Connect with us

Sot

Sakrifikuan shume per dashurine/ Keto jane CIFTET VIP qe nuk e kishin te lehte te ishin bashke

Published

on

Padayshim mund te themi se lidhjet, fejesat, martesat e VIP-ave terheqin me se shumti vemendjen e publikut. Per ta bere lidhjen apo martesen te funksionoje sic duhet , ata kane bere sakrifica te medha apo te vogla qofshin ato.

Disa lene vendin e tyre per te qendruar prane partnerit ndersa te tjeret heqin dore nga karriera.

Dashuria e madhe per Eni Vasilin e kthehu ne Shqiperi inxhinierin e suksesshem ne Londer i cili jetonte atje qe ne vitet ’90 . Per te nisur nje jete te re ne Shqiperi krah dashurise se tij , partneri i Enit la gjithcka ne Londer.

Luana dhe Krenari ende nuk e kane bere publike lidhjen e tyre edhe pse kane me shume se 3 vite bashke. Kengetarja dhe moderatorja ben nje sakrifice per kete lidhje shume te komentuar ne media. Per te takuar Krenarin i cili jeton ne Prishtine ajo shkon cdo fundjave atje pasi Luana jeton ne Tirane.

Ermal Hoxha u lirua nga burgu ne shtator te ketij viti. Bashkeshortja e tij Rezarta Shkurta e priti 3 vite duke bere nje sakrifice shume te madhe. Ata tani duken me te lumtur se kurre sepse gjate asaj kohe kengetarja shpeshhere postonte foto me Ermalin ku tregonte sa shume i mungonte.

Edhe prezantuesja e njohur Viola Spiro ka bere te njejten sakrifice. Lidhja e saj me Valentin Selaj u komentua shume pasi ai u arrestua vitin e kaluar. Viola vendosi te mos prononcohej edhe pse gazetat folen per dite te tera dhe madje ajo e priti partnerin per 5 muaj derisa ai u lirua.

Martesa e Adelina Tahirit gjithashtu eshte komentuar shume ne media per shkak te kombesise se Serjoza Markov. Qe Adelina te nderrmerte nje sakirfice te madhe ishte pikerisht kombesia e tij. Pasi ishte e bindur qe babai nuk do e pranonte lidhjen e tyre ,kengetares i duhet qe te zgjidhet mes partnerit dhe babait te saj. Per fat te mire babai e ka mirekuptuar, por Adelina ne nje interviste ka treguar se ka kaluar shume stres gjate kesaj periudhe.

Sara me Ledionin kane bere gjithashtu sakrifice per dashurine e tyre. Per nje kohe te gjate ata kane qendruar tek shtepia e Sares duke mos dale ne publik qe lidhjen e tyre te mos e mesonin te tjeret. Kjo gje rezultoi sepse mediat e zbuluan shume kohe me vone.

Vesa dhe djali qendruan ne Shqiperi ndersa vitin e kaluar Big Basta u zhvendos ne Zelanden e re. Gjate kesaj periudhe flitej se Bigu dhe Vesa ishin ndare por ne te vertete cifti po sakrifikonin pa njeri-tjetrin.
Vesa dhe Liani pas disa javesh iu bashkuan Bigut ne Zelanden e re. Ata tani kane ndertuar nje jete te re atje.

A ju kujtohet kengetarja Joana Smakaj? Karriera dukej se po i shkonte shume mire pasi ajo beri namin me kengen “Zemren ndeze”. Por kengetarja mbeti shtatzene. Ndaj per familjes asaj j’u desh te sakrifikonte karrieren e saj. Gjate nje interviste ajo ka treguar se i duhet ta linte karrieren per familjen qe ka ndertuar.

Fjoralba Dizdari, ish-Miss Universe Albania, kishte filluar nje karriere ne Amerike. Ajo tregon se atje ishte shume mire deri ne momentin qe njohu dashurine e jetes se saj. Ajo braktisi “token e premtuar” per partnerin e saj dhe u kthye ne Shqiperi. Ajo zgjodhi te kthehet e te jetoje ketu pasi ne nje interviste se fundmi Fjoralba u shpreh se kur krijon nje lidhje eshte e veshtire ta mbash ne distance.

Ju ndoshta nuk e kishit menduar por e dini pse e beri Venera Lumani hunden operacion? Ajo nuk e beri per arsye estetike, por per Lindin. Kengetarja vendosi te beje kete sakrifice te madhe duke iu nenshtruar operacionit, pasi hunda e pengonte per t’u puthur me Lindin.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending