Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor nga PAOLO FOX/ Kjo jave do te beje ndryshimin e madhe per kete shenje

Published

on

Dashi:

Duke filluar që nga dita e hënë, Marsi do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të qëndrojë atje përgjatë gjithë vitit 2020. Prania e këtij planeti do t’ju japë forcë dhe energji, aq sa do të jeni të pandalshëm. Këtë javë do të jeni të favorizuar edhe në aspektin e ndjenjave, falë Venusit të bukur që do t’ju sjellë fat, sidomos gjatë ditës së enjte dhe të premte.

Demi:

Ditën e mërkurë, planeti Saturn do të kthehet nga shenja e Bricjapit dhe ju do të ndiheni në paqe. Periudha në vijim do të jetë e mbarë, sidomos për sa i përket aspektit profesional. Jupiteri dhe Mërkuri në anën tuaj do t’ju ndihmojnë të mbyllni një marrëveshje. Aty nga mesi i javës do të jeni disi të stresuar, pasi Hëna do të jetë në pozicion të pafavorshëm.

Binjakët:

Më në fund planeti Mars nuk do të jetë më një pengesë për shenjën tuaj. Do të ndiheni sërish energjikë dhe më pak të stresuar. Do të gjeni forcën për të bërë gjithçka, edhe për t’u përballur me sfida të reja. Bëni kujdes ditën e enjte dhe të premte, pasi Hëna nuk ju favorizon. Gjithçka duket se do të shkojë mirë në sferën e ndjenjave, sidomos në fundjavë.

Gaforrja:

Ditën e mërkurë planeti Saturn do të kthehet në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj. Do të keni zvarritje të punëve dhe do t’ju duhet të lodheni më shumë se zakonisht për të arritur objektivat tuaja. Por kjo s’do të thotë se nuk do t’ia dilni mbanë. Do të keni gjithsesi mbështetjen e Mërkurit, i cili ju favorizon. Do të keni bashkëpunime të frytshme me njerëz që do të rezultojnë të dobishëm në punën tuaj.

Luani:

Tani mund të merrni frymë të lehtësuar. Duke filluar që nga dita e mërkurë, planeti Saturn nuk do të jetë më armik i shenjës suaj. Kjo do të thotë se pak nga pak do të rifitoni kohën e humbur dhe të konsolidoni atë që e keni arritur me shumë mund deri më sot. Edhe Marsi do t’ju buzëqeshë gjatë kësaj jave, duke ju bërë më entuziastë se kurrë, të gatshëm për fitore të reja.

Virgjëresha:

Duke filluar që nga dita e hënë, planeti Mars nuk do të jetë më kundërshtar i shenjës suaj. Përnjëherësh do të ndiheni më pak të lodhur e të stresuar, duke gjetur sërish forcën që së fundmi ju kishte munguar. Lajme të mira do të keni dhe në aspektin profesional, falë Saturnit aleat dhe Jupiterit e Mërkurit që gjithashtu ju favorizojnë. Situata sentimentale nuk parashikohet e mbarë.

Peshorja:

Për fat të keq, këtë javë planeti Mars do të kalojë në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj dhe kjo do të vazhdojë përgjatë gjithë vitit 2020. Ju presin disa muaj të lodhshëm fizikisht dhe mendërisht. Por kjo nuk do të thotë se nuk do të arrini t’i fitoni betejat tuaja, vetëm se do t’ju duhet të mundoheni pak më shumë, duke qenë se dhe Saturnin do ta keni kundër. Kurse në dashuri do t’ju prijë fati. Ky është momenti për të kaluar më shumë kohë në shtrat.

Akrepi:

Duket se këtë javë qielli do t’ju buzëqeshë. Ditën e mërkurë planeti Saturn do të kthehet në shenjën tuaj, duke jua bërë më të lehtë arritjen e objektivave, sidomos kur bëhet fjalë për punën. Edhe Jupiteri, edhe Mërkuri do të jenë gjithashtu në anën tuaj. E marta dhe e mërkura do të jenë ditë me shumë fat, pasi dhe Hënën do ta keni aleate. Pritet që gjatë këtyre ditëve të merrni një lajm të mirë. Edhe fundjava do të jetë e mbarë.

Shigjetari:

Erdhi dita që të merrni frymë të lehtësuar. Venusi, për fat të keq, do të vazhdojë të jetë dhe për disa kohë në disonancë me këtë shenjë. Por të paktën planeti Mars do të veprojë në favorin tuaj, duke ju dhuruar forcë dhe energji. Pritet që të merrni lajme të mira, sidomos në aspektin profesional. Ditët me fat të javës do të jenë e enjtja dhe e premtja, sepse Hënën do ta keni aleate.

Bricjapi:

Këtë javë do të merrni një lajm të mirë dhe një lajm të keq. Lajmi i mirë është se duke filluar nga dita e mërkurë, planeti Saturn do të kthehet nga shenja juaj, duke ju shtruar rrugën kësisoj që gjysma e dytë e vitit të jetë e mbarë. Do të merrni më në fund frytet e punës suaj. Lajmi i keq është se planeti Mars do të vendoset në pozicion të pafavorshëm, duke ju shkaktuar stres dhe lodhje.

Ujori:

Këtë javë planeti Saturn do ta braktisë shenjën tuaj për t’u kthyer në atë të Bricjapit. Mos u shqetësoni, sepse në vitin 2021 do të kthehet sërish te ju, duke ju dhënë më shumë forcë se më parë. Ndërkohë shijoni faktin që qielli ju favorizon, gëzojuni projekteve të reja dhe fatit në dashuri. Venusin do ta keni aleat dhe së bashku me partnerin do të jeni më të fortë se kurrë. Bëni kujdes vetëm ditën e enjte dhe të premte.

Peshqit:

Planeti Mars do ta braktisë shenjën tuaj për t’u zhvendosur në atë të Dashit. Por mos u shqetësoni, sepse do të vazhdoni ta ndjeni forcën dhe energjinë e tij. Mërkuri, Jupiteri dhe Saturni në pozicion të favorshëm do t’ju ndihmojnë në aspektin profesional. Së shpejti do të merrni rezultate të mira në punë. Ditët me fat të javës do të jenë e marta dhe e mërkura, kurse ato më me pak fat e enjtja dhe e premtja.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Do te merrni nje shume te madhe parashe/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do lumturohet gjate TETORIT

Published

on

Dashi

Të ardhurat në buxhetin e familjes suaj dhe shpërndarja dhe përdorimi i tyre mund të jenë një burim tensioni midis anëtarëve të familjes suaj. Mund të ketë ndonjë ndërlikim ose vonesë në paratë që prisni të merrni.

Demi

Tetori do të jetë bujar me ju financiarisht, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të paarsyeshëm. Organizoni mirë buxhetin tuaj, merrni parasysh të ardhurat tuaja të rregullta dhe mos u mbështetni në para shtesë ose fitime të papritura.

Binjakët

Surpriza këtë muaj do të lindin në punën, karrierën ose biznesin tuaj dhe do të krijojnë emocione të këndshme, do të arrijnë rezultate ose fitime të rëndësishme. Mund të përdorni trendet e favorshme të këtij muaji për prezantime, intervista të reja pune dhe më shumë.

Gaforrja

Nëse udhëtoni këtë muaj, jini të kujdesshëm me dokumentet dhe paratë. Nëse është e mundur, mos paguani asgjë paraprakisht, por gjithashtu mos lejoni që surprizat e papritura t’ju gjejnë të papërgatitur. Disa nga ngjarjet e mira këtë muaj që do të ndodhin në familjen tuaj do të lidhen me të ardhurat financiare ose fitimin nga biznesi familjar dhe të tjera.

Luani

Sa i përket punës suaj, ju do të jeni më të tensionuar këtë muaj, veçanërisht nëse punoni në fushën e financave ose puna juaj ka të bëjë me paratë.

Virgjëresha

Sidoqoftë, mund të zhgënjeheni ose të mashtroheni për paratë që do të kenë lidhje me dikë në familjen tuaj. Do të keni një kohë të favorshme për të stabilizuar dhe organizuar financat personale ose familjare, për të blerë gjëra të rëndësishme për komoditetin e shtëpisë ose për sezonin e dimrit.

Peshorja

Gjatë këtij muaji do të duhet të bëni një shpenzim për një fëmijë ose një të ri. Arsyeja padyshim që do të jetë e mirë, pasi mund të ketë të bëjë me edukimin, zhvillimin e disa talenteve në fushën e artit, muzikës apo sportit.Në tetor, është e mundur të përfshiheni në çështje të ndryshme financiare me fëmijë të vetëm ose nipër të rritur tashmë.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, në tetor do të përjetoni një konflikt të pakëndshëm me të afërmit e një natyre financiare. Probleme në lidhje me paratë mund të ndodhin edhe në vendin tuaj të punës, në një institucion qeveritar (bankar), etj.Në përgjithësi, gjatë këtij muaji kini kujdes nëse puna juaj ka të bëjë me para, shitje, nëse punoni në një bankë ose institucion krediti.

Shigjetari

Në tetor, ju do të jeni të kënaqur me zhvillimin e favorshëm të çështjeve tuaja financiare me miqtë, të afërmit ose njerëzit që janë të përkushtuar në planin tuaj.Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të gëzohen në rrjedhën e parave që do të vijnë përmes njerëzve të afërt.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji do të keni angazhime në lidhje me zgjidhjen e marrëdhënieve financiare, marrjen ose dërgimin e parave, etj.

Ujori

Në tetor, përgjithësisht do të keni mundësi më të mira financiare. Kjo do të ndodhë falë pagës tuaj të mirë, shfaqjes së mundësisë për punë jashtë orarit ose punës me kohë të pjesshme. Ju do të jeni të kënaqur me paratë, por puna juaj do të jetë më shumë.Gjatë këtij muaji do të merrni lajme ose një dokument në lidhje me një çështje financiare, zgjidhja e të cilave do të jetë në favorin tuaj.

Peshqit

Në tetor, ju mund të prisni ngjarje të mira parash ose do të keni të ardhura më të larta financiare kryesisht nga puna juaj. Por, mos bëni para dhe fitime të lehta ose të shpejta këtë muaj.

Continue Reading

Aktualitet

Do i hapen portat e fatit/ Kjo eshte shenja e horoskopit me FAT per muajin TETOR 2020

Published

on

Akrepi: një muaj plot me fat!

I dashur Akrep, Tetori do të jetë një muaj me shumë fat për shenjën tuaj! Mërkuri më në fund ka hyrë në bashkim: ndikimi i tij i dobishëm, së bashku me favorin e Jupiterit, do t’ju ndihmojë të arrini qëllime të rëndësishme në fushën e punës dhe t’ju sjellë gjithnjë e më pranë përmbushjes suaj personale.

Edhe nga pikëpamja sentimentale, Tetori premton shumë: planeti Venus do të kthehet për t’ju buzëqeshur që në ditën e 3, gati për t’ju dhuruar një muaj të tërë dashurie dhe pasioni.

Për beqarët, takimet do të favorizohen, dhe me shumë mundëi njeriu i jetës suaj mund të mbërrijë gjatë këtij muaji.

Continue Reading

Aktualitet

Dikush do perpiqet tju veri shkopinj ne rrota/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 29 SHTTOR 2020

KUJTIME TRAUMATIKE

E Marte dt 29 dhe Xiron ne Dash ndodhet ne kundershtim me Diellin ne Peshore

Ky kombinim sjell pervoja te keqija nga femijeria qe kane prishur ekuilibrat tona dhe ecurine e marrdhenive

Nderkohe nuk duhet te harrojme lidhjen e veshtire midis Marsit te kundert ne Dash me Saturnin ne Bricjap

Cfarre ditesh te veshtira

Dielli ne Peshore ne kundershtime me xiron ne Dash tregon ndikimin e n je figure apo prototipi mashkullor te veshtire

Nje baba nje vella apo nje partner
Mund te mohojme veten tone dhe familjen per ta kerkuar kete prototip diku tjeter nese jemi ndjere keq ne femijeri

Nese prototipi mashkullor na plagos ne jeten tone si te jete babai si te jete burr si te jete shefi na bene ta rezervojme dhimjen dhe ta shprehim tek ata qe jane te dobet para nesh ose tek vetja jone

Dashi

Sot dta per ju ka nje konflikt ne cift nese jenii femer do shikoni vuajtejet qe ju ka shkaaktuar nder vite partneri dhe do ndjeheni melankolike Meshkujt do kene probleme me eproret

Demi

Dita sot mbart strese qe lidhen me shendetin dhe nje shok qe e keni kolege pune apo bashkepuntor Do kuptoni se ky dikushi ju ka lodhur se shumti

Binjaket

Kjo dite do ju kujtoj nje traume nga jeta erotike kur keni qene ne moshe te re dhe akoma ju ka lene disa mangesi ne menyren se si funksiononi ne nje marredhenie Tani doni te beni te fortin ashtu si ju kane trajtuar juve keq

Gaforrja

Nje traume familjare tenton te perswritet kur ju vete doni te ushtroni diktat tek pjestaret e tjere te familjes megjithese nuk jeni babai dhe as keni rol te tille

Luani

Sot do tregoni qe keni nje damar vulgar te ndikuar qe nga femijeria nga nje sjellje jo e mire e te afermve apo e vellezerve Kjo ju ka mbetur ne subkoshience dhe do ta tregoni me sjellejn tuaj hapur

Virgjeresha

Arroganca juaj sot do kete te beje me puhtetin konomik Mund te jeni femer por do deshironit te trgonit force ekonomie apo dikatat pas nje periudhe varferie apo nenshtrimi qe keni kaluar ne femijeri

Peshorja

Do kuptoni sot se megjithese i keni te gjitha vlerat e duhura nuk keni patur shume fat ne martese duke u perpjekur te qetesoni traumat e partnerit ne cift

Akrepi

Nje baba i dhu nshem apo i pakujdesshem mund te kete lene shenje ne jetn tuaj duke ju ulur vetbesimin dhe duke ju bere te gjeni gjithmone personin e gabuar ne jeten tuaj

Shigjetari

Mund te keni shume reputacion ne shoqeri por ne dashuri do ndjeheni vetem dhe bosh ne diten e sotme Por kjo ka te bee edhe me femijet do ju duket sikur nuk ju respektojne

Bricjapi

Per ju baba dhe vella i mire eshte ai qe ka pushtet dhe dominance por kjo nuk do mjaftoj ne diten e sotme kur ta shikoni se jeni vetem ne familje

Ujori

Gjithe problemi sot ka te beje me shoqerine dhe se kush komandon sidomos ne nje ambjent ku ju pretendoni te beheni zot i veshtrimve dhe flerteve Po ne fund gjithmone vjen dikush dhe e prish situaten dhe ju merr shkelqimin

Peshqit

Ndjeheni si viktime megjithese shpirterisht pretendoni se merritoni gjithcka pasi keni dhene gjithcka Sakrificat nuk shperblehen me sakrifica por me dashuri Ne kete rast dashuria ju ka harruar per momentin

Continue Reading

Trending