Connect with us

Shtepia

Larja me lavatrice e paska nje sekret/ Ja cfare duhet te fusni gjate larjes qe ti keni rrobat drite

Published

on

Ka disa gjera qe na bejne nervoz kur behet fjale per pastrim.Njollat e bardha qe lene detergjentet tek veshjet me ngjyra eshte nje prej tyre.Ne kete artikull do te lexoni nje truk dhe ky shqetesim nuk do te ekzistoje me.

Ndiqni keshillen tone dhe shtoni pak piper te zi qe veshjet te mos ju behen me me njolla te bardha.

E vetmja gje qe do ju duhet eshte një lugë kafeje piper i zi dhe vendosini rrobat të lahen në programin e caktuar. Piperi gjithashtu forcon ngjyrat e veshjeve.

Mund te shtoni ne lavatrice edhe nje tablete per lavastovilje pervec piperit te zi. Te pakten njehere ne muaj shtoni ne lavatice nje deri ne dy tableta lavastovilje, vendoseni lavatricen ne 90 grade dhe beni larjen bosh. Ekspertet keshillojne se kjo gje do te zgjase jeten e lavatrices tuaj.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shtepia

Brenda shtepise luksoze te Marines dhe Getoarit/ Shikoni sa bukur e kane rregulluar ata vilen ne Kosove

Published

on

Marina Vjollca dhe Getoari jane kthyer prej vitesh tashme ne nje nga ciftet me te pelqyer te ekranit. Vitin e kaluar ne momentin kur cifti i dha fund beqarise me dasmen madheshtore e gjithe vemendja ishte tek ta.

Se fundmi, Marina ka postuar nje pjese te shtepise se tyre edhe pse cifti ka qene gjithmone i
rezervuar per jeten e tyre private.

Shtepia duket mjaft moderne dhe ngjyrat qe mbizoterojne eshte e bardha dhe e zeza.

Tani u shua edhe paksa kurioziteti se si duket shtepia ciftit edhe pse ne video duket vetem nje pjese e saj.

Marina dhe Getoari jane shume te suksesshem ne jeten e tyre profesionale, pasi Getoari po shijon sukseset e kengeve te tij ndersa Marina sapo ka filluar te moderoj emisionin e saj te radhes.

Continue Reading

Shtepia

Me tuta te shkurtra dhe zbathur/ Ja si duket Alketa Vejsiu brenda shtepise se saj

Published

on

Alketa Vejsiu nuk i eshte ndare ekranit per vite te tera dhe prezanton disa nga spektaklet me te njohura ne ne televizionin Klan.

Ajo eshte shume e ndjekur ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ne cdo dalje te saj ajo, Alketa shfaqet e kuruar deri ne detaje.

Moderatorja e njohur ka postuar nje foto ndryshe nga heret e tjera qe jemi mesuar t’a shikojme.

Ajo shfaqet me nje kostum ngjyre bojeqielli dhe pa pike grimi duke u stervitur. Alketa duket mjaft ne forme dhe shume e thjeshte.

Moderatorja duket po aq e mire dhe e bukur edhe me kostum sportiv e pa make up.

Continue Reading

Shtepia

Me pantallona te shkurtra dhe e shtrire ne krevat/ Ja si duket Bieta Sulo brenda shtepise se saj

Published

on

E diela ndryshe quhet edhe dita e familjes dhe pikerusht ka bere edhe Bieta Sulo gjate dites se sotme. Ne nje te diele pushimi ajo ka vendosur qe tja kushtoje gjithe kohen e saj familjes dhe djalit te saj Kroi.

Pamja qe Bieta ka dashur te ndaje me ne eshte plot dashuri. Te shtrire dhe te rehatuar ne divanin e shtepise Bieta dhe djali i saj na e mbushen me dashuri kete te djele te qete.

Ajo ka dashur te ndaje me ne edhe nje mbishkrim ku ajo shprehet:

“Sa e bukur eshte e diela pasdite”

Nderkohe nuk mund ti shpetoje syrit tone eshe pamja e shtepise se saj qe ka ngjyra shume interesante dhe te kombinuara bukur. Bieta ka ndare me ne edhe nje pamje ku djali i saj dhe qeni kane bere jo pak rremuje.

Te diela si keto jane ato qe i japin jetes kuptimin dhe familjes dashurine qe ajo ka nevoje.

Continue Reading

Trending