Connect with us

Sot

Do keni ulje ngritje te paparashikuara/ Keto jane 4 Shenjat qe duhet te keni kujdes gjate muajit QERSHOR

Published

on

Dihet që jeta ka ulje-ngritjet e saj, pak a shumë si ato makineritë shtrënguese. Ne kalojmë momente të mrekullueshme dhe përjetojmë periudha që duken katastrofike, me pak fjalë ne mund të shohim se çfarë ndodh sot, por nuk e dimë se çfarë do të ndodhë nesër.

Pasiguria mbretëron, periudhat negative sigurisht që nuk mungojnë, sidomos në këtë periudhë të karakterizuar nga urgjenca shëndetësore që ka prekur jetën e të gjithëve.

Me pak fjalë është një ulje- ngritje e vazhdueshme e jetës, gjatë së cilës edhe ne duhet të lëvizim në të njëjtën mënyrë. Megjithëse kalojmë momente të rënies, gjithnjë duhet të luftojmë për të filluar përsëri dhe për të ecur përpara, duhet të kemi gjithmonë një këndvështrim pozitiv.

Ndjekja e parashikimeve astrologjike mund ta lehtësojë jetën tuaj, të paktën mendërisht. Nisur nga kjo, këto janë 4 shenjat e zodiakut që gjatë muajit qershor do të përballen me sfida të mëdha…

Dashi:

ky muaj, do t’ju japë energjinë që ju nevojitet për të bërë gjithçka që dëshironi. Ju ndoshta nuk keni përjetuar kurrë diçka të tillë. Mos lejoni që të largohet e gjithë kjo energji. Përdoreni atë për të përfunduar të gjitha projektet që keni aktualisht në pritje. Do të shihni që jeta juaj shoqërore do të lulëzojë.

Do të mahniteni me besimin e ri që do të gjeni në veten tuaj. Do ju pëlqejë energjia pozitive nga e cila do të rrethoheni. Në këtë mënyrë jo vetëm që do të gjeni pozicionin tuaj shoqëror, por do mund të gjeni edhe dashuri. A nuk është interesante?

Demi:

Ky muaj sjell një ndryshim në jetën tuaj. Ne e dimë që ju ndiqni gjithmonë rrugën tuaj, jeni kokëfortë dhe punoni shumë, por gjithashtu duhet të largoheni edhe për ndonjë festë të vogël. Pak argëtim është ajo që ju duhet këtë muaj, pasi do të largoheni nga stresi i punës.

Do të ketë energji pozitive jo vetëm në jetën profesionale, por edhe në atë shoqërore. Ju do të gjeni miq me të cilët do të ndani momentet tuaja të qetësisë, si dhe do të gjeni lidhjen e duhur për t’u ndier mirë si me miqtë ashtu edhe me partnerin.

Peshorja:

Ju jeni gjithmonë të zënë duke menduar për problemet e jetës tuaj dhe ata përreth jush. Jeni shumë vetëmohues dhe gjithmonë mendoni për të gjithë. Por jo këtë muaj! Qershori do t’ju largojë nga zona juaj e rehatisë për të kërkuar stimuj të rinj. Do të jetoni aventura të reja, do të bëni miq të rinj ose do të gjeni një hobi të ri: gjithçka do të jetë e re për ju.

Përkushtojuni anës tuaj shpirtërore, mos lini asgjë ose askënd pas dore, do të keni mundësi të gjeni dikë që do të dëshmojë se është i duhuri për ju. Mund të rezultojë një marrëdhënie e mirë, mos e humbisni.

Ujori:

Mënyrën si e shihni jetën do ta gjeni këtë muaj. Është për t’u habitur se si realiteti mund të modelohet thjesht duke ndryshuar perspektivën tonë.

Mbani gjithmonë qëndrim pozitiv dhe me siguri do të gjeni gëzim nën rrezet e diellit të ngrohtë dhe në dridhjet e vogla të natyrës. Përkushtojuni hobit tuaj, por me energji të reja. Argëtohu, dashurohu dhe qesh.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending