Connect with us

Aktualitet

Ky eshte muaji me i mire i vitit/ HOROSKOPI i muajit GUSHT i detajuar per cdo shenje

Published

on

DASHI

Gushti, është koha për mbjellje. Për të realizuar një ëndërr duhet të filloni gjithmonë nga themelet: vendosni themelet dhe do të korrni përfitimet shumë shpejt, veçanërisht nëse punoni në një mjedis krijues. Mos e shtyni sepse, me Marsin retrograd nga 9 shtatori, do të pësoni ngadalësime. Pra, punoni shumë dhe përfundoni projektet që keni filluar, e më pas mund të planifikoni pushimet. Rreth datës 5, me planetin e kuq në një pozitë të pafavorshme në krahasim me Plutonin dhe Saturnin, eprorët do të ushtrojnë më shumë presion se zakonisht.

Tregoni aftësitë tuaja diplomatike dhe qetësoni tensionet: do të provoni se jeni udhëheqës dhe askush nuk do të guxojë t’ju sfidojë. Sa për marrëdhëniet romantike, përgatituni të bëni pak përpjekje me idenë se, në çdo rast, do të shpërbleheni. Do të djersitni shumë për të gjetur një marrëveshje për një çështje veçanërisht delikate por, falë dikujt që ju do dhe që do t’ju ndihmojë nga prapaskena, do të gjeni një kompromis të duhur. Jeta do të lehtësohet duke filluar nga data 18 gusht, dita që do të shënojë kohën më të mirë të vitit për ju, veçanërisht nëse jeni beqarë.

Në fakt, ju do të dashuroheni me një person të njohur përmes një miku ose në mediat sociale. Do të zbuloni se keni shumë interesa të përbashkëta, do të kaloni orë të tëra duke shkëmbyer mesazhe dhe më në fund duke organizuar takimin tuaj të parë romantik. Zgjidhni një restorant intim me tavolina në natyrë: magjia do të jetë e garantuar. Nëse, nga ana tjetër, tashmë jeni të zënë, do të largoheni me partnerin tuaj për një udhëtim kënaqësie në bregdet apo vendpushim malor. Këtë vit, në vend të hotelit ju do të zgjidhni një vilë ose apartament me qira, me kopsht dhe pishinë. Pak intimitet nuk do të bëjë dëm dhe në këtë vend pothuajse përrallë ju do të gjeni veten dhe relaksin që ju duket se keni humbur.

DEMI SI I BENI PROJEKTET JU…

Kur i futeni projekteve, askush nuk jua kalon. Më në fund do të përfundoni detyrën për të cilën keni punuar për ca kohë dhe më 3 gusht do të merrni një kënaqësi që do t’ju habisë: drejtuesit do të organizojnë një konferencë ku do të shpallin publikisht rezultatet e jashtëzakonshme që keni arritur. Fjala e gojës do të udhëtojë shpejt, duke përcjellë emrin tuaj dhe cilësitë që ju bëjnë unikë për vëmendjen e të gjithëve. Nëse jeni të pavarur, do të fitoni klientë të rinj prestigjozë.

Festoni fitoren tuaj profesionale dhe ndërkohë përgatituni për të trajtuar një situatë të pazakontë në jetën tuaj private. Të jesh fleksibël do të jetë jetike. Përshtatuni ndryshimeve dhe merrni vendimin e vetëm të mundshëm: do të jetë ai i duhuri. Sa i përket shtëpisë, do të dëshironi të bëni përmirësime. Dëshironi të bëni një rikualifikim të plotë të mobiljeve?

Do të gjeni zgjidhjet më origjinale pas hënës së re të datës 18. Mundohuni të përfundoni gjithçka deri më 9 shtator, sepse me retrogradën e Marsit punët do të pësojnë vonesa të konsiderueshme. Nga data 20 e tutje, do të dëshironi të shoqëroheni, të kaloni disa mbrëmje duke u dashuruar me miqtë tuaj më të afërt. Do të ftoheni në darka dhe aperitivë. Shfrytëzojeni rastin, argëtohuni, do të jetë mirë që ju të pushoni jashtë shtëpisë. Sa i përket dashurisë, nëse jeni beqarë një person i veçantë do të fitojë zemrën tuaj. Do të jetoni një aventurë romantike dhe intensive, do të jeni aq të magjepsur nga gjithçka.

BINJAKET

Vëmendja juaj, në fillim të gushtit, do të përthithet plotësisht nga një person që ju ka borxh para. Ai do të vazhdojë të mos i dëgjojë arsyet, duke refuzuar të shohë gjërat nga këndvështrimi juaj. Mos u tërhiqni dhe këmbëngulni. Jini të vendosur dhe kërkoni paratë që ju takojnë. Herët ose vonë ai do t’jua japë përsëri: thjesht kini shumë durim dhe zgjidheni. Ndërkohë, ngushëlloni veten me pak fat në një nivel profesional. Nëse ju punoni në fushën artistike, falë Jupiterit në një kënd të mirë në lidhje me Neptunin, do të shisni diçka që keni bërë – një fustan, një pikturë, një xhevahir – dhe një zbulues talentesh do t’ju ftojë.

Shfrytëzoni momentin dhe përpiquni të përfitoni sa më shumë nga mundësitë e këtij muaji, sepse, me retrogradën e Marsit nga 9 shtatori, gjithçka do të ngadalësohet. Megjithatë, falë Diellit, hënës së re dhe Mërkurit, do të fitoni shumë para pas bashkëpunimeve të ndryshme. Duke pasur parasysh hyrjet e shumta në llogarinë bankare dhe përpjekjen e madhe të bërë për të arritur sukses pas suksesi, pse të mos përkëdhelni veten me një dhuratë të këndshme? Mendoni, për shembull, për një festë në shoqërinë e partnerit ose miqve tuaj: në fund të fundit, ju jeni më shumë sesa meritoni.

Filloni të shikoni në ofertat në katalogët e agjencive ose vendet e udhëtimit dhe më pas planifikoni çdo detaj: det ose mal, kasolle ose shtëpi, relaksim ose argëtim. Mos harroni sportet dhe shëtitjet e gjata. Do të jeni kaq të gatshëm për t’u përballur me vjeshtën.

GAFORRJA PERVISHNI MENGET.

Me Marsin në shtëpinë e nderimeve, çmimeve dhe arritjeve, jeta profesionale do t’ju rezervojë surpriza të këndshme. Sidoqoftë, do të duhet të djersitni për çdo fitore të vogël. Do të keni nevojë për përpjekje të konsiderueshme dhe shumë orë jashtë orarit. Lodhja do të ndihet, por shtrëngoni dhëmbët dhe shkoni përpara me kokën poshtë, sepse që nga 9 shtatori deri më 13 nëntor çdo progres do të ngrijë. Sigurisht, konkurrenca do të jetë e fortë dhe disa klientë do të jenë të vështirë për t’u menaxhuar, por ju do të keni sukses në qëllimet tuaja dhe do t’i tregoni të gjithëve se nga çfarë jeni bërë.

Sidomos pasi që do të shpërbleheni mirë ekonomikisht. Sa i përket dashurisë, o sot o kurrë: luani të gjitha me partnerin tuaj dhe përpiquni të rindërtoni pasionin e humbur me një festë. Lini vend për një destinacion romantik, buzë detit ose në male. Nëse në vend të kësaj jeni beqarë, falë Venusit në shenjën tuaj, ju do të transmetoni më shumë bukuri dhe magnetizëm se kurrë dhe do të gjeni shumë admirues. Ata deri në moshën 25 vjeç, do të përqendroheni vetëm në veten tuaj dhe do të ndodhin shumë gjëra që do të ndryshojnë jetën tuaj.

Nëse punoni në media ose akademi, për shembull, do të bëni një udhëtim jashtë vendit ose në një qytet tjetër për një intervistë pune. Ose mund të zgjidhni të merrni një vit boshllëk dhe të vazhdoni studimet. Më në fund, një çështje ligjore do të krijojë pakënaqësi, por mos u shqetësoni: do të jeni në gjendje të arrini një marrëveshje brenda një kohe të shkurtër. Do ta mbaroni muajin në relaksim total.

LUANI FRYJNE ERERA NDRYSHIMI. Tensionet në marrëdhënien romantike do ju vë nënë provë. Mos u shqetësoni, hapi i parë për të gjetur paqen do të jetë të flisni hapur dhe të qartësoheni. Më 3 gusht, partneri do të shprehë pakënaqësinë e vet në asnjë aspekt të pasigurt, duke qenë shumë i/e irrituar. Do t’ju ​​bëjë të kuptoni se ndjehet lënë pas dore për një karrierë shumë të gjatë. Në fakt, promovimi i fundit ju ka mbushur me më shumë përgjegjësi dhe udhëtimet kanë qenë kaq të shumta. Mundohuni ta vendosni veten në vendin e tyre, vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të kuptoni me të vërtetë sikletin që kanë.

Në fund të fundit, do të jetë e mjaftueshme për të intensifikuar çdo moment që do të kaloni së bashku. Organizoni një udhëtim jashtë qytetit në befasi dhe kujdesuni për të gjitha detajet në mënyrë që çdo moment të jetë perfekt. Do të shihni që pas hënës së plotë në datën 18, gjithçka do të funksionojë. Nëse jeni beqarë, megjithatë, do të duhet të prisni deri në muajin tjetër për të takuar një person special. Në ndërkohë, kushtojuni miqve, bisedoni me ta për gëzimet dhe frikën, organizoni barbeky në kopsht dhe kaloni kohë të paharrueshme. Në dy javët e fundit të muajit, me Marsin në shtëpinë e çështjeve ligjore, akademike dhe ndërkombëtare, do të merrni një lajm të mirë në vetëm njërën nga këto fusha. Jeta profesionale do të vazhdojë të jetë veçanërisht intensive, edhe sepse disa kolegë do të largohen për pushime.

Nëse jeni të pavarur, llogaria bankare do të rritet falë komisioneve, shpërblimeve, një likuidim ose kompensimit të bashkëpunimeve të lindura pothuajse për argëtim. Në përgjithësi, do të ndjeheni të aftë të përballeni me sfidat që do të lindin gjatë rrugës suaj. Mos harroni, megjithatë, të bëni pushime të vogla relaksuese në intervale të rregullta.

VIRGJERESHA MBAJENI LART BESIMIN.

Vendosmëria dhe këmbëngulja do të jenë cilësitë që në gusht do t’ju ndihmojnë të kapërceni çdo vështirësi dhe, mbi të gjitha, për të arritur qëllimet tuaja. Një shembull? Nëse veproni në një kontekst ndërkombëtar ose mediatik, me hënën e plotë prej datës 3 në shtëpinë e projekteve shëndetësore dhe të punës, do të duhet të menaxhoni një problem të bezdisshëm në punë. Do të ndiheni nën presion dhe në disa momente madje do të demoralizoheni. Mos lejoni që dikush t’ju dekurajojë, edhe nëse dikush e provon më shumë se një herë. Ju jeni një person i fortë, i vështirë për t’u gërvishtur, mos harroni se mund të mbështeteni në ndihmën e të dashurve.

Duke shtrënguar dhëmbët dhe duke mos humbur vetëbesimin, do të kapërceni çdo pengesë, pa hequr dorë nga synimi juaj. Në mes të muajit, me Marsin në shtëpinë e të ardhurave, ju do të shpenzoni më shumë se zakonisht për të paguar tarifa shkollore ose këste të një makine të re, ose për të rinovuar apartamentin që dëshironi t’i jepni një pamje më të freskët. Hiqni dorë nga disa shpenzime të panevojshme dhe do të jetë e lehtë t’i vendosni përsëri llogaritë në rregull. Sidoqoftë, situata financiare do të përmirësohet me hënën e re në datë 18, kur planeti i kuq do të gjejë veten në përputhje të shkëlqyer me Diellin dhe Mërkurin.

Për shembull, një koleg do t’ju përfshijë në ndonjë punë të vogël ose do t’ju japë këshilla të vlefshme që do të kthehen në para. Fundi i muajit do të jetë një moment magjik: përgatituni për emocione aq të shkëlqyera sa të lënë pa frymë. Do të bëni një udhëtim të paplanifikuar në një vend mjaft të largët: do të argëtoheni dhe gjithashtu do të takoni dikë të veçantë. Për më tepër, një mik apo mike do t’ju japë një lajm të mirë për një fëmijë, martesë ose shtatzani. Edhe krijimtaria juaj do të kalojë momente frymëzimi, prandaj përqendrohuni te një ëndërr që dëshironi të arrini. Pavarësisht nëse është art, modë apo dizajn, ju keni gjithçka që ju nevojitet për të ecur.

PESHORJA

Falë njerëzve që ju doni, ju do të rezervoni lumturinë. Me hënën e plotë të 3 gushtit, në fakt, në shtëpinë e dashurisë së vërtetë, fëmijëve, shtatzënisë, lindjes dhe argëtimit, do të kaloni ditë të forta me partnerin dhe familjen tuaj. Për shkak të Uranit, do të përballeni me disa shqetësime të vogla për punën. Zakonisht, në situata të tilla, i drejtoheni një miku për këshilla të vlefshme se çfarë të bëni. Këtë herë, megjithatë, nuk do të jetë në dispozicion, kështu që do të duhet ta bëni vetë. Mos u frikësoni dhe mos veproni me nxitim. Do të shihni që gjithçka do të funksionojë më së miri. Sa i përket dashurisë, një fejesë, martesë apo bashkëjetesë do të jetë në horizont.

Zhytuni në përgatitjet e nevojshme, sepse do të ketë shumë detaje për të menduar. A doni të lëvizni me shtëpi? Kërkoni dhe do të gjeni atë të ëndrrave tuaja. Atëherë, do ju duhet të kënaqeni, vetëm duke e dekoruar ashtu siç dëshironi. Zgjedhja e mobiljeve origjinale do t’ju mbushë me entuziazëm. Me hënën e re në datën 18, jeta shoqërore do të zgjohet nga letargjia. Miqtë do t’ju kërkojnë të merrni pjesë në dalje dhe do të jeni në gjendje të pranoni të gjitha ftesat. Përveç kësaj, ju do të investoni forca dhe energji në një iniciativë humanitare ose në një çështje politike. Sa i përket karrierës, do të përfundoni një projekt të rëndësishëm: bëni çmos për të respektuar datën e dorëzimit.

Do të duhet të vraponi, por në fund do ta bëni dhe do të dilni të rraskapitur. Shpërblejeni veten me një pushim të merituar. Lini një fundjavë në plazh, në mënyrë që të relaksoheni duke lexuar disa libra dhe duke marrë rreze dielli. Më në fund, me Uranin në kënd të përsosur nga Hëna e plotë, do të merrni paratë që ju janë borxh ose që keni kërkuar nga banka për një investim muaj më parë. Filloni të mendoni se si t’i shpenzoni. Ndërkohë, trajtojeni veten me disa dhurata.

AKREPI

Eshtë koha për të dhënë një pamje të re në apartamentin ku jetoni, duke ndjekur shijen tuaj. Përkushtojuni rinovimit dhe dizajnit të brendshëm në javën e parë të gushtit. Zgjedhja e mobiljeve dhe hapësirave të rirregullimit do t’ju mbushin me entuziazëm. Bëhuni të frymëzuar nga revistat speciale ose tregjet e gjërave antike. Sa i përket dashurisë dhe marrëdhënieve të biznesit, keqkuptimet do të krijojnë një tension, për shkak të Uranit në një kënd të keq në lidhje me Diellin dhe Hënën e plotë të 3 gushtit. Ruani qetësinë dhe gjakftohtësinë: ky është fjalëkalimi për të menaxhuar të bezdisjet e vogla këtë muaj dhe të dilni fitues. A ka një urgjencë në vendin e punës? Veproni sa më shpejt që të jetë e mundur dhe do të rimerrni kontrollin mbi gjithçka. Pas ditëve të tilla të stuhishme, me hënën e re në Luan në 18 gusht, jeta do të bëhet shumë më e lehtë.

Dhe karriera do të jetë e para që do të përfitojë nga kjo. Falë Marsit në një kënd të mirë në lidhje me Diellin dhe Mërkurin, të gjithë në shtëpinë e prestigjit dhe përparimit në fushën profesionale, ju do të merrni promovimin e merituar dhe një rritje të pagës. Për më tepër, ngjitja drejt suksesit do të jetë e thjeshtë.

Në fund të muajit do të filloni të ndjeni ndikimin e hënës së plotë te Peshqit më 1 shtator: pasi do të jetë në shtëpinë e dashurisë së vërtetë, do të jetë një nga më romantikët e vitit për ju. Do të largoheni për pushime jashtë qytetit, në një vend afër detit, përgjatë një lumi ose në liqen. Do të shkoni atje me partnerin tuaj dhe qëndrimi juaj do të shënohet nga fishekzjarre. Ose do të udhëtoni vetëm dhe do të takoni një person të veçantë në vend.

SHIGJETARI

Dëshira për të shkuar me pushime do të bëhet më e fortë dhe më e fortë, dhe në 3 gusht më në fund do të bëni gati çantat. Të drejtuar nga Marsi (në shtëpinë e dashurisë, argëtimit dhe kohës së lirë), ju do të merrni makinën, dhe do të shkoni direkt në destinacion. Për angazhimet e punës së shpejti do të shkoni në shtëpi, por do të ndjeheni të freskuar sikur të keni qenë larg për tre muaj të tërë. Nëse punoni në fushën krijuese, idetë origjinale do t’ju vijnë në mendje e do t’ju ofrojnë prestigj, para dhe shumë bashkëpunime. Me Marsin në një kënd të mirë me Hënën e re, do të realizoni një projekt novator, do të fitoni respektin e shumë njerëzve dhe do të filloni një revolucion. Në mes të muajit, fokusi do të zhvendoset në financat dhe si të fitoni më shumë para.

A keni menduar ndonjëherë të jepni me qira shtëpinë tuaj të dytë, përmes një agjensie apo Airbnb? Ju menjëherë do të zbuloni se kush është i interesuar. Siguria më e madhe ekonomike do të bëjë të mundur që ju të bëni një hap cilësor: rinovoni shtëpinë tuaj pa i kushtuar vëmendje parave, por vetëm cilësisë së ndërhyrjeve. Në fund të gushtit do të filloni të shihni rezultatet e përpjekjeve të bëra, falë ndikimit pozitiv të Hënës së plotë të 1 Shtatorit.

Kjo do t’ju ngacmojë dhe do t’ju bëjë të dëshironi të investoni edhe më shumë energji. Përfitoni nga kjo sepse, më pas, Marsi do të bëhet retrograde dhe do të jetë e rrezikshme të ndërmerrni nisma të rëndësishme si në jetën profesionale ashtu edhe në atë private. A ka ndonjë person, për shembull, i cili nuk e ka vërejtur kurrë dashurinë tuaj? Eshtë koha për ta bërë atë të kuptojë dhe të fillojë lidhjen, përndryshe do të duhet të prisni një kohë të gjatë para se të kuptoni nëse është gjysma juaj më e mirë.

BRICJAPI HAPINI VEND FATIT! Pas dy vitesh në të cilat, për shkak të eklipsit në Bricjap dhe Gaforre, u detyruat të përshtateni në situata të papritura dhe ndonjëherë problematike, era më në fund do të ndryshojë drejtim në 3 gusht. Për shembull, ju do të zgjidhni një mosmarrëveshje ekonomike me një partner ose koleg biznesi, thjesht duke lëvizur me kujdes dhe pak dinakëri. Ose do të nisni projektin e rinovimit të apartamenteve dhe do ta realizoni atë me sukses, duke përfituar nga kalimi i pazakontë dhe i ngadaltë i Marsit.

Nëse e gjykoni të nevojshme, besojini një projektuesi të brendshëm, duke u kërkuar miqve dhe kolegëve të rekomandojnë një person të besuar. Sidoqoftë, përpara se të filloni punën, do të pritni përkohësisht një të afërm ose prind në shtëpi. Do të jetë një angazhim i madh, është i vërtetë, por do t’ju japë kënaqësi. A keni nevojë të firmosni dokumente të rëndësishme ligjore? Shtyjeni deri në datën 18, do të shmangni surprizat e këqija dhe shënimet e fshehura në rrëzë të faqes. Me hënën e re në harmoni të përsosur me Diellin, lajmi i mirë nuk do të zgjasë shumë. Nëse, për shembull, keni provuar për ca kohë të shisni një pronë të patundshme ose të rikuperoni një kredi që i keni dhënë një të njohuri, paratë do të depozitohen më në fund në llogarinë tuaj bankare. Dashuria do t’ju ​​fusë në një vorbull emocionesh: përgatituni të jetoni momente të një çmendurie të fortë.

Nëse jeni beqarë, gjatë një pushimi të shkurtër do të takoni dikë që do ju godasë në zemër. Do të jetë e vështirë ta harroni (duke supozuar se e dëshironi). Nëse jeni të zënë, megjithatë, do të ndani jetën e përditshme me partnerin tuaj në një mënyrë tjetër, shumë më romantike. Do ta gjeni veten duke bërë sport bashkë, duke darkuar me dritën e qirinjve, duke ecur krah për krah dhe duke folur për projektet e ardhshme. Dhe, nëse nuk jeni martuar ende, do të jetë koha e duhur për ju që të caktoni datën. Urime!

UJORI

Më shumë se kurrë, ju duhet të kuptoni se për çfarë keni nevojë për të qenë me të vërtetë të lumtur, veçanërisht në një periudhë të pasigurt si kjo. Prandaj, me hënën e plotë të 3 gushtit, shkurtoni hapësirat e vetmisë së këndshme: ato do të jenë të dobishme për ju që të shikoni veten tuaj nga një këndvështrim më objektiv. Mos lejoni që të gërvishteni nga ndonjë problem i natyrshëm në një pronë të patundshme: përpiquni të zgjidhni situatën sa më shpejt që të jetë e mundur. Nga 15 gushti, do të doni të shkëputeni dhe të largoheni.

Do të arrini një vendndodhje jo shumë larg dhe do të jetë një pushim i shkurtër. Por, me Marsin në shtëpinë e udhëtimit, ju do të kaloni momente argëtuese dhe relaksuese. Nëse ndjeni nevojën për të blerë një makinë të re për të lëvizur, do të jetë koha e përsosur për të bërë këtë investim. Sa i përket karrierës suaj, një koleg tepër konkurrues do ju fusë në gjendje të keqe. Ai do të vjedhë idetë tuaja nga ju, ose do t’ju nxjerrë në një dritë të keqe me njerëzit më me ndikim. Mbajini sytë hapur, provojeni veten për gjendjen dhe sqaroni se nuk keni frikë nga rivalët.

Nëse, nga ana tjetër, ju jeni duke kërkuar për një vend pune dhe keni zhvilluar disa bisedime, propozimet do të fillojnë të grumbullohen ndërsa hëna e plotë i afrohet 1 Shtatorit. Gjatë fazës së negociatave, mos harroni të menaxhoni mirë pjesën e përfitimeve, jashtë orarit dhe festave. Me hënën e re në Luan në 18 gusht, vëmendja do të zhvendoset në jetën sentimentale. Ju do të zyrtarizoni bashkimin me një fejesë ose martesë. Do të ketë shumë gjëra për të organizuar, mos u frikësoni sepse Marsi do të jetë në anën tuaj. Nëse jeni beqarë, gjatë një udhëtimi jashtë qytetit do të takoni një person me një bukuri të parezistueshme. Mos lejoni që të ikë dhe, pasi të kthehet në shtëpi, kontaktoni menjëherë: ka shanse të mëdha për t’u bërë shoqja apo shoku juaj i shpirtit.

PESHQIT

Paratë do të jenë protagonistet e javës së parë të gushtit. Dikush do të vonojë në kthimin e shumës që u keni huazuar atyre dhe kjo do t’ju shqetësojë. Edhe nëse ndjeni dashuri për këtë person, përpiquni të arrini një kompromis. Kërkojini për të kthyer të paktën një pjesë të saj për momentin. Sa për karrierën, në punë do të ketë një kthesë që do të zhvendosë të gjithë. Drejtuesit do të insistojnë që ju ta zgjidhni problemin shpejt. Mos u frikësoni, ndiqni strategjitë më të mira dhe do të shihni që situata do të zgjidhet.

Kërkoni ndihmë nga një koleg që keni besim: do të jetë më e lehtë për dy të mbani barrën e përgjegjësisë. Jeta do të përmirësohet me hënën e re në Luan në datë 18, në shtëpinë e projekteve profesionale. Nëse aspironi një pozitë prestigjioze, guxim, bëni një intervistë: zgjedhja do të bjerë mbi ju dhe, edhe nëse do të jetë një kohë e pjesshme, do të jeni të kënaqur me kompensimin që do t’ju ofrojnë. Pavarësisht periudhës së ardhshme të pushimeve, do të jetë më mirë për ju të qëndroni në qytet, veçanërisht sepse përparimet në karrierë janë në horizont.

Prandaj duhet të jeni gjithmonë të disponueshëm. Nëse jeni një profesionist i pavarur, do të gjeni një bashkëpunëtor të vlefshëm me të cilin do të zhvilloni ide inovative. Konkurrenca do të jetë e pamëshirshme, por me Jupiterin në një kënd të mirë në krahasim me Neptunin, do të kapërceni çdo pengesë. Deri në fund të muajit, do të ndihet lodhja. Pas kaq shumë angazhimesh dhe përgjegjësish, do të jetë koha e duhur për të trajtuar veten me një fundjavë në një hotel me spa. Nëse jetoni një histori dashurie, shkoni me partnerin tuaj, do të kaloni shumë momente romantike dhe relaksuese.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Me rroba banje dhe trupin si ngjale/ Ja si duket Elvana Gjata e zh veshur ne plazh

Published

on

Elvana Gjata eshte shkeputur prej kohes nga muzika dhe kohet e fundit e kemi pare edhe te distancuar nga rrjetet sociale.

Ajo eshte nje femer mjaft terheqse dhe e bukur, pervec zerit te embel qe ka.

Kengetarja e njohur, ka befasuar te gjithe ndjekesit e saj me disa foto te publikuara se fundmi.

Ajo shfaqet e veshur me bikini bardhe e zi te brendit ‘’Chanel” te kombinuara me atleta dhe kapele.

Ne kete rishfaqje, Elvana duket e mrekullueshme dhe super ne forme.

Ne fotot e publikura komentet dhe pelqimet kane qene te shumta nga fansat e saj.

Continue Reading

Aktualitet

Do te keni nje permbysje te gjerave/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi per ndryshime

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 22 SHTATOR 2020

JOSHJE E PAPLANIFIKUAR

E Marte dhe eshte dita e ekuinoksit Vjeshtor Dita e barabarte me Naten

Sot kemi nje ndikim midis Uranit ne Dem me asteroidin Kirki ne Dem

Nje takim i fuqishem shume magnetik

Asteroidi Kirki ne harten e cdo kujt tregon nje pike joshjeje nga e cila jo te jithe e kane mundesine te shpetojne Vetem ata qe ndihmohen nga Yjet

Kirki ne Mitologji eshte ishulli i magjepsur ku marinaret shpetojne nga mbytja por mbeten peng e joshjes apo situatave te magjishme duke menduar se kane gjetur parajsen

Mund te sjelli o shpetimin o humbjen

Urani ne Dem permbys cdo gje e quhet e qendrueshme Ka 10 vjet qe kerkon te mos gjejme zgjidhjen e lehte apo te volitshme sepse e bukura argetimi dhe joshja na pret diku tjeter me ndryshme

Dashi

Duhet sot ne ceshtjet ekonomike te mos josheni nga momanti i magjishem apo realiteti qe ju ofrojne Dicka si prapaskene egziston Po keshtu edhe ne jeten personale

Demi

Ne jeten personale sot keni nje takim me nje person qe ju mbaj per disa kohe duke ju mbushur menden se eshte varianti me i mire per ju Thjesht do ju magjeps

Binjaket

Nje ndryshim pune do ju fus ne nje mendim te eret duke dashur te merreni me dicka qe sjell fitime por qe ju fut ne ujra te panjohura Do merrni nje risk personal pune apo jete personale

Gaforrja

Nje ndryshim drejtimi apo orientimi ne lidhje me qellimet tuaja do ju nxjerr ne nje det me stuhi nga e cila do shpetoni me veshtiresi Po varet si do ta trajtoni vendin e ri

Luani

Do ju ofrojne nje pozicion pune ku do ndjeheni se eshte si nje varke shpetimi ne rastin me te mire dhe ne rastin me te keq do ta cileson si ndryshimin e jetes

Virgjeresha

Do bini ne duar te huaja edhe fizikisht si person por edhe profesionalisht si shfrytezim Do jeni pak a shume si objekt argetimi per dike me johje te madhe

Peshorja

Sot Dielli ne shenjen tuaj dhe do shkelqej per ju dhe ndoshta jeta do marri nje drejim te ri qe nuk e prisnit Ne disa raste do jete drejtim i mire ne disa raste katastrof

Akrepi

Njerzit perball jush do tentojne te bejen nje kryengritje e cila ne fakt do ti hedhi ne krahet e dikujt qe do ti manipuloj deri ne thelb Duhet ta kuptoni qe kjo ska te beje me ju Ata zgjodhen rrugen e tyre

Shigjetari

Ne lidhje me punen do kaloni nje rrezik te madh deri ne humbjen e saj apo te ndonje bashkepuntori qe ju e kishit per zemer Gjithsesi dikush do interesohet per ju Urojme te dali per mire

Bricjapi

Ne dashuri do gjeni nje liman te ri por jo te sigurt Ka mundsi tju nxjerre nga realiteti por do ju shpetoj nga mbytja E mira eshte se duhet te vendosni vete te ktheheni ne realitget

Ujori

Nje shpartallim i cuditshem i planeve tuaja por nje perralle e re e cila ju fut ne boen e saj perrallore dhe ju fal mireqenie te madhe dh dashuri por do jete gjithcka nje magjepsje e bukur

Peshqit

Do ta pranoni dhe sapunin per djath mjafton te mendoni se jeni ju ata qe keni fituar ne lidhje me nje marredhenie personale dhe po shijoni lirine me kusht me nje person tjeter apo joshje ilegale

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi date 22 Shtator i detajuar/ Kjo eshte shenja me fat e dites me parate

Published

on

Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht në fundjavë.

Demi Lidhja e nesërme Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do ta përdorni atë energji për të përfunduar një projekt që do duhej të ishte përfunduar kohë më parë. Ky mund të jetë shansi juaj i fundit.

Binjakët Do ju duhet të shmangni debatet me njerëz të vështirë për probleme të vogla në mënyrë që ta koloni mirë ditën. Fakti është se keni gjëra të rëndësishme për të bërë dhe nuk mund t’ia lejoni vetes harxhimin e kohës dhe energjisë me budallallëqe.

Gaforrja Nuk keni mangësi në aftësitë komunikuese nesër, por duhet të siguroheni t’i përdorni ato në mënyrë të zgjuar. Mbi të gjitha ju duhet të bëni kujdes të mos u jepni kundërshtarëve informacion që mund ta përdorin kundër jush.

Luani Këshilloheni shumë nesër të kujdeseni që të mbani edhe një sy pas nesër, sepse përreth do të keni njerëz që pëlqejnë t’ju provokojnë dhe t’ju bëjnë të bëni gjëra që të dukeni keq. Përballoni provokimet.

Virgjëresha Ato çfarë do të ndodhin në ditët në vijim do të jenë kulminimi i të gjitha mendimeve dhe përpjekjeve që keni bërë për të përmirësuar veten përgjatë vitit të fundit. Udhëhiquni nga mendimet dhe mos u frikësoni t’ia nisni një rruge krejtësisht të re.

Peshorja Nuk keni pse të rre zikoni, por megjithatë do ta bëni. Lidhja e nesërme Diell-Pluton do ju inkurajojë të rrez ikoni edhe më shumë, veçanërisht në punë.

Akrepi Ju duket sikur jeni me shumë fat aktualisht, por nuk do të mendoni në të njëjtën mënyrë në ditët e ardhshme. Ruani qetësinë dhe planifikoni projekte të ndryshme.

Shigjetari Keni tendencën t’i tregoni botës se sa i fortë jeni, por nuk pse e bëni këtë për të ecur përpara në rrugën tuaj. Drejt sukseseve mund të arrini edhe me më pak dëshirë për t’u dukur.

Bricjapi Mos vizitoni të njëjtat vende të vjetra dhe të shpenzoni kohë me të njëjtat fytyra të vjetra – provoni të udhëtoni pak më shumë se zakonisht nesër. Jeni më i lumtur kur jeni në lëvizje.

Ujori Duhet të jeni plotësisht i bindur mbi ato që jeni në gjendje të bëni para se të merrni angazhime të reja. Mund të keni shumë vetëbesim, por planetet ju këshillojnë se disa situata janë më mirë të shmangen.

Peshqit Lidhja e nesërme mes Diellit dhe Plutonit do ta bëjë më të lehtë për ju të besoni se mund të merrni botën përballë dhe të fitoni. Pa dyshim që mundeni, por pse të merrni një rr ezik të tillë, kur mund të shfrytëzoni edhe njerëzit e tjerë.

Continue Reading

Trending