’i tregoni pikat e dobëta.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Do te merrni nje shume te madhe parashe/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do lumturohet gjate TETORIT

Published

on

Dashi

Të ardhurat në buxhetin e familjes suaj dhe shpërndarja dhe përdorimi i tyre mund të jenë një burim tensioni midis anëtarëve të familjes suaj. Mund të ketë ndonjë ndërlikim ose vonesë në paratë që prisni të merrni.

Demi

Tetori do të jetë bujar me ju financiarisht, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të paarsyeshëm. Organizoni mirë buxhetin tuaj, merrni parasysh të ardhurat tuaja të rregullta dhe mos u mbështetni në para shtesë ose fitime të papritura.

Binjakët

Surpriza këtë muaj do të lindin në punën, karrierën ose biznesin tuaj dhe do të krijojnë emocione të këndshme, do të arrijnë rezultate ose fitime të rëndësishme. Mund të përdorni trendet e favorshme të këtij muaji për prezantime, intervista të reja pune dhe më shumë.

Gaforrja

Nëse udhëtoni këtë muaj, jini të kujdesshëm me dokumentet dhe paratë. Nëse është e mundur, mos paguani asgjë paraprakisht, por gjithashtu mos lejoni që surprizat e papritura t’ju gjejnë të papërgatitur. Disa nga ngjarjet e mira këtë muaj që do të ndodhin në familjen tuaj do të lidhen me të ardhurat financiare ose fitimin nga biznesi familjar dhe të tjera.

Luani

Sa i përket punës suaj, ju do të jeni më të tensionuar këtë muaj, veçanërisht nëse punoni në fushën e financave ose puna juaj ka të bëjë me paratë.

Virgjëresha

Sidoqoftë, mund të zhgënjeheni ose të mashtroheni për paratë që do të kenë lidhje me dikë në familjen tuaj. Do të keni një kohë të favorshme për të stabilizuar dhe organizuar financat personale ose familjare, për të blerë gjëra të rëndësishme për komoditetin e shtëpisë ose për sezonin e dimrit.

Peshorja

Gjatë këtij muaji do të duhet të bëni një shpenzim për një fëmijë ose një të ri. Arsyeja padyshim që do të jetë e mirë, pasi mund të ketë të bëjë me edukimin, zhvillimin e disa talenteve në fushën e artit, muzikës apo sportit.Në tetor, është e mundur të përfshiheni në çështje të ndryshme financiare me fëmijë të vetëm ose nipër të rritur tashmë.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, në tetor do të përjetoni një konflikt të pakëndshëm me të afërmit e një natyre financiare. Probleme në lidhje me paratë mund të ndodhin edhe në vendin tuaj të punës, në një institucion qeveritar (bankar), etj.Në përgjithësi, gjatë këtij muaji kini kujdes nëse puna juaj ka të bëjë me para, shitje, nëse punoni në një bankë ose institucion krediti.

Shigjetari

Në tetor, ju do të jeni të kënaqur me zhvillimin e favorshëm të çështjeve tuaja financiare me miqtë, të afërmit ose njerëzit që janë të përkushtuar në planin tuaj.Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të gëzohen në rrjedhën e parave që do të vijnë përmes njerëzve të afërt.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji do të keni angazhime në lidhje me zgjidhjen e marrëdhënieve financiare, marrjen ose dërgimin e parave, etj.

Ujori

Në tetor, përgjithësisht do të keni mundësi më të mira financiare. Kjo do të ndodhë falë pagës tuaj të mirë, shfaqjes së mundësisë për punë jashtë orarit ose punës me kohë të pjesshme. Ju do të jeni të kënaqur me paratë, por puna juaj do të jetë më shumë.Gjatë këtij muaji do të merrni lajme ose një dokument në lidhje me një çështje financiare, zgjidhja e të cilave do të jetë në favorin tuaj.

Peshqit

Në tetor, ju mund të prisni ngjarje të mira parash ose do të keni të ardhura më të larta financiare kryesisht nga puna juaj. Por, mos bëni para dhe fitime të lehta ose të shpejta këtë muaj.

Continue Reading

Aktualitet

Do i hapen portat e fatit/ Kjo eshte shenja e horoskopit me FAT per muajin TETOR 2020

Published

on

Akrepi: një muaj plot me fat!

I dashur Akrep, Tetori do të jetë një muaj me shumë fat për shenjën tuaj! Mërkuri më në fund ka hyrë në bashkim: ndikimi i tij i dobishëm, së bashku me favorin e Jupiterit, do t’ju ndihmojë të arrini qëllime të rëndësishme në fushën e punës dhe t’ju sjellë gjithnjë e më pranë përmbushjes suaj personale.

Edhe nga pikëpamja sentimentale, Tetori premton shumë: planeti Venus do të kthehet për t’ju buzëqeshur që në ditën e 3, gati për t’ju dhuruar një muaj të tërë dashurie dhe pasioni.

Për beqarët, takimet do të favorizohen, dhe me shumë mundëi njeriu i jetës suaj mund të mbërrijë gjatë këtij muaji.

Continue Reading

Aktualitet

Dikush do perpiqet tju veri shkopinj ne rrota/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 29 SHTTOR 2020

KUJTIME TRAUMATIKE

E Marte dt 29 dhe Xiron ne Dash ndodhet ne kundershtim me Diellin ne Peshore

Ky kombinim sjell pervoja te keqija nga femijeria qe kane prishur ekuilibrat tona dhe ecurine e marrdhenive

Nderkohe nuk duhet te harrojme lidhjen e veshtire midis Marsit te kundert ne Dash me Saturnin ne Bricjap

Cfarre ditesh te veshtira

Dielli ne Peshore ne kundershtime me xiron ne Dash tregon ndikimin e n je figure apo prototipi mashkullor te veshtire

Nje baba nje vella apo nje partner
Mund te mohojme veten tone dhe familjen per ta kerkuar kete prototip diku tjeter nese jemi ndjere keq ne femijeri

Nese prototipi mashkullor na plagos ne jeten tone si te jete babai si te jete burr si te jete shefi na bene ta rezervojme dhimjen dhe ta shprehim tek ata qe jane te dobet para nesh ose tek vetja jone

Dashi

Sot dta per ju ka nje konflikt ne cift nese jenii femer do shikoni vuajtejet qe ju ka shkaaktuar nder vite partneri dhe do ndjeheni melankolike Meshkujt do kene probleme me eproret

Demi

Dita sot mbart strese qe lidhen me shendetin dhe nje shok qe e keni kolege pune apo bashkepuntor Do kuptoni se ky dikushi ju ka lodhur se shumti

Binjaket

Kjo dite do ju kujtoj nje traume nga jeta erotike kur keni qene ne moshe te re dhe akoma ju ka lene disa mangesi ne menyren se si funksiononi ne nje marredhenie Tani doni te beni te fortin ashtu si ju kane trajtuar juve keq

Gaforrja

Nje traume familjare tenton te perswritet kur ju vete doni te ushtroni diktat tek pjestaret e tjere te familjes megjithese nuk jeni babai dhe as keni rol te tille

Luani

Sot do tregoni qe keni nje damar vulgar te ndikuar qe nga femijeria nga nje sjellje jo e mire e te afermve apo e vellezerve Kjo ju ka mbetur ne subkoshience dhe do ta tregoni me sjellejn tuaj hapur

Virgjeresha

Arroganca juaj sot do kete te beje me puhtetin konomik Mund te jeni femer por do deshironit te trgonit force ekonomie apo dikatat pas nje periudhe varferie apo nenshtrimi qe keni kaluar ne femijeri

Peshorja

Do kuptoni sot se megjithese i keni te gjitha vlerat e duhura nuk keni patur shume fat ne martese duke u perpjekur te qetesoni traumat e partnerit ne cift

Akrepi

Nje baba i dhu nshem apo i pakujdesshem mund te kete lene shenje ne jetn tuaj duke ju ulur vetbesimin dhe duke ju bere te gjeni gjithmone personin e gabuar ne jeten tuaj

Shigjetari

Mund te keni shume reputacion ne shoqeri por ne dashuri do ndjeheni vetem dhe bosh ne diten e sotme Por kjo ka te bee edhe me femijet do ju duket sikur nuk ju respektojne

Bricjapi

Per ju baba dhe vella i mire eshte ai qe ka pushtet dhe dominance por kjo nuk do mjaftoj ne diten e sotme kur ta shikoni se jeni vetem ne familje

Ujori

Gjithe problemi sot ka te beje me shoqerine dhe se kush komandon sidomos ne nje ambjent ku ju pretendoni te beheni zot i veshtrimve dhe flerteve Po ne fund gjithmone vjen dikush dhe e prish situaten dhe ju merr shkelqimin

Peshqit

Ndjeheni si viktime megjithese shpirterisht pretendoni se merritoni gjithcka pasi keni dhene gjithcka Sakrificat nuk shperblehen me sakrifica por me dashuri Ne kete rast dashuria ju ka harruar per momentin

Continue Reading

Trending