Connect with us

Shtepia

Lidhja juaj do ndryshoje 100%/ Keto jane 3 gjerat qe ciftet e lumtur i bejne cdo dite

Published

on

Disa çifte janë thjesht të lumtur. Ne të gjithë i njohim ata – gjyshja dhe gjyshi juaj, të cilët kanë udhëtuar përgjatë jetës së bashku për më shumë se 60 vjet, shoku juaj më i mirë që ka qenë mbi hënë për të pasur të dashurin më të madh në botë për 10 vjet dhe prindërit tuaj të cilët janë po aq të dashuruar sa ishin ditën e parë.

Çfarë kanë të përbashkët të gjitha këto çifte? A është një marrëdhënie e lumtur thjesht një rastësi? Kemi pyetur çiftet më të lumtura që mund të gjejmë dhe kemi kuptuar se të gjithë i bëjnë këto 3 gjëra …

Disa çifte janë thjesht të lumtur. Ne të gjithë i njohim ata – gjyshja dhe gjyshi juaj, të cilët kanë udhëtuar përgjatë jetës së bashku për më shumë se 60 vjet, shoku juaj më i mirë që ka qenë mbi hënë për të pasur të dashurin më të madh në botë për 10 vjet dhe prindërit tuaj të cilët janë po aq të dashuruar sa ishin ditën e parë. Çfarë kanë të përbashkët të gjitha këto çifte?

A është një marrëdhënie e lumtur thjesht një rastësi? Kemi pyetur çiftet më të lumtura që mund të gjejmë dhe kemi kuptuar se të gjithë i bëjnë këto 3 gjëra … Rezulton se sekreti i suksesit është kryesisht komunikimi. Duket shumë e thjeshtë (dhe jashtëzakonisht e dukshme), por për fat të keq, ne tentojmë të komunikojmë shumë pak këto ditë.

Ne jemi shumë të zënë, shumë të lodhur, po ndodh shumë, jetojmë jetën në mediat sociale dhe në internet dhe shpesh harrojmë komunikimin e vërtetë që supozohet të mbajë marrëdhëniet tona të shëndetshme. Nëse dëshironi ta shijoni marrëdhënien tuaj në vitet e ardhshme, është e rëndësishme të mësoni se si të komunikoni me efikasitet.

Secili dhe çdo çift i lumtur që kemi pyetur në lidhje me menaxhimin për të ruajtur mardhënien e duhur për vite e vite na dha këto tregues.

# 1: Shprehni emocionet dhe nevojat tuaja.

Partneri juaj nuk mund ta lexojë mendjen tuaj, prandaj është e rëndësishme që të tregoni qartë se çfarë kërkoni në marrëdhënien tuaj – dhe atë që nuk dëshironi. Jini të qartë kur shprehni ndjenjat, qofshin ato pozitive ose negative, dhe sigurohuni që ju të dy gjithmonë e dini se ku qëndroni. Ndonjëherë mund të mendoni se partneri juaj duhet të dijë se çfarë doni ose si ndiheni – por mbajeni mend njëherë e përgjithmonë: nuk është e mundur. Ju duhet të mësoni të flisni për emocionet dhe nevojat tuaja.

# 2: Jini plotësisht të ndershëm.

Në fund të fundit, nëse nuk mund të jesh i ndershëm me personin me të cilin ndan jetën, kur mund të jesh i ndershëm? Në një marrëdhënie, duhet të jeni tërësisht, ndonjëherë brutalisht të ndershëm dhe të hapur. Kjo vlen për gjëra të vogla, të tilla si sa e urreni kolegun tuaj të ri, si dhe për gjëra të mëdha dhe të rëndësishme që luajnë një rol të madh në jetën tuaj. Sa më i ndershëm të jeni, aq më të afërt dhe më e mirë do të jetë marrëdhënia juaj.

# 3: Shprehja e ndjenjave është e rëndësishme – por edhe dëgjimi është i rëndësishëm

Ka dy persona në çdo marrëdhënie, dhe të dy janë njësoj të rëndësishëm. Ju keni mësuar të shprehni emocionet tuaja, gjë që është shumë e rëndësishme, por është po aq e rëndësishme që të dëgjoni atë që partneri juaj ka për të thënë. Në të njëjtën kohë, përpiquni të kuptoni fjalët e tyre dhe t’i merrni në konsideratë. Mbani mënd se nuk jeni të përsosur dhe se partneri juaj mund të presë që të bëni disa ndryshime. Nëse mund ta bëni këtë dhe të bëni një hap përpara së bashku, ndoshta keni ardhur përpara një jete shumë të ndritur.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shtepia

Brenda shtepise luksoze te Marines dhe Getoarit/ Shikoni sa bukur e kane rregulluar ata vilen ne Kosove

Published

on

Marina Vjollca dhe Getoari jane kthyer prej vitesh tashme ne nje nga ciftet me te pelqyer te ekranit. Vitin e kaluar ne momentin kur cifti i dha fund beqarise me dasmen madheshtore e gjithe vemendja ishte tek ta.

Se fundmi, Marina ka postuar nje pjese te shtepise se tyre edhe pse cifti ka qene gjithmone i
rezervuar per jeten e tyre private.

Shtepia duket mjaft moderne dhe ngjyrat qe mbizoterojne eshte e bardha dhe e zeza.

Tani u shua edhe paksa kurioziteti se si duket shtepia ciftit edhe pse ne video duket vetem nje pjese e saj.

Marina dhe Getoari jane shume te suksesshem ne jeten e tyre profesionale, pasi Getoari po shijon sukseset e kengeve te tij ndersa Marina sapo ka filluar te moderoj emisionin e saj te radhes.

Continue Reading

Shtepia

Me tuta te shkurtra dhe zbathur/ Ja si duket Alketa Vejsiu brenda shtepise se saj

Published

on

Alketa Vejsiu nuk i eshte ndare ekranit per vite te tera dhe prezanton disa nga spektaklet me te njohura ne ne televizionin Klan.

Ajo eshte shume e ndjekur ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ne cdo dalje te saj ajo, Alketa shfaqet e kuruar deri ne detaje.

Moderatorja e njohur ka postuar nje foto ndryshe nga heret e tjera qe jemi mesuar t’a shikojme.

Ajo shfaqet me nje kostum ngjyre bojeqielli dhe pa pike grimi duke u stervitur. Alketa duket mjaft ne forme dhe shume e thjeshte.

Moderatorja duket po aq e mire dhe e bukur edhe me kostum sportiv e pa make up.

Continue Reading

Shtepia

Me pantallona te shkurtra dhe e shtrire ne krevat/ Ja si duket Bieta Sulo brenda shtepise se saj

Published

on

E diela ndryshe quhet edhe dita e familjes dhe pikerusht ka bere edhe Bieta Sulo gjate dites se sotme. Ne nje te diele pushimi ajo ka vendosur qe tja kushtoje gjithe kohen e saj familjes dhe djalit te saj Kroi.

Pamja qe Bieta ka dashur te ndaje me ne eshte plot dashuri. Te shtrire dhe te rehatuar ne divanin e shtepise Bieta dhe djali i saj na e mbushen me dashuri kete te djele te qete.

Ajo ka dashur te ndaje me ne edhe nje mbishkrim ku ajo shprehet:

“Sa e bukur eshte e diela pasdite”

Nderkohe nuk mund ti shpetoje syrit tone eshe pamja e shtepise se saj qe ka ngjyra shume interesante dhe te kombinuara bukur. Bieta ka ndare me ne edhe nje pamje ku djali i saj dhe qeni kane bere jo pak rremuje.

Te diela si keto jane ato qe i japin jetes kuptimin dhe familjes dashurine qe ajo ka nevoje.

Continue Reading

Trending