Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor i detajuar sipas astrologes Meri/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK JAVOR

HENE E RE NE GAFORRE DT 20 KORRIK 2020

NE NJE KOHE ME SHUME KERKESA DHE SHUME EMOCIONE

Hena e re ne Gaforre sot ne oren 20 e 30 ne graden 29 te Gaforres

Emocionet do jene me shume faza antifatike por edhe me vijezime te ndritshme ne mes

Nje parameter i rendesishem i kesaj hene te re eshte se do jete ne kundershtim te Plote me Saturnin e kundert ne Bricjap

Ky kundershtim eshte i veshtire Te con ne nje fund per te patur nje fillim te ri

Prezenca e Saturnit eshte Karmike Na meson nepermjet pervojes se kohes
Por pikerkisht pervoja e kohes e bene te veshtire fillimin e ri

Do lere pas shijen e melankolise te perpjekjes te agonise dhe te vonesave
Por nje drite do ndricoj aty ky kemi menduar se jemi viktima te Fatit
Nese vendosim te bejem nje beteje do na ndihmoj Marsi ne Dash

Por duhet te bejme zgjedhje te sakta ne te kundert cdo beteje na ktheht ne

Tra ume dhe ndarje

Grada e sakte e henes se re ne Gaforre ne fakt ka te beje edhe me ndonje talent qe kemi Mundesia per ta zhvilluar do jete e madhe

Dashi

Hene e re ne Gaforre per ju tenton tju veje ne nje pozite te veshtire ne lidhje me kerkesat ne lidhje me te ardhmen dhe karrieren dhe mundesite per ti kapercyer Do keni nje lajm te mire familjar apo bashkejetese

Demi

Do pershtateni ne kushte te reja per te rigjeneruar forca te reja ne plane udhetime apo projekete te cilat jane shume te keshtezuar nga pengesat ligjore apo nje personi te madh ne mosh qe ju pengon

Binjaket

Me pak guxim do arrini te bllokoni disa probleme ekonomike apo mosmarreveshje familjare te cilat nuk ju lejonin te fillonit te dilnit me te pavarur

Gaforrja

Ne jeten personale keni nevoj per nje fillim te ri Kjo do ju detyroj te largoheni nga bashkepuntore apo partner qe ju kane lodhur e penguar vazhdimisht

Luani

Nje clirim shpirteror pas nje lajmi te mire ne lidhje em shendetin apo ndryshimin e nje pune e cila ju kishte bllokuar cdo levizje Cliroheni nga nje ndikim karmik i nje personi te veshtire

Virgjeresha

Nje situate shterpe sado e rregullt qe te duket nuk mund te jete e mire dhe e preferuar prej jush Do keni nje mendim ndryshe ne menyren si do vendosni ketej e tutje sidmos ne planin personal

Peshorja

Ju duhet nje hene e re qe te shikoni me mire mundesite ne lidhje me punen dhe karrieren dhe te mos mbeteni peng i disa kushteve e rregullave striket te pandryshuara

Akrepi

Nje marredhenie e veshtire e provokuar rastesisht nga ju pa qellime ne thelb do ktheht ne favorin tuaj duke i dhene fund nje personi me ndikim uzurpues ne jeten tuaj

Shigjetari

Pengesat e medha ne ceshtjet e fitimit apo te marrjes se gjerave qe meritoni ne jete do ju vij fundi por ne nje menyre pak te lodhshme dhe me pengesa

Bricjapi

Duhet te hiqni veten tuaj qafe nje here perpara se te filloni nje rruge te re Kjo do te thote qe duhet te luftoni me veten dhe barrierat qe keni vendosur para jush

Ujori

Me ne fund do kuptoni mjaftueshem se kush ju pengonte deri tani ne lidhje me punen por edhe me fatin tuaj Nje ndikim karmik i fatit do largohet nga rruga juaj si pengese

Peshqit

Jeni ne nje moment te rendesishem qe te dashuroni perseri pas nje traume apo nje marredhenie te veshtire qe keni patur Por ka mundesi te perparoni edhe ne ndonje talent

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Me rroba banje dhe trupin si ngjale/ Ja si duket Elvana Gjata e zh veshur ne plazh

Published

on

Elvana Gjata eshte shkeputur prej kohes nga muzika dhe kohet e fundit e kemi pare edhe te distancuar nga rrjetet sociale.

Ajo eshte nje femer mjaft terheqse dhe e bukur, pervec zerit te embel qe ka.

Kengetarja e njohur, ka befasuar te gjithe ndjekesit e saj me disa foto te publikuara se fundmi.

Ajo shfaqet e veshur me bikini bardhe e zi te brendit ‘’Chanel” te kombinuara me atleta dhe kapele.

Ne kete rishfaqje, Elvana duket e mrekullueshme dhe super ne forme.

Ne fotot e publikura komentet dhe pelqimet kane qene te shumta nga fansat e saj.

Continue Reading

Aktualitet

Do te keni nje permbysje te gjerave/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi per ndryshime

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 22 SHTATOR 2020

JOSHJE E PAPLANIFIKUAR

E Marte dhe eshte dita e ekuinoksit Vjeshtor Dita e barabarte me Naten

Sot kemi nje ndikim midis Uranit ne Dem me asteroidin Kirki ne Dem

Nje takim i fuqishem shume magnetik

Asteroidi Kirki ne harten e cdo kujt tregon nje pike joshjeje nga e cila jo te jithe e kane mundesine te shpetojne Vetem ata qe ndihmohen nga Yjet

Kirki ne Mitologji eshte ishulli i magjepsur ku marinaret shpetojne nga mbytja por mbeten peng e joshjes apo situatave te magjishme duke menduar se kane gjetur parajsen

Mund te sjelli o shpetimin o humbjen

Urani ne Dem permbys cdo gje e quhet e qendrueshme Ka 10 vjet qe kerkon te mos gjejme zgjidhjen e lehte apo te volitshme sepse e bukura argetimi dhe joshja na pret diku tjeter me ndryshme

Dashi

Duhet sot ne ceshtjet ekonomike te mos josheni nga momanti i magjishem apo realiteti qe ju ofrojne Dicka si prapaskene egziston Po keshtu edhe ne jeten personale

Demi

Ne jeten personale sot keni nje takim me nje person qe ju mbaj per disa kohe duke ju mbushur menden se eshte varianti me i mire per ju Thjesht do ju magjeps

Binjaket

Nje ndryshim pune do ju fus ne nje mendim te eret duke dashur te merreni me dicka qe sjell fitime por qe ju fut ne ujra te panjohura Do merrni nje risk personal pune apo jete personale

Gaforrja

Nje ndryshim drejtimi apo orientimi ne lidhje me qellimet tuaja do ju nxjerr ne nje det me stuhi nga e cila do shpetoni me veshtiresi Po varet si do ta trajtoni vendin e ri

Luani

Do ju ofrojne nje pozicion pune ku do ndjeheni se eshte si nje varke shpetimi ne rastin me te mire dhe ne rastin me te keq do ta cileson si ndryshimin e jetes

Virgjeresha

Do bini ne duar te huaja edhe fizikisht si person por edhe profesionalisht si shfrytezim Do jeni pak a shume si objekt argetimi per dike me johje te madhe

Peshorja

Sot Dielli ne shenjen tuaj dhe do shkelqej per ju dhe ndoshta jeta do marri nje drejim te ri qe nuk e prisnit Ne disa raste do jete drejtim i mire ne disa raste katastrof

Akrepi

Njerzit perball jush do tentojne te bejen nje kryengritje e cila ne fakt do ti hedhi ne krahet e dikujt qe do ti manipuloj deri ne thelb Duhet ta kuptoni qe kjo ska te beje me ju Ata zgjodhen rrugen e tyre

Shigjetari

Ne lidhje me punen do kaloni nje rrezik te madh deri ne humbjen e saj apo te ndonje bashkepuntori qe ju e kishit per zemer Gjithsesi dikush do interesohet per ju Urojme te dali per mire

Bricjapi

Ne dashuri do gjeni nje liman te ri por jo te sigurt Ka mundsi tju nxjerre nga realiteti por do ju shpetoj nga mbytja E mira eshte se duhet te vendosni vete te ktheheni ne realitget

Ujori

Nje shpartallim i cuditshem i planeve tuaja por nje perralle e re e cila ju fut ne boen e saj perrallore dhe ju fal mireqenie te madhe dh dashuri por do jete gjithcka nje magjepsje e bukur

Peshqit

Do ta pranoni dhe sapunin per djath mjafton te mendoni se jeni ju ata qe keni fituar ne lidhje me nje marredhenie personale dhe po shijoni lirine me kusht me nje person tjeter apo joshje ilegale

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi date 22 Shtator i detajuar/ Kjo eshte shenja me fat e dites me parate

Published

on

Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht në fundjavë.

Demi Lidhja e nesërme Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do ta përdorni atë energji për të përfunduar një projekt që do duhej të ishte përfunduar kohë më parë. Ky mund të jetë shansi juaj i fundit.

Binjakët Do ju duhet të shmangni debatet me njerëz të vështirë për probleme të vogla në mënyrë që ta koloni mirë ditën. Fakti është se keni gjëra të rëndësishme për të bërë dhe nuk mund t’ia lejoni vetes harxhimin e kohës dhe energjisë me budallallëqe.

Gaforrja Nuk keni mangësi në aftësitë komunikuese nesër, por duhet të siguroheni t’i përdorni ato në mënyrë të zgjuar. Mbi të gjitha ju duhet të bëni kujdes të mos u jepni kundërshtarëve informacion që mund ta përdorin kundër jush.

Luani Këshilloheni shumë nesër të kujdeseni që të mbani edhe një sy pas nesër, sepse përreth do të keni njerëz që pëlqejnë t’ju provokojnë dhe t’ju bëjnë të bëni gjëra që të dukeni keq. Përballoni provokimet.

Virgjëresha Ato çfarë do të ndodhin në ditët në vijim do të jenë kulminimi i të gjitha mendimeve dhe përpjekjeve që keni bërë për të përmirësuar veten përgjatë vitit të fundit. Udhëhiquni nga mendimet dhe mos u frikësoni t’ia nisni një rruge krejtësisht të re.

Peshorja Nuk keni pse të rre zikoni, por megjithatë do ta bëni. Lidhja e nesërme Diell-Pluton do ju inkurajojë të rrez ikoni edhe më shumë, veçanërisht në punë.

Akrepi Ju duket sikur jeni me shumë fat aktualisht, por nuk do të mendoni në të njëjtën mënyrë në ditët e ardhshme. Ruani qetësinë dhe planifikoni projekte të ndryshme.

Shigjetari Keni tendencën t’i tregoni botës se sa i fortë jeni, por nuk pse e bëni këtë për të ecur përpara në rrugën tuaj. Drejt sukseseve mund të arrini edhe me më pak dëshirë për t’u dukur.

Bricjapi Mos vizitoni të njëjtat vende të vjetra dhe të shpenzoni kohë me të njëjtat fytyra të vjetra – provoni të udhëtoni pak më shumë se zakonisht nesër. Jeni më i lumtur kur jeni në lëvizje.

Ujori Duhet të jeni plotësisht i bindur mbi ato që jeni në gjendje të bëni para se të merrni angazhime të reja. Mund të keni shumë vetëbesim, por planetet ju këshillojnë se disa situata janë më mirë të shmangen.

Peshqit Lidhja e nesërme mes Diellit dhe Plutonit do ta bëjë më të lehtë për ju të besoni se mund të merrni botën përballë dhe të fitoni. Pa dyshim që mundeni, por pse të merrni një rr ezik të tillë, kur mund të shfrytëzoni edhe njerëzit e tjerë.

Continue Reading

Trending