Connect with us

Sot

Sy me te medhenj dhe joshes/ Ja cfare duhet te beni qe shikimi juaj te jete godites

Published

on

Jeni të interesuara se si t’i bëni sytë të duken më të mëdhenj? Nuk ka problem! Mësojeni më poshtë se çfarë të bëni.

Qoftë nëse keni sy të vegjël apo thjeshtë dëshironi t’i bëni të duken më të mëdhenj, ka disa trika grimi të syrit të cilat mund të ju ndihmojnë.

E gjitha qëndron tek teknika, kështu që ndoshta duhet të ushtroni disa herë derisa të arrini rezultatin që dëshironi.

Kështu, këto janë mënyrat:

1. Përdorni hijezues të bardhë të syrit
3ffe9010cf1e562c9b640a9d46d58538_kmchgw1
Në vend se të përdorni lapsa me ngjyrë të mbyllët, përdorni hijezues të bardhë pasi që do t’i bëjë sytë që të duken më të mëdhenj.

2. Kujdesuni për qerpikët
2ef1c344cb18a3758b8c95dff8111953_lv15y8
Mund të përdorni edhe qerpikë të rremë shtesë nëse ndjeheni më rehat, por qëndroni me aplikuesit e zakonshëm të qerpikëve dhe vetëm shtoni pak dendësi.

3. Jepuni formë vetullave
2103447f786191ea703cebcfd7e75a50_oysrr6Sigurohuni që vetullat tuaja të shkurtohen mirë dhe mjeshtërisht. Ato kanë nevojë që të plotësojnë formën e fytyrës tuaj, natyrisht, kështu që mbajeni këtë në mend kur jeni duke iu dhënë formën. Thjeshtë krijoje hapësirën që dëshiron ta kesh!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending