Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor nga astrologu Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

DASHI Të përgjithshmet Dash të dashur këtë javë, diferenca midis Diellit në Gaforre dhe Jupiterit me Plutonin në Bricjap do t’ju ndihmojë të kërkoni diçka që dëshironi profesionalisht. Fati është në anën tuaj kur bëhet fjalë për çështje që lidhen me punën. Tani që Mërkuri është në rrugën e duhur, do të jetë më e lehtë për ju të komunikoni me të tjerët dhe të lini pas keqkuptime dhe pengesa të së kaluarës. Për këtë javë, përpiquni të përqendroheni në detyrimet profesionale, pasi mund të fitoni në to.

Parashikimet në dashuri Gjashtëkëndëshi midis Afërditës tek Binjakët dhe Marsit në shenjën tuaj, është jashtëzakonisht i dobishëm për të bërë njohje të reja, të afroheni me një person që ju intereson dhe për të thyer akullin në një takim të vështirë! Nëse jeni tashmë në një lidhje këtë javë, është një ide e mirë të diskutoni me partnerin tuaj disa nga çështjet që lidhen me shtëpinë tuaj që ju kanë shqetësuar në të kaluarën. Komunikimi që do të zhvillohet mes jush do të jetë shumë i mirë dhe jashtëzakonisht i dobishëm si për ju, ashtu edhe për detyrat që keni ndërmarrë së bashku.

Parashikimet profesionale Këtë javë, përpiquni të jepni përparësi në çështjet profesionale pasi duket se do të ketë mundësi në këtë fushë. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, është e mundur që të keni një lajm pozitiv këtë javë! Tani që Mërkuri është rikthyer në rrugë të drejtë, përpiquni të përqendroheni në punën tuaj, në mënyrë që të përmbushni disa situata që janë vonuar shumë kohë më parë.

DEMI Të përgjithshmet Demi im, një javë shumë komunikuese po fillon dhe Merkuri tani është në rrugë të drejtë, që do të thotë se do ta ndihmojë atë të bëhet edhe më komunikues! Kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap tregon që ju mund të takoni njerëz që nuk keni takuar për një kohë të gjatë.

Investoni kohë me të tjerët këto ditë pasi do të bëheni më fitimprurës përmes kontaktit tuaj me ta. Nëse keni një plan të lidhur me jashtë vendit ose një çështje arsimore në mendje, jepini përparësi këtë javë pasi do të jetë më e lehtë për ta zgjidhur.Parashikimet në dashuri Këtë javë ka mundësi të kontaktoni me njerëz që do të zgjojnë interesin tuaj dhe do t’ju vendosin në procesin e flirtimit! Eshtë fakt që ju preferoni stabilitetin, por këtë javë duket se mund të ketë më shumë se një person që do t’ju interesojë! Në fakt, është e mundur që të keni një takim sekret me një person që ju intereson.

Nëse tashmë jeni në një lidhje, merrni partnerin dhe bëni një vizitë tek të dashurit tuaj, pasi kontakti me njerëzit favorizohet veçanërisht këto ditë.Parashikimet profesionale Kthimi i Mërkurit në rrugëtimin e duhur nga data 12/7 do të fillojë të “japë fryte” pasi do të vini re se këtë javë, komunikimi do të jetë shumë më i mirë dhe më i qartë. Përfitoni nga këto rrethana për të zgjidhur çdo çështje që mund të shfaqet në mjedisin tuaj profesional. Kontrasti i Diellit me Jupiterin dhe Plutonin sjell një lajm pozitiv sidomos për ata prej jush që jeni të angazhuar profesionalisht në tregti. Ka mundësi që një partneritet i ri të shfaqet ose që një propozim i tillë t’ju bëhet, por ju duhet të negocioni me kujdes kushtet financiare.

BINJAKËT Të përgjithshmet Ju Binjakë, këtë javë do të ishte mirë të përqendroheni në detyrimet financiare që duhet të shlyeni, veçanërisht në ato që lidhen me sigurimet dhe organizatat publike. Kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap ofron terren të favorshëm për shkëmbime ekonomike. Eshtë gjithashtu shumë e mundshme që do t’ju paraqiten mundësi për një çështje ekonomike që ju shqetëson për një kohë të gjatë.

Këtë javë, kur Mërkuri është në rrugën e drejtë, do të jetë më e lehtë për ju dhe në një nivel komunikimi për të zgjidhur çështjet që keni lënë pezull.Parashikimet në dashuri Afërdita është akoma në shenjën tuaj të zodiakut duke ju dhënë mundësi të dilni, të takoni njerëz, të bëni njohje të reja dhe të dashuroheni! Gjashtëkëndëshi që formohet me Marsin në shenjën e Dashit tregon se këtë javë do të jetë më e lehtë të takoni një person të ri përmes njerëzve që janë në mjedisin tuaj miqësor.

Nëse tashmë jeni në një lidhje, zgjidhni të kaloni kohë të konsiderueshme me partnerin tuaj, duke bërë gjëra që keni dashur të bëni në të kaluarën, por ka pasur vonesa në to për shkak të detyrimeve të tjera.Parashikimet profesionale Këtë javë, ka gjasa të ketë mundësi për të zgjidhur një çështje biznesi, veçanërisht nëse është mbërthyer në anën financiare të një marrëveshjeje. Merkuri është në rrugë të drejtë dhe këtë javë do të jetë më e lehtë për ju të zgjidhni problemet që lidhen me punën. Gjashtëkëndëshi midis Afërditës dhe Marsit nuk përjashtohet mundësia që të sjellë një mundësi profesionale përmes një personi që është në mjedisin tuaj miqësor.

GAFORRJA Të përgjithshmet Gaforrja këtë javë ia vlen të përqendrohet në marrëdhëniet ndërnjerëzore pasi Dielli është në shenjën tuaj zodiake dhe krijon kushtet e duhura për të tërhequr vëmendjen e njerëzve me të cilët do të shoqëroheni! Kontrasti që formon me Jupiterin dhe Plutonin në shenjën e Bricjapit tregon se do të ketë mundësi për të ndryshuar për më mirë disa çështje që lidhen me një marrëdhënie personale ose profesionale. Mos harroni se këtë javë Merkuri është në vijë të drejtë dhe do të jetë një ndihmë për komunikim të mirë!

Parashikimet në dashuri Kjo javë është një periudhë e mirë për të zgjidhur disa çështje që mund të kenë shkaktuar mosmarrëveshje midis jush dhe partnerit tuaj. Tani është një periudhë e mirë për t’i lënë ato pas, prandaj mos lini pas dore t’i diskutoni si duhet. Nëse jeni i lirë, gjashtëkëndëshi midis Afërditës në shenjën e Binjakëve dhe Marsit në shenjën e Dashit mund të sjellë në pah një njohje që lidhet me mjedisin tuaj profesional. Një takim i fshehtë është një skenar i mundshëm këto ditë!Parashikimet profesionale Merkuri që kthehet në rrugë të drejtë është veçanërisht i dobishëm për çështjet e biznesit tuaj pasi do të vini re që diskutimet do të zhvillohen mirë dhe nuk do të ketë keqkuptime dhe hamendësime nga periudha e mëparshme.

Tani është një kohë e mirë për të “drejtuar” biznesin tuaj dhe sa më e kërkuar të jetë, aq më e vlefshme është të merreni me të për ta realizua. Nëse ka pasur ndonjë pengesë në një propozim profesional ditët e mëparshme, tani është e mundur të merrni informacionet që do të pastrojnë peizazhin.

LUANI Të përgjithshmet Luani im, këtë javë ka një lajm të mirë për ty pasi duket se do të gjesh kohë për veten tënde dhe të merresh me gjëra që të kënaqin. Kontrasti midis Diellit në Gaforre dhe Jupiterit me Plutonin në Bricjap tregon se mund të ketë lajme pozitive në lidhje me një çështje që ju shqetësoi shumë në jetën tuaj të përditshme. Mos harroni se këtë javë Merkuri do të jetë në rrugën e duhur dhe do të jetë shumë i dobishëm për zgjidhjen e çështjeve të ndryshme.

Përcaktoni çështjet që lidhen me punën tuaj, siç janë projektet e punës dhe detyrimet e tilla.Parashikimet në dashuri Komunikimi që do të keni me partnerin tuaj do të jetë shumë i dobishëm këtë javë dhe kjo do të ndihmojë shumë atmosferën që do të ekzistojë në marrëdhënien tuaj. Ana pozitive e gjashtëkëndëshit midis Afërditës tek Binjakët dhe Marsit në Dash, tregon se ju që jeni të lirë do të keni mundësinë të bëni njohje të reja.

Këto njohje të reja ka mundësi të vijnë përmes njerëzve në mjedisin tuaj miqësor, kështu që mos i hidhni poshtë sugjerimet që keni këto ditë për dalje dhe takime.Parashikimet profesionale Merkuri është rikthyer në rrugëtimin e tij të duhur këtë javë dhe do t’ju ndihmojë të “sqaroni” disa raste në mjedisin tuaj profesional, të cilat ju kishin ngatërruar në të kaluarën. Tani ka mundësi të mësoni disa gjëra që lidhen me njerëzit me të cilët punoni. Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Marsin do të jetë veçanërisht i dobishëm për të bërë marrëdhënie me publikun dhe për të fituar terren në punët e biznesit.

VIRGJËRESHA Të përgjithshmet Virgjëresha te nderuara, java po vjen me shenja pozitive, pasi nga njëra anë udhëheqësi juaj, Merkuri është rikthyer në rrugën e drejtë në shenjën e Gaforres dhe nga ana tjetër kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap premtojnë bukur momente! Takimet me miqtë dhe njerëzit që ju interesojnë do të kenë vendin e tyre të nderit këto ditë dhe ka mundësi që një dashuri e re të shfaqet në to.

Nëse tashmë jeni në një lidhje, atëherë koha që do të kaloni me partnerin dhe të dashurit tuaj do të jetë ideale për të rimbushur bateritë tuaja me fotografi të bukura! Në çdo rast, kjo është një javë e mirë për të kontaktuar me të dashurit tuaj!Parashikimet në dashuri Virgjëresha ime, java po vjen me shenja pozitive, pasi nga njëra anë udhëheqësi juaj, Merkuri është rikthyer në rrugën e drejtë në shenjën e Gaforres dhe nga ana tjetër kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap premtojnë bukur momente! Takimet me miqtë dhe njerëzit që ju interesojnë do të kenë vendin e tyre të nderit këto ditë dhe ka mundësi që një dashuri e re të shfaqet në to.

Nëse tashmë jeni në një lidhje, atëherë koha që do të kaloni me partnerin dhe të dashurit tuaj do të jetë ideale për të rimbushur bateritë tuaja me fotografi të bukura! Në çdo rast, kjo është një javë e mirë për të kontaktuar me të dashurit tuaj!Parashikimet profesionale Qëndrimi i Afërditës në shenjën e Binjakëve tregon se do të ketë mundësi në fushën profesionale, të cilat mund të vijnë nga njohjet kryesore që ju do të bëni. Përfitoni nga atmosfera e mirë e komunikimit që do të ekzistojë këtë javë për të arritur qëllimet tuaja profesionale. Kushtojini vëmendje edhe pjesës financiare të një pune, gjithashtu, me lëvizjet dhe negociatat e duhura, mund të fitoni edhe atje.

PESHORJA Të përgjithshmet Peshoret e dashura këtë javë i japin përparësi çdo gjëje që lidhet me sektorin profesional, pasi rrethanat astrologjike tregojnë lëvizshmëri në çështjet profesionale. Kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap, ndryshojnë klimën e një situatë që ju ka rënduar kohët e fundit. Ka mundësi që do të ketë mundësi në punë që ju do të mund të ktheheni në avantazhin tuaj, veçanërisht këtë javë që Merkuri është rikthyer në rrugëtimin e duhur. Mos e lini biznesin në pritje për më vonë pasi këto ditë do të keni mundësinë t’i rregulloni cështjet që lidhen me të ashtu siç duhet.

Parashikimet në dashuri Afërdita vazhdon udhëtimin e saj në shenjën e zodiakut që është miqësore për ju, duke treguar mundësi për njohje të reja dhe takime me njerëz interesant. Kjo javë formon një gjashtëkëndësh me Marsin në shenjën e Dashit që është veçanërisht i favorshëm për ju që i përkisni përfaqësuesve të lirë të shenjës suaj. Nëse tashmë jeni në një lidhje, përpiquni të kaloni kohë me partnerin tuaj dhe nëse kushtet lejojnë, përgatitni një ekskursion vetëm për dy nga ju! Rikthimi i Merkurit në rrugën e duhur është shumë i dobishëm për çdo gjë që lidhet me komunikimin.

Parashikimet profesionale Fusha profesionale duket se është një përparësi këtë javë dhe nuk përjashtohet mundësia që do të ketë lajme që do t’ju vendosin në procesin e të qenit aktiv në mënyrë që të ndryshoni disa çështje në favorin tuaj. Ka mundësi që të ketë aleatë në vendin tuaj të punës, të cilët duket se ju mbështesin në hapat tuaja. Këtë javë, Mërkuri është në vijë të drejtë në shenjën e Gaforres dhe tregon se po fillon një kohë shumë e mirë për të zgjidhur detyrimet dhe çështjet profesionale, të cilat u shoqëruan me shumë pengesa dhe që ju kishin lodhur.

AKREPI Të përgjithshmet Për ju Akrep, fillon një javë shumë komunikuese pasi Merkuri është rikthyer në rrugëtimin e duhur dhe kjo duhet të ndikojë në pozitat e ditës! Takimet që do të keni me njerëz jo vetëm të afërmit tuaj por edhe të mjedisit tuaj më të gjerë do ju mbushin me një humor pozitiv dhe nuk përjashtohet mundësia që t’ju sjellin lajme që do t’ju bëjnë të lumtur. Kontrasti i Diellit në shenjën e Gaforres me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap tregon kontakte me njerëzit, disa pazare dhe mundësinë për të bërë një udhëtim! Ajo që duhet të mbani mend për këtë javë është të mos lejoni që çështjet e së kaluarës të qëndrojnë në mendjen tuaj dhe të mos ju lejojnë të investoni në të tashmen.

Parashikimet në dashuri Gjashtëkëndëshi i zgjatur midis Afërditës në shenjën e Binjakëve dhe Marsit në shenjën e Dashit tregon se kjo javë është shumë e dobishme për t’iu afruar dikujt që ju intereson. Nëse jeni të lirë dhe nuk keni asgjë “interesante” në horizont, një person i ri interesant i cili lidhet me mjedisin tuaj të punës ka gjasa të shfaqet këtë javë. Nëse tashmë jeni në një lidhje, përfitoni nga komunikimi i mirë që do të ekzistojë midis jush dhe partnerit tuaj dhe zgjidhni çështje që kishin krijuar keqkuptime të vogla në të kaluarën.

Parashikimet profesionale Punimet themelore do të jenë të vendosura këtë javë për të adresuar disa nga angazhimet e punës dhe çështjet që kanë qenë mjaft konfuze në të kaluarën. Merkuri duke u rikthyer në vijë të drejtë do t’ju ndihmojë t’i rendisni ato për sa kohë që ju i jepni përparësi. Gjashtëkëndëshi midis Afërditës dhe Marsit nuk përjashton mundësinë për të sjellë një lajm pozitiv për gjithçka që lidhet me punën. Ka mundësi që të merrni shpërblimin për një projekt pune që keni realizuar ose të fitoni një shpërblim nga puna juaj.

SHIGJETARI Të përgjithshmet Shigjetar të dashur, këtë javë do të vini re se komunikimi midis jush dhe personave me të cilët do të shoqëroheni do të jetë i dobishëm në kryerjen e punëve personale dhe profesionale. Merkuri i rikthyer në vijë të drejtë në shenjën e Gaforres ndihmon në gjithçka që lidhet me komunikimin pasi rrit aftësitë tuaja të bisedimeve dhe komunikimit. Kontrasti i Diellit në shenjën e Gaforres me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap, sjell financat tuaja në sipërfaqje këto ditë.

Parashikimet në dashuri Afërdita vazhdon rrugëtimin e saj në shenjën e Binjakëve, duke favorizuar njohje të reja dhe krijimin e një marrëdhënie të re. Gjashtëkëndëshi që formohet me Marsin në shenjën e Dashit, i cili është miqësor për ju, premton emocione të reja në një nivel romantik! Një dashuri e re është një skenar shumë i mundshëm për ju që jeni të lirë, por duhet ta menaxhoni me kujdes dhe të mos investoni pa pasur garancitë e nevojshme emocionale. Nëse tashmë jeni në një lidhje, këtë javë është mirë të kaloni kohë me partnerin tuaj, të diskutoni dhe zgjidhni disa çështje që kanë lindur në të kaluarën.

Parashikimet profesionale Këtë javë ka mundësi të ketë disa lajme të mira për punën tuaj, dhe kthimi i Merkurit në rrugën e duhur do të “tërheqë” disa çështje që kanë ngecur për një kohë të gjatë. Kontrasti i Diellit me Jupiterin dhe Plutonin ka shumë gjasa të ju çojë në marrëveshje fitimprurëse profesionale dhe përmes tyre të përmirësoni sektorin financiar. “Ndiqni” disa gjëra që dëshironi të arrini këto ditë pasi ka shumë mundësi që të keni sukses.

BRICJAPI Të përgjithshmet Për ju Bricjap, interesimi juaj është në marrëdhëniet personale dhe profesionale këtë javë pasi duket se ka të dhëna të reja në to. Kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në shenjën tuaj të zodiakut tregon mundësi përmes të tjerëve, qoftë personalisht ose profesionalisht. Një marrëveshje fitimprurëse ose një marrëdhënie shumë e mirë është në skenarët e kësaj fushe. Mërkuri është rikthyer në rrugën e duhur në shenjën e Gaforres dhe është po aq i dobishëm në zgjidhjen e çështjeve të pazgjidhura dhe zgjidhjen e keqkuptimeve që mund të kenë lindur midis jush dhe të dashurve tuaj në të kaluarën.

Parashikimet në dashuri Afërdita në shenjën e Binjakëve formon një kënd pozitiv të gjashtëkëndëshit me Marsin në shenjën e Dashit, i cili do të jetë i gjatë dhe do të jetë shumë i dobishëm për problemet e zemrës. Nëse jeni tashmë në një lidhje këtë javë, këshillohet të punoni me partnerin tuaj për çështje që lidhen me shtëpinë tuaj dhe të bëni disa ndryshime në gjërat që e shqetësojnë atë. Gjithashtu nëse po mendoni për një ndryshim shtëpie ose një bashkëjetesë, mobilizohuni këto ditë në mënyrë që të lindë dicka që dëshironi. Nëse jeni i lirë, ka shumë mundësi që të takoni një person që do t’ju fitojë nga momenti i parë dhe kjo duket se është e ndërsjellë.

Parashikimet profesionale Këtë javë ia vlen t’i jepet përparësi marrëdhënieve të biznesit pasi ato janë ato që do të përcaktojnë evolucionin dhe lehtësinë me të cilën do të zhvillohen disa çështje biznesi. Kontrasti i Diellit me Jupiterin dhe Plutonin tregon se do të keni fat me punën tuaj, në negociatat që lidhen me punën. Mundohuni të mos jeni absolut në lidhje me çështjet profesionale sikur të negocioni idetë tuaja dhe të dëgjoni mendimin e të tjerëve, duket se do të dilni më fitimprurës.

UJORI Të përgjithshmet Ujori im, këtë javë ia vlen të përqendrohemi në çështje që lidhen me jetën e përditshme dhe të gjitha detyrimet që e shqetësojnë atë. Kontrasti i Diellit në Gaforre me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap sjell mundësi për të përmbushur punën dhe jo vetëm detyrime. Merkuri, i cili është rikthyer në rrugën e duhur në shenjën e Gaforres, gjithashtu do të ndihmojë në këtë, pasi klima e komunikimit që do të ekzistojë midis jush dhe të tjerëve do të jetë e jashtëzakonshme. Përcaktoni përparësitë tuaja dhe mos i lini ato të hecin vetë pasi sa më shumë t’i lini ato, aq më shumë do të shumohen.

Parashikimet në dashuri Gjashtëkëndëshi midis Afërditës tek Binjakët dhe Marsit në shenjën e Dashit krijon mundësi për të bërë njohje të reja dhe sjell momente pasioni në jetën tuaj personale. Këto momente ka mundësi të zgjasin shumë, kështu që duhet të keni kujdes nëse kërkoni diçka më të qëndrueshme. Nëse tashmë jeni në një lidhje, bëni një vizitë tek të afërmit, miqtë dhe të njohurit në program me partnerin tuaj pasi kontakti me njerëzit e tjerë do të jetë shumë i dobishëm për disponimin tuaj këtë javë.

Parashikimet profesionale Puna dhe detyrimet profesionale do të jenë përparësi këtë javë dhe rrethanat aktuale astrologjike janë të dobishme në kryerjen e tyre. Për më tepër, këtë javë është Mërkuri që është rikthyer në rrugën e duhur dhe e bën më të lehtë komunikimin midis jush dhe njerëzve në mjedisin tuaj profesional. Në negativet e kësaj jave është eksitimi me të cilin do të përpiqeni t’i afroheni disa çështjeve profesionale, të cilat duhet t’i shihni me më shumë mature.

PESHQIT Të përgjithshmet Peshk të dashur, jeta juaj personale do të jetë në sipërfaqje këtë javë dhe ka mundësi që t’ju ofrojë të dhëna të reja dhe momente të këndshme. Kontrasti i Diellit në shenjën e Gaforres me Jupiterin dhe Plutonin në Bricjap premton njohje të reja por edhe një lehtësi në zgjidhjen e çështjeve personale që ju kanë shqetësuar në të kaluarën. Merkuri, i cili tani është në rrugën e duhur në shenjën e Gaforres, gjithashtu do të ndihmojë në këtë, pasi do t’ju bëjë të vlerësoni me kujdes të dhënat që keni dhe të bëni zgjedhjet e duhura në jetën tuaj personale!

Parashikimet në dashuri Gjashtëkëndëshi midis Afërditës në shenjën e Binjakëve dhe Marsit në shenjën e Dashit tregon se këtë javë do të ketë mundësi për të korrigjuar lëvizjet e gabuara që keni bërë në të kaluarën në çështjet romantike. Në anën pozitive do të jetë rrugëtimi i drejtë i Mërkurit në shenjën e Gaforres por edhe kontrasti i Diellit me Jupiterin dhe Plutonin që premtojnë mundësi për jetën tuaj personale qoftë nëse jeni i lirë apo tashmë në një lidhje. Nëse jeni i lirë, ka mundësi që të shfaqet një dashuri e re që duhet të menaxhoni me kujdes, në mënyrë që gabimet e së kaluarës të mos përsëriten.

Parashikimet profesionale C’do gjë në lidhje me punën nuk duket të jetë një përparësi për ju këtë javë, pasi vëmendja juaj është e përqendruar në jetën tuaj personale. Sidoqoftë, do të ketë mundësi në punë dhe rrugëtimi në vijë të drejtë i Mërkurit që garanton komunikim të lehtë do të ndihmojë. Këtë javë, ka mundësi që të keni mundësinë për të negociuar një marrëveshje financiare dhe përfundimisht ta mbyllni atë në favorin tuaj. E tëra çfarë ju duhet të bëni është t’i kushtoni vëmendje biznesit tuaj, pasi mendja juaj do të jetë diku tjetër!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Do te merrni nje shume te madhe parashe/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do lumturohet gjate TETORIT

Published

on

Dashi

Të ardhurat në buxhetin e familjes suaj dhe shpërndarja dhe përdorimi i tyre mund të jenë një burim tensioni midis anëtarëve të familjes suaj. Mund të ketë ndonjë ndërlikim ose vonesë në paratë që prisni të merrni.

Demi

Tetori do të jetë bujar me ju financiarisht, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të paarsyeshëm. Organizoni mirë buxhetin tuaj, merrni parasysh të ardhurat tuaja të rregullta dhe mos u mbështetni në para shtesë ose fitime të papritura.

Binjakët

Surpriza këtë muaj do të lindin në punën, karrierën ose biznesin tuaj dhe do të krijojnë emocione të këndshme, do të arrijnë rezultate ose fitime të rëndësishme. Mund të përdorni trendet e favorshme të këtij muaji për prezantime, intervista të reja pune dhe më shumë.

Gaforrja

Nëse udhëtoni këtë muaj, jini të kujdesshëm me dokumentet dhe paratë. Nëse është e mundur, mos paguani asgjë paraprakisht, por gjithashtu mos lejoni që surprizat e papritura t’ju gjejnë të papërgatitur. Disa nga ngjarjet e mira këtë muaj që do të ndodhin në familjen tuaj do të lidhen me të ardhurat financiare ose fitimin nga biznesi familjar dhe të tjera.

Luani

Sa i përket punës suaj, ju do të jeni më të tensionuar këtë muaj, veçanërisht nëse punoni në fushën e financave ose puna juaj ka të bëjë me paratë.

Virgjëresha

Sidoqoftë, mund të zhgënjeheni ose të mashtroheni për paratë që do të kenë lidhje me dikë në familjen tuaj. Do të keni një kohë të favorshme për të stabilizuar dhe organizuar financat personale ose familjare, për të blerë gjëra të rëndësishme për komoditetin e shtëpisë ose për sezonin e dimrit.

Peshorja

Gjatë këtij muaji do të duhet të bëni një shpenzim për një fëmijë ose një të ri. Arsyeja padyshim që do të jetë e mirë, pasi mund të ketë të bëjë me edukimin, zhvillimin e disa talenteve në fushën e artit, muzikës apo sportit.Në tetor, është e mundur të përfshiheni në çështje të ndryshme financiare me fëmijë të vetëm ose nipër të rritur tashmë.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, në tetor do të përjetoni një konflikt të pakëndshëm me të afërmit e një natyre financiare. Probleme në lidhje me paratë mund të ndodhin edhe në vendin tuaj të punës, në një institucion qeveritar (bankar), etj.Në përgjithësi, gjatë këtij muaji kini kujdes nëse puna juaj ka të bëjë me para, shitje, nëse punoni në një bankë ose institucion krediti.

Shigjetari

Në tetor, ju do të jeni të kënaqur me zhvillimin e favorshëm të çështjeve tuaja financiare me miqtë, të afërmit ose njerëzit që janë të përkushtuar në planin tuaj.Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të gëzohen në rrjedhën e parave që do të vijnë përmes njerëzve të afërt.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji do të keni angazhime në lidhje me zgjidhjen e marrëdhënieve financiare, marrjen ose dërgimin e parave, etj.

Ujori

Në tetor, përgjithësisht do të keni mundësi më të mira financiare. Kjo do të ndodhë falë pagës tuaj të mirë, shfaqjes së mundësisë për punë jashtë orarit ose punës me kohë të pjesshme. Ju do të jeni të kënaqur me paratë, por puna juaj do të jetë më shumë.Gjatë këtij muaji do të merrni lajme ose një dokument në lidhje me një çështje financiare, zgjidhja e të cilave do të jetë në favorin tuaj.

Peshqit

Në tetor, ju mund të prisni ngjarje të mira parash ose do të keni të ardhura më të larta financiare kryesisht nga puna juaj. Por, mos bëni para dhe fitime të lehta ose të shpejta këtë muaj.

Continue Reading

Aktualitet

Do i hapen portat e fatit/ Kjo eshte shenja e horoskopit me FAT per muajin TETOR 2020

Published

on

Akrepi: një muaj plot me fat!

I dashur Akrep, Tetori do të jetë një muaj me shumë fat për shenjën tuaj! Mërkuri më në fund ka hyrë në bashkim: ndikimi i tij i dobishëm, së bashku me favorin e Jupiterit, do t’ju ndihmojë të arrini qëllime të rëndësishme në fushën e punës dhe t’ju sjellë gjithnjë e më pranë përmbushjes suaj personale.

Edhe nga pikëpamja sentimentale, Tetori premton shumë: planeti Venus do të kthehet për t’ju buzëqeshur që në ditën e 3, gati për t’ju dhuruar një muaj të tërë dashurie dhe pasioni.

Për beqarët, takimet do të favorizohen, dhe me shumë mundëi njeriu i jetës suaj mund të mbërrijë gjatë këtij muaji.

Continue Reading

Aktualitet

Dikush do perpiqet tju veri shkopinj ne rrota/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 29 SHTTOR 2020

KUJTIME TRAUMATIKE

E Marte dt 29 dhe Xiron ne Dash ndodhet ne kundershtim me Diellin ne Peshore

Ky kombinim sjell pervoja te keqija nga femijeria qe kane prishur ekuilibrat tona dhe ecurine e marrdhenive

Nderkohe nuk duhet te harrojme lidhjen e veshtire midis Marsit te kundert ne Dash me Saturnin ne Bricjap

Cfarre ditesh te veshtira

Dielli ne Peshore ne kundershtime me xiron ne Dash tregon ndikimin e n je figure apo prototipi mashkullor te veshtire

Nje baba nje vella apo nje partner
Mund te mohojme veten tone dhe familjen per ta kerkuar kete prototip diku tjeter nese jemi ndjere keq ne femijeri

Nese prototipi mashkullor na plagos ne jeten tone si te jete babai si te jete burr si te jete shefi na bene ta rezervojme dhimjen dhe ta shprehim tek ata qe jane te dobet para nesh ose tek vetja jone

Dashi

Sot dta per ju ka nje konflikt ne cift nese jenii femer do shikoni vuajtejet qe ju ka shkaaktuar nder vite partneri dhe do ndjeheni melankolike Meshkujt do kene probleme me eproret

Demi

Dita sot mbart strese qe lidhen me shendetin dhe nje shok qe e keni kolege pune apo bashkepuntor Do kuptoni se ky dikushi ju ka lodhur se shumti

Binjaket

Kjo dite do ju kujtoj nje traume nga jeta erotike kur keni qene ne moshe te re dhe akoma ju ka lene disa mangesi ne menyren se si funksiononi ne nje marredhenie Tani doni te beni te fortin ashtu si ju kane trajtuar juve keq

Gaforrja

Nje traume familjare tenton te perswritet kur ju vete doni te ushtroni diktat tek pjestaret e tjere te familjes megjithese nuk jeni babai dhe as keni rol te tille

Luani

Sot do tregoni qe keni nje damar vulgar te ndikuar qe nga femijeria nga nje sjellje jo e mire e te afermve apo e vellezerve Kjo ju ka mbetur ne subkoshience dhe do ta tregoni me sjellejn tuaj hapur

Virgjeresha

Arroganca juaj sot do kete te beje me puhtetin konomik Mund te jeni femer por do deshironit te trgonit force ekonomie apo dikatat pas nje periudhe varferie apo nenshtrimi qe keni kaluar ne femijeri

Peshorja

Do kuptoni sot se megjithese i keni te gjitha vlerat e duhura nuk keni patur shume fat ne martese duke u perpjekur te qetesoni traumat e partnerit ne cift

Akrepi

Nje baba i dhu nshem apo i pakujdesshem mund te kete lene shenje ne jetn tuaj duke ju ulur vetbesimin dhe duke ju bere te gjeni gjithmone personin e gabuar ne jeten tuaj

Shigjetari

Mund te keni shume reputacion ne shoqeri por ne dashuri do ndjeheni vetem dhe bosh ne diten e sotme Por kjo ka te bee edhe me femijet do ju duket sikur nuk ju respektojne

Bricjapi

Per ju baba dhe vella i mire eshte ai qe ka pushtet dhe dominance por kjo nuk do mjaftoj ne diten e sotme kur ta shikoni se jeni vetem ne familje

Ujori

Gjithe problemi sot ka te beje me shoqerine dhe se kush komandon sidomos ne nje ambjent ku ju pretendoni te beheni zot i veshtrimve dhe flerteve Po ne fund gjithmone vjen dikush dhe e prish situaten dhe ju merr shkelqimin

Peshqit

Ndjeheni si viktime megjithese shpirterisht pretendoni se merritoni gjithcka pasi keni dhene gjithcka Sakrificat nuk shperblehen me sakrifica por me dashuri Ne kete rast dashuria ju ka harruar per momentin

Continue Reading

Trending