Connect with us

Sot

Shkrini dhjamin e trupin duke pare televizor/ Ja cfare duhet te beni te bini peshe kollaj fare

Published

on

Ju mendoni se nuk mund të digjni kalori, ndërsa shihni televizor? Epo ja që s’është e vërtetë. Janë disa ushtrime efektive që janë të lehta për t’u bërë në shtëpi dhe nuk keni nevojë për pajisje të posaçme.

Me këto 7 ushtrime mund të digjni kalori, edhe kur shikoni televizor!

1. Ushtrimi me pëllëmbë do t’ju ndihmojë të digjni dhjamin rreth krahëve. Është shumë i lehtë për t’u bërë, madje edhe para televizorit. Këtë pozicion që shihni në foto mund ta përsëritni për 45 sekonda, ose 1 minutë.

Me këto 7 ushtrime mund të digjni kalori, edhe kur shikoni televizor!

2. Për të maksimalizuar efektin e ushtrimit të mëparshëm dhe të shihni rezultatet më shpejt, bëjeni këtë ushtrim!

Me këto 7 ushtrime mund të digjni kalori, edhe kur shikoni televizor!

Përsëriteni edhe këtë për 45 sekonda ose 1 minutë.

3. Gjunjët lart! Ky është një ushtrim kardio-intensiv që forcon të gjithë muskujt e këmbëve, ju rritet ritmi i zemrës dhe përmirëson qëndrimin dhe koordinimin.

Me këto 7 ushtrime mund të digjni kalori, edhe kur shikoni televizor!

Ndërsa qëndroni në pozicionin si në foto, bëni kërcim lart-poshtë, duke ngritur gjurin e majtë dhe pastaj atë të djathtë. Bëjeni këtë ushtrim aq herë sa të doni!

4. Edhe ushtrimi në karrige është shumë i mirë. Vini një karrige pas jush dhe ndërsa mbani shpinën drejt bëni ulje në të, duke përkulur gjunjët. Gjoksin dhe kokën mbajini lart. Uluni në karrige dhe ngrihuni prapë. Fillestarët mund të bëjnë 8-10 ushtrime. Ndërsa ju të tjerët sa të doni, sugjeron dritare.net

Me këto 7 ushtrime mund të digjni kalori, edhe kur shikoni televizor!

5. Sërish ndërsa jeni në karrige mund të bëni dhe këtë ushtrimin. Vendosini pëllëmbët në karrige, kur jeni kthyer me shpinë. Përkuluni në karrige, gjunjët nxirrini para dhe bëni ulje-ngritje, ndërsa e lëshoni peshën te duart.

Me këto 7 ushtrime mund të digjni kalori, edhe kur shikoni televizor!

6. Ushtrimi i radhës është i shkëlqyer për glutesin tuaj. Për më tepër, përmirëson ekuilibrin dhe përqendrimin tuaj./K.C/dritare.net

Me këto 7 ushtrime mund të digjni kalori, edhe kur shikoni televizor!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending