Connect with us

Aktualitet

Horoskopi 16-19 Korrik sipas astrologut Paolo FOX/ Kjo eshte shenja me FAT e ketyre 3 diteve

Published

on

Parashikimet e horoskopit të Paolo Fox për sot, e enjte 16 korrik 2020. Astrologu i njohur bën edhe parashikimin për më tej, deri në fundjavë, parashikmet e të cilit i përcjell NOA.al.

Le ta zbulojmë së bashku progresin e ditës së sotme dhe çfarë parashikohet në secilin shenjë të zodiakut deri në fundjavë:

Dashi

Këto ditë janë interesante për dashurinë dhe marrëdhëniet tuaja, për të cilat do të ndjeni edhe dëshirën për t’u rikthyer. Mundohuni të hedhni pas krahëve disa çështje jo të mira që lidhen me punën, veçanërisht nëse duhet të hiqni dorë nga një biznes.

Demi

Mundohuni të menaxhoni më mirë emocionet tuaja, sepse ka ende diçka për të sqaruar në dashuri. Mund të mbështeteni në planet tuaja të fundjavës. Mundohuni të rrini vetëm me njerëzit që mund t’ju bëjnë të ndjeheni mirë dhe që ju sigurojnë paqe mendore.

Binjakët

Do të jeni veçanërisht energjikë, në këtë periudhë. Të flasësh për dashurinë është më e lehtë, si të biesh në dashuri deri në atë pikë, aq sa ata që kanë një histori të tillë, prandaj mirë është të shikoni përreth.

Gaforrja

Me Jupiterin dhe Saturnin që janë kundër, kjo periudhë nuk është e thjeshtë për t’u menaxhuar. Megjithatë, deri në fund të vitit, sipas horoskopit të Paolo Fox, të gjitha këto tensione planetare do të zhduken. Tani ju duhet të vendosni kartat, llogaritë dhe raportet, në vendin e tyre.

Luani

Horoskopi i Paolo Fox ju këshillon të mendoni për dashurinë. Periudha e mbylljes që kemi përjetuar ka çuar në mënyrë të pashmangshme, në një rivlerësim të marrëdhënieve. Ka shumë që kanë aktualisht nevojë, për më shumë siguri.

Virgjëresha

Të enjten dhe të premten do të jeni paksa marramendës, jo i/e kthjellët sa duhet. Për ata që kanë një lidhje dashurie të plasaritur, gjithçka mbetet e vështirë për t’u tretur.

Peshorja

Periudhë e rimëkëmbjes emocionale, por nëse flasim për punën dhe rimëkëmbjen sentimentale do të duhet të prisni më shumë. Horoskopi i Paolo Fox ju këshillon të prisni përpara se të bëni zgjedhje të rrezikshme.

Akrepi

Ju jeni në kërkim të lajmeve dhe emocioneve të rëndësishme. Ditë më të mira do të jenë ato të paktën deri në fundjavë, ku më në fund mund të rehatoheni. Shmangni shpenzimet e panevojshme.

Shigjetari

Këto dy ditë, të enjten dhe të premten, do të jenë shumë konfuze. Mundohuni të mos vini zjarr në marrëdhëniet e dashurisë. Mos e stresoni veten fizikisht dhe përpiquni të përqendroheni në fundjavë.

Bricjapi

Ata që kanë biznesin e tyre do të kenë mundësinë të fitojnë diçka më shumë. Tashmë mund të mendoni për një aktivitet që do të riniset në vjeshtë ose nga janari i vitit të ardhshëm. Jeni ndër shenjat që do të mbizotëroni mbi të tjerat.

Ujori

Do të jeni plot vitalitet. Mundohuni të rimerrni qetësinë e duhur; Keni 48 orë shumë të vlefshme për takime.

Peshqit

Sot do të ndiheni shumë të mërzitur. Horoskopi i Paolo Fox ju fton të jeni të kujdesshëm në vlerësimet tuaja. Kjo ditë mund të rikthejë pak momente hidhërimi, për ata që janë çift, për ndonjë krizë ose marrëdhënie të ndërlikuar.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Me rroba banje dhe trupin si ngjale/ Ja si duket Elvana Gjata e zh veshur ne plazh

Published

on

Elvana Gjata eshte shkeputur prej kohes nga muzika dhe kohet e fundit e kemi pare edhe te distancuar nga rrjetet sociale.

Ajo eshte nje femer mjaft terheqse dhe e bukur, pervec zerit te embel qe ka.

Kengetarja e njohur, ka befasuar te gjithe ndjekesit e saj me disa foto te publikuara se fundmi.

Ajo shfaqet e veshur me bikini bardhe e zi te brendit ‘’Chanel” te kombinuara me atleta dhe kapele.

Ne kete rishfaqje, Elvana duket e mrekullueshme dhe super ne forme.

Ne fotot e publikura komentet dhe pelqimet kane qene te shumta nga fansat e saj.

Continue Reading

Aktualitet

Do te keni nje permbysje te gjerave/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi per ndryshime

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 22 SHTATOR 2020

JOSHJE E PAPLANIFIKUAR

E Marte dhe eshte dita e ekuinoksit Vjeshtor Dita e barabarte me Naten

Sot kemi nje ndikim midis Uranit ne Dem me asteroidin Kirki ne Dem

Nje takim i fuqishem shume magnetik

Asteroidi Kirki ne harten e cdo kujt tregon nje pike joshjeje nga e cila jo te jithe e kane mundesine te shpetojne Vetem ata qe ndihmohen nga Yjet

Kirki ne Mitologji eshte ishulli i magjepsur ku marinaret shpetojne nga mbytja por mbeten peng e joshjes apo situatave te magjishme duke menduar se kane gjetur parajsen

Mund te sjelli o shpetimin o humbjen

Urani ne Dem permbys cdo gje e quhet e qendrueshme Ka 10 vjet qe kerkon te mos gjejme zgjidhjen e lehte apo te volitshme sepse e bukura argetimi dhe joshja na pret diku tjeter me ndryshme

Dashi

Duhet sot ne ceshtjet ekonomike te mos josheni nga momanti i magjishem apo realiteti qe ju ofrojne Dicka si prapaskene egziston Po keshtu edhe ne jeten personale

Demi

Ne jeten personale sot keni nje takim me nje person qe ju mbaj per disa kohe duke ju mbushur menden se eshte varianti me i mire per ju Thjesht do ju magjeps

Binjaket

Nje ndryshim pune do ju fus ne nje mendim te eret duke dashur te merreni me dicka qe sjell fitime por qe ju fut ne ujra te panjohura Do merrni nje risk personal pune apo jete personale

Gaforrja

Nje ndryshim drejtimi apo orientimi ne lidhje me qellimet tuaja do ju nxjerr ne nje det me stuhi nga e cila do shpetoni me veshtiresi Po varet si do ta trajtoni vendin e ri

Luani

Do ju ofrojne nje pozicion pune ku do ndjeheni se eshte si nje varke shpetimi ne rastin me te mire dhe ne rastin me te keq do ta cileson si ndryshimin e jetes

Virgjeresha

Do bini ne duar te huaja edhe fizikisht si person por edhe profesionalisht si shfrytezim Do jeni pak a shume si objekt argetimi per dike me johje te madhe

Peshorja

Sot Dielli ne shenjen tuaj dhe do shkelqej per ju dhe ndoshta jeta do marri nje drejim te ri qe nuk e prisnit Ne disa raste do jete drejtim i mire ne disa raste katastrof

Akrepi

Njerzit perball jush do tentojne te bejen nje kryengritje e cila ne fakt do ti hedhi ne krahet e dikujt qe do ti manipuloj deri ne thelb Duhet ta kuptoni qe kjo ska te beje me ju Ata zgjodhen rrugen e tyre

Shigjetari

Ne lidhje me punen do kaloni nje rrezik te madh deri ne humbjen e saj apo te ndonje bashkepuntori qe ju e kishit per zemer Gjithsesi dikush do interesohet per ju Urojme te dali per mire

Bricjapi

Ne dashuri do gjeni nje liman te ri por jo te sigurt Ka mundsi tju nxjerre nga realiteti por do ju shpetoj nga mbytja E mira eshte se duhet te vendosni vete te ktheheni ne realitget

Ujori

Nje shpartallim i cuditshem i planeve tuaja por nje perralle e re e cila ju fut ne boen e saj perrallore dhe ju fal mireqenie te madhe dh dashuri por do jete gjithcka nje magjepsje e bukur

Peshqit

Do ta pranoni dhe sapunin per djath mjafton te mendoni se jeni ju ata qe keni fituar ne lidhje me nje marredhenie personale dhe po shijoni lirine me kusht me nje person tjeter apo joshje ilegale

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi date 22 Shtator i detajuar/ Kjo eshte shenja me fat e dites me parate

Published

on

Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht në fundjavë.

Demi Lidhja e nesërme Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do ta përdorni atë energji për të përfunduar një projekt që do duhej të ishte përfunduar kohë më parë. Ky mund të jetë shansi juaj i fundit.

Binjakët Do ju duhet të shmangni debatet me njerëz të vështirë për probleme të vogla në mënyrë që ta koloni mirë ditën. Fakti është se keni gjëra të rëndësishme për të bërë dhe nuk mund t’ia lejoni vetes harxhimin e kohës dhe energjisë me budallallëqe.

Gaforrja Nuk keni mangësi në aftësitë komunikuese nesër, por duhet të siguroheni t’i përdorni ato në mënyrë të zgjuar. Mbi të gjitha ju duhet të bëni kujdes të mos u jepni kundërshtarëve informacion që mund ta përdorin kundër jush.

Luani Këshilloheni shumë nesër të kujdeseni që të mbani edhe një sy pas nesër, sepse përreth do të keni njerëz që pëlqejnë t’ju provokojnë dhe t’ju bëjnë të bëni gjëra që të dukeni keq. Përballoni provokimet.

Virgjëresha Ato çfarë do të ndodhin në ditët në vijim do të jenë kulminimi i të gjitha mendimeve dhe përpjekjeve që keni bërë për të përmirësuar veten përgjatë vitit të fundit. Udhëhiquni nga mendimet dhe mos u frikësoni t’ia nisni një rruge krejtësisht të re.

Peshorja Nuk keni pse të rre zikoni, por megjithatë do ta bëni. Lidhja e nesërme Diell-Pluton do ju inkurajojë të rrez ikoni edhe më shumë, veçanërisht në punë.

Akrepi Ju duket sikur jeni me shumë fat aktualisht, por nuk do të mendoni në të njëjtën mënyrë në ditët e ardhshme. Ruani qetësinë dhe planifikoni projekte të ndryshme.

Shigjetari Keni tendencën t’i tregoni botës se sa i fortë jeni, por nuk pse e bëni këtë për të ecur përpara në rrugën tuaj. Drejt sukseseve mund të arrini edhe me më pak dëshirë për t’u dukur.

Bricjapi Mos vizitoni të njëjtat vende të vjetra dhe të shpenzoni kohë me të njëjtat fytyra të vjetra – provoni të udhëtoni pak më shumë se zakonisht nesër. Jeni më i lumtur kur jeni në lëvizje.

Ujori Duhet të jeni plotësisht i bindur mbi ato që jeni në gjendje të bëni para se të merrni angazhime të reja. Mund të keni shumë vetëbesim, por planetet ju këshillojnë se disa situata janë më mirë të shmangen.

Peshqit Lidhja e nesërme mes Diellit dhe Plutonit do ta bëjë më të lehtë për ju të besoni se mund të merrni botën përballë dhe të fitoni. Pa dyshim që mundeni, por pse të merrni një rr ezik të tillë, kur mund të shfrytëzoni edhe njerëzit e tjerë.

Continue Reading

Trending