Connect with us

Shtepia

Po lodheni shume me punet e shtepise/ Ja cfare duhet te beni qe shtepia te rrije e paster sa me gjate

Published

on

Kur vjen puna tek pastertia te gjithe duam te kemi nje shtepi sa me te paster dhe te rregullt. Jo te gjithe e kane te lehte qe te bejne punet e shtepise pa u stresuar dhe ne menyren e duhur.

Sot do j’u tregojme disa rregulla qe me siguri do t’ju ndihmojne te vendosni ne rregull shtepine.

Nje dite programojeni per te lare rrobat

Ndonjehere juve ju duhet te shkoni diku dhe nuk keni asnje veshje te lare dhe duhet te kombinoheni me pak rroba te lara qe ju kane ngelur ne dollap. Por pse duhet te ndodhi keshtu?

Eshte shume e thjeshte, nje dite ne jave vendoseni per te lare veshjet dhe nuk do ju duhet me te kaloni situata te tilla. Mund ta ndani ne tre dite , te henen te lani veshjet e bardha, te marten ato me ngjyra, dhe te merkuren delikatet. Keshtu do te keni veshje te pastra çdo dite.

Zbrazni lavastoviljen ne mengjes

Per te zbrazur lavastoviljen çdo mengjes do ju mjaftojne vetem 10 minuta.
Ju pini kafen e mengjesit dhe hiqni enet e lara keshtu do te keni nje pune me pak.

Pastroni here pas here

Nje tjeter metode eshte “e bere pis pastroje ne moment”.
Kjo do bej qe shtepia juaj te jete me ne kontroll dhe nuk do ju duhet qe me vone te lodheni per te pastruar nje rremuje kolosale me vone. Do ju lehtesohet jeta nese pershembull pas çdo vakti lani enet dhe pastroni tavolinen.

Pastroni kuzhinen ne mbremje

Edhe pse eshte vendi me i preferuar, kuzhina eshte ajo qe behet me rremuje. Perpara se te flini keshillohet qe te pastroni kuzhinen keshtu do te filloni nje dite te mbare pa u shqetesuar per enet e palara, apo per tenxheret mbi sobe.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shtepia

Brenda shtepise luksoze te Marines dhe Getoarit/ Shikoni sa bukur e kane rregulluar ata vilen ne Kosove

Published

on

Marina Vjollca dhe Getoari jane kthyer prej vitesh tashme ne nje nga ciftet me te pelqyer te ekranit. Vitin e kaluar ne momentin kur cifti i dha fund beqarise me dasmen madheshtore e gjithe vemendja ishte tek ta.

Se fundmi, Marina ka postuar nje pjese te shtepise se tyre edhe pse cifti ka qene gjithmone i
rezervuar per jeten e tyre private.

Shtepia duket mjaft moderne dhe ngjyrat qe mbizoterojne eshte e bardha dhe e zeza.

Tani u shua edhe paksa kurioziteti se si duket shtepia ciftit edhe pse ne video duket vetem nje pjese e saj.

Marina dhe Getoari jane shume te suksesshem ne jeten e tyre profesionale, pasi Getoari po shijon sukseset e kengeve te tij ndersa Marina sapo ka filluar te moderoj emisionin e saj te radhes.

Continue Reading

Shtepia

Me tuta te shkurtra dhe zbathur/ Ja si duket Alketa Vejsiu brenda shtepise se saj

Published

on

Alketa Vejsiu nuk i eshte ndare ekranit per vite te tera dhe prezanton disa nga spektaklet me te njohura ne ne televizionin Klan.

Ajo eshte shume e ndjekur ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ne cdo dalje te saj ajo, Alketa shfaqet e kuruar deri ne detaje.

Moderatorja e njohur ka postuar nje foto ndryshe nga heret e tjera qe jemi mesuar t’a shikojme.

Ajo shfaqet me nje kostum ngjyre bojeqielli dhe pa pike grimi duke u stervitur. Alketa duket mjaft ne forme dhe shume e thjeshte.

Moderatorja duket po aq e mire dhe e bukur edhe me kostum sportiv e pa make up.

Continue Reading

Shtepia

Me pantallona te shkurtra dhe e shtrire ne krevat/ Ja si duket Bieta Sulo brenda shtepise se saj

Published

on

E diela ndryshe quhet edhe dita e familjes dhe pikerusht ka bere edhe Bieta Sulo gjate dites se sotme. Ne nje te diele pushimi ajo ka vendosur qe tja kushtoje gjithe kohen e saj familjes dhe djalit te saj Kroi.

Pamja qe Bieta ka dashur te ndaje me ne eshte plot dashuri. Te shtrire dhe te rehatuar ne divanin e shtepise Bieta dhe djali i saj na e mbushen me dashuri kete te djele te qete.

Ajo ka dashur te ndaje me ne edhe nje mbishkrim ku ajo shprehet:

“Sa e bukur eshte e diela pasdite”

Nderkohe nuk mund ti shpetoje syrit tone eshe pamja e shtepise se saj qe ka ngjyra shume interesante dhe te kombinuara bukur. Bieta ka ndare me ne edhe nje pamje ku djali i saj dhe qeni kane bere jo pak rremuje.

Te diela si keto jane ato qe i japin jetes kuptimin dhe familjes dashurine qe ajo ka nevoje.

Continue Reading

Trending