Connect with us

Keshilla

Nje femer do perpiqet tju beje keq/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 22 GUSHT 2020

LU FTE DHE KUR THE

Sot e Shtune dt 22 Gusht dhe nje lidhje palnetere e veshtire midis Marsit ne Dash ne katerkendesh me Saturnin ne Bricjap do fuse ne perballje dhe ne sherre shenjat e zjarrit si Dashi Luani dhe Shigjetari me shenjat e tokes Dem Bricjap dhe Virgjeresh

Kjo perballje do marre shkas dhe energji negative edhe nga Lilith ne lidhe te ngushte me Marsin ne Dash

Nje femer e gatshme per hakmarrrje dhe me tendenca shume joshese e se ksuale do nderhyj ne marredhniet nderpesonale te shenjave te tokes Bricjap Dem dhe Virgjeresh duke i prookuar deri ne frymen e fundit te inteligjences apo sharrmit dhe lidhjeve te tyre ne Cift

Demet kryesisht kete fundjave do kene sjellje te dyshimta pasi do jene ata qe duke mos i rezistuar dot presionit do sillen keq apo do manipulohen nga forcat e erta

Dashi

Lilith do jete afer Marsit tuaj duke ju provokuar reagime zoteruese hakmarrese apo do josheni nga nje prezence shume e vendosur e nje femre qe deshiron tju manipuloj ndjenjat

Demi

Dikush do prek pikat tuaja te dobta ne kete fundjave dhe do ju terheq per hunde duke ju treguar qe edhe ju keni rene viktime e nje joshjeje apo tradhetie Ju mund te beheni nje arme manipuluese ne duart e te tjereve

Binjaket

Po shpetoni per momentin nga perballjet apo pasionet e medha pasi ju gjithmone e keni gati rrugen tjeter te kalimit ku askush nuk e di qe tju bllokoj

Gaforrja

Nje femer ambicioze dhe hakmarrese do manipuloj pozicionin tuaj ne pune apo ne cift duke ju bere qe kete fundjave te rrezikoni me shume se duhet ecurine tuaj te qendrueshme

Luani

Do kuptoni qe jeni duke ecur ne nje rruge qe e mendonit si rruga e te ardhmes por do jete nje rruge e stisur nga nje kundershtare femer e cila deshiron tju shkaterroj

Virgjeresha

Mund te ndjeheni fillimisht se jeni ju qe e drejtoni lojen ne cift apo nje marredhenie por shpejt do kuptoni qe jeni ne
nje kurth ku duan tju marrin gjithcka sidmos ekeonmike

Peshorja

Mund te keni perball sot nje shok apo partner te tjetersuar ne ndjenje apo ne qellime dhe do kuptoni qe nje fryme e keqe i ka zaptuar llogjiken

Akrepi

Duhet te perdorni fantazine ne lidhje me punen aty ku rregullat po e benin te pamundur ecurine tuaj duke ju prere shume mundesi Ka ardh momenti i misterit joshjes dhe feminilitetit ne mendim

Shigjetari

Nje dite e veshtire kjo e sotmja ne lidhje me ceshtet errotike Nje xhelozi e madhe do ju pushtoj nga nje prezence e re prane partenrit tuaj erotik qe ju fut ne sfide

Bricjapi

Nje perballje e firte kete fundjave ne lidhje me ju ku do lu ftoheni apo do kerkojne tju eleminojne si figure e rendesishme duke ju nxjerre jashte loje Nje intrige femerore nuk do mungoj

Ujori

Ne shpirt keni vene qellime te cilat nese doni ti arrini duhet te ndryshoni staretegji ne sjellje apo ne mesazhet qe dergoni duke perdorrur me shume sharmin dhe joshjen tuaj

Peshqit

Nje energji jo e mire femerore ju ndikon qe te perballeni ashper me miqte tuaj duke ju futur ne ngateresa ne mendimet tuaja dhe duke ju bllokuar kendveshtrimin e se ardhmes Kujdes kujt i futeni ne pjese ne menyren e hovit qe jeni ndikuar

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keshilla

Do dukeni 5 cm me te gjata/ Keto jane 6 veshjet qe ju tregojne me elegante

Published

on

Fatkeqesisht jo te gjitha tendencat u pershtaten te gjitha gjatesive apo formave trupore te seciles prej nesh. Edhe pse nuk ka asnje vajze qe nuk do te duket stil.Ne kete artikull do te lexoni disa truke te cilat i keni ditur gabim.

1. Zgjidhni cantat dhe xhinset te cilat jane te pershtatshme per gjatesine e trupi tuaj.

2. Printet me vija nuk ju japin gjithmon nje pamje elegante. Ndaj tregoni kujdes me zgjedhjen e tyre!

3. Kepucet dhe aksesoret, bejne gjithmone diferencen. Zgjidhni te duhurit!

4. Zgjidhni pantallonat e gjera me bel te larte! Tregohuni te kujdesesshem pasi duhet te mbani ne proporcion te barabarte pjeset e trupit. Per nje siluete me elegante, nxirrni belin.

5. Te zgjedhurit nje kemishe e cila ju mbulon me shume se gjysmen e trupit eshte gabimi qe beni me shpesh me fundet klasik pas trupit. Humbisni finesen dhe elegancen qe ky lloj fundi ofron.

6. Kemishat-fustan i keni veshur gabim. Rripi ndryshon look-un tuaj nga ate zakonshem ne chic, ndaj shtojeni ate ne veshjen tuaj.

Continue Reading

Keshilla

Kjo është receta e vetme 100% natyrale që lufton kapsllëkun më shpejt se ilaçet

Published

on

Pastrimi i zorres se trashe eshte nje menyre e shkelqyer per te permiresuar floren bakteriale te zorreve dhe per te humbur peshe.Nevojitet nje detoksifikim i zorres se trashe per t’a mbajtur ate te paster nga toksinat dhe per te lehtesuar problemet e tretjes. Ky proces mund te behet shume lehte ne shtepi dhe mjafton te pini kete leng detoksikues.

Perberesit qe ju nevojiten:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje.

Merrni nje ene, hidhni ujin dhe vendoseni te vloje ne zjarr. Me pas largojeni nga zjarri dhe hidheni ne nje kane. Ne kete ene shtoni mjaltin, perziejini dhe hidhni lengun e limonit. Pas kesaj shtoni xhinxherin dhe perziejini mire te gjithe perberesit. Kete pije perdoreni tre here ne dite ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte. Kete trajtim ndiqeni jave rresht cdo muaj dhe rezultati do te jete shume efektiv.

Continue Reading

Keshilla

Ja cfare duhet te shtoni ne lavatrice qe ti beni rrobat drite te bardha

Published

on

Pajisja me e rendesishme ne shtepite e te gjitheve eshte lavatricja.

Nese e perdorim shume shpesh rrezikojme qe ajo te prishet me heret.

Funksionet normale te lavatrices mund te prishen nga kalkariet dhe myku.Lavatricja ka nevoje per t’u pastruar sic pastron rrobat.

Pastrimi me uthull te bardhe eshte nje nga menyrat me ekonomike dhe me te efektshme.

Uthulla e bardhe do sherbeje edhe si detergjent per te zbutur rrobat pervecse do te largoje papasterite dhe aromat e keqija te lavatrices.

Ne vendin ku hidhni zbutesin e rrobave, shtoni pak uthull te bardhe dhe procedoni si zakonisht.

Lavatricja nuk do te rrezikoj te demtohet dhe rrobat do te jene me te pastra.

Continue Reading

Trending