Connect with us

Sot

I terheqin meshkujt si me magnet/ Keto jane 13 cilesite e femrave qe kane sukses

Published

on

Çfare eshte terheqja femerore? Pse bukurite e persosura jane te prirura drejt vetmise ndersa vajzat me pak terheqese shpesh kane vemendjen e meshkujve?

Meshkujt nuk vleresojne thjesht pamjen e jashtme ndaj me poshte po rendisim disa nga cilesite qe meshkujt preferojne te femrat:

1.Vetebesimi.

Edhe te tjeret rreth saj do jene ne nje mendje me te, nese nje grua beson ne nje menyre te vendosur te jete e papermbajtshme. Per veten e tyre ne publik fermat me vetebesim nuk jane kurre kritike.

2.Feminiliteti ose ndryshe, brishtesia.

Pak meshkuj e arrijne dashurine e nje femre duke u kujdesur per te, duke iu pergjigjur thirrjeve te saj per ndihme dhe duke e bere ate te ndihet e rendesishme. Nje femer duhet te sillet si e brishte ashtu si eshte dhe vet nga natyra por jo ne menyre te tepruar.

3.Miresjellja.

Gjerat qe e dallojne nje grua me te vertete te bukur jane : miresjellja dhe gatishmeria per t’u kujdesur, per te dashuruar, dhe falur.
Te jesh ne gjendje per te pare boten ne syte miqesore, per te dashur dhe per te pare te miren ne cdo situat.

4.Pavaresia.

Ate se cfare ajo deshiron nje grua me te vertete terheqese e di saktesisht. Ajo kurre nuk humb kohen e saj duke kerkuar te fajesoje te tjeret per gabimet e saj, kur ballafaqohet me veshtiresi.

5.Aftesia per te jetuar ne vende te ndryshme.

Te preferuara nga meshkujt jane femrat te cilat e kane te lehte per te jetuar dhe per t’u pershtatur ne vende te ndryshme apo qe shijojne çdo moment.

6.Te qenet e talentuar ne prezantimin e vetes.

Kurre nuk deshton per te bere pershtypje nje grua me shije qe i di pikat e saj te forta. Meshkujt vene re gjithmone kur veshja eshte ideale.

7.Te qenet nje zonje e mire.

Mbreteria e nje gruaje eshte nje fushe me butesi dhe tolerance.

8.Aftesia per te perqafuar lumturine

Burrat nuk pelqejne grate qe jane vazhdimisht te pakenaqura me dicka dhe qe inatosen lehte.

9.Duke treguar interes me shikim ne sy.

Duke treguar interes ne te gjita aspektet e jetes se tij eshte nje nga menyrat me te sigurta per te kapur zemren dhe mendjen e njeriut tuaj te zgjedhur.

10.Aftesite komunikuese.

Nje shoqe e deshirueshme eshte gjithmone nje grua qe di te degjoje. Nje femer e kompletuar gjithmone tregon interes ne çdo gje qe mashkulli thote.

11.Duke qene e kendshme.

Duhet te jete e qete dhe e kendshme nje femer qe te jete terheqese. Levizjet e saj tregojne vetebesim kur ajo ka nje sjellje ideale.

12.Pushtimi i mashkullit me buzeqeshjen tuaj.

Shanse shume me te mira per terhqjen e meshkujve kane femrat me sens te mire humori.
Nuk eshte vetem nje shenje e nje sjelljeje te gezuar nje buzeqeshje rrezatauese por ajo percjell energji dhe vitalitet.

13.Te jesh e natyrshme dhe e sinqerte

E natyrshme, e hapur dhe pa komplekse nje grua eshte me te vertete terheqese. Meshkujt i terheq sinqeriteti dhe cdo lloj shtirjeje te largon.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending