Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 10-17 Gusht sipas Astrologes Meri/ Kjo eshte shenja me fat e javes

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK JAVOR DT 10

DERI NE DT 17 GUSHT 2020

ASKUSH NUK KA LINDUR NEN NDIKIMIN E NJE YLLI FATKEQ Vetem ka njerez qe nuk dine te lexojne qiellin

Kjo jave do jete shume e nxehte nen ndikimin e planeteve dhe kete nxehtesi e shton nje lidhje planeteare katerkendeshe midis Marsit ne Dash me Plutonin ne Bricjap

Nga pikpamja Astrologjike kjo eshte lidhje e dhunshme pasi sjell ndryshime rrenjesore dhe me nje menyre teper te ashper pa diplomaci por me perplasje nervozizem dhe me tregim force e pushteti

Nuk i shmangemi dot dhunes psikologjike fizike apo debateve te ashpra Prandaj do keshilloja kujdes dhe nerva te qeta sa te kaloj edhe kjo periudhe enen efektine dhe te Diellit te forte ne Luan

Te gjitha kokat jane te nxehta kurse shpirti perbrenda eshte shume i ndjeshem dhe delikat Kjo sjell nje supermbrojtje Sa me i dobet te ndjehesh aq agrsive behesh ne momente te caktuara

Kujdes Dashet Bricjapet Gaforret dhe Peshoret
Dashi

Kjo jave do jete e fuqishme persa i perket qellimeve tuaja Por ekspozimi i tepert do veje ne veprim forca me te maedha se ju dhe kjo do sjelle perballje sidomos ne pune e me njerez te fushishem

Demi

Praraskenat dhe ceshtjet ligjore jane ato qe do ju preokupojne Por kujdes duhet te tregoni edhe ne ceshtje udhetimesh apo menyren si e kerkoni te ardhmen Nje koleg mund te behet i dhunshem me ju

Binjaket

Do ju godasin ne piken me te forte qe kishit ngritur me kujdes qe eshte reputacioni ne jeten sociale apo ne rrethet miqesore Do kerkojne tju fusin ne skandale ekonomie e morale

Gaforrja

Kujdes ne marredheniet familjare dhe ne marrehdeniet ne cift Te afermit mund te revoltohen ndaj jush dhe ne cift mund te kete debate Kujdes ne marredhenie me masen e gjere ka ndjesi revolte

Luani

Nje pus i thelle mudn te behet pengese per te ardhmen pasi aty mund te kemi sherthime qe do pengojne punen dhe ecurine tuaj Duhet shume energji per te ngritur anijen tuaj nga garcitacioni i jetes suaj te veshtire ne disa pune

Virgjeresha

Shume hakmarres do jeni kete jave ne lidhje me te drejtat tuaja shpitrerore dhe ekonomike te cilat ju duket sikur ju jane marre neper kembe

Peshorja

Jeni ne nje moment ku nuk mund te pranoni maredhenie te lehta bashkepunuese apo pa i sprovuar mire njerzit me te cilet do kaloni jeten apo do bashkepunoni

Akrepi

Teoria juaj se ndjeheni me mire ne lufte se ne paqe do vertetohet kesaj jave ku thirreni te tregoni veten tuaj Dy planetet tuaj udheheqes Marsi dhe Plutoni do japin nje shfaqje force dhe perballje apo trimerie

Shigjetari

Nuk do gjeni dot barsoleten e duhur per te ulur nervat e te dashures apo te dashurit si edhe per te qetesuar palotesueshmerine qe kuptoni ne jeten tuaj

Bricjapi

Ndoshta nuk e meritoni te jeni perparimtret emomentit por stili juaj dhe rregullat e forta do dominojne edhe nje here kete jave Gjithesesi nje ndryshim i mire do ndodh

Ujori

Ne natyren tuaj revolucionet jane teorike jo praktike Nese do prisnim nje revolucion nga ju ky do vononte Por do ju vijne ne ndihme Akrepet si elemente shperthyes

Peshqit

Ky moment nuk eshte per ju dhe as e meritoni Ju jeni delikat per kaq shume sherre e perballje Ndoshta keni sharmin qe ti shkaktoni vete e te largoheni per momentin

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Do te keni nje permbysje te gjerave/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi per ndryshime

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 22 SHTATOR 2020

JOSHJE E PAPLANIFIKUAR

E Marte dhe eshte dita e ekuinoksit Vjeshtor Dita e barabarte me Naten

Sot kemi nje ndikim midis Uranit ne Dem me asteroidin Kirki ne Dem

Nje takim i fuqishem shume magnetik

Asteroidi Kirki ne harten e cdo kujt tregon nje pike joshjeje nga e cila jo te jithe e kane mundesine te shpetojne Vetem ata qe ndihmohen nga Yjet

Kirki ne Mitologji eshte ishulli i magjepsur ku marinaret shpetojne nga mbytja por mbeten peng e joshjes apo situatave te magjishme duke menduar se kane gjetur parajsen

Mund te sjelli o shpetimin o humbjen

Urani ne Dem permbys cdo gje e quhet e qendrueshme Ka 10 vjet qe kerkon te mos gjejme zgjidhjen e lehte apo te volitshme sepse e bukura argetimi dhe joshja na pret diku tjeter me ndryshme

Dashi

Duhet sot ne ceshtjet ekonomike te mos josheni nga momanti i magjishem apo realiteti qe ju ofrojne Dicka si prapaskene egziston Po keshtu edhe ne jeten personale

Demi

Ne jeten personale sot keni nje takim me nje person qe ju mbaj per disa kohe duke ju mbushur menden se eshte varianti me i mire per ju Thjesht do ju magjeps

Binjaket

Nje ndryshim pune do ju fus ne nje mendim te eret duke dashur te merreni me dicka qe sjell fitime por qe ju fut ne ujra te panjohura Do merrni nje risk personal pune apo jete personale

Gaforrja

Nje ndryshim drejtimi apo orientimi ne lidhje me qellimet tuaja do ju nxjerr ne nje det me stuhi nga e cila do shpetoni me veshtiresi Po varet si do ta trajtoni vendin e ri

Luani

Do ju ofrojne nje pozicion pune ku do ndjeheni se eshte si nje varke shpetimi ne rastin me te mire dhe ne rastin me te keq do ta cileson si ndryshimin e jetes

Virgjeresha

Do bini ne duar te huaja edhe fizikisht si person por edhe profesionalisht si shfrytezim Do jeni pak a shume si objekt argetimi per dike me johje te madhe

Peshorja

Sot Dielli ne shenjen tuaj dhe do shkelqej per ju dhe ndoshta jeta do marri nje drejim te ri qe nuk e prisnit Ne disa raste do jete drejtim i mire ne disa raste katastrof

Akrepi

Njerzit perball jush do tentojne te bejen nje kryengritje e cila ne fakt do ti hedhi ne krahet e dikujt qe do ti manipuloj deri ne thelb Duhet ta kuptoni qe kjo ska te beje me ju Ata zgjodhen rrugen e tyre

Shigjetari

Ne lidhje me punen do kaloni nje rrezik te madh deri ne humbjen e saj apo te ndonje bashkepuntori qe ju e kishit per zemer Gjithsesi dikush do interesohet per ju Urojme te dali per mire

Bricjapi

Ne dashuri do gjeni nje liman te ri por jo te sigurt Ka mundsi tju nxjerre nga realiteti por do ju shpetoj nga mbytja E mira eshte se duhet te vendosni vete te ktheheni ne realitget

Ujori

Nje shpartallim i cuditshem i planeve tuaja por nje perralle e re e cila ju fut ne boen e saj perrallore dhe ju fal mireqenie te madhe dh dashuri por do jete gjithcka nje magjepsje e bukur

Peshqit

Do ta pranoni dhe sapunin per djath mjafton te mendoni se jeni ju ata qe keni fituar ne lidhje me nje marredhenie personale dhe po shijoni lirine me kusht me nje person tjeter apo joshje ilegale

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi date 22 Shtator i detajuar/ Kjo eshte shenja me fat e dites me parate

Published

on

Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht në fundjavë.

Demi Lidhja e nesërme Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do ta përdorni atë energji për të përfunduar një projekt që do duhej të ishte përfunduar kohë më parë. Ky mund të jetë shansi juaj i fundit.

Binjakët Do ju duhet të shmangni debatet me njerëz të vështirë për probleme të vogla në mënyrë që ta koloni mirë ditën. Fakti është se keni gjëra të rëndësishme për të bërë dhe nuk mund t’ia lejoni vetes harxhimin e kohës dhe energjisë me budallallëqe.

Gaforrja Nuk keni mangësi në aftësitë komunikuese nesër, por duhet të siguroheni t’i përdorni ato në mënyrë të zgjuar. Mbi të gjitha ju duhet të bëni kujdes të mos u jepni kundërshtarëve informacion që mund ta përdorin kundër jush.

Luani Këshilloheni shumë nesër të kujdeseni që të mbani edhe një sy pas nesër, sepse përreth do të keni njerëz që pëlqejnë t’ju provokojnë dhe t’ju bëjnë të bëni gjëra që të dukeni keq. Përballoni provokimet.

Virgjëresha Ato çfarë do të ndodhin në ditët në vijim do të jenë kulminimi i të gjitha mendimeve dhe përpjekjeve që keni bërë për të përmirësuar veten përgjatë vitit të fundit. Udhëhiquni nga mendimet dhe mos u frikësoni t’ia nisni një rruge krejtësisht të re.

Peshorja Nuk keni pse të rre zikoni, por megjithatë do ta bëni. Lidhja e nesërme Diell-Pluton do ju inkurajojë të rrez ikoni edhe më shumë, veçanërisht në punë.

Akrepi Ju duket sikur jeni me shumë fat aktualisht, por nuk do të mendoni në të njëjtën mënyrë në ditët e ardhshme. Ruani qetësinë dhe planifikoni projekte të ndryshme.

Shigjetari Keni tendencën t’i tregoni botës se sa i fortë jeni, por nuk pse e bëni këtë për të ecur përpara në rrugën tuaj. Drejt sukseseve mund të arrini edhe me më pak dëshirë për t’u dukur.

Bricjapi Mos vizitoni të njëjtat vende të vjetra dhe të shpenzoni kohë me të njëjtat fytyra të vjetra – provoni të udhëtoni pak më shumë se zakonisht nesër. Jeni më i lumtur kur jeni në lëvizje.

Ujori Duhet të jeni plotësisht i bindur mbi ato që jeni në gjendje të bëni para se të merrni angazhime të reja. Mund të keni shumë vetëbesim, por planetet ju këshillojnë se disa situata janë më mirë të shmangen.

Peshqit Lidhja e nesërme mes Diellit dhe Plutonit do ta bëjë më të lehtë për ju të besoni se mund të merrni botën përballë dhe të fitoni. Pa dyshim që mundeni, por pse të merrni një rr ezik të tillë, kur mund të shfrytëzoni edhe njerëzit e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Arbana Osmani ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Shikoni sa e bukur eshte ngjyra e re

Published

on

Moderatorja e njohur Arbana Osmani ka ndryshuar teresisht ‘look’ duke e pershtatur me ngjyrat e vjeshtes. Prej disa kohes tani, Arbana ka hequr dore nga floket e erret.

Ne nje foto te postuar ne ‘Instastory’ moderatorja shfaqet me floket e lyer ne ngjyre kafe te celet dhe zgjedhja e saj nuk mund te ishte me e mire se kaq.

Arbana qendron besnike e ngjyrave te tokes dhe gjithmone shfaqet e kururar bukur ne imazh.
Ne foto modeatorja shfaqet me nje lumturi qe i lexohet qartazi ne fytyre.

E rendesishme eshte se Arbana ne cfaredolloj forme apo ngjyre, duket gjithmone shume bukur.

Continue Reading

Trending