Connect with us

Sot

HOROSKOPI date 15 MAJ sipas astrologut te famshem Paolo FOX, kjo eshte shenja me FAT

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Ndjenjat do të jenë mjaft të favorizuara në sajë të ndikimit të Venusit në shenjë. Gjatë periudhës së fundit ka ndodhur diçka negative, të cilën nuk e keni kaluar ende. Bëni kujdes që të mos stresoheni dhe inatoseni. Do të ndjeni një dëshirë të madhe për ndryshim, por do të ishte mirë që të mos rrezikonit në këtë moment.

Demi

Më në fund do të arrini që të gjeni pak qetësi. Do të keni mundësi që të zëvendësoni ndjesitë negative me ato pozitive. Po ashtu do të jeni të karikuar me energji.

Binjakët

Mundohuni që të mbani nën kontroll ankesat dhe debatet. Janë orë të komplikuara dhe ndiheni shumë të ngarkuar. Në këtë moment ka shumë shqetësime dhe ndiheni të stresuar.

Gaforrja

Me ndikimin e favorshëm të Hënës, kjo ditë do të jetë perfekte sa i takon çështjeve sentimentale. Mundohuni që të largoheni nga situatat e pamundura, pasi veçse do të humbni kohë.

Luani

Do të përballeni me ngarkesë të fortë stresi, pasi Hënën do e keni kundër. Megjithatë mundohuni që të ruani qetësinë dhe të shmangni debatet. Në dashuri mund të ketë vonesa. Sa i takon punës, ky është momenti për të reflektuar, por do të bëni mirë që të shtyni disa vendime me rëndësi.

Virgjëresha

Ndiheni shumë të lodhur. Në dashuri bëni mirë që të shmangni debatet dhe polemikat, për shkak të ndikimit të kundërt të Hënës. Ka persona të cilët janë në anën tuaj, por sërish kanë dyshime.

Peshorja

Me ndikimin e favorshëm të Venusit, do të keni mundësi që të bëni qartësi në dashuri. Mundohuni që të mos mbylleni në vete dhe të mos kushtëzoheni nga të tjerët. Kjo është një periudhë mjaft krijuese.

Akrepi

Venusi do të ketë ndikim mjaft të favorshëm në dashuri dhe do ju ndihmojë me ndjenjat. Me gjasë mund të kthehet një dashuri e së kaluarës.

Shigjetari

Kjo nuk është një periudhë shumë e favorshme. Ndiheni të lodhur dhe të demotivuar, për shkak se sapo keni mbyllur një histori, gjë që ju tensionon, shkruan noa.al. Shpenzimet e kësaj periudhe do të jenë me tepri.

Bricjapi

Ky është momenti për tu përqendruar në jetën sentimentale dhe të rregulloni ato gjëra që nuk ecin mirë. Do të keni mundësi që të bëni projekte premtuese. Puna nga ana tjetër nuk do të ecë siç dëshironi, pasi ka diçka që ju bezdis.

Ujori

Gjatë këtyre ditëve dashuria dhe miqësitë do të ecin mjaft mirë, ku do të keni mundësi që të përjetoni diçka më shumë. Keni nevojë për më shumë përqendrim për emocionet e reja. Ndërsa sa i takon punës duhet të jeni të vendosur.

Peshqit

Marsi në shenjën tuaj do ju krijojë disa shqetësime në sferën sentimentale. Në familje mund të ketë probleme, ku mund të ndiheni të acaruar dhe nën presion.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending