Connect with us

Sot

Nuk e paskemi ditur/ Ky eshte sekreti si te heqim dhjamin e barkut me shpejte dhe me lehte

Published

on

Te gjithe njerezit jane cmendur me dieta , te cilat kane pak karbohidrate dhe yndyre te larte, e menduar per te ndihmuar grate te heqin kilogramet e tepert ndersa shijojne ushqime si puding me çokollate dhe proshute.

Eksperte e te ushqyerit dhe autore e Glow15 Naomi Whittel, , ka zbuluar sekretin befasues per ta bere dietat edhe me efektive qe te ndikojne me shpejte ne organizmin tone.:“Une kisha ndjekur nje kete dieten per dy vjet, dhe kam larguar shume nga frutat dhe perimet e pasura me fibra sepse shume eksperte besojne se fibrat mund te pengojne djegien e yndyres.

Por me kane munguar ato ushqime dhe u ndjeva sikur nuk mund te ishte e shendetshme te rrish pa fibra per kaq gjate, “shprehet Noami.

Ajo ka filluar te kete perseri fibra ne dieten e saj vetem qe te shikonte nese mund te mos ngecte ne humbjen e saj te peshes.

Noami tregon se eshte emocionuar dhe befasuar qe me ne fund humbi kilograme te cilet mendonte se nuk do t’i humbiste kurre. Tani ajo ndihet shume mire me fizikun e saj.

E dini kush ishte sekreti i saj? Lexojeni me poshte kete produkt te mrekullueshem.

Sekreti i fibrave Keto

Raphael Kellman, M.D., autor i Dietes Microbiome tregon se “Fibra ushqen bakteret e mira ne zorre dhe ato baktere prodhojne nje acid yndyror te zinxhirit te shkurter te quajtur butyrate. Kjo perberje eshte treguar se ul kolesterolin, zvogelon inflamacionin dhe shkakton djegien e yndyres, ”.”Butyrate aktivizojne gjenet qe rrisin metabolizmin.”

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending