Connect with us

Sot

Bene ‘XING’ me kepucet 1000 dollare/ Keto jane VAJZAT VIP qe i kane veshur kepucet e shtrenjta

Published

on

Këpucët e markës Yves Saint Laurent, Opium me takën në formën e logos YSL ka qenë zgjedhja e përbashkët e disa personazheve të njohur shqiptarë.

E para që i veshi ishte Jonida Maliqi, ecila zgjodhi të dilte me takat në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”.

Xhensila Myrtezaj i zgjodhi këpucët e YSL për klipin e këngës së saj “Sekreti im” xhiruar në Venecia.

Ndonëse nuk janë krijim i fundit i markës së njohur, edhe sot më shumë se 1 vit pas prezantimit në Javën e Modës në Paris në 2017-ën, këpucët janë ende të preferuara nga shumë vajza të njohura.

“Saint Laurent Ysl Opyum” janë edhe në versione të tjera si për shembull ato që zotëron fashionistja Lori Hoxha me takën ngjyrë blu dhe sipas disa kërkimeve në internet shihet që kapin vlerën e 1000 dollarëve.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

HOROSKOPI date 1 Tetor i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT per diten e pare te muajit

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Gjatë kësaj dite do ndieni një nevojë të jashtëzakonshme për t’i bërë gjërat ndryshe. Me ndihmën e të afërmve do i realizoni dëshirat. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë fantastike. Shprehini të gjitha dëshirat sepse partneri do jetë i gatshëm t’ua plotësojë ato. Nëse jeni beqarë, edhe pa bërë asgjë do mund ta gjeni princin tuaj të kaltër dhe do filloni një lidhje të qëndrueshme. Në punë, edhe sikur të mos ju pëlqejë pozicioni që keni, nuk duhet të bëni zhurmë. Prisni dhe pak dhe gjithçka do ju ndryshojë për mirë. Financat do jenë goxha të mira, kështu që mund të përfitoni për të kryer ndonjë investim më tepër se zakonisht.

Demi

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Përgatituni për një ditë të jashtëzakonshme sot. Si dashuria, ashtu edhe miqësia, puna dhe paraja do ju ecin më së miri. Nëse keni një lidhje, jeta juaj sentimentale do jetë e mbushur me kënaqësi dhe emocione. Do zbuloni edhe disa karakteristika të reja të partnerit, të cilat do ju bëjnë ta dashuroni me më shumë pasion atë. Ju beqarët do doni ta ndryshoni sa më shpejt statusin tuaj dhe ka rrezik të bëni gabime duke nxituar. Sipas Dritare.net, në punë projektet do marrin formë dhe do ndiheni më të qetë se më parë. Ja që durimi të nxjerr në dritë. Në planin financiar keni për te pasur fat me shumicë.

Binjakët

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Ka mundësi që Hëna dhe Plutoni t’iu bëjnë të humbisni kontrollin gjatë kësaj dite. Nëse jeni në një lidhje mund të keni edhe momente delikate, por në tërësi gjërat kanë për të ecur goxha mirë. Mes jush nuk do ketë as probleme. Ju beqarët nuk do doni të bëni asnjë lloj ndryshimi në jetën tuaj sepse edhe ashtu ndiheni për mrekulli. Në punë, një bashkëpunëtor i vjetër do ju bëjë një propozim interesant që duhet ta mendoni me kujdes. Mos jepni përgjigje të menjëhershme. Buxhetin do dini gjithmonë si ta menaxhoni kështu që gjendja do jetë e kënaqshme në çdo moment.

Gaforrja

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Jupiteri do iu japë mundësinë të konkretizoni projektet gjatë kësaj dite dhe do ju bëjë më të duruar. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerin do thellohet edhe më tepër. Do i harroni të gjitha problemet që keni pasur dikur dhe do e shihni botën me një sy tjetër. Ju beqarët nuk do keni fat në dashuri kështu që do jetë e kotë që të tentoni të joshni. Jeta profesionale ka për të qenë më e kënaqshme nga sa kishit menduar. Do jeni gjithë kohës të motivuar dhe të gatshëm për sfida. Saturni do ua qartësojë mendimet në planin financiar dhe nuk do hidhni asnjë hap të nxituar në këtë sektor. Gjendja do mbetet e mirë.

Luani

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Do ngrini shumë pikëpyetje sot për të kaluarën dhe për të ardhmen dhe do bini në mendime të thella. Nëse keni një lidhje mundohuni të jeni sa më të arsyeshëm dhe në asnjë mënyrë të mos kërkoni gjëra të pamundura nga partneri. Nëse e bëni do zhgënjeheni vetë dhe do e bëni tjetrin të ndihet keq. Ju beqarët do jeni si në ajër dhe nuk do e keni aspak mendjen për të kërkuar dashurinë. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe karriera do evoluojë si e keni ëndërruar. Do keni edhe shumë ego. Në planin financiar po nuk bëtë kujdes mund të keni probleme goxha serioze.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Nëse i dëgjoni këshillat që do iu japin të afërmit do dilni të fituar sot. Ju të dashuruarit do jeni në humor shumë të mirë dhe do bëni çdo gjë që do i pëlqejë partnerit vetëm që ai te ndihet për mrekulli. Së bashku do qeshni e do përjetoni kënaqësi. Ju beqarët mund të keni edhe dashuri me shikim të parë, megjithatë mirë është të bëni kujdes me hapat që do hidhni. Në punë do ndryshoni drejtim dhe gjithçka do ju pëlqejë më shumë. Projektet do jene fantastike dhe me shumë përfitime. Financat do jenë të begata prandaj edhe po bëtë ndonjë shpenzim më tepër nuk do keni probleme.

Peshorja

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Hëna do ju nxitë të jeni më të kujdesshëm sot dhe do i realizoni gjërat ashtu si duhet. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e zjarrtë. Do i shprehni hapur dëshirat që keni dhe secili do mundohet t’ia plotësojë tjetrit ato që ai do. Ju beqarët do keni vetëm njohje miqësore dhe asgjë më shumë sesa aq. Për lidhjet e ëndërruara do ju duhet ende të prisni. Në punë Jupiteri do ju mbështesë fort që ju ta keni çdo gjë edhe më të lehtë se më parë. Dita pritet të jetë pozitive. Sipas Dritare.net, në planin financiar do përballeni me goxha vështirësi, megjithatë mirë është të mos e lëshoni veten.

Akrepi

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Dita e sotme ka për të qenë shumë e mirë për ju dhe do i rregulloni edhe problemet e mbetura pezull prej kohesh. Ju të dashuruarit do keni më shumë besim se kurrë tek partneri juaj dhe marrëdhënia në çift ka për të qenë akoma më e mirë nga më parë. Ju beqarët do favorizoheni nga Jupiteri dhe do e gjeni shpirtin tuaj binjak. Çdo gjë për ju ka për të qenë si nëpër ëndrra. Në punë gjërat do ju marrin drejtimin e duhur. Saturni do ju bëjë më të duruar dhe më këmbëngulës se më parë. Në planin financiar do ju mbështesin gjatë gjithë kohës të afërmit dhe gjendja ka për të mbetur gjithë kohës e qëndrueshme.

Shigjetari

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Edhe pse Plutoni do ju provokojë disi ju duhet të ruani gjakftohtësinë. Kështu do dilni edhe më të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë pozitive kështu që përfitoni për të vendosur disa pika mbi “i” dhe për të marre vendime të rëndësishme. Ju beqarët do flirtoni gjatë gjithë kohës, por për fat të keq nuk do ja dilni dot të bëni për vetë asnjë person. Sot nuk do jete dita e tyre me fat. Në punë nuk do jeni aq kreativë sa do donit, megjithatë në tërësi gjërat do ju ecin si duhet. Bëni edhe pak durim e mos u nxitoni. Në planin financiar mirë është të mos rrezikoni shumë pasi në të kundërt situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit.

Bricjapi

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Mirë është që gjatë kësaj dite të bëni një bilanc për jetën tuaj e më pas të merri edhe vendime. Nëse keni një lidhje mos u tregoni të paduruar dhe mos kërkoni gjëra të pamundura nga partneri. Po qëndruat me këmbë në tokë do kaloni një ditë më të mirë. Ju beqarët do merrni deklarata fantastike dhe nuk do i rezistoni dot tundimit për të filluar një lidhje. Në punë duhet që herë pas here të bëni edhe disa lëshime. Mos u tregoni egoistë dhe mendjemëdhenj sepse do dilni të humbur. Në planin financiar do përballeni me goxha probleme dhe vetëm specialistët mund t’iu ndihmojnë të gjeni zgjidhje.

Ujori

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Mos lejoni që dyshimet t’iu pengojnë të hidhni hapa gjatë kësaj dite sepse keni për t’u penduar përgjithmonë. Për ju të dashuruarit është momenti i duhur për të marre vendime të rëndësishme. Po i shtytë ende gjërat situata mund t’iu dalë edhe jashtë kontrollit. Nëse jeni beqarë duhet të besoni tek vetja dhe ta joshni ashtu siç dini atë që pëlqeni. Me shumë gjasë do ia arrini qëllimit përfundimtar. Në punë mos u dorëzoni menjëherë, por shkojuni deri në fund objektivave. Vështirësitë që ju kishin dalë në planin financiar do arrini t’i zgjidhni falë mbështetjes së të afërmve.

Peshqit

Horoskopi i datës 1 tetor 2020

Do ndiheni edhe më të përmbushur gjatë kësaj dite dhe do e shihni të ardhmen me më shumë optimizëm. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e rëndësishme. Do merrni vendime përfundimtare të cilat do ua ndryshojnë jetën. Ju beqarët sado që të mundoheni nuk do e gjeni dot personin që do iu përshtatet në çdo pikë. Në punë do kënaqeni me përgëzimet që do merrni dhe do ju shtyjnë të kërkoni edhe më tepër nga vetja. Me këmbëngulje dhe guxim keni për të arritur shumë lart. Në planin financiar fati do jetë në anën tuaj dhe gjendja do stabilizohet akoma më shumë nga sa e kishit menduar.

Continue Reading

Sot

Duhet te prisni deri ne daten 14 Tetor/ Astrologu Paolo Fox ben parashikimin per muajin TETOR

Published

on

Dashi: Pritet që kjo të jetë një muaj pozitiv për të lindurit e kësaj shenje. Kush ka bërë projekte ambicioze, tashmë mund t’i vërë në zbatim pa asnjë lloj problemi. Shmangni blerjet e kushtueshme për momentin, në mënyrë që të mos krijoni borxhe. Ata që kanë bërë një kërkesë në punë, pritet që së shpejti të marrin përgjigje. Mos harroni të kujdeseni edhe për paraqitjen e jashtme dhe suksesi do të jetë i garantuar.

Demi: Muajt e fundit kanë qenë një sprovë për lidhjen tuaj në çift. Çiftet më pak të konsoliduar mund edhe të mos kenë rezistuar. Ndoshta ndiheni të lodhur ngaqë lidhja nuk ka ecur mirë dhe keni vendosur të ndaheni. Por bëni kujdes të mos merrni vendime të nxituara, për të cilat mund të pendoheni më vonë. Jupiteri ju favorizon në aspektin profesional dhe për udhëtime.

Binjakët: Tani mund të viheni pa frikë në kërkim të dashurive të reja. Nëse është kjo gjëja që dëshironi më shumë, mos qëndroni të mbyllur brenda. Jeni kureshtarë për të mësuar gjëra të reja, por njëkohësisht ndiheni edhe të pasigurt. Lidhjet serioze ju lodhin dhe për pasojë mund të bëheni shkaktarë për zënka në çift. Bëni kujdes edhe në aspektin profesional, pasi pritet të vijnë ditë të vështira.

Gaforrja: Disa prej tipareve dalluese të shenjës suaj janë kokëfortësia dhe padurimi. Nuk ju pëlqen që t’ju japin këshilla dhe shpesh veproni sipas mendjes suaj. Ju qëllon shpesh të humbisni durimin, kur keni të bëni me njerëz të pasigurt dhe të pavendosur. Mendohuni mirë, nëse duhet të ktheni një përgjigje që ka lidhje me punën, në mënyrë që më pas të jeni të sigurt për rrugën që do të ndiqni. Pavarësisht angazhimeve tuaja, bëni kujdes edhe në marrëdhënien me partnerin.

Luani: Pritet që kjo të jetë një muaj i qetë në aspektin sentimental. Çiftet e konsoliduar mund të planifikojnë të bëjnë diçka të bukur së bashku. Edhe për beqarët parashikohen të reja interesante dhe ndonjë flirt tek-tuk. Në aspektin profesional pritet që të merrni një lajm të papritur. Do të përjetoni edhe ditë të lodhshme, por mundohuni t’i përballoni sa më mirë të mundeni.

Virgjëresha: Kjo do të jetë një periudhë me ulje-ngritje. Ata që vetëm prej pak kohësh janë të përfshirë në një lidhje dashurie, tani mund të fillojnë të kenë probleme. Kurse për çiftet e konsoliduar gjithçka do të shkojë më së miri. Ky është momenti i duhur për të bërë plane së bashku. Në aspektin profesional mund të keni pasiguri dhe është e këshillueshme që të mos merrni vendime të rëndësishme për momentin.

Peshorja: Kjo është një fazë disi delikate për ju në aspektin sentimental. Duket se së fundmi gjërat nuk kanë shkuar dhe aq mirë, por tashmë jeni në fazë rikuperimi. Nëse do të nisni një marrëdhënie, e cila duket e dyshimtë, do të bënit mirë të tërhiqeshit sa jeni në kohë. Besojini intuitës suaj, sepse me siguri që nuk ju gënjen. Edhe në aspektin profesional mund të hasni ndonjë vështirësi. Kushtojini rëndësi edhe shëndetit dhe mënyrës si ushqeheni.

Akrepi: Ky do të jetë një muaj shumë i mbarë për të lindurit e kësaj shenje. Do të keni raste të shkëlqyera për të filluar lidhje të reja. Ku i dihet, mbase do të njihni personin e duhur për ju. Edhe në aspektin profesional do të merrni lajme të mira dhe do të paraqiten mundësi të reja punësimi. Kushtojini rëndësi të veçantë mirëqenies suaj fizike.

Shigjetari: Ky do të jetë muaji i ndryshimeve të rëndësishme. Do të merrni lajme të mira, që do t’ju gëzojnë ju dhe familjarët tuaj. E hëna dhe e marta do të jenë ditët më të ngarkuara për shkak të angazhimeve të shumta. Nëse keni të afërm të largët, ky është momenti i përshtatshëm që të forconi marrëdhënien me ta. Në aspektin profesional nuk do të jeni fort të kënaqur dhe kjo do të jetë një arsye që të merrni masa për të bërë ndryshime.

Bricjapi: Situata sentimentale nuk paraqitet fort e mirë për ju, prandaj është e këshillueshme që të mos merrni vendime të nxituara. Mos u tregoni shumë të ashpër me veten dhe dëgjojeni edhe zemrën jo vetëm arsyen. Në aspektin profesional mund të jetë një periudhë e trazuar, sepse do të ndiheni nën presion. Ndoshta edhe mund t’ju duhet të provoni ditë pas dite sa shumë vleni.

Ujori: Kjo do të jetë në përgjithësi një javë e mbarë, pasi edhe Jupiteri do t’ju favorizojë. Një lidhje e krijuar vetëm prej pak kohësh shumë shpejt mund të shndërrohet në një histori të rëndësishme. Të enjten dhe të premten pritet që të merrni një lajm të mirë. Nëse keni nisur ndonjë projekt gjatë muajve të kaluar, ky mund të jetë momenti i përshtatshëm që gjithçka të konkretizohet.

Peshqit: Për shkak të natyrës suaj të ndjeshme, mundet që gjatë këtyre ditëve të hasni vështirësi. Do ta ndieni veten ngushtë si në aspektin profesional edhe në atë personal. Nëse do të keni probleme në punë, ndoshta është më mirë që t’i kërkoni ndihmë dikujt. Kur vjen puna te ndjenjat, jeni nga ata njerëz që veprojnë me instinkt dhe që i bëjnë gjërat me pasion. Përpiquni që gjithsesi të ruani qetësinë.

Continue Reading

Sot

HOROSKOPI i detajuar i muajit TETOR 2020/ Kjo eshte shenja me FAT e muajit

Published

on

Dashi

Puna: Shumë energji do të thotë gjithashtu një aftësi e madhe për përkushtim, sidoqoftë, duhet ta kombinoni atë me një aftësi të caktuar në marrëdhënie.Ajo që ju nevojitet do të jetë strategjia , e ngjyrosur me dinakëri dhe oportunizëm. Vështirësitë do të jenë prezente, por qëllimi është shumë i qartë brenda jush dhe nuk keni ndërmend ta lini t’iu ikë.Midis uljeve dhe ngritjeve, do të jeni mirë edhe këtë muaj, por sa i përket parave do të duhet të prisni deri në fund të vitit për të parë një përmirësim konkret dhe real .

Dashuria: Dashuria në çift

Pasionante, por pak e vrullshme : dashuria këtë muaj mund të jetë si një duel, një përplasje, një nëntokë që kërkon dhe refuzon njëri-tjetrin.Ju ëndërroni për dashurinë ideale, atë të vërtetë, të madhe dhe mbizotëruese, por në fund gjithmonë përfundoni duke u përballur me një realitet krejt tjetër .Nëse ai që ju pëlqen është personi i duhur, kini durim: dashuria siç e ëndërroni nuk lind gjithmonë e bukur dhe e gatshme, por duhet të kultivohet. Koha do t’ju ndihmojë të maturoheni me partnerin tuaj dhe të rriteni së bashku.

Dashuria për beqarët

Çfarë muaj interesant për beqarët! Nëse jeni duke kërkuar një aventurë, mund ta gjeni lehtësisht atë që po kërkoni.Sidoqoftë, mos u pendo për të kaluarën : secila histori ka karakteristikën e vet dhe në të ardhmen, te partneri me siguri do ta gjeni herët a vonë, duhet të kërkoni karakteristika të tjera. Me pak fjalë, rregulli i parë për të gjetur dashurinë përfshin fshirjen e ish-it.

Shëndeti: Asgjë për të thënë për energjinë tuaj, e cila do të jetë pika e fortë , shënimi karakteristik.Pra, një kohë e shkëlqyeshme për të filluar praktikimin e sporteve , gjithmonë nëse nuk po funksiononi tashmë në këtë kuptim.Mos e neglizhoni këtë praktikë të mirë të jetës dhe mirëqenies sepse do t’ju shërbejë për të kanalizuar sasinë e madhe të energjisë dhe për të shmangur nervozizmin dhe shqetësimin.

Financat: Të ardhurat në buxhetin e familjes suaj dhe shpërndarja dhe përdorimi i tyre mund të jenë një burim tensioni midis anëtarëve të familjes suaj. Mund të ketë ndonjë ndërlikim ose vonesë në paratë që prisni të merrni.

Demi

Puna:Ky muaj do t’ju kërkojë shumë maturi dhe shumë skrupuj në biznes dhe çështje ekonomike. Bëni kujdes kur shkruani email, bëni llogari ose merreni me çështje burokratike ose ligjore.Kini kujdes nga keqkuptimet me mjedisin e punës , të cilat mund të krijojnë gjendje shpirtërore të çuditshme përreth jush, pothuajse pa e kuptuar as vetë.Sidoqoftë, kjo periudhë e lodhshme shpallet, me kapacitetin e zakonshëm të angazhimit, sigurisht që do të jeni në gjendje ta shpëtoni atë. Dhe mbase edhe për të mirëpritur disa mundësi të mira .

Dashuria: Dashuria në çift

Lini mënjanë pretekstet që ndezin debate dhe grindje, zakone të vjetra , inate të zakonshme dhe hapuni ndaj afeksionit , ndaj ndjenjave, ndaj asaj që përcakton vërtet një marrëdhënie dashurie: vetë dashuria.Çdo gjë tjetër është një skicë, shpesh një pengesë, sidoqoftë e domosdoshme sepse nuk jetoni vetëm me dashuri , dhe nëse jetoni së bashku, këtë e dini mirë.

Dashuria për beqarët

Tetori mund të jetë një muaj i shkëlqyeshëm për tu dashuruar. Kartat astrale janë ato të duhurat për ju për të luajtur ndeshjen në fushën e zemrës. Çfarë do të dëgjoni, thashetheme dhe komente. Qëndroni larg mediave sociale gjithashtu: pak diskrecion mbi historitë ende në vijën fillestare do të përfitojnë nga dashuria. Jini më të kujdesshëm.

Shëndeti: Ky muaj do t’ju ofrojë energji të qëndrueshme, por jo sublime, dhe kjo do të thotë që ju duhet të tërhiqni litarin vetëm një herë për ta gjetur veten të lodhur dhe të çalë . Menaxhoni mirë forcat tuaja! Në të kundërt, Tetori do t’ju japë një dëshirë të madhe për t’u kujdesur për pamjen tuaj, me rezultate të shkëlqyera .

Financat: Tetori do të jetë bujar me ju financiarisht, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të paarsyeshëm. Organizoni mirë buxhetin tuaj, merrni parasysh të ardhurat tuaja të rregullta dhe mos u mbështetni në para shtesë ose fitime të papritura.

Binjakët

Puna: Ju do të duhet të përqendroheni në faktin se tani po punoni për të ardhmen . Një e ardhme që do të fillojë të materializohet nga fundi i vitit, por që ju premton përfitime të pabesueshme për karrierën dhe paratë tuaja . Kështu që çdo hap, çdo zgjedhje, çdo pikë djerse nuk do të tretet por do të shërbejë për të hedhur bazat e suksesit .Dije që tani loja është vendosur, edhe nëse nuk do t’i shohësh rezultatet menjëherë. Kështu që vazhdo vër në përdorim energjinë që do të mbështesë gjatë gjithë muajit.

Dashuria: Dashuria në çift

Ndoshta do të dëshironit të ndiheshit më të kënaqur , më të dëgjuar, të vlerësuar dhe të dashur. Nëse keni qenë në një çift për një kohë të gjatë, ky është një problem që prek shumë çifte, dhe për t’u marrë me të ju duhet durim dhe vetëdije , si dhe një dozë e mirë e aftësisë për të pyetur veten.

Dashuria për beqarët

Tetori duket si një muaj me shumë pasion . Ju mund të jetoni flirte të nxehta ose të vraponi pas një personi që nuk do t’ju rrotullojë për momentin ose përkundrazi, të jeni në qendër të vëmendjes së një personi që nuk ju bind vërtet.

Shëndeti: Sektori që do t’ju japë më shumë kënaqësi mund të jetë ky.Angazhohuni nëse po përballeni me një rrugë të përmirësimit të shëndetit, nëse, për shembull, duhet të ndiqni trajtime ose ushqime specifike.Ju mund të merrni rezultate të shkëlqyera edhe nëse luani sport. Aktiviteti fizik rekomandohet shumë me vendosmërinë që keni në dispozicion.

Financat: Surpriza këtë muaj do të lindin në punën, karrierën ose biznesin tuaj dhe do të krijojnë emocione të këndshme, do të arrijnë rezultate ose fitime të rëndësishme. Mund të përdorni trendet e favorshme të këtij muaji për prezantime, intervista të reja pune dhe më shumë.

Gaforrja

Puna: Ju do të jeni në gjendje të mashtroni me fjalë . Bindëse dhe dinake, këto aftësi do t’ju ndihmojnë të dilni nga situata dhe të mirëpritni mundësi të mira.Në fakt, përkundër lodhjes dhe stresit të kërcënuar nga tranzitet në progres, ju gjithashtu mund të jeni në gjendje të lidhni marrëveshje pozitive , edhe nëse mund të duhet të prisni pak më shumë për të marrë përfitimet ekonomike.Do të jeni të qartë në projektet tuaja, efikas në aktivitetet rutinë, por nëse, përkundër të gjitha përpjekjeve tuaja, dikush ju kritikon, mund të mos keni shumë fjalë të hapura.

Dashuria: Dashuria për çiftet

Nëse ka probleme në çift, diskutime rreth familjes, të ardhmes ose punës, përdorni dialogun, kokën dhe zemrën .Mos u dorëzoni në dëshirën për të argumentuar dhe argumentuar, gjë që mund t’ju çojë në humbje shumë shpejt. Ndjenjat mund t’ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë është me të vërtetë e drejtë , çfarë të pranoni dhe çfarë të refuzoni dhe, nëse do të ishte ashtu, ndërmjetësoni gjithashtu, sepse heqja dorë nga një pretendim sot do të garantojë paqen nesër.

Dashuria për beqarët

Një qiell i kontrastuar plot kontradikta shpesh përfundon si ideal për të lejuar ato dashuri këmbëngulëse dhe të pasionuara të zënë rrënjë .Sepse asgjë si një kontrast i jashtëm nuk shërben për të bërë që historitë e vakëta dhe të parëndësishme të zhduken menjëherë dhe në vend të kësaj për të forcuar ato të forta dhe të bazuara në të vërtetën .

Shëndeti: Nuk është koha më e mirë për energji. Yjet e duhura sugjerojnë që të jeni të kujdesshëm , të mos stresoheni dhe lodheni shumë, sepse aftësitë tuaja të qitjes mund të mos jenë të shpejta dhe efikase . Nga ana tjetër, do të shijoni një periudhë të shkëlqyeshme për t’u kujdesur për bukurinë tuaj: e mirë për një ndryshim të pamjes, e cila do të mendohet dhe efektive .

Financat: Nëse udhëtoni këtë muaj, jini të kujdesshëm me dokumentet dhe paratë. Nëse është e mundur, mos paguani asgjë paraprakisht, por gjithashtu mos lejoni që surprizat e papritura t’ju gjejnë të papërgatitur. Disa nga ngjarjet e mira këtë muaj që do të ndodhin në familjen tuaj do të lidhen me të ardhurat financiare ose fitimin nga biznesi familjar dhe të tjera.

Luani

Puna: Nuk do të ju mungojë energjia për tu angazhuar vazhdimisht, si dhe vendosmëria për të përballuar ndonjë pengesë.Ajo që mund të mungojë në vend të kësaj do të jetë përqendrimi , i testuar rëndë nga tranzitet në tetor. Gjithashtu kujdes për ngjarje të paparashikuara, vonesa, keqkuptime në komunikime dhe dështime në media, veçanërisht dixhitale .Postat e humbura dhe numërimi i gabuar mund t’ju bëjë të zinxhirni situata të papritura. Do të jetë shumë më mirë në fund të muajit kur të keni mundësinë të shëroheni .

Dashuria: Dashuria në çift

Ky tetor duket se është një kohë konfrontimesh të gjalla me tjetrin tuaj domethënës.Nëse nuk jeni dakord, përpiquni të përqendroheni në afeksion, mos kini të drejtë me çdo kusht (nëse çështja në shqyrtim nuk është thelbësore për nevojat tuaja, natyrisht).

Dashuria për beqarët

Shkathtësia juaj mund të jetë një ndihmë por edhe një pengesë . Entuziazmi që do të ndjeni do t’ju lehtësojë në qasjet e para, por nëse jeni pak “shumë” rrezikoni të jeni i vrullshëm dhe i nxituar.Kini kujdes gjithashtu nga gafat dhe lëvizni pa bërë deklarata publike në mediat sociale: një histori dashurie në fillim është si një farë , ka nevojë për heshtje dhe diskrecion.

Shëndeti: Energji dhe gjallëri e lartë dhe një formë e lakmueshme fizike . Nëse ndonjë gjë, pika e dobët mund të jetë energjia mendore, e cila sugjeron të mbani shënime në mënyrë që të mos harroni gjërat dhe të relaksoheni para gjumit: shumë mendime nuk favorizojnë pushimin. Në përgjithësi edhe pse do të jeni mirë. Një muaj i shkëlqyeshëm për sportet.

Financat: Sa i përket punës suaj, ju do të jeni më të tensionuar këtë muaj, veçanërisht nëse punoni në fushën e financave ose puna juaj ka të bëjë me paratë.

Virgjëresha

Puna: Tetori duket si një muaj shumë i favorshëm për profesionin dhe ndoshta edhe për përmirësimin e qëllimeve ekonomike .Sigurisht, do të duhet të merrni parasysh vështirësitë që lidhen me ndryshimet e përgjithshme në treg dhe ngjarjet e vitit 2020, por me pak fleksibilitet dhe një kapacitet të madh për inovacion mund të arrini pikë.Do të duhen kreativitet dhe aftësi, vëmendje ndaj aftësive të reja dhe aftësia për të mos u dekurajuar kurrë, por për të luftuar për të përmirësuar gjendjen tuaj. Këmbëngulni!

Dashuria: Dashuria në çift

Dialogu do të shërbejë si një bazë për ta bërë marrëdhënien të këndshme dhe projektet ose bashkëjetesën funksionale.Komunikimi i qartë i nevojave tuaja do të jetë një trampolinë e mirë për të përjetuar një periudhë paqësore dhe inkurajuese edhe për të bërë një zgjedhje të rëndësishme ose për të përcaktuar konturet e reja dhe ndoshta për të ndryshuar diçka.

Dashuria për beqarët

Një kohë e shkëlqyer ju pret të takoni personin që mund të përmbushë pritjet tuaja .Historitë që mund të lindin në tetor do të kenë si shenjën e tyre dalluese atë të qetësisë dhe thellësisë së ndjenjave .Prandaj dashuritë e qëndrueshme, të destinuara për t’ju dhënë besim. Kini kujdes vetëm të mos hiqni dorë: kushdo që ju pëlqen duhet t’ju pranojë për atë që jeni .

Shëndeti: Vitaliteti juaj do të vendoset në nivele të qëndrueshme . Asgjë veçanërisht goditëse, pra, por edhe të jesh në gjendje të kesh energji të mjaftueshme për të përballuar jetën e përditshme do të jetë një qëllim i mirë. Tetori dallohet për mundësinë e përmirësimit të pamjes tuaj : përkushtojuni pamjes dhe kujdesit të lëkurës dhe flokëve: rezultate të jashtëzakonshme.

Financat: Sidoqoftë, mund të zhgënjeheni ose të mashtroheni për paratë që do të kenë lidhje me dikë në familjen tuaj. Do të keni një kohë të favorshme për të stabilizuar dhe organizuar financat personale ose familjare, për të blerë gjëra të rëndësishme për komoditetin e shtëpisë ose për sezonin e dimrit.

Peshorja

Puna: Aq shumë stres, aq shumë përpjekje . Mos u lësho, sidoqoftë, sepse çdo pikë djerse do të shpërblehet në të ardhmen.Edhe në momente të vështira cilësitë më të mira të një personi distilohen : rezistenca, këmbëngulja, besimi në të ardhmen dhe tek vetja. Dhe kjo të duhet tani, për të pasur besim te vetja, te aftësitë e tua, në faktin se do të jesh në gjendje të marrësh atë që dëshiron .Prandaj bëj një përpjekje dhe beso në aftësitë e tua: aq sa rruga tani duket përpjetë, prapa cepit është zbritja. Eja dhe vazhdo të ngjitesh!

Dashuria: Dashuria në çift

Midis jetës së përditshme, angazhimeve familjare, disa ngjarjeve të papritura këtë muaj do të keni shumë gjëra në mendje sesa partneri juaj. Ose, këtu jeni në tension me zemrën tuaj, për shkak të mosmarrëveshjeve për të ardhmen e çiftit ose për shkak të familjes .Dikush, megjithatë, mund të jetë thjesht në krizë, thjesht duke dyshuar se ka ende situata pozitive që presin për këtë marrëdhënie. Në këtë rast, nuk do të ketë mungesë justifikimesh për një ndarje, nëse kjo është ajo që ju dëshironi.

Tetori nuk duket si një nga muajt më të mirë për të rënë në dashuri me të, megjithatë, nëse po , ju sigurisht nuk do ta ktheni Cupidin prapa .Sidoqoftë, historitë e këtij muaji, me qiellin e paqartë dhe kontradiktor, nuk duket se lulëzojnë lehtë menjëherë. Mund të ketë konflikte për shkak të familjes në të cilën ata i përkasin , ndryshime të mëparshme të vështira, aq të theksuara sa të marrin ostracizmin e shoqërisë.

Shëndeti: Nervozizmi dhe stresi mund ta vështirësojnë këtë periudhë. Mundohuni të mos e tërheqni litarin dhe të relaksoheni sa më shpejt që të mundeni, dhe ashtu siç preferoni .Përkushtimi i vetes për hobi, argëtim dhe forma të tjera argëtimi do të jetë shumë i dobishëm për mirëqenien tuaj . Gjithashtu kujdes për gjumin dhe mos e fajësoni veten për ndonjë shqetësim.

Financat: Gjatë këtij muaji do të duhet të bëni një shpenzim për një fëmijë ose një të ri. Arsyeja padyshim që do të jetë e mirë, pasi mund të ketë të bëjë me edukimin, zhvillimin e disa talenteve në fushën e artit, muzikës apo sportit.Në tetor, është e mundur të përfshiheni në çështje të ndryshme financiare me fëmijë të vetëm ose nipër të rritur tashmë.

Akrepi

Puna: Tetori premton të jetë një muaj shumë i favorshëm për profesionin dhe paratë.Do të jeni i kthjellët, i përqendruar, i zoti me fjalë dhe i zoti në menaxhimin e marrëveshjeve dhe negociatave. Pra, pajisjet e plota për të arritur qëllimet tuaja, sido që të jenë.Do të ketë mundësi , aq sa të mund të mendoni se do të jeni gjithashtu i mirë në të qenit personi i duhur në vendin e duhur në kohën e duhur. Vendosni dhuratat astrale në përdorim të mire, era nuk do të fryjë në favorin tuaj gjithmonë.

Dashuria: Dashuria në çift

Edhe nëse martesa juaj është e datuar, ju mund ta gjeni veten duke parë partnerin tuaj me ëmbëlsi të pafund, veçanërisht nëse mendoni për të gjitha ngjarjet që keni kaluar së bashku, të bukura dhe më pak të bukura.Dialogu është gjithashtu i shkëlqyeshëm, me komunikim që do t’ju lejojë të jeni të qartë, të shprehni saktë nevojat tuaja dhe të dëgjoni të dashurin tuaj me mirëkuptim të sinqertë .

Dashuria për beqarët

Dëshira juaj për të kapur emocione të reja do të jetë shumë e fortë. Si dhe sharmin që do të lëshoni, pasi do të jeni më magnetik se kurrë.Kështu që tetori mund t’ju mbajë disa surpriza shumë të mira, përveç indikacioneve për të kundërtën që ndodhen në tabelën tuaj të lindjes, natyrisht (por le të shpresojmë që jo!)Takimet e reja do të lehtësohen nga qartësia juaj , aftësia juaj për të prezantuar veten menjëherë për atë që jeni, gjë që do t’ju vendosë menjëherë në një pozicion të favorshëm .

Shëndeti: Energji e mjaftueshme për angazhimet tuaja ditore, edhe nëse është mesatare. Nuk është një fazë e bujshme, pra, por nuk do të keni për çfarë të ankoheni.Qielli do t’ju favorizojë veçanërisht në lidhje me formën estetike , e cila mund t’ju japë kënaqësi të madhe nëse doni të punoni shumë për të përmirësuar pamjen , ose bukurinë e lëkurës dhe flokëve.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, në tetor do të përjetoni një konflikt të pakëndshëm me të afërmit e një natyre financiare. Probleme në lidhje me paratë mund të ndodhin edhe në vendin tuaj të punës, në një institucion qeveritar (bankar), etj.Në përgjithësi, gjatë këtij muaji kini kujdes nëse puna juaj ka të bëjë me para, shitje, nëse punoni në një bankë ose institucion krediti.

Shigjetari

Puna: Qëllimet tuaja të mira do të godasin në shenjë. Kjo është një siguri që ju duhet ta mbani konstante në zemrën tuaj dhe në kokën tuaj dhe të angazhoheni pa dyshim.Ndoshta Tetori do të kërkojë shumë përpjekje, por ju do të jeni të pajisur në mënyrë të përkryer për të përballuar çdo situatë falë vendosmërisë dhe energjisë që do t’ju japë Marsi në Dash.Mos u dorëzo, disa shenja pozitive do të mbërrijnë vetëm në fund të muajit, por për të parë rezultatet që aspiron do të duhet të presësh deri në dhjetor. Por do ia vlejë.

Dashuria: Dashuria në çift

Ndoshta do të dëshironit të përjetonit emocione më emocionuese, por nëse rutina e ka bërë dashurinë gri, këtu jeni duke u penguar, gati për të shndërruar pasionin e ngrohtë të këtij muaji në një forcë polemike.Shmangni hedhjen verbërisht të qortimit dhe ndaloni dhe mendoni . Ndoshta ekziston një mënyrë tjetër për të arritur qëllimin, por me të njëjtin probabilitet do të keni një pasqyrë të qartë të situatës vetëm në fund të tetorit.

Dashuria për beqarët

Çfarë dëshire të çmendur për të jetuar një histori dërrmuese! Shumë zjarre, shumë simpati në këtë moment shumë të nxehta dhe plot tërheqje fizike, por ato i ngjajnë zjarreve në tigan. Ndoshta nuk keni ide të qarta, por pasioni i Tetorit mund t’ju bëjë të hidheni kokë e këmbë në histori me njerëz që nuk i njihni akoma mirë dhe të cilët më pas rezultojnë të jenë zhgënjyes ose thjesht jo të përshtatshëm për ju.

Shëndeti: Energji e shkëlqyeshme , gjallëri e madhe dhe shumë dinamizëm: një situatë inkurajuese për shëndetin tuaj, e cila do t’ju lejojë të rigjeni një formë të mirë fizike dhe t’i përkushtoheni sportit, nëse e vlerësoni atë, ose të kryeni aktivitetet tuaja të përditshme pa mbërritur në mbrëmje me bateritë shkarkimet.Për estetikën, është më mirë të përqendroni çdo ndryshim në fund të muajit .

Financat: Në tetor, ju do të jeni të kënaqur me zhvillimin e favorshëm të çështjeve tuaja financiare me miqtë, të afërmit ose njerëzit që janë të përkushtuar në planin tuaj.Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të gëzohen në rrjedhën e parave që do të vijnë përmes njerëzve të afërt.

Bricjapi

Puna: Do t’i përkushtoheni profesionit me shumë zell dhe aftësi . Ju do të jeni të kthjellët në komunikime, të aftë në marrëdhënie, të kujdesshëm për të bërë zgjedhjet e duhura, ata që janë të aftë t’ju garantojnë stabilitetin më të madh ose fitimin më të madh.Ju nuk do të lini asnjë gur pa lëvizur në rast të problemeve, kështu që të jeni të sigurt se vërtet keni dhënë dhe keni bërë më të mirën tuaj .Tetori premton rezultate të mira për një pjesë të mirë të muajit dhe vetëm drejt fundit ju sugjeron të merrni frymë dhe të mendoni me kujdes.

Dashuria: Dashuria në çift

Ju do të përjetoni marrëdhëniet midis një pasigurie dhe një dite shumë të këndshme . Për disa prej jush do të varet nga rutina, nga rrethanat e jashtme që do të përfundojnë duke ndërhyrë në qetësinë e çiftit por jo me afeksionin, i cili do të mbetet një pikë fikse .Për dikë tjetër, megjithatë, problemi do të përfaqësohet pikërisht nga marrëdhënia. Për ju, konsiderata disi të hidhura do të fillojnë të shfaqen. Ju do të duhet të kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë.

Dashuria për beqarët

Dëshira për tu dashuruar është aty . Por edhe ajo e përcaktimit me kujdes të kufijve të privatësisë suaj, për të kuptuar se kush mund t’ju kuptojë vërtet dhe t’ju japë atë që ju nevojitet.Nëse bëhet fjalë për histori pa të ardhme, sigurisht që nuk do të keni shumë telashe. Por Venusi pëshpërit se po kërkoni diçka më shumë , se po ëndërroni një histori serioze, se po kërkoni një pikë referimi autentike që mund t’ju shoqërojë në udhëtimin tuaj.

Shëndeti: Nervozizmi dhe energjia e ulët do të tërheqin profilin e një muaji jo veçanërisht inkurajues për t’u kujdesur për ju.Por, dorëzimi ndaj zakoneve të këqija dhe përtacisë do të jetë pikërisht ajo që duhet të shmangni të bëni, sepse do të kishte efekt vetëm të kontribuoni në këtë pamje më pak se inkurajuese.

Financat: Gjatë këtij muaji do të keni angazhime në lidhje me zgjidhjen e marrëdhënieve financiare, marrjen ose dërgimin e parave, etj.

Ujori

Puna: Jini preciz dhe të vëmendshëm, përqendrohuni dhe përpiquni të mos shpërqendroheni.Perspektivat tuaja janë të mira , por tetori mund të ketë disa gabime sipërfaqësore të cilat lehtë mund t’i shmangni.Për shembull, kontrolloni dy herë atë që shkruani, llogaritë tuaja, sigurohuni që fjalët tuaja të jenë të qarta kur komunikoni me figura të tjera në vendin e punës.Ju përsëri do të jeni të qëndrueshëm, energjik dhe plot vullnet të mirë. Angazhimi juaj sigurisht nuk do të mbetet pa u vërejtur, por mund t’ju ndihmojë të theksoni veten.

Dashuria: Dashuria në çift

A është më mirë të argumentosh apo të bësh dashuri? Për ju përgjigjja, edhe nëse duket se është mjaft e qartë.Sidoqoftë, do të jetë e qartë për ato çifte në të cilat afeksioni është një realitet i caktuar, pavarësisht nga mosmarrëveshjet dhe grindjet.Për ato sindikata ku tërheqja është gjithashtu në krizë, e gjithë energjia e premtuar nga Marsi për erotizmin thjesht mund të kthehet në një forcë polemike dhe për këtë arsye t’i bëjë gjërat më keq dhe të përkeqësojë çdo konfrontim.

Dashuria për beqarët

Dëshironi konfirmim nga partneri juaj? Dëshironi të ndiheni më të kërkuar, të vlerësuar, të gjykuar? A jeni xheloz? Apo ndoshta ju jeni thjesht i bindur se diçka ekziston, por nuk keni prova të caktuara?Cilado qoftë mendimi i çuditshëm që po ju kalon në kokë, hyn në fund. Mos i mbaj për vete.

Shëndeti: Energji e lartë !Do të jeni mirë dhe do të vëreheni nga entuziazmi me të cilin do të përballeni me ngjarjet e jetës së përditshme, sportin ose interesat tuaja personale. Ju gjithmonë do të dëshironi të bëni dhe do të jeni super dinamik.Për zgjedhje estetike, përpiquni të shtyni ato më revolucionare në fund të Tetorit: sepse do të keni ide vërtet fenomenale.

Financat: Në tetor, përgjithësisht do të keni mundësi më të mira financiare. Kjo do të ndodhë falë pagës tuaj të mirë, shfaqjes së mundësisë për punë jashtë orarit ose punës me kohë të pjesshme. Ju do të jeni të kënaqur me paratë, por puna juaj do të jetë më shumë.Gjatë këtij muaji do të merrni lajme ose një dokument në lidhje me një çështje financiare, zgjidhja e të cilave do të jetë në favorin tuaj.

Peshqit

Puna: Ju do të jeni të përqendruar, preciz, të përpiktë dhe shumë të aftë .Tetori mund t’ju japë mundësi të rëndësishme, gjithashtu të mira për sferën ekonomike. Ju do të duhet t’i jepni gjithçka, por do t’ia vlejë sepse parajsa premton favorizimet më të mira në këtë fushë.Nëse duhet të përballeni me një intervistë, do të jeni të aftë, të plotë dhe lehtë mund të bëni përshtypje. Gjithashtu një kohë e shkëlqyeshme për të ndryshuar rolet ose për të përmirësuar pozicionin tuaj aktual.

Dashuria:

Dashuria në çift

Nuk do të jetë një muaj i veçantë për dashurinë, por një periudhë e çuditshme , në të cilën ndjesitë e pakapshme do t’ju lënë të pasigurt, të dyshimtë, të bindur edhe për veten tuaj.Do të jetë sikur një mjegull emocionale e hutuar ju mbështjell zemrën. Megjithatë, do të duhej shumë pak për të pastruar këto re të bëra nga ajri dhe pak më shumë.

Dashuria për beqarët

Kini kujdes për dashurinë me shikim të parë këtë muaj! Sepse do të jetë e lehtë të mashtrosh veten se ke një lloj të caktuar personi para vetes dhe pastaj të zbulosh se ke gabuar.Edhe pa faj, pa keqdashje, pa qëllimin e tjetrit: nëse arrini të jetoni ndonjë pasion me qetësi, pa menduar se është gjysma e mollës suaj, gjithçka do të jetë mirë.

Shëndeti: Asgjë në veçanti për të raportuar. Energjia fizike në nivele të qëndrueshme , disi më e lartë drejt fundit të tetorit. Ndërsa energjia mendore do të jetë në kulmin e saj për pjesën më të madhe të muajit.Kushtojini vëmendje shikimit hiperkritik në pasqyrë: kjo mund t’ju bëjë të pasigurt dhe t’ju bëjë të shihni defekte inekzistente ose më keq se ato që nuk jeni.

Financat: Në tetor, ju mund të prisni ngjarje të mira parash ose do të keni të ardhura më të larta financiare kryesisht nga puna juaj. Por, mos bëni para dhe fitime të lehta ose të shpejta këtë muaj.

Continue Reading

Trending