Connect with us

Sot

Kot që lodheni dhe mundoheni/ Këto janë 4 shenjat e horoskopit që do u buzëqeshë fati deri në fund të 2020-ës

Published

on

Edhe pse jemi akoma në gjysmën e parë të vitit 2020, kemi edhe shumë muaj përpara kështu që është mëse normale të jeni kureshtare rreth asaj që kanë parashikuar yjet për ju.

Ndonëse ky lajm mund të mos ju pëlqejë shumë prej juve, katër janë shenjat e horoskopit që do të kenë një 2020-të të begatë dhe të suksesshme në të gjitha aspektet. Zbulojini cilat janë ato:

1.Binjakët:

2020-ta do jetë viti ku më në fund do arrini pavarësinë tuaj jo vetëm ekonomike, por edhe në vendimarrje. Vitet e kaluara gjithmonë jeni përpjekur ta keni, por fatkeqësisht nuk ja keni arritur për shkak të shumë situatave që kanë ndikuar tek ju. Kjo pavarësi do ju bëjë të jeni më të lumtur nga çfarë e keni imagjinuar. Përdoreni këtë fuqi në avantazhin tuaj, punoni mbi vetëbesimin dhe lejoni që këto energji pozitive të ndikojë gjatë gjithë vitit.

2.Luani:

Këtë vit më në fund do keni një besim të madh në veten tuaj. Edhe pse egoja juaj është si e askujt tjetër, ky vit do konfirmojë vendin tuaj si mbreti i xhunglës. 2020 është viti që do ju bëjë të shkëputeni nga dështimet që keni përjetuar dhe do fokusoheni më shumë në të tashmen dhe të ardhmen dhe do lini njëherë e mirë pas dore të shkuarën. Yjet ju sugjerojnë se e vetmja gjë që duhet të bëni është të mbani sytë tek çmimi dhe mos u hutoni nga gjërat e vogla.

3.Peshorja:

Më në fund do gjeni paqe dhe qetësi gjatë 2020-ës dhe kjo gjë do ju lumturojë pa masë. Kjo sepse viti që sapo keni kaluar ka qënë shumë kaotik. Do mësoni nga vështirësitë që keni kaluar dhe 2020-ta ka për të qenë viti juaj! E rëndësishme është të mos përsërisni gabimet që keni bërë. Është koha që të shihni të bukurën në çdo gjë që ju rrethon, por edhe vetë bukurinë e jetës, e të jetuarit.

4.Shigjetari:

Mundësi të reja do trokasin në derën tuaj për këtë vit. 2020 është viti në të cilin ju do bëni ndryshime të mëdha. Do keni përsëri shpresë për të ardhmen duke konsideruar faktin që 2019-ta ka qënë një vit mëse i vështirë për ju. Mos u dorëzoni, fati është në anën tuaj!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending