Connect with us

Sot

Ne ditet e fundit te shtatzanise/ Shikoni sa e ka zbukuruar shtatzania Arbana Osmanin

Published

on

Moderatorja e njohur Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj se shpejti do te behen prinder. Cifti jane ne pritje te nje djali dhe Arbana aktualisht ndodhet ne javet e fundit te shtatezanise.

Ajo eshte treguar shume e rezervuar ne lidhje me kete periudhe te jetes se saj. Shtatezania nuk e ka penguar moderatoren ne aktivitet e saj te perditshme pasi ajo vazhdon te publikoje te njejtat gjera si me pare, por pa e cekur shtatezanine.

Moderatoja ka treguar se ka vizituar nje vend shume te vecante me ane te disa postimeve ne rrjetet sociale. Ajo ka ndare me ndjekesit pamje te bukura nga “ Parku Kombetar i Qafshtames”.

E veshur me veshje sportive teksa ndodhet ne maje malit, ajo ka publikuar nje foto ne rrjetin social ‘Instagram’ ku bie ne pah barku i rrumbullakosur.

Bashkengjitur fotos Arbana shkruan: “Shume e gezuar qe sot vizitova me ne fund nje nga mrekullite e vendit tone, Parkun Kombetar te Qafshtames”. Ju ftoj te gjitheve ta vizitoni se qenka vertete shume bukur”.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Lidhje te reja dhe ndarje te papritura/ Ky eshte horoskopi javor i dashurise 20-26 Korrik

Published

on

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve, prisni që njerëz të rinj të shfaqen në rrethin tuaj të të afërmve, miqve, fqinjëve ose kolegëve. Komunikimi juaj fillestar mund të jetë i vështirë, por gradualisht do të jeni në gjendje të krijoni marrëdhënie të rëndësishme dhe të qëndrueshme.

Demi

Dashuria këtë javë do të jetë bujare sidomos për përfaqësuesit e rinj të kësaj shenje të zodiakut. Marrëdhëniet tuaja romantike me njerëz jashtë lokalitetit tuaj do të kenë një zhvillim interesant.Mund të ketë përvoja të pakëndshme në lidhje me të kaluarën tuaj që mund t’ju diskreditojnë ose t’ju kërkojë të ndërmerrni ndonjë veprim specifik në mbrojtjen tuaj.

Binjakët

Këtë javë, çdo problem do të ketë patjetër zgjidhjen e tij natyrore. Shmangni stresin emocional.Mund të prisni një vizitë në shtëpinë tuaj nga miq ose të ftuar specialë. Nuk ka pse të ketë një arsye specifike për këtë.Gjatë javës, të dashurit do të ndajnë me ju lajme të ndryshme ose ngjarje nga jeta e tyre, të cilat do të jenë subjekt i bisedave të gjalla me ta.

Gaforrja

Një miqësi e re do t’ju sjellë përvoja interesante ose njohuri të reja në fusha të caktuara.Gjatë javës do të vizitoheni nga njerëz në shtëpinë tuaj, të cilët dëshirojnë të merren me thashetheme. Kini kujdes që të mos përfshiheni në ndonjë histori të pakëndshme. Njerëzit e rinj që takoni gjatë javës do ti japin kuptim jetës tuaj.

Luani

Në jetën tuaj të dashurisë do të jeni nën ndikimin e kujtimeve speciale nga një marrëdhënie aktuale ose e kaluar. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mos u mbështetni në sukseset e kaluara, por vazhdoni të investoni energji dhe ndjenja në marrëdhënien tuaj.

Gratë do të kenë marrëdhënie dinamike, por ndonjëherë edhe stresuese me njerëzit e lindur nën shenjën e Dashi, Shigjetari ose Luanit.

Virgjëresha

Do të keni përvoja emocionale ose do të pësoni disa befasi.Disa prej jush do të merren me probleme në martesën e një të afërmi i cili mund të ketë lidhje me situata të ndryshme në jetën e tij / saj.Disa nga ngjarjet e papritura këtë javë do të lidhen me një dashuri të vjetër ose ish-bashkëshort.Gjatë këtyre shtatë ditëve, ki kujdes me komentet e tua negative ndaj njerëzve me të cilët keni pasur përvoja të pakëndshme në të kaluarën.

Peshorja

Dashuria do të jetë një faktor i rëndësishëm në jetën tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve, pavarësisht nëse jeni beqar apo i martuar.Përfaqësuesit e rinj të kësaj shenje të zodiakut do të kenë një kohë të favorshme për të filluar një marrëdhënie të re romantike.

Akrepi

Gjatë javës, vëmendja juaj do të përqendrohet në një ngjarje të lidhur me jetën personale të një gruaje: një mik apo i afërm. Mund të lidhet me situata të ndryshme të jetës: udhëtimi, zhvendosja, kthimi në vendlindje, etj.

Shigjetari

Flirtimi ose një aventurë e shkurtër mund ta bëjnë jetën tuaj të përditshme më interesante, por jo të gjithë miqtë tuaj do ta pranojnë atë me miratim. Nëse jeni i martuar, mos krijoni probleme shtesë në këtë kohë të vështirë për ju.Këtë javë do të keni marrëdhënie më të vështira me gra mbi 35 vjeç, të cilat do ta kenë të vështirë të ndryshojnë mendime dhe do ta kenë të vështirë të pranojnë këshillat ose sugjerimet e njerëzve të tjerë.

Bricjapi

Në dashuri, një takim ose bisedë mund të shkaktojë tension për shkak të veprimeve të pamatur, fjalëve, veprimeve të dyshimta dhe gjërave të tjera të pashpjegueshme për ju nga partneri juaj.Burrat do të ndikohen shumë nga fjalët dhe veprimet e një gruaje nga mjedisi i tyre i afërt. Kjo do të ndihet veçanërisht në punën tuaj.

Ujori

Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, keni një javë përpara vetes gjatë së cilës do të përjetoni një gamë të gjerë emocionesh.Fatkeqësisht, kjo javë mund t’ju ​​shqetësojë me një lajm të pakëndshëm për një grua që njihni. Ju ndoshta keni një marrëdhënie të rrallë por të veçantë personale ose profesionale me të.

Peshqit

Tensionet do të lindin në ato marrëdhënie romantike në të cilat nuk ka më besim midis partnerëve.Java do të jetë e favorshme për të filluar një lidhje të re dashurie, për një takim të parë me një partner, por mos nxitoni të nxjerrni përfundime dhe t’i jepni vetes kohë për të njohur më mirë këtë person. Një njohje e re është e mundur përmes ndërmjetësimit të të afërmve, miqve ose një agjensie takimesh./

Continue Reading

Sot

Ka shtepine me te bukur nga vajzat VIP/ Keto jane pamjet brenda shtepise super luksoze te Manjola Nallbanit

Published

on

Një nga këngëtaret më të njohura shqiptare është padyshim Manjola Nallbani, e cila është shumë aktive në rrjetet sociale.

Së fundmi, Manjola ka publikuar disa pamje në rrjetet sociale nga shtëpia e saj, duke treguar edhe vendin ku ajo jeton për fansat.

Në këtë foto, Manjola shihet teksa është e ulur në tapet dhe pi çaj. Rrotull shihet arredimi modern i shtëpisë së saj, ndërsa vihet re se ajo ende nuk e ka hequr pemën e Vitit të Ri.

“Sa shijon çaji i pasdites në shtëpi pas një dite të gjatë e të lodhshme”, shkruan Manjola krahas fotove.

Continue Reading

Sot

I terheqin meshkujt si me magnet/ Keto jane 13 cilesite e femrave qe kane sukses

Published

on

Çfare eshte terheqja femerore? Pse bukurite e persosura jane te prirura drejt vetmise ndersa vajzat me pak terheqese shpesh kane vemendjen e meshkujve?

Meshkujt nuk vleresojne thjesht pamjen e jashtme ndaj me poshte po rendisim disa nga cilesite qe meshkujt preferojne te femrat:

1.Vetebesimi.

Edhe te tjeret rreth saj do jene ne nje mendje me te, nese nje grua beson ne nje menyre te vendosur te jete e papermbajtshme. Per veten e tyre ne publik fermat me vetebesim nuk jane kurre kritike.

2.Feminiliteti ose ndryshe, brishtesia.

Pak meshkuj e arrijne dashurine e nje femre duke u kujdesur per te, duke iu pergjigjur thirrjeve te saj per ndihme dhe duke e bere ate te ndihet e rendesishme. Nje femer duhet te sillet si e brishte ashtu si eshte dhe vet nga natyra por jo ne menyre te tepruar.

3.Miresjellja.

Gjerat qe e dallojne nje grua me te vertete te bukur jane : miresjellja dhe gatishmeria per t’u kujdesur, per te dashuruar, dhe falur.
Te jesh ne gjendje per te pare boten ne syte miqesore, per te dashur dhe per te pare te miren ne cdo situat.

4.Pavaresia.

Ate se cfare ajo deshiron nje grua me te vertete terheqese e di saktesisht. Ajo kurre nuk humb kohen e saj duke kerkuar te fajesoje te tjeret per gabimet e saj, kur ballafaqohet me veshtiresi.

5.Aftesia per te jetuar ne vende te ndryshme.

Te preferuara nga meshkujt jane femrat te cilat e kane te lehte per te jetuar dhe per t’u pershtatur ne vende te ndryshme apo qe shijojne çdo moment.

6.Te qenet e talentuar ne prezantimin e vetes.

Kurre nuk deshton per te bere pershtypje nje grua me shije qe i di pikat e saj te forta. Meshkujt vene re gjithmone kur veshja eshte ideale.

7.Te qenet nje zonje e mire.

Mbreteria e nje gruaje eshte nje fushe me butesi dhe tolerance.

8.Aftesia per te perqafuar lumturine

Burrat nuk pelqejne grate qe jane vazhdimisht te pakenaqura me dicka dhe qe inatosen lehte.

9.Duke treguar interes me shikim ne sy.

Duke treguar interes ne te gjita aspektet e jetes se tij eshte nje nga menyrat me te sigurta per te kapur zemren dhe mendjen e njeriut tuaj te zgjedhur.

10.Aftesite komunikuese.

Nje shoqe e deshirueshme eshte gjithmone nje grua qe di te degjoje. Nje femer e kompletuar gjithmone tregon interes ne çdo gje qe mashkulli thote.

11.Duke qene e kendshme.

Duhet te jete e qete dhe e kendshme nje femer qe te jete terheqese. Levizjet e saj tregojne vetebesim kur ajo ka nje sjellje ideale.

12.Pushtimi i mashkullit me buzeqeshjen tuaj.

Shanse shume me te mira per terhqjen e meshkujve kane femrat me sens te mire humori.
Nuk eshte vetem nje shenje e nje sjelljeje te gezuar nje buzeqeshje rrezatauese por ajo percjell energji dhe vitalitet.

13.Te jesh e natyrshme dhe e sinqerte

E natyrshme, e hapur dhe pa komplekse nje grua eshte me te vertete terheqese. Meshkujt i terheq sinqeriteti dhe cdo lloj shtirjeje te largon.

Continue Reading

Trending