Connect with us

Keshilla

I bejme pothuajse te gjitha/ Keto jane 5 gabimet qe bejne vajzat shqiptare me vetullat

Published

on

5 gabime që vajzat shqiptare bëjnë me vetullat

Vetullat jane shume te rendesishme per pamjen tone dhe mund te themi qe jane gjysma e bukurise.

Njerezit duken ndryshe nese ndryshojne formen e vetulles. Mirembajtja e vetullave eshte shume e rendesishme per cdo vajze. Nje gabim i vogel mund te jape nje efeket te padeshriruar.

Ne kete artikull do te lexoni disa gabime qe duhet te mundohemi t`i shmangim:

Ngjyra e theksuar e vetullave

Keto kohe kemi pare e sterpare vajza me vetulla te ekzagjeruara si ne forme edhe ne ngjyre. Mundohuni te qendroni sa me prane natyrales sepse ngjyra e theksuar i ben vetullat te duken false.

Heqja e vetullave në mënyrën e gabuar

Disa vajza preferojne t’a bejne vet procesin e heqjes se vetullave. Ky eshte nje proces shume i rendesishem edhe nese dhe ju i hiqni vet rekomandohet heqja ne drejtimin qe rriten. Pas dushit qimet janë më të buta, poret janë të hapura dhe ky eshte momenti ideal per heqjen e tyre.

Zgjedhja e një estetisteje të ndryshme çdo herë

Gjeni nje estetiste që të dijë të merret me vetullat nese nuk i rregulloni dot vet. Nese rezultati eshte i kenaqshem i qendoni besnike te njejtes estetise. Ajo do te mesoje ate qe ju kerkoni dhe do te njohe me mire vetullen tuaj .

Nuk i shikoni vetullat me imtësi

Duhet t’i shikoni patjeter me imtesi ne momentin qe hiqni apo mbushni vetullat.

Mostrajtimi i vetullave

Per t’u dukur bukur dhe te shendetshme vetullat kane nevoje te trajtohen. Vaji i kastorit, vitamina E dhe xheli i aloe vera-s do t’ju ndihmojne ne trajtimin me te mire te vetullave.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keshilla

Do dukeni 5 cm me te gjata/ Keto jane 6 veshjet qe ju tregojne me elegante

Published

on

Fatkeqesisht jo te gjitha tendencat u pershtaten te gjitha gjatesive apo formave trupore te seciles prej nesh. Edhe pse nuk ka asnje vajze qe nuk do te duket stil.Ne kete artikull do te lexoni disa truke te cilat i keni ditur gabim.

1. Zgjidhni cantat dhe xhinset te cilat jane te pershtatshme per gjatesine e trupi tuaj.

2. Printet me vija nuk ju japin gjithmon nje pamje elegante. Ndaj tregoni kujdes me zgjedhjen e tyre!

3. Kepucet dhe aksesoret, bejne gjithmone diferencen. Zgjidhni te duhurit!

4. Zgjidhni pantallonat e gjera me bel te larte! Tregohuni te kujdesesshem pasi duhet te mbani ne proporcion te barabarte pjeset e trupit. Per nje siluete me elegante, nxirrni belin.

5. Te zgjedhurit nje kemishe e cila ju mbulon me shume se gjysmen e trupit eshte gabimi qe beni me shpesh me fundet klasik pas trupit. Humbisni finesen dhe elegancen qe ky lloj fundi ofron.

6. Kemishat-fustan i keni veshur gabim. Rripi ndryshon look-un tuaj nga ate zakonshem ne chic, ndaj shtojeni ate ne veshjen tuaj.

Continue Reading

Keshilla

Kjo është receta e vetme 100% natyrale që lufton kapsllëkun më shpejt se ilaçet

Published

on

Pastrimi i zorres se trashe eshte nje menyre e shkelqyer per te permiresuar floren bakteriale te zorreve dhe per te humbur peshe.Nevojitet nje detoksifikim i zorres se trashe per t’a mbajtur ate te paster nga toksinat dhe per te lehtesuar problemet e tretjes. Ky proces mund te behet shume lehte ne shtepi dhe mjafton te pini kete leng detoksikues.

Perberesit qe ju nevojiten:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje.

Merrni nje ene, hidhni ujin dhe vendoseni te vloje ne zjarr. Me pas largojeni nga zjarri dhe hidheni ne nje kane. Ne kete ene shtoni mjaltin, perziejini dhe hidhni lengun e limonit. Pas kesaj shtoni xhinxherin dhe perziejini mire te gjithe perberesit. Kete pije perdoreni tre here ne dite ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte. Kete trajtim ndiqeni jave rresht cdo muaj dhe rezultati do te jete shume efektiv.

Continue Reading

Keshilla

Ja cfare duhet te shtoni ne lavatrice qe ti beni rrobat drite te bardha

Published

on

Pajisja me e rendesishme ne shtepite e te gjitheve eshte lavatricja.

Nese e perdorim shume shpesh rrezikojme qe ajo te prishet me heret.

Funksionet normale te lavatrices mund te prishen nga kalkariet dhe myku.Lavatricja ka nevoje per t’u pastruar sic pastron rrobat.

Pastrimi me uthull te bardhe eshte nje nga menyrat me ekonomike dhe me te efektshme.

Uthulla e bardhe do sherbeje edhe si detergjent per te zbutur rrobat pervecse do te largoje papasterite dhe aromat e keqija te lavatrices.

Ne vendin ku hidhni zbutesin e rrobave, shtoni pak uthull te bardhe dhe procedoni si zakonisht.

Lavatricja nuk do te rrezikoj te demtohet dhe rrobat do te jene me te pastra.

Continue Reading

Trending