Connect with us

Magazina

A e beni dhe ju kete gje?/ Xhensila zbulon sekretin e dashurise se saj me Besin

Published

on

Kengetarja e njohur Xhensila Myrtezaj ka ndare disa sekrete e gjera te pathena me pare ne emisionin radiofonik “Hangover”.

Ajo nuk e pati aspak problem te shfaqej ne studio qe ne oret e para te mengjesit, e pagrimuar dhe dukej e embel dhe e fresket si gjithmone. Xhensila midis te tjerash foli edhe per lidhjen prej disa vitesh me aktorin e humorit Bes Kallaku.

Xhensila tregoi se cili ishte sekreti i lidhjes se tyre 7 vjecare,ajo tha: “Vetem komunikimi, probleme ka gjithmone ne çdo lidhje, por komunikimi eshte gjeja me e rendesishme sepse zgjidh defektet, defekte qe kane te gjithe, edhe une edhe Besi”.

E keni gabim nese mendoni se Besi ben humor vetem ne skene pasi ai eshte lindur per te qene pozitiv dhe plot energji.

Xhensila tregoi se perditshmeria e saj eshte nje shfaqje humori dhe se kete dhunti ai ja ka percjelle edhe asaj. “Une kam marre shume nga pjesa e tij, ashtu siç ka marre edhe ai nga une”.

Xhensila u pyet se cfare bente kur e shikonte Besin ne televizion kur nuk e njihte akoma nga afer.

“Me ka pelqyer shume si personazh, (e kujt nuk i pelqen) para se te njiheshim. Eshte e vertete qe i thoja mamit qe dua ta degjoj njehere ate ne televizor pastaj te fle”, tha Xhensila , duke vazhduar me tej:

“Edhe diçka qe nuk e dini, ne Ethet e se Shtunes kur une kam qene 14 vjeç dhe performoja, ndersa Besi me shikonte, siç me kane thene familjaret e tij, dhe thoshte ‘Sikur te pija nje kafe me kete gocen’. Ne jemi lidhur kur une kam qene 16 vjeç”.

Cifti duket se jane krijuar per njeri-tjetrin pas nje fillimi te tille.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

”Me rroba banjo dhe barkun te goja”/ Ja si duket Arbana Osmani ne muajin e 9 te shtatezanise

Published

on

Edhe pse eshte prag te lindjes se femijes se dyte, Arbana Osmani nuk ia ka kursyer vetes ditet e plazhit te kesaj vere. Ajo eshte fotografuar duke u relaksuar ne shoqerine e familjareve te saj ne plazhet e jugut.

Trupi i moderatores se njohur ka pesuar ndryshime gjate shtatezanise duke qene se ajo pritet te behet perseri nene e nje djali te dyte. Ne kete artikull mund te shikoni se si duket ajo ne kete periudhe te fundit te pritjes se embel.

Per Arbanen ky do te jete femija i pare me regjisorin e njohur Eduart Grishaj. Ajo ka qene mjaft aktive gjate muajve te shtatezanise me video ku eksperimentonte me gatimin, pasionin e saj te madh dhe me udhetime te shpeshta.

Arbana ka plane per ceremoni dasme dhe hapjen e biznesit te saj, qe do te jete nje restorant luksoz pasi djali i saj te vij ne jete.

Arbana ka pohuar persa i perket emisionit te saj i cili do te startoj ne muajin janar se do te jete perseri moderatorja nese gjithcka do te shkoje mire.

Pervec televizionit ajo ka ndare me ndejekesit e saj ne “Instagram” nje tjeter plan te madh.

Veshtire te kaloje nje dite pa video gatimesh e pjatash te ndryshme ne “Instastoryn” e Arbana Osmanit, pasion ky qe e ka frymezuar te botoje dy libra me receta gatimesh

Duket se planet e saj do te shkojne edhe me tej pasi nje nga ndjekesit e ka pyetur Arbanen: “Pse nuk hap nje restorant?”. Duhej vetem kaq qe moderatorja te zbuloje diçka per te ardhmen.

Continue Reading

Magazina

Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi bejne ‘XING’ me veshjen/ Kujt i shkon me shume fustani 3600 euro?

Published

on

Dy kengetaret me terheqese te ekranit, Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi kane bere ‘xing’ me te njejtin fustan.

Cdo veshje e tyre eshte mjaft e pelqyer dhe pa dyshim ne hap me kohen.

Pak kohe me pare kengetarja e njohur Jonida Maliqi u shfaq me nje fustan te gjate bezhe, mjaft shik ne nje nga puntatat e “ADC”.

Po eshte edhe Nora, ka publikuar ne rrjetin social nje foto me po te njejtin fustan.

Per shkak te formave trupore mjaft elegante, te dyjave i rri mjaft bukur dhe moren mjaft komente pozitive nga publiku.

Ne nuk mund te bejme dot dallimin se kujt i rri me mire, por ju si mendoni? Kush duket me bukur Nora apo Jonida?

Continue Reading

Magazina

Rudina Magjistari dhe Bieta Sulo bejne ‘XING’ me te njejten veshje/ Kujt i shkon me shume kostumi?

Published

on

Rudina Magjistari dhe Bieta Sulo jane dy protagonistet absolute te pasditeve tona te cilat moderojne dy prej emisioneve me te suksesshme.

Ato jane njeheresh vajza me stil dhe qe e duan te bukuren prvecse jane dy nga prezantueset me te dashura per publikun e gjere te pasdites.

Bieta dhe Rudina perpiqen qe te duken gjithmone me nje pamje te kuruar dhe plot stil sepse ceshtja e veshjes per nje prezantuese qe drejton cdo dite te javes nje emision eshte nder me kryesoret.

Dy moderatoret e njohura kane bere ‘xing’ me veshjet e tyre duke u veshur te dyja me pizhama.

Nje stil i kendshem qe atyre u shkonte vertete shume por edhe mjaft i guxuar. Rudina kishte zgjedhur taka te larta per te thyer stilin casual ndersa Bieta kishte zgjedhur pizhama ngjyre vjollce me pika portokalli.

Te dyja duken vertete bukur dhe guximi i tyre ia ka vlejtur!

Continue Reading

Trending