Connect with us

Sot

I morem vesh nga karantina/ Keto jane 4 VAJZAT VIP qe jane ne pritje te nje bebi

Published

on

Izolimi në shtëpi prej mëse dy muajsh mund të ketë qenë stresues për këdo, ama për disa prej emrave të njohur të shoëbiz-it shqiptar mbyllja në shtëpi ka qenë e mbushur me përjetime të ëmbla.

Në morinë e lajmeve të trishta në botë apo në vendin tonë, rreth situatës së krijuar nga Covid-19, për moderatoren Arbana Osmanin, aktoren Olta Gixharin, e blogeret Alba Çoba e Sara Karaj karantina u solli lajmin më të ëmbël e më të bukur që mund të merrnin ndonjëherë.

Arbana Osmani ka qenë tejet aktive në Instagram duke ndarë me ndjekësit herë pas here receta të ndryshme gatimesh gjatë gjithë ditëve të izolimit.

Më 7 maj pikërisht në ditëlindjen e saj dhe partnerit Eduartit, moderatorja ndau me publikun lajmin se dyshja së shpejti do të bëhen prindër. Bebushi do të jetë fëmija i dytë për Arbanën dhe i pari për regjisorin Grishaj.

Aktores Olta Gixhari ju desh të izolohej në Spanjë, duke qenë se mbyllja e kufijve e gjeti në shtetin iberik. E izoluar me partnerin e saj, prej më shumë se dy muajsh biondja simpatike  e teatrit dhe kinematografisë shqiptare, duket se gjatë karantinimit ka mësuar edhe lajmin e madh; dyshja janë në pritje të bebushit tyre të parë.

Gixhari po jeton një histori të bukur dashurie me partnerin e saj, identitetin e të cilit bukuroshja ka preferuar ta mbajë sekret.

Blogerja Sara Karaj dhe partneri i saj Darti ndodheshin në Jug të vendit, kur mësuan se së shpejti ata do të jenë 3.

Sara sapo ka kaluar tremenstrin e parë të pritjes së ëmbël dhe me siguri kjo periudhë karantine do të shenjohet përjetësisht në kujtimet më të bukura të çiftit, pasi ditët e izolimit Sara dhe Dart mësuan lajmin e madh.

Ishte suprizues për këdo kur pak ditë më parë, blogerja dhe moderatorja Alba Çoba postoi një foto në Instagram me barkun e rrumbullakosur teksa zbuloi se është në muajin e 9 të shtatzënisë.

Ndonëse ky lajm për Albën kuptueshëm  nuk erdhi gjatë karantinës, publiku mësoi për ngjarjen e bukur të moderatores vetëm gjatë ditëve të izolimit, ndaj edhe kjo shtatzëni është ndër lajmet e bukura që morëm këto ditë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending