Connect with us

Keshilla

Uji i orizit eliksiri i bukurise femerore/ Ja si te pergatisni SERUMIN BIO per lekure te bardhe pa njolla

Published

on

Pershendetje mikesha! Pa marre parasysh nese eshte fjala per kurimin e fytyres , trupi apo flokeve aziatiket per shume shekuj te ter e perdorin ujin e orizit ne sherbim te bukurise.

Uje i orizit ka nje structure te bute e cila ben qe lekura jone e iirituar te qetesohet, I ben mire lekures se thate dhe shkelqen tenin.

Nje tjeter veti e cila sherben per bukurine tone eshte edhe vera e orizit e cila permban kolagjen ,zvogelon shenjat e plakjes dhe e mban lekuren tuaj me elastike.

Antioksidanti i orizit e pastron lekuren, e hidraton , e freskon dhe ngadaleson shfaqjen e rrudhave.

Me poshte po j’u tregojme nje maske te thjeshte nga uji i orizit per fytyre tuaj.

Evetmja gje qe ju nevojitet eshte nje pecete pelhure dhe nje filxhan oriz organik.

Orizi duhet te rrije ne uje tere naten ndersa diten tjeter duhet qe ti nderroni ujin dhe ta lini te ziej orizin. RUAJENI QE TA KENI GJITHMONE RECETEN.

Me pas orzin kullojeni dhe ujin lereni te ftohet. Merrni peceten e pelhures dhe me gershere prisni pjeset e syve ,hundes dhe gojes ne menyre qe te jene zbuluar. Me pas futeni ne ujin e ftohur 10 minuta.

Pasi petceta te jete njomur vendoseni per 15-30 minuta masken ne fytyren tuaj.

Pas kesaj kohe lajeni fytyren me uje te zakonshem. Kjo maske eshte e pasur me flavonoide, te cilat freskojne , tendosin lekuren dhe pengojne shfaqjen e rrudhave.

Kete maske mund ta perdorni çdo dite pa asnje problem.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keshilla

Do dukeni 5 cm me te gjata/ Keto jane 6 veshjet qe ju tregojne me elegante

Published

on

Fatkeqesisht jo te gjitha tendencat u pershtaten te gjitha gjatesive apo formave trupore te seciles prej nesh. Edhe pse nuk ka asnje vajze qe nuk do te duket stil.Ne kete artikull do te lexoni disa truke te cilat i keni ditur gabim.

1. Zgjidhni cantat dhe xhinset te cilat jane te pershtatshme per gjatesine e trupi tuaj.

2. Printet me vija nuk ju japin gjithmon nje pamje elegante. Ndaj tregoni kujdes me zgjedhjen e tyre!

3. Kepucet dhe aksesoret, bejne gjithmone diferencen. Zgjidhni te duhurit!

4. Zgjidhni pantallonat e gjera me bel te larte! Tregohuni te kujdesesshem pasi duhet te mbani ne proporcion te barabarte pjeset e trupit. Per nje siluete me elegante, nxirrni belin.

5. Te zgjedhurit nje kemishe e cila ju mbulon me shume se gjysmen e trupit eshte gabimi qe beni me shpesh me fundet klasik pas trupit. Humbisni finesen dhe elegancen qe ky lloj fundi ofron.

6. Kemishat-fustan i keni veshur gabim. Rripi ndryshon look-un tuaj nga ate zakonshem ne chic, ndaj shtojeni ate ne veshjen tuaj.

Continue Reading

Keshilla

Kjo është receta e vetme 100% natyrale që lufton kapsllëkun më shpejt se ilaçet

Published

on

Pastrimi i zorres se trashe eshte nje menyre e shkelqyer per te permiresuar floren bakteriale te zorreve dhe per te humbur peshe.Nevojitet nje detoksifikim i zorres se trashe per t’a mbajtur ate te paster nga toksinat dhe per te lehtesuar problemet e tretjes. Ky proces mund te behet shume lehte ne shtepi dhe mjafton te pini kete leng detoksikues.

Perberesit qe ju nevojiten:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje.

Merrni nje ene, hidhni ujin dhe vendoseni te vloje ne zjarr. Me pas largojeni nga zjarri dhe hidheni ne nje kane. Ne kete ene shtoni mjaltin, perziejini dhe hidhni lengun e limonit. Pas kesaj shtoni xhinxherin dhe perziejini mire te gjithe perberesit. Kete pije perdoreni tre here ne dite ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte. Kete trajtim ndiqeni jave rresht cdo muaj dhe rezultati do te jete shume efektiv.

Continue Reading

Keshilla

Ja cfare duhet te shtoni ne lavatrice qe ti beni rrobat drite te bardha

Published

on

Pajisja me e rendesishme ne shtepite e te gjitheve eshte lavatricja.

Nese e perdorim shume shpesh rrezikojme qe ajo te prishet me heret.

Funksionet normale te lavatrices mund te prishen nga kalkariet dhe myku.Lavatricja ka nevoje per t’u pastruar sic pastron rrobat.

Pastrimi me uthull te bardhe eshte nje nga menyrat me ekonomike dhe me te efektshme.

Uthulla e bardhe do sherbeje edhe si detergjent per te zbutur rrobat pervecse do te largoje papasterite dhe aromat e keqija te lavatrices.

Ne vendin ku hidhni zbutesin e rrobave, shtoni pak uthull te bardhe dhe procedoni si zakonisht.

Lavatricja nuk do te rrezikoj te demtohet dhe rrobat do te jene me te pastra.

Continue Reading

Trending