Connect with us

Sot

Duhet te merrni nje vendim te rendesishem/ Astrologia MERI paralajmeron kete shenje

Published

on

PERGJEGJESIA E FJALES

E Merkure dhe Marsi ne Peshk takohet me asteroidin Okuroi 52872
Ky asteroid eshte zbuluar ne 29 Shtator 1998

Ne mitologji Okuroi njihet si vajza e Xiron dhe ka aftesine e profecise

Si emer perkthehet Ajo qe rrjedh shpejt

Thone qe u denua nga perendite pasi megjithese ishte figure e dashur u shprehe pa lejen e tyre ne parashikime te ndryshme

Okuroi na pararalajmeron sot se si duhet te perdorim afetsite apo njohurite dhe talentet tona

Por mund te na tregoj se mund te bihem viktim i mashtrimit apo diskutimeve ne vend dhe ne ore te gabuar

Dashi

Perpiquni qe sot te mos merrni vendime apo te shprehni gjera te cilat mund tju kushtojne shume ne ceshtje shpirterore dhe ne lidhje me punen

Demi

Ne aspektin e qellimeve sot eshte nje situate e mjegullte dhe cdo parashikim apo hamendesim mund te dali i gabuar edhe ne marredhenie me shoqerine apo njohje te reja Kujdes ne nje vendim per nje lidhje ne jeten
personale per ndarje apo bashkim

Binjaket

Ne aspektin e punes dhe karrieres sot do kete nje paqartesi ne menyren se si do i shfrytezoni mundesit apo afetsite tuaja Per kete mund te penalizoheni

Gaforrja

Ne fushen ligjore apo ne kontaktet me jashte do keni nje informacion qe
duhet ta perdorni me sukses dhe jo te pararendni dhe te beni gabime te pafalshme

Luani

Sot do merrni ne dore nje fuqi ekeonomike e cila mund te fitohet nga aftesia juaj e ketij momenti por kujdes si do ta vazhdoni si proces pasi mund te beni gabime

Virgjeresha

Ne fushen e marredhenieve me te tjeret do ndjeheni pak me inferior ne diten e sotme por do perfitoni nga gabimet e atyre qe do keqperdorin mundesite e tyre

Peshorja

Sot do jeni ne nje ambjent qe do kete nje bukuri te rralle por do kete nje paqartesi ne fushpamje apo qellime Kujdes te mos shpreheni me shume se duhet

Akrepi

Ne dashuri keni nje perfitim te madh dhe nje mundesi te rralle per te shijuar Mjafton te mos kaperceni kompetencat e nje marredhenie romantike

Shigjetari

Nje ambjentin tuaj si ne shtepi apo me te afermit mund te krijoni lidhje te mira dhe zbukurime te kenaqshme per shpirtin dhe syrin Por kujdes qe te jete ambjenti i duhur jo o komshiut

Bricjapi

Idete dhe planet tuaja sot do jene pak konfuze dhe te paqarta Po ashtu edhe mesazhet qe do merrni e do jepni mbartin informacion qe dta ruani me kujdes

Ujori

Ju duhet pak me shume vemendje ne ceshtjet ekonomike Por sot eshte dita qe jo vetem ju mund te fitoni por edhe te tjeret Nderkohe nuk duhet te dilni jashe rregullave te lojes

Peshqit

Dita e sotme eshte ideale per ju per ndjesite dhe kapshmerite tuaja Kjo do te thote qe jeni ne kohen e duhur per te plotesuar veten ne shume aspekte

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending