Connect with us

Keshilla

Lekura juaj do shume kujdes/ Ky eshte SERUMI BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte

Published

on

Pamja e lëkurës sonë të fytyrës është me rëndësi të madhe për përshtypjen  që lëmë tek njerëzit rreth nesh, sepse gjëja e parë që shohin është fytyra jonë.

Megjithatë, kjo kërkon një kujdes të vazhdueshëm, në aspektin e produkteve të lëkurës të shëndetshme, efektive të fytyrës, si dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Faktorë të shumtë ndikojnë lëkurën tonë dhe njerëzit shpesh luftojnë me çështje si plagët, aknet, pikat e diellit, rrudhat, linjat e imta, puçrrat dhe pikat e zeza.

Për të rivendosur bukurinë dhe vitalitetin e lëkurës, shumica e njerëzve provojnë produkte të shtrenjta tregtare, por për fat të keq, shumica e tyre janë thjesht joefektive dhe janë të ngarkuar me kimikate të dëmshme.

Maska që po shkruajmë për sot është krejtësisht e natyrshme dhe përbërësit e saj janë të gjithë të dobishme për lëkurën. Ajo heq të gjitha papastërtitë dhe e lë atë të shëndetshme dhe të qetë.

Përbërësit e saj kryesor janë sode buke dhe uthull molle, të dyja ndoshta janë tashmë në kuzhinën tuaj. Megjithatë, efektet e saj do t’ju mahnisi!

Si ta përgatisim atë:

Përbërësit:

Uthull

mjaltë

1/2 limon

Metoda e përgatitjes:

Shtoni një lugë çaji me uthull molle në gjysmë gotë ujë. Në një tjetër enë, shtoni pak sode buke dhe pastaj ngadalë shtoni përzierjen e ujit dhe uthullës. Shtoni lëngun e një gjysmë limoni, dhe përzieni mirë derisa të merrni një përzierje homogjene.

Përdorimi: Lani fytyrën mirë për të hapur poret dhe për të eliminuar të gjitha mbetjet e grimcave. Pastaj, përdorni një leckë të butë për të tharë atë. Aplikoni maskën në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe lijeni atë të veprojë për 5-10 minuta. Pastaj, lajeni me ujë të ngrohtë, dhe përsëri me ujë të ftohtë për të mbyllur poret.

Në një periudhë të shkurtër kohore, lëkura juaj do të rifitojë shkëlqimin e saj natyral dhe të shëndetshëm.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keshilla

Do dukeni 5 cm me te gjata/ Keto jane 6 veshjet qe ju tregojne me elegante

Published

on

Fatkeqesisht jo te gjitha tendencat u pershtaten te gjitha gjatesive apo formave trupore te seciles prej nesh. Edhe pse nuk ka asnje vajze qe nuk do te duket stil.Ne kete artikull do te lexoni disa truke te cilat i keni ditur gabim.

1. Zgjidhni cantat dhe xhinset te cilat jane te pershtatshme per gjatesine e trupi tuaj.

2. Printet me vija nuk ju japin gjithmon nje pamje elegante. Ndaj tregoni kujdes me zgjedhjen e tyre!

3. Kepucet dhe aksesoret, bejne gjithmone diferencen. Zgjidhni te duhurit!

4. Zgjidhni pantallonat e gjera me bel te larte! Tregohuni te kujdesesshem pasi duhet te mbani ne proporcion te barabarte pjeset e trupit. Per nje siluete me elegante, nxirrni belin.

5. Te zgjedhurit nje kemishe e cila ju mbulon me shume se gjysmen e trupit eshte gabimi qe beni me shpesh me fundet klasik pas trupit. Humbisni finesen dhe elegancen qe ky lloj fundi ofron.

6. Kemishat-fustan i keni veshur gabim. Rripi ndryshon look-un tuaj nga ate zakonshem ne chic, ndaj shtojeni ate ne veshjen tuaj.

Continue Reading

Keshilla

Kjo është receta e vetme 100% natyrale që lufton kapsllëkun më shpejt se ilaçet

Published

on

Pastrimi i zorres se trashe eshte nje menyre e shkelqyer per te permiresuar floren bakteriale te zorreve dhe per te humbur peshe.Nevojitet nje detoksifikim i zorres se trashe per t’a mbajtur ate te paster nga toksinat dhe per te lehtesuar problemet e tretjes. Ky proces mund te behet shume lehte ne shtepi dhe mjafton te pini kete leng detoksikues.

Perberesit qe ju nevojiten:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje.

Merrni nje ene, hidhni ujin dhe vendoseni te vloje ne zjarr. Me pas largojeni nga zjarri dhe hidheni ne nje kane. Ne kete ene shtoni mjaltin, perziejini dhe hidhni lengun e limonit. Pas kesaj shtoni xhinxherin dhe perziejini mire te gjithe perberesit. Kete pije perdoreni tre here ne dite ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte. Kete trajtim ndiqeni jave rresht cdo muaj dhe rezultati do te jete shume efektiv.

Continue Reading

Keshilla

Ja cfare duhet te shtoni ne lavatrice qe ti beni rrobat drite te bardha

Published

on

Pajisja me e rendesishme ne shtepite e te gjitheve eshte lavatricja.

Nese e perdorim shume shpesh rrezikojme qe ajo te prishet me heret.

Funksionet normale te lavatrices mund te prishen nga kalkariet dhe myku.Lavatricja ka nevoje per t’u pastruar sic pastron rrobat.

Pastrimi me uthull te bardhe eshte nje nga menyrat me ekonomike dhe me te efektshme.

Uthulla e bardhe do sherbeje edhe si detergjent per te zbutur rrobat pervecse do te largoje papasterite dhe aromat e keqija te lavatrices.

Ne vendin ku hidhni zbutesin e rrobave, shtoni pak uthull te bardhe dhe procedoni si zakonisht.

Lavatricja nuk do te rrezikoj te demtohet dhe rrobat do te jene me te pastra.

Continue Reading

Trending