Connect with us

Aktualitet

Do te keni nje mundesi qe vjen 1 here ne jete/ Keto jane 2 shenjat e horoskopit me FAT per vitin 2020

Published

on

Dashi

Viti 2020 do të mbahet mend për shumë takime emocionale. Ky do të jetë padyshim një vit në të cilin do të bëni shumë miq të rinj, ose partneritete biznesi. Marrëdhëniet romantike do të kenë një zhvillim premtues. Këtë vit do të përpiqeni të realizoni dëshirën tuaj të vjetër, të paplotësuar të lidhur me blerjen e një sendi të shtrenjtë ose antik. Është e mundur të blini një shtëpi të ree

Ndryshime të mëdha në jetën tuaj do të ndodhin falë njerëzve të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Gjatë gjithë vitit, do të përjetoni ngjarje të rëndësishme që lidhen me një vëlla, dhëndër ose ndonjë të afërm tjetër. Disa nga këto ngjarje do të rrezikojnë marrëdhëniet tuaja të mira për shkak të përplasjes së interesave që lidhen me pronën e familjes, kujdesin për të moshuarit dhe më tepër. Shmangni mosmiratimin e marrëdhënieve martesore, pasi kjo mund të rrezikojë ndjeshëm harmoninë në shtëpinë tuaj.

Viti 2020 do të jetë i favorshëm për udhëtimet që do të mendohen mirë dhe planifikohen paraprakisht. Shumica e ngjarjeve të gëzueshme të vitit do të lidhet me udhëtime. Një nga surprizat më të mëdha të vitit do të lidhet me një grua dhe një propozim serioz që ajo do t’ju bëjë juve. Do të jeni të prirur të angazhoheni në punë ose marrëdhënie biznesi me fitime më të mëdha. Gjatë vitit, mos u mbështetni në premtimet ose fjalët e njerëzve nga ana e bashkëshortit. Këtë vit, situatat kryesore të stresit do të lidhen me një fëmijë. Ai mund të jetë Luan, Shigjetar ose Dash. Ata që kanë një partner të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit do të përjetojnë momente të vështira që lidhen me punën, biznesin ose shëndetin. 2020-ta nuk do të jetë një vit i mirë për marrëdhënien tuaj martesore, kështu që mos lejoni që të mashtroheni. Gjatë gjithë vitit, marrëdhënia juaj me nënën ose të afërmin e nënës do të jetë e vështirë. Një nga surprizat e mëdha këtë vit do të lidhet me një person të lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës.

Demi

2020-ta do të shkaktojë ndryshime të ndryshme në shtëpi dhe në punën tuaj. Në disa raste, ato do të kenë lidhje me shfaqjen e njerëzve të rinj në familjen tuaj ose në ekipin e punës. Këtë vit do të keni një kohë të mbarë për të filluar një biznes nga shtëpia. Do të jeni në gjendje të mbështeteni shumë te njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demi ose Virgjëreshës kur bëni plane që lidhen me shtëpinë ose karrierën tuaj. Jo gjithmonë do të jeni në gjendje t’i mbuloni në kohë shpenzimet që do keni gjatë vitit. Do të ketë momente konfrontimi me të afërmit, pikërisht për faturat.

Marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Dashit, Luanit, ose Shigjetarit do të jenë veçanërisht të ndjeshme. Gjatë gjithë vitit, do të përjetoni momente emocionale që lidhen me shëndetin e miqve ose njerëzve në rrethin tuaj të të afërmve me të cilët nuk keni lidhje gjaku. Statusi shëndetësor i njerëzve të tillë mund të kërkojë trajtim spitalor, ose operacion. Gjatë gjithë vitit do të jeni pjesë e takimeve që lidhen me një ngjarje të rëndësishme në jetën e vëllait, motrës, kushërinjve dhe të afërmve të tjerë. Udhëtimet e shkurtra do të jenë një terapi e mirë.

2020-ta do të ketë një efekt të dobishëm në marrëdhëniet me baballarët ose me të afërmit meshkuj. Vajzat dhe gratë e reja të lindura nën këtë shenjë të zodiakut do të jenë më të paqëndrueshme ose të prekshmet ndaj gabimeve dhe iluzioneve. Ju mund të përpiqeni të tërheqni vëmendjen ose interesin romantik përmes mjeteve të ndryshme, mashtrimeve ose manipulimeve. Siç u tha edhe në fillim 2020-ta do të jetë një kohë shumë e mbarë për të zhvilluar një biznes familjar, karrierën tuaj personale ose një tjetër biznes. Do të keni ide dhe plane interesante që do të kenë një shans të vërtetë për t’u realizuar këtë vit dhe në vijim. 2020-ta parashikon ndryshime në familje, kryesisht për burrat.

Burrat beqarë Demi do të kenë mundësinë të krijojnë një familje ose të bëhen prindër. Viti mund të sjellë më shumë lindje djemsh ose ngjarje më të rëndësishme që lidhen me burrat në familjen tuaj. Gjatë këtij viti, shmangni bërjen e testamenteve, trashëgimisë apo planet e daljes në pension. Marrëdhënia juaj me të afërmit e bashkëshortit do të përjetojë trazira në lidhje me interesat financiare ose pronën e përbashkët. 2020-ta do të gëzojë shumë prej jush me lindjen e një fëmije. 2020-ta do të jetë i favorshëm për krijimin e një marrëdhënieje romantike përmes rrjeteve sociale. Marrëdhëniet romantike që do të krijohen në vendin e punës ose përmes kontakteve tuaja profesionale do të kenë gjithashtu një zhvillim interesant. Emocione të veçanta do të përjetojnë ata që do takojnë një partner të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Binjakët

Viti 2020 do të mbahet mend për disa ndryshime të rëndësishme në statusin tuaj. Këtë vit, do të keni mundësinë për të zgjedhur një shtëpi të re. Gjatë gjithë vitit, do t’ju duhet të zgjidhni një sërë problemesh shtëpiake. Do keni momente stresuese që janë të natyrshme në situata të tilla. Në vitin 2020 mundësi më të mira financiare do të ketë më shumë gratë sesa burrat e kësaj shenje. Kujdes nga gabimet financiare ose nga ndonjë kredi. Mundohuni të jeni më të pavarur në çështjet tuaja financiare gjatë gjithë vitit, veçanërisht nëse jeni duke bërë disa investime ose duke drejtuar biznesin tuaj.

Disa mund të jenë të ngarkuar emocionalisht dhe mendërisht nga vështirësitë financiare. Gjatë gjithë vitit, do të keni angazhime në lidhje me dokumente të ndryshme financiare që kanë të bëjnë me veprimet tuaja të kaluara, punën e mëparshme, një kredi të marrë kohë më parë, ose raste të tjera të ngjashme. Do të kërkohet vëmendje për marrëdhëniet financiare me një person të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. 2020-ta do të jetë një kohë e pafavorshme për të kaluar në një qytet ose vend tjetër me qëllim të një pune ose studimi të ri. Gjatë vitit, do t’ju ​​shqetësojë një incident i pakëndshëm ndërkohë që udhëtoni. Mund të takoni një romantik e të martoheni menjëherë. Mos u përfshini emocionalisht në asnjë konflikt.

Situata të papritura do të lindin në shtëpinë tuaj. Sido që të jetë ngjarja specifike nuk do të nxitet me qëllim nga dikush tjetër, por thjesht fati është i tillë. Zhvillime interesante përgjatë gjithë vitit do të kenë jetën tuaj shoqërore. Do të merrni një mbrojtje shumë të fortë nga një njeri që mund të jetë udhëheqësi juaj, mentori, mësuesi dhe madje edhe një i afërm. Ky do të jetë një vit i favorshëm për fillimin e një pune të re. Gjatë vitit, do të habiteni nga një ngjarje në jetën e një gruaje të lindur nën shenjën e Akrepit, Gaforres, ose Peshqve.

Gaforrja

Në vitin 2020 do të jetë e rëndësishme të mos keni iluzione sidomos ato që lidhen me paratë. Ka mundësi të bëni shumë përpjekje për gjëra që do t’ju sjellin fitime ose të ardhura me vonesë. Këtë vit do të keni mundësinë të punoni në më shumë se një vend pune dhe kështu të fitoni të ardhura shumë më të mira. Në vitin 2020, do të përjetoni një ngjarje dramatike që lidhet me një të afërm burrë. Ky do të jetë një vit i favorshëm për përfaqësuesit e rinj të shenjave që të largohen nga shtëpia e prindërve dhe të fillojnë një rrugë të pavarur zhvillimi.

Nëse jeni i përfshirë në një çështje gjyqësore, rezultatet do të jenë zhgënjyese. Viti 2020 do të jetë i shkëlqyer për udhëtime në kohën e lirë për kënaqësi. Shumë do të takojnë dashurinë e tyre në një nga këto udhëtime. 2020-ta do të jetë i favorshëm për t`u shpëngulur në një shtëpi tjetër, qytet tjetër, ose për t`u martuar. Pra për të bërë një ndryshim të madh. 2020-ta do të jetë një kohë e trazuar për karrierën tuaj, me ngjarje të ndryshme që do sjellin vendime të papritura. Gjatë një periudhe të tillë, do të jeni në gjendje të mbështeteni në ndihmën e njerëzve në familjen tuaj ose të miqve. Nëse keni një bashkëshort të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve, do duhet të merrni pak nga humori i partnerit. Gjatë gjithë vitit, partneri juaj do të jetë i ndjeshëm ndaj ndikimit të jashtëm, duke besuar në disa informacione.

Këto sprova për martesën tuaj nuk parashikojnë ndarje ose divorc, por do jenë përvoja të vështira që në fund do t`ju mësojnë diçka. Viti 2020 do të jetë i vështirë dhe kompleks. Këtë vit, ju do të jeni më të prirur të merrni pjesë në më shumë ngjarje në komunitet që kanë të bëjnë me zonën, fshatin, ose qytetin ku jetoni. Në veprimet tuaja do të jeni të prirur të ndiqni gratë udhëheqëse dhe të mirëorganizuara. Një rol të rëndësishëm në jetën tuaj shoqërore dhe profesionale do të luajë një grua e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Luani

Në vitin 2020 do të keni disa takime me njerëz që keni humbur kontaktin me kalimin e kohës. Një takim me një njeri në distancë do të jetë një arsye për t`i parë gabimet e të kaluarës në një dritë tjetër. Do të jeni në gjendje të arrini sukses të konsiderueshëm financiar. Do të kërkohet vëmendje për dokumentet që lidhen me paratë. Kërkoni ndihmë kur t`ju duhet, por kryesisht mbështetuni tek vetja. Marrëdhëniet me një grua të re në rrethin e familjes ose të miqve do të vihen në provë. Ky vit do të jetë i favorshëm për fillimin ose zhvillimin e një biznesi familjar.

Ky do të jetë një vit i mbarë për të krijuar një familje ose për të ndërtuar një shtëpi. Nuk do të ketë ndonjë përvojë befasuese në lidhjen tuaj të dashurisë këtë vit. Burrat e pamartuar do të kenë mundësinë të krijojnë një marrëdhënie premtuese me një vajzë ose grua të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Nëse tashmë e keni një marrëdhënie të tillë, mund të shkoni në martesë. Gjatë gjithë vitit do të përjetoni takime interesante me burra të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Gratë nuk duhet të lënë pas dore asnjë shqetësim gjinekologjik, veçanërisht nëse kanë përjetuar probleme të tilla ose kanë ndonjë sëmundje kronike.

2020-ta njofton një ndarje të papritur nga jeta të një mikut tuaj. Viti 2020 mund t’ju befasojë me para të papritura. Viti 2020 do të jetë i favorshëm për shpërnguljen e familjes suaj në fshat, në një qytet ose vend tjetër. Gjatë gjithë vitit, do të gjendeni në një situatë delikate ku do të duhet të konsideroni seriozisht veprimet tuaja, gati të pakëndshme në lidhje me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit.

Virgjëresha

Nëse ke lindur në shenjën e Virgjëreshës, viti 2020 do të mbahet mend për plane dhe përfitime madhore, për ty, por edhe në dobi të familjarëve të tu. Këtë vit duhet të tregosh shumë kujdes me financat. Shpenzimet e tepërta mund të sjellin probleme ose vështirësi të ndryshme. Gjatë vitit mund të të duhen para për të riparuar probleme në shtëpi, që mund të dalin në mënyrë të papritur. Kontaktet me njerëzit të rinj dhe interesantë do jenë të shpeshta dhe pozitive, pasi do të ndihesh më me energji. Nëse ke një fëmijë të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit, këtë vit do të kesh më shumë takime, vizita në institucione të ndryshme ose do të zhvendoseni në një tjetër shtëpi.

Viti 2020 sjell disa situata pak stresuese në lidhje me një fëmijë, mund të vijnë nga vetë ju por edhe nga rrethi i miqve ose të afërmve të ngushtë. Do të duhet të shtyni një udhëtim të planifikuar gjatë këtij viti, por mund të bëni një gjë tjetër në vend të kësaj: Të ndryshoni destinacionin. Ki kujdes makinën, mund të bëhet objekt vjedhjeje. Në vitin 2020, do të ketë shqetësime lidhur me një martesë ose fillimin e një bashkëjetese. Shëndeti i të afërmit tuaj do të jetë shqetësim dhe njëkohëisht kujdes intensiv për një periudhë të shkurtër kohe. Këtë vit, për beqarët do ketë ngjarje dashurie, takime, dhe korrespondenca me dikë nga një vend tjetër. Nuk përjashtohen për të lidhurit apo të martuarit sherret, për shkak të premtimeve të paplotësuara nga partneri. Do të lindin mosmarrëveshje me babanë, gjyshin, ose një të afërm tjetër të gjinisë mashkull.

Përpiqu të mos e tejkalosh dhe të gjendet gjuha e përbashkët. Në të kundërt, nuk do të realizohet qëllimi që ti ke. Shumë prej atyre që janë nën shenjën e Virgjëreshës, do të kenë mundësi për njohje, lidhje romantike dhe apo bashkëshort të ardhshëm. Sidoqoftë, nuk duhet të shihet si qëllim më vete, por gjërat të lihen të ecin vetë. Një person nga rrethi i miqve apo i të afërmve të miqve do të ndërrojë jetë, por më shumë se dhimbje, do të ndihet çlirim për shkak të vuajtjeve nga sëmundja e rëndë. Nëse aktualisht po punon jashtë vendit, do të ndodhë një kthim i papritur, por nuk përjashtohet mundësia e humbjes së papritur të vendit të punës. Në shumë mënyra, viti 2020 do të jetë konstruktiv dhe përparimtar, do jesh në gjendje të përfitosh nga shanset, për tu ngritur në karrierë apo për të fituar admirimin e personave që nuk të njohin dhe aq mirë.

Nëse je politikan, ky vit shënon sukses, por vetëm nëse ke zgjedhur drejtimin e duhur. Çdo veprim i pandershëm ose i pahijshëm do të pasohet me ndëshkim, sipas rrethanave. Trego shumë kujdes në trajtimin e grave të lindura nën shenjën e Peshores, Binkjakëve dhe Ujorit. Do befasohesh nga një shumë e papritur parash nga një grua ose përmes veprimeve apo një pune te suksesshme të saj.

Peshorja

2020-ta do të mbahet mend me një ndryshim të madh në jetën e një fëmije. Ky nuk është viti më i mirë për të ngjizur një fëmijë, por nëse kjo ndodh, tregohuni të kujdesshëm në lidhje me shtatzëninë dhe ndiqni këshillat e mjekut tuaj në mënyrë rigoroze. Ata që kanë fëmijë të rritur duhet të përgatiten, sepse fëmijët do jetojnë të pavarur duke dalë nga shtëpia. Të presësh një ndihmë nga miqtë mund të jetë një zhgënjim i madh për ju, dhe në disa raste edhe një konflikt i pakëndshëm. Në vitin 2020 mund të shikoni përpara për mundësi të mira dhe premtuese në karrierë.

Me lehtësi më të madhe përgjatë gjithë vitit do të keni një rritje të të ardhurave tuaja. Do të jeni në gjendje të siguroni burime shtesë të të ardhurave financiare. Gjatë vitit do të keni marrëdhënie të rëndësishme financiare me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Viti 2020 mund t’ju bëjë përgjegjës për problemet profesionale të një burri në familjen tuaj që mund të jetë babai, vëllai, dhëndri, djali ose burri juaj. Këtë vit do ​​surprizoheni për keq nga një problem shëndetësor serioz të një burri ose djali në familjen tuaj. Do keni shpenzime të mëdha mund t`ju duhet të merrni edhe kredi. Po bëni kujdes me dokumentat që do firmosni. 2020-ta do të jetë një periudhë sfiduese për të zhvilluar planet tuaja. Në vitin 2020 do të ftoheni të paktën në një dasmë, e cila do të kërkojë përgatitjen tuaj.

Ky do të jetë një vit shumë i fortë dhe i suksesshëm për planet e familjes suaj, pasi rrethana të ndryshme do të ndihmojnë në realizimin e tyre. Do të jetë një vit i mbarë për martesë me një partner të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Në vitin 2020 do të bëni një udhëtim. Mund të presësh emocione dhe përvoja të këndshme. Fatkeqësisht, në vitin 2020, jeta e dashurisë së Peshores do të vihet në provë për shkak të intrigave. 2020-ta do të jetë shumë i dobishëm dhe i suksesshëm për karrierën e grave, pavarësisht nga mosha e tyre. Këtë vit, mund të filloni një punë të re, një biznes ose një njohje. Në shumicën e rasteve, marrëdhëniet tuaja profesionale me gratë do të jenë me vlerë për ju. Burrat e kësaj shenje duhet të jenë të kujdesshëm me çdo shqetësim shëndetësor dhe të mos i injorojnë fjalët dhe këshillat e mjekut të tyre.

Akrepi

Viti 2020 do të testojë durimin tuaj për shkak të njerëzve që me karakterin e tyre, pothuajse gjithmonë krijojnë tension në shtëpinë tuaj ose në vendin e punës. Gjatë gjithë vitit, do të hasni vështirësi në komunikimin me burra të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës, të cilët mund t’ju bëjnë të qani. E ardhmja e marrëdhënieve të tilla do të jetë tërësisht në duart tuaja. Gjatë gjithë vitit, planet tuaja financiare do të përfshijnë vëmendjen e një gruaje që është e etur për të arritur diçka të mirë në jetën e saj.

Ajo do të ketë nevojë për ndihmë financiare, por në realitet ajo nuk do të jetë e gatshme për një ndryshim të tillë. Do të varet nga ju se si bisedoni me të për të shpjeguar faktin se ajo ende nuk është e gatshme të fluturojë në drejtimin që ka zgjedhur. Viti 2020 do të mbahet mend për përpjekjet dhe veprimet e suksesshme me një grua nga rrethi juaj i të afërmve që do t’ju sjellin përfitim financiar. Të ardhurat e familjes suaj mund të ndikohen në mënyrë të favorshme nga veprimet e një gruaje. E njëjta gjë vlen edhe për biznesin tuaj personal, nëse keni një të tillë. Gjatë vitit, do të ketë tension në marrëdhëniet tuaja me gjyshin, babanë ose dikë tjetër. Stuhia mund të jetë shumë e fortë. Viti 2020 do të kujtohet pa dyshim për ngjarje fatale në jetën tuaj të dashurisë. Këtë vit do të përjetoni një situatë stresuese në shtëpinë tuaj.

Incidente mund të ketë në shtëpi. Mund të ketë një nevojë të papritur për t’u zhvendosur në një shtëpi të re. Këtë vit, shumë do të vendosin të kthehen në një punë të mëparshme ose në një pozicion të mëparshëm, ku paga do të jetë më e mirë ose faktorë të tjerë do të jenë më të pranueshëm. Nëse po planifikoni të blini një pronë, kini kujdes me kushtet e kontratës ose situatën politike apo natyrore në atë vend. Viti 2020 do t’u ofrojë burrave mundësi të favorshme për avancimin e karrierës, jetës shoqërore ose politike.

Gjatë gjithë vitit do të monitoroni çështjet serioze shëndetësore të një personi në familjen tuaj. Mund të jetë një person i lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit, por jo domosdoshmërisht. Disa nga surprizat e këtij viti do të kenë të bëjnë me miqtë tuaj, një martesë të papritur ose lindjen e një fëmije.

Shigjetari

Viti 2020 do të jetë i rëndësishëm në jetën tuaj. Do të jeni në gjendje të gëzoheni suksesin tuaj, të shfrytëzoni përfitimet që ju vijnë dhe të bëni plane të reja. Ky është viti i vendimeve dhe ndryshimeve të rëndësishme. Mendoni me mençuri. Këtë vit, do të duhet të përballeni me një situatë të pakëndshme me fëmijën tuaj ose një person tjetër në familjen tuaj. Ky person mund të jetë i shenjës së Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Një grua do udhëtojë nga larg drejt jush këtë vit. Këtë vit, do të ketë tension në marrëdhëniet tuaja me një burrë me të cilin do të keni marrëdhënie personale, profesionale ose financiare.

Në këtë situatë, ose do të luani rolin e autoritetit, ose tjetri do ta luajë atë rol me ju. Viti 2020 do të mbahet mend për ndarjen nga jeta të një njeriu në rrethin tuaj të miqve. Do ruani kujtimet më të mira nga ky njeri. Gjatë këtij viti do të përjetoni situata të ndryshme në lidhje me karrierën ose biznesin tuaj. Do të përballeni me kolegë të pandershëm ose dashakeq. Viti 2020 sjell një ngjarje të pakëndshme duke përfshirë një grua nga rrethi juaj i të afërmve. Gratë do të kenë vështirësi në martesën e tyre. Në vitin 2020, shëndeti juaj do të kërkojë vëmendje, sepse çrregullime të ndryshme do t’ju tregojnë se ju duhet të ndryshoni diçka në stilin e jetës tuaj.

Këshillat mjekësore janë të domosdoshme dhe duhet t`i respektoni. Gjatë vitit, qëndrimi në spital ose përfshirja në një lloj terapie të veçantë nuk përjashtohet. Marrëdhëniet e biznesit me të huajt do të jenë të paqëndrueshme ose do t’ju shkaktojnë ankth më të madh. Në punën tuaj do të përjetoni probleme emocionale ose largimin nga puna të një kolegu të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Këtë vit do të merreni me probleme të pakëndshme shtëpiake që do të kërkojnë veprim të shpejtë nga ana juaj.

Bricjapi

Shqetësimi kryesor ose tensioni gjatë vitit do të jenë çështjet e parave. Nëse keni fëmijë, do të ketë kosto të papritur. Nëse keni fëmijë më të rritur, do të keni konflikte të ndryshme me ta që do të ndikojnë në marrëdhëniet tuaja financiare. Megjithatë do keni edhe mundësi për t`i zgjidhur disa nga ngërçet ekonomike. Çështjet monetare me Dashin, ose Luani do të kërkojnë vëmendje pasi ato do të kalojnë një periudhë trazirash përpara se të gjeni një zgjidhje praktike dhe të favorshme për ju. Viti 2020 do sjellë një ngjarje të rëndësishme për një grua në rrethin tuaj të të afërmve: motra, tezja, kushërira apo dikush tjetër. Gjatë vitit, mund të merrni pjesë në një fejesë, martesë ose festën e një përvjetori për një grua nga familja juaj e ngushtë.

Gratë do të kenë një vit të favorshëm për të blerë një shtëpi të re. Në vitin 2020, do të keni një përvojë interesante në lidhje me prindërit ose të afërmit e babait tuaj. Ky do të jetë një vit i mirë për t`u martuar me një partner që vjen nga një vend tjetër. Këtë vit mund të planifikoni një ndryshim në punën tuaj, ose nisjen e një biznesi. Në kërkim të një partneri të ri, do të gjeni një njeri të veçantë nga një person i lindur nën shenjën e Peshqve, Akrepit ose Gaforres. Viti 2020 do të jetë i favorshëm për martesë.

Ky do të jetë një vit i mbarë për zgjidhjen e dokumenteve që kanë të bëjnë me marrëdhëniet financiare ose të pronës. Marrëdhëniet tuaja me të huajt ose planet që lidhen me situatat jashtë vendit do të kenë një zhvillim të mirë gjatë gjithë vitit. Gjatë vitit, do të përjetoni një ndarje të papritur nga një person i lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Këto tre shenja të zodiakut do të sjellin surpriza të ndryshme në jetën tuaj.

Ujori

Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, viti 2020 do të mbahet mend për disa ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj. Këtë vit, durimi juaj me njerëzit që ju ngarkojnë me problemet e tyre do të arrijë kulmin . Kjo do të jetë një arsye tjetër për ndarjen nga njerëzit që nuk sjellin asgjë pozitive në jetën tuaj. 2020- ta do të jetë një kohë e pafavorshme për trashëgiminë ose testamentet. Emocionalisht, ky vit do të jetë më i dobishëm, veçanërisht nëse tashmë keni një lidhje romantike ose keni vendosur të investoni më shumë energji në gjetjen e partnerit të duhur për ju. Këtë vit, fati gjithashtu do t’ju ndihmojë të takoni personin e duhur. Mos kini pritshmëri shumë të larta.

Ky është një vit në të cilin në një marrëdhënie dashurie ose martesë mund të arrihet harmonia. Ju mund të filloni një biznes të përbashkët me partnerin ose të shijoni suksesin e një ndërmarrjeje të përbashkët. Viti 2020 do të sjellë ndryshime në shtëpinë tuaj që mund të lidhen me njerëz të rinj në familjen tuaj, një kafshë të re, mobilje ose pajisje të reja. Disa nga përfaqësuesit e kësaj shenje do të investojnë kursimet e tyre në një pronë nga e cila do të presin të ardhura. Në vitin 2020, disa prej jush do të angazhohen për të marrë një vendim të rëndësishëm në lidhje me një pronë që kanë pasur të parët tuaj. Është e mundur që ta këmbeni atë për një pronë tjetër që është e përshtatshme për ju, ta merrni me qira ose të merrni një ofertë të mirë për shitje. Për sa i përket çështjeve të dashurisë ky vit do t’ju ndihmojë të gjeni partnerin e duhur. Shumë prej jush do të marrin një propozim për martesë.

Këshillat janë që të mos nxitoheni në një situatë të tillë, të mendoni me mençuri dhe të mendoni për të ardhmen tuaj. Shanse të tilla nuk do t’ju jepen çdo ditë, çfarëdo shprese apo pritshmërie që keni. Në punën tuaj, shmangni zënkat me një menaxher (veçanërisht nëse ajo është një grua) e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Kjo mund të rrezikojë seriozisht pozicionin tuaj dhe në disa raste edhe t’ju detyrojnë të kërkoni një punë të re. Viti 2020 do t’ju ngarkojë emocionalisht me një problem serioz shëndetësor për një burrë në familjen tuaj, i cili mund të jetë i shenjës së Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Zhvillimi i një sëmundje të tillë mund të mos jetë i njëjtë për të gjithë gjithë të lindurit e shenjave, por patjetër që do të kërkojë kujdes dhe trajtim specifik. Burrat e Ujorit duhet të jenë të kujdesshëm me dokumentet financiare, kreditë, marrëdhëniet monetare me të afërmit ose njerëzit e lindur nën shenjat e Dashit, Shigjetarit dhe Luanit.

Mos u joshni nga ofertat që kanë të bëjnë me punën jashtë vendit ose të punoni me të huajt në vendin ku jetoni. Realiteti mund të jetë shumë më ndryshe dhe mund t`ju zhgënjehen pritshmëritë. Merrni vendime të rëndësishme në lidhje me propozime të tilla pasi të keni bërë një studim të kujdesshëm. Këtë vit, gratë do të kenë një kohë të favorshme për të udhëtuar në lidhje me punën, një trajnim ose një specializim në një qytet ose shtet tjetër. Gjatë gjithë vitit, shumë prindër të lindur nën shenjën e Ujorit do të kenë ndarje nga një fëmijë tashmë i rritur, i cili do të marrë drejtimin e vet. Disa nga surprizat e këndshme të këtij vitit do të lidhen me sukseset për të cilat më parë keni pasur një parandjenjë më parë.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, viti 2020 do të përmbushë shumicën e planeve tuaja. Lajmet e rëndësishme, një sugjerim ose një dokument që do të merrni nga një grua do të jenë faktor i rëndësishëm në përmbushjen e qëllimeve. Mbi të gjitha, viti do të jetë i favorshëm për rritjen tuaj nga ana personale. Viti 2020 do të jetë i favorshëm për çështjet tuaja financiare, veçanërisht kur jeni në procesin e lidhjes së një kontrate financiare apo nënshkrimit të dokumenteve të tilla. Ju mund të lidhni një kontratë shumë të rëndësishme që do t’ju sjellë stabilitet ose avantazhe financiare për këtë vit ose në të ardhmen e afërt.

Disa do të përballen me zgjedhjen për fillimin e një karriere të re me paga më të mira dhe një perspektivë më të mirë të zhvillimit, por do t’ju duhet të bëni kompromise të vështira (p.sh. transferimi në një qytet ose vend tjetër). Këtë vit, do të ndërmerrni një udhëtim me miqtë ose me familjen që nuk do të planifikohet por do të ndodhë rastësisht për shkak të një nevoje të papritur. Ky udhëtim mund të ketë të bëjë me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Ju mund ta shtyni një udhëtim gjatë vitit pasi do të lindin detyra të reja më të rëndësishme. Viti 2020 do t’ju fuqizojë mendërisht dhe emocionalisht, pasi një problem shëndetësor i një gruaje në familjen tuaj, do të zbulohet me vonesë dhe trajtimi i duhur do të vonohet për shkak të faktorëve të ndryshëm.

Gratë me këtë shenjë të zodiakut do të duhet të jenë të kujdesshme, pasi mund të preken nga sëmundjet që mund të jenë të trashëguara. Në përgjithësi gjatë vitit, shëndeti juaj do të kërkojë vëmendje serioze; shmangni vetë-diagnostikimin bazuar në informacionin e lexuar në internet, shmangni përdorimin e ilaçeve për të cilat nuk keni marrë një rekomandim nga një mjek ose specialist. Do të shpenzoni më shumë para për shtëpinë tuaj dhe ato mund të vijnë jo vetëm nga ju por edhe nga familjarët e tu. Burrat e kësaj shenje do të kenë një vit të favorshëm për të blerë një shtëpi, pronë shtesë ose për të investuar. Disa do të kenë mundësinë të kthehen në një punë të vjetër ose të fillojnë të bëjnë diçka që e kishin bërë më parë. Aftësi dhe njohuri të tilla mund të jenë një bazë e mirë për të filluar biznesin tuaj nëse keni një dëshirë të tillë. Viti 2020 do të ketë përvojat e tij të këndshme, të paharrueshme, por edhe vështirësitë dhe problemet e veta.

Gjatë vitit, do të keni një ndarje emocionale në familje, me të afërmit ose me miqtë tuaj. Ndarja mund të jetë për arsye të ndryshme, por me dhimbje për të gjithë. Nëse jeni prind dhe keni fëmijët tuaj, ky vit do t’ju sjellë një sërë polemikash ose problemesh me djalin ose vajzën. Gjatë gjithë vitit do të përjetoni një ngjarje të trishtuar që përfshin një burrë i cili është i afërm nga ana e bashkëshortit/ bashkëshortes ose nga ana e të dashurës / të dashurit. Këtë vit, marrëdhëniet tuaja me të huajt dhe njerëzit e kombësive të tjera do të jenë më të ndërlikuara për shkak të rrethanave të ndryshme (përfshirë ato të shkallës ekonomike ose politike). Jini të kujdesshëm me të lindurit e shenjës së Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës që jetojnë jashtë vendit, pasi një konflikt i pakëndshëm me një person të tillë është i mundur.

Këtë vit do të jeni shumë më të hapur për jetën sociale në mjedisin ku jetoni. Do të jeni shumë më komunikues dhe mikpritës me fqinjët tuaj,me të afërmit e partnerit tuaj, dhe me miq të rinj dhe të vjetër. Viti 2020 do të testojë miqësitë dhe marrëdhëniet tuaja me njerëzit nga jeta juaj e përditshme. Përvojat në lidhje me pronën e përbashkët, biznese apo interesat e tjera materiale do t’ju tregojnë se cilët njerëz janë miqtë tuaj të vërtetë. Këtë vit do të kaloni një situatë stresuese ose ndryshim të papritur në punën tuaj dhe kjo do të lidhet me një person të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Do te merrni nje shume te madhe parashe/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do lumturohet gjate TETORIT

Published

on

Dashi

Të ardhurat në buxhetin e familjes suaj dhe shpërndarja dhe përdorimi i tyre mund të jenë një burim tensioni midis anëtarëve të familjes suaj. Mund të ketë ndonjë ndërlikim ose vonesë në paratë që prisni të merrni.

Demi

Tetori do të jetë bujar me ju financiarisht, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të paarsyeshëm. Organizoni mirë buxhetin tuaj, merrni parasysh të ardhurat tuaja të rregullta dhe mos u mbështetni në para shtesë ose fitime të papritura.

Binjakët

Surpriza këtë muaj do të lindin në punën, karrierën ose biznesin tuaj dhe do të krijojnë emocione të këndshme, do të arrijnë rezultate ose fitime të rëndësishme. Mund të përdorni trendet e favorshme të këtij muaji për prezantime, intervista të reja pune dhe më shumë.

Gaforrja

Nëse udhëtoni këtë muaj, jini të kujdesshëm me dokumentet dhe paratë. Nëse është e mundur, mos paguani asgjë paraprakisht, por gjithashtu mos lejoni që surprizat e papritura t’ju gjejnë të papërgatitur. Disa nga ngjarjet e mira këtë muaj që do të ndodhin në familjen tuaj do të lidhen me të ardhurat financiare ose fitimin nga biznesi familjar dhe të tjera.

Luani

Sa i përket punës suaj, ju do të jeni më të tensionuar këtë muaj, veçanërisht nëse punoni në fushën e financave ose puna juaj ka të bëjë me paratë.

Virgjëresha

Sidoqoftë, mund të zhgënjeheni ose të mashtroheni për paratë që do të kenë lidhje me dikë në familjen tuaj. Do të keni një kohë të favorshme për të stabilizuar dhe organizuar financat personale ose familjare, për të blerë gjëra të rëndësishme për komoditetin e shtëpisë ose për sezonin e dimrit.

Peshorja

Gjatë këtij muaji do të duhet të bëni një shpenzim për një fëmijë ose një të ri. Arsyeja padyshim që do të jetë e mirë, pasi mund të ketë të bëjë me edukimin, zhvillimin e disa talenteve në fushën e artit, muzikës apo sportit.Në tetor, është e mundur të përfshiheni në çështje të ndryshme financiare me fëmijë të vetëm ose nipër të rritur tashmë.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, në tetor do të përjetoni një konflikt të pakëndshëm me të afërmit e një natyre financiare. Probleme në lidhje me paratë mund të ndodhin edhe në vendin tuaj të punës, në një institucion qeveritar (bankar), etj.Në përgjithësi, gjatë këtij muaji kini kujdes nëse puna juaj ka të bëjë me para, shitje, nëse punoni në një bankë ose institucion krediti.

Shigjetari

Në tetor, ju do të jeni të kënaqur me zhvillimin e favorshëm të çështjeve tuaja financiare me miqtë, të afërmit ose njerëzit që janë të përkushtuar në planin tuaj.Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të gëzohen në rrjedhën e parave që do të vijnë përmes njerëzve të afërt.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji do të keni angazhime në lidhje me zgjidhjen e marrëdhënieve financiare, marrjen ose dërgimin e parave, etj.

Ujori

Në tetor, përgjithësisht do të keni mundësi më të mira financiare. Kjo do të ndodhë falë pagës tuaj të mirë, shfaqjes së mundësisë për punë jashtë orarit ose punës me kohë të pjesshme. Ju do të jeni të kënaqur me paratë, por puna juaj do të jetë më shumë.Gjatë këtij muaji do të merrni lajme ose një dokument në lidhje me një çështje financiare, zgjidhja e të cilave do të jetë në favorin tuaj.

Peshqit

Në tetor, ju mund të prisni ngjarje të mira parash ose do të keni të ardhura më të larta financiare kryesisht nga puna juaj. Por, mos bëni para dhe fitime të lehta ose të shpejta këtë muaj.

Continue Reading

Aktualitet

Do i hapen portat e fatit/ Kjo eshte shenja e horoskopit me FAT per muajin TETOR 2020

Published

on

Akrepi: një muaj plot me fat!

I dashur Akrep, Tetori do të jetë një muaj me shumë fat për shenjën tuaj! Mërkuri më në fund ka hyrë në bashkim: ndikimi i tij i dobishëm, së bashku me favorin e Jupiterit, do t’ju ndihmojë të arrini qëllime të rëndësishme në fushën e punës dhe t’ju sjellë gjithnjë e më pranë përmbushjes suaj personale.

Edhe nga pikëpamja sentimentale, Tetori premton shumë: planeti Venus do të kthehet për t’ju buzëqeshur që në ditën e 3, gati për t’ju dhuruar një muaj të tërë dashurie dhe pasioni.

Për beqarët, takimet do të favorizohen, dhe me shumë mundëi njeriu i jetës suaj mund të mbërrijë gjatë këtij muaji.

Continue Reading

Aktualitet

Dikush do perpiqet tju veri shkopinj ne rrota/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 29 SHTTOR 2020

KUJTIME TRAUMATIKE

E Marte dt 29 dhe Xiron ne Dash ndodhet ne kundershtim me Diellin ne Peshore

Ky kombinim sjell pervoja te keqija nga femijeria qe kane prishur ekuilibrat tona dhe ecurine e marrdhenive

Nderkohe nuk duhet te harrojme lidhjen e veshtire midis Marsit te kundert ne Dash me Saturnin ne Bricjap

Cfarre ditesh te veshtira

Dielli ne Peshore ne kundershtime me xiron ne Dash tregon ndikimin e n je figure apo prototipi mashkullor te veshtire

Nje baba nje vella apo nje partner
Mund te mohojme veten tone dhe familjen per ta kerkuar kete prototip diku tjeter nese jemi ndjere keq ne femijeri

Nese prototipi mashkullor na plagos ne jeten tone si te jete babai si te jete burr si te jete shefi na bene ta rezervojme dhimjen dhe ta shprehim tek ata qe jane te dobet para nesh ose tek vetja jone

Dashi

Sot dta per ju ka nje konflikt ne cift nese jenii femer do shikoni vuajtejet qe ju ka shkaaktuar nder vite partneri dhe do ndjeheni melankolike Meshkujt do kene probleme me eproret

Demi

Dita sot mbart strese qe lidhen me shendetin dhe nje shok qe e keni kolege pune apo bashkepuntor Do kuptoni se ky dikushi ju ka lodhur se shumti

Binjaket

Kjo dite do ju kujtoj nje traume nga jeta erotike kur keni qene ne moshe te re dhe akoma ju ka lene disa mangesi ne menyren se si funksiononi ne nje marredhenie Tani doni te beni te fortin ashtu si ju kane trajtuar juve keq

Gaforrja

Nje traume familjare tenton te perswritet kur ju vete doni te ushtroni diktat tek pjestaret e tjere te familjes megjithese nuk jeni babai dhe as keni rol te tille

Luani

Sot do tregoni qe keni nje damar vulgar te ndikuar qe nga femijeria nga nje sjellje jo e mire e te afermve apo e vellezerve Kjo ju ka mbetur ne subkoshience dhe do ta tregoni me sjellejn tuaj hapur

Virgjeresha

Arroganca juaj sot do kete te beje me puhtetin konomik Mund te jeni femer por do deshironit te trgonit force ekonomie apo dikatat pas nje periudhe varferie apo nenshtrimi qe keni kaluar ne femijeri

Peshorja

Do kuptoni sot se megjithese i keni te gjitha vlerat e duhura nuk keni patur shume fat ne martese duke u perpjekur te qetesoni traumat e partnerit ne cift

Akrepi

Nje baba i dhu nshem apo i pakujdesshem mund te kete lene shenje ne jetn tuaj duke ju ulur vetbesimin dhe duke ju bere te gjeni gjithmone personin e gabuar ne jeten tuaj

Shigjetari

Mund te keni shume reputacion ne shoqeri por ne dashuri do ndjeheni vetem dhe bosh ne diten e sotme Por kjo ka te bee edhe me femijet do ju duket sikur nuk ju respektojne

Bricjapi

Per ju baba dhe vella i mire eshte ai qe ka pushtet dhe dominance por kjo nuk do mjaftoj ne diten e sotme kur ta shikoni se jeni vetem ne familje

Ujori

Gjithe problemi sot ka te beje me shoqerine dhe se kush komandon sidomos ne nje ambjent ku ju pretendoni te beheni zot i veshtrimve dhe flerteve Po ne fund gjithmone vjen dikush dhe e prish situaten dhe ju merr shkelqimin

Peshqit

Ndjeheni si viktime megjithese shpirterisht pretendoni se merritoni gjithcka pasi keni dhene gjithcka Sakrificat nuk shperblehen me sakrifica por me dashuri Ne kete rast dashuria ju ka harruar per momentin

Continue Reading

Trending