Connect with us

Magazina

Te plakur dhe te fishkur/ Ja si duken VIPAT shqiptar te rrudhur ne moshe pleqerie

Published

on

VIP-at shqiptare nuk i rezistojne dot filterit me te ri ne rrjetet sociale, ja si duken personat publike te plakur. Nje filter i ri ne rrjetet sociale po u mundeson personazheve qe te testojne pamjen e tyre ne pleqeri.

Shume personazhe te famshem kane rene pre e nje filti te tille. Ata kane ndar me ndjekesit imazhe qe tregojne se si do te dukeshin ata ne pleqeri.
Ata e kane pare veten me disa vite mbi kurriz, nepermjet aplikacionit “FaceApp dhe nuk kane ngurruar qe t’ua prezantojne edhe ndjekesve te tyre.

Themeluesi i “FaceApp” Yaroslav Goncharov ka shpjeguar :

“Kemi zhvilluar nje teknologji te re qe shfrytezon rrjetet nervore per te modifikuar ne menyre reale fotot”.

Ju ftojme te shihni fotot e meposhtme, nese jeni kurioz per te pare transformimin e personave te njohur ne vendin tone.

Bes Kallaku

Julian Deda dhe Ermal Mamaqi

Alfio Rrotani

Alban Skenderaj

Eni Koçi

Greta Koçi

Jonida Maliqi

Arbana Osmani

Marina Vjollca

Elvana Gjata

Luana Vjollca

Xhensila Myrtezaj

Bora Zemani

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

”Me rroba banjo dhe barkun te goja”/ Ja si duket Arbana Osmani ne muajin e 9 te shtatezanise

Published

on

Edhe pse eshte prag te lindjes se femijes se dyte, Arbana Osmani nuk ia ka kursyer vetes ditet e plazhit te kesaj vere. Ajo eshte fotografuar duke u relaksuar ne shoqerine e familjareve te saj ne plazhet e jugut.

Trupi i moderatores se njohur ka pesuar ndryshime gjate shtatezanise duke qene se ajo pritet te behet perseri nene e nje djali te dyte. Ne kete artikull mund te shikoni se si duket ajo ne kete periudhe te fundit te pritjes se embel.

Per Arbanen ky do te jete femija i pare me regjisorin e njohur Eduart Grishaj. Ajo ka qene mjaft aktive gjate muajve te shtatezanise me video ku eksperimentonte me gatimin, pasionin e saj te madh dhe me udhetime te shpeshta.

Arbana ka plane per ceremoni dasme dhe hapjen e biznesit te saj, qe do te jete nje restorant luksoz pasi djali i saj te vij ne jete.

Arbana ka pohuar persa i perket emisionit te saj i cili do te startoj ne muajin janar se do te jete perseri moderatorja nese gjithcka do te shkoje mire.

Pervec televizionit ajo ka ndare me ndejekesit e saj ne “Instagram” nje tjeter plan te madh.

Veshtire te kaloje nje dite pa video gatimesh e pjatash te ndryshme ne “Instastoryn” e Arbana Osmanit, pasion ky qe e ka frymezuar te botoje dy libra me receta gatimesh

Duket se planet e saj do te shkojne edhe me tej pasi nje nga ndjekesit e ka pyetur Arbanen: “Pse nuk hap nje restorant?”. Duhej vetem kaq qe moderatorja te zbuloje diçka per te ardhmen.

Continue Reading

Magazina

Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi bejne ‘XING’ me veshjen/ Kujt i shkon me shume fustani 3600 euro?

Published

on

Dy kengetaret me terheqese te ekranit, Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi kane bere ‘xing’ me te njejtin fustan.

Cdo veshje e tyre eshte mjaft e pelqyer dhe pa dyshim ne hap me kohen.

Pak kohe me pare kengetarja e njohur Jonida Maliqi u shfaq me nje fustan te gjate bezhe, mjaft shik ne nje nga puntatat e “ADC”.

Po eshte edhe Nora, ka publikuar ne rrjetin social nje foto me po te njejtin fustan.

Per shkak te formave trupore mjaft elegante, te dyjave i rri mjaft bukur dhe moren mjaft komente pozitive nga publiku.

Ne nuk mund te bejme dot dallimin se kujt i rri me mire, por ju si mendoni? Kush duket me bukur Nora apo Jonida?

Continue Reading

Magazina

Rudina Magjistari dhe Bieta Sulo bejne ‘XING’ me te njejten veshje/ Kujt i shkon me shume kostumi?

Published

on

Rudina Magjistari dhe Bieta Sulo jane dy protagonistet absolute te pasditeve tona te cilat moderojne dy prej emisioneve me te suksesshme.

Ato jane njeheresh vajza me stil dhe qe e duan te bukuren prvecse jane dy nga prezantueset me te dashura per publikun e gjere te pasdites.

Bieta dhe Rudina perpiqen qe te duken gjithmone me nje pamje te kuruar dhe plot stil sepse ceshtja e veshjes per nje prezantuese qe drejton cdo dite te javes nje emision eshte nder me kryesoret.

Dy moderatoret e njohura kane bere ‘xing’ me veshjet e tyre duke u veshur te dyja me pizhama.

Nje stil i kendshem qe atyre u shkonte vertete shume por edhe mjaft i guxuar. Rudina kishte zgjedhur taka te larta per te thyer stilin casual ndersa Bieta kishte zgjedhur pizhama ngjyre vjollce me pika portokalli.

Te dyja duken vertete bukur dhe guximi i tyre ia ka vlejtur!

Continue Reading

Trending