Connect with us

Keshilla

6 Menyra natyrale si te shfryni barkun dhe te pastroni zorren e irrituar

Published

on

Femrat jane edhe me te prekura nga fryrja e barkut. Shpreshhere fryrja e barkut vjen edhe nga menyra e gabuara e te ushqyerit por ka edhe te beje me patologji te ndryshme si melçia, infeksione te traktit gastrointensinal, fshikeza e temthit apo mosfunksionimi i mire i zorreve.

Alergjia qe shkakton glutina(perberesi i gruri) mund te jete nje faktor tjeter per fryrjen e barkut.

Per t’i thene lamtumire fryrjes se barkut lexoni 8 keshillat e meposhtme:

1. Me pak qumesht dhe djath

Duhet te perdorim ne sasi te limituara qumeshtin dhe nenproduktet e tij si gjiza dhe djathrat per te limituar fenomenin e fryrjes se barkut. Zevendesoni keto produkte me soje , djathra te stazhonuar dhe qumesht orizi. Trupi i disave nga ne nuk arrijne te trese laktozen qe eshte prezente tek qumeshti dhe nenproduktet e tij.

2.Kujdes nga fermentimet e bukes, makaronave dhe perimeve

Fryrje te barkut shkaktojne edhe perimet, frutat dhe sheqernat e rafinuar qe ndodhen tek makaronat, buka, mielli I bardhe. Me majane e birres dhe patatet ndodh e njejta gje. Keta perberes duhen ngrene ne sasi te limituar.

3 .Fibrat nuk jane te gjitha te njejta

Nga bakteret e zorreve transformohen fibrat, ku nga procesi i fermetimit ulet fryrja e barkut. Zgjidhni gjethe te vogel te sallates jeshile apo spinaqit pasi treten me lehte. Frulimi i frutave dhe perimeve eshte nje tjeter keshille pasi elimohet pjese fibrave jo te tretshme.

4.Hani ngadale dhe pertypeni mire ushqimin

Gjithmone e konsumojme ushqimin ne menyre te shpejte dhe nuk e shijojme ate. Eshte e rendesihme ta pertypim shume ushqimin dhe te hame ngadale. Trupi mund te thithe me mire substancat ushqyese qe permbajne ushqimet dhe te parandaloje fryrjen e barkut.

5. Xhenxhefilli dhe finoku

Per te mbajtur nen kontroll fryrjen e barkut konsumoni xhenxhefillin, te fresket ose te grire mbi fruta. Per problemet e tretjes nje tjeter zgjidhje eshte edhe finoku. Finoku shfryn barkun midis shume vlerave te tjera ushqimore duke pershpejtuar procesin e fermentimit .

6. Kujdes me frutat pas vakteve

Ne fryrjen e barkut ndikon shume edhe konsumimi i frutave direkt pas vakteve. Frutat duhet te konsumohen pak kohe pas ngrenies se vaktit.

7 . Jo perdorimit te çamacakizit dhe pijeve te gazuara

Fryrje gjithashtu shkakton edhe pertypja e çamcakizit pasi favorizon futjen e ajrit ne stomak dhe me pas ne zorre. Edhe pijet e gazuara gjithashtu fusin ajer ne zorre ndaj me mire t’i evitoni.

8. Ne ndihme ju vjen karboni vegjetal

Aftesi te madhe ne perthithjen e gazrave qe ndodhen ne zorre, duke reduktuar problemin e fryrjes se barkut pa patur asnje efekt anesor ka edhe karboni vegjetal ose ndryshe karboni aktiv .

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keshilla

Do dukeni 5 cm me te gjata/ Keto jane 6 veshjet qe ju tregojne me elegante

Published

on

Fatkeqesisht jo te gjitha tendencat u pershtaten te gjitha gjatesive apo formave trupore te seciles prej nesh. Edhe pse nuk ka asnje vajze qe nuk do te duket stil.Ne kete artikull do te lexoni disa truke te cilat i keni ditur gabim.

1. Zgjidhni cantat dhe xhinset te cilat jane te pershtatshme per gjatesine e trupi tuaj.

2. Printet me vija nuk ju japin gjithmon nje pamje elegante. Ndaj tregoni kujdes me zgjedhjen e tyre!

3. Kepucet dhe aksesoret, bejne gjithmone diferencen. Zgjidhni te duhurit!

4. Zgjidhni pantallonat e gjera me bel te larte! Tregohuni te kujdesesshem pasi duhet te mbani ne proporcion te barabarte pjeset e trupit. Per nje siluete me elegante, nxirrni belin.

5. Te zgjedhurit nje kemishe e cila ju mbulon me shume se gjysmen e trupit eshte gabimi qe beni me shpesh me fundet klasik pas trupit. Humbisni finesen dhe elegancen qe ky lloj fundi ofron.

6. Kemishat-fustan i keni veshur gabim. Rripi ndryshon look-un tuaj nga ate zakonshem ne chic, ndaj shtojeni ate ne veshjen tuaj.

Continue Reading

Keshilla

Kjo është receta e vetme 100% natyrale që lufton kapsllëkun më shpejt se ilaçet

Published

on

Pastrimi i zorres se trashe eshte nje menyre e shkelqyer per te permiresuar floren bakteriale te zorreve dhe per te humbur peshe.Nevojitet nje detoksifikim i zorres se trashe per t’a mbajtur ate te paster nga toksinat dhe per te lehtesuar problemet e tretjes. Ky proces mund te behet shume lehte ne shtepi dhe mjafton te pini kete leng detoksikues.

Perberesit qe ju nevojiten:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje.

Merrni nje ene, hidhni ujin dhe vendoseni te vloje ne zjarr. Me pas largojeni nga zjarri dhe hidheni ne nje kane. Ne kete ene shtoni mjaltin, perziejini dhe hidhni lengun e limonit. Pas kesaj shtoni xhinxherin dhe perziejini mire te gjithe perberesit. Kete pije perdoreni tre here ne dite ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte. Kete trajtim ndiqeni jave rresht cdo muaj dhe rezultati do te jete shume efektiv.

Continue Reading

Keshilla

Ja cfare duhet te shtoni ne lavatrice qe ti beni rrobat drite te bardha

Published

on

Pajisja me e rendesishme ne shtepite e te gjitheve eshte lavatricja.

Nese e perdorim shume shpesh rrezikojme qe ajo te prishet me heret.

Funksionet normale te lavatrices mund te prishen nga kalkariet dhe myku.Lavatricja ka nevoje per t’u pastruar sic pastron rrobat.

Pastrimi me uthull te bardhe eshte nje nga menyrat me ekonomike dhe me te efektshme.

Uthulla e bardhe do sherbeje edhe si detergjent per te zbutur rrobat pervecse do te largoje papasterite dhe aromat e keqija te lavatrices.

Ne vendin ku hidhni zbutesin e rrobave, shtoni pak uthull te bardhe dhe procedoni si zakonisht.

Lavatricja nuk do te rrezikoj te demtohet dhe rrobat do te jene me te pastra.

Continue Reading

Trending