Connect with us

Shtepia

Po e prishni vete hekurin/ Kjo eshte receta si ta pastroni ate qe mos tju djegi rrobat delikate

Published

on

Ju kujtohet kur e keni pastruar per here e fundit hekurin e rrobave?

Me siguri ndoshta nuk e keni bere kurre dicka te tille edhe pse gjate gjithe vitit hekurosni rroba pafund.

Perdorimi i hekurit mbi materiale te papershtatshme(veshje me printe) , mungesa e solucionit anti-kalkare apo nese e keni len ne zjarr ne siperfaqen e poshtme do te krijohen shenja djegie dhe smerc.

Nese dhe ju keni nje problem te tille , po ju themi qe mori fund!

Sot do ju prezantojme menyren me te shpejte dhe shume efektive per te pastruar hekurin e rrobave.

Perberesit e vetem qe ju nevojiten jane : sode buke, uthull molle, pase dhembesh dhe nje sfungjer i ashper.

Ne nje ene qelqi shtoni pak paste dhembesh,dy luge caji sode buke, uthullen e molles dhe i perzieni te gjithe perberesit derisa te krijohet nje mase homogjene.

Hekurin vendoseni ne prize duke e graduar ne nje temperature mesatare sa mos t’ju djege dhe sfungjerin bejeni me masen e pergatitur dhe ferkojeni.

Nese doni te arrini nje rezultat akoma me te mire ferkojeni edhe 5 minuta te tjere me sfungjer e uthull molle. Me pas pastrojeni me nje lecke te thate dhe rezultati do j’u habise.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shtepia

Brenda shtepise luksoze te Marines dhe Getoarit/ Shikoni sa bukur e kane rregulluar ata vilen ne Kosove

Published

on

Marina Vjollca dhe Getoari jane kthyer prej vitesh tashme ne nje nga ciftet me te pelqyer te ekranit. Vitin e kaluar ne momentin kur cifti i dha fund beqarise me dasmen madheshtore e gjithe vemendja ishte tek ta.

Se fundmi, Marina ka postuar nje pjese te shtepise se tyre edhe pse cifti ka qene gjithmone i
rezervuar per jeten e tyre private.

Shtepia duket mjaft moderne dhe ngjyrat qe mbizoterojne eshte e bardha dhe e zeza.

Tani u shua edhe paksa kurioziteti se si duket shtepia ciftit edhe pse ne video duket vetem nje pjese e saj.

Marina dhe Getoari jane shume te suksesshem ne jeten e tyre profesionale, pasi Getoari po shijon sukseset e kengeve te tij ndersa Marina sapo ka filluar te moderoj emisionin e saj te radhes.

Continue Reading

Shtepia

Me tuta te shkurtra dhe zbathur/ Ja si duket Alketa Vejsiu brenda shtepise se saj

Published

on

Alketa Vejsiu nuk i eshte ndare ekranit per vite te tera dhe prezanton disa nga spektaklet me te njohura ne ne televizionin Klan.

Ajo eshte shume e ndjekur ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ne cdo dalje te saj ajo, Alketa shfaqet e kuruar deri ne detaje.

Moderatorja e njohur ka postuar nje foto ndryshe nga heret e tjera qe jemi mesuar t’a shikojme.

Ajo shfaqet me nje kostum ngjyre bojeqielli dhe pa pike grimi duke u stervitur. Alketa duket mjaft ne forme dhe shume e thjeshte.

Moderatorja duket po aq e mire dhe e bukur edhe me kostum sportiv e pa make up.

Continue Reading

Shtepia

Me pantallona te shkurtra dhe e shtrire ne krevat/ Ja si duket Bieta Sulo brenda shtepise se saj

Published

on

E diela ndryshe quhet edhe dita e familjes dhe pikerusht ka bere edhe Bieta Sulo gjate dites se sotme. Ne nje te diele pushimi ajo ka vendosur qe tja kushtoje gjithe kohen e saj familjes dhe djalit te saj Kroi.

Pamja qe Bieta ka dashur te ndaje me ne eshte plot dashuri. Te shtrire dhe te rehatuar ne divanin e shtepise Bieta dhe djali i saj na e mbushen me dashuri kete te djele te qete.

Ajo ka dashur te ndaje me ne edhe nje mbishkrim ku ajo shprehet:

“Sa e bukur eshte e diela pasdite”

Nderkohe nuk mund ti shpetoje syrit tone eshe pamja e shtepise se saj qe ka ngjyra shume interesante dhe te kombinuara bukur. Bieta ka ndare me ne edhe nje pamje ku djali i saj dhe qeni kane bere jo pak rremuje.

Te diela si keto jane ato qe i japin jetes kuptimin dhe familjes dashurine qe ajo ka nevoje.

Continue Reading

Trending