Connect with us

Sot

Do te beni nje zgjedhje te veshtire/ Astrologu i famshem Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Me Mërkurin dhe Venusin në favorin tuaj, dashuria do të jetë më e thjeshtë. Do të nisë një përmirësim i ndjeshëm, lidhur me pasiguritë me të cilat e nisët vitin. Duhet të kuptoni se kush ju do realisht dhe kush jo.

Demi

Marsi dhe Mërkuri do të kenë ndikim pozitiv në shenjën tuaj, duke ju mbushur me energji. Do të keni shumë dëshirë për të vepruar. Në punë, është momenti për të ecur përpara me kërkesat.

Binjakët

Dashuria do të ecë mjaft mirë në këtë periudhë, sa që do të keni mundësi që të bëni takime interesante. Duhet të besoni më shumë në aftësitë tuaja. Puna do të ecë më së miri, ku parashikohet të ketë zhvillime pozitive.

Gaforrja

Kjo është një periudhë ideale për dashurinë, ndaj organizoni diçka për ta kaluar kohën me njeriun e zemrës. Në punë, do të duhet durim dhe qetësi, pasi dikush mund t’iu bezdisë.

Luani

Në dashuri, ndoshta jeni duke kërkuar diçka më shumë dhe kjo gjë mund të krijojë probleme. E enjtja kërkon më shumë përqendrim dhe të mundoheni që të shmangni debatet. Në punë, ka ende diçka që nuk shkon, por pavarësisht kësaj jeni të karikuar me energji.

Virgjëresha

Duhet të mundoheni që të ruani qetësinë dhe të mos debatoni. Kjo është një ditë e mbushur me nervozizëm, ku në dashuri bëni mirë që të flisni më qartë. Puna do të jetë e lodhshme dhe stresuese.

Peshorja

Lërini pas shpine problemet e vjetra, pasi kjo është një ditë mjaft pozitive për ndjenjat. Do të ndiheni tejet të frymëzuar. Në punë, problemet do të përballohen lehtësisht.

Akrepi

E enjtja nuk do të jetë e jashtëzakonshme, pasi do të ndiheni të tensionuar dhe nervoz. Në dashuri duhet të bëni kujdes, në mënyrë që të mos shkatërroni gjithçka. Puna do të ecë mjaft mirë, edhe pse duhet të tregoheni mjaft të durueshëm.

Shigjetari

Duhet të largoheni nga njerëzit negativ dhe të përpiqeni që të shmangni debatet. Keni nevojë për më shumë relaks. Në punë do të ndiheni mjaft të acaruar, ndaj duhet të tregoni kujdes.

Bricjapi

Ky është një moment mjaft pozitiv dhe fundjava do të jetë e mirë sa i takon ndjenjave, shkruan noa.al. Mundohuni që të mos dominoheni nga mendimet negative, por duhet të shikoni drejt së ardhmes në mënyrë më pozitive.

Ujori

Hëna dhe Venusi janë mjaft të favorshëm sa i takon ndjenjave. Në këtë periudhë takimet janë mjaft të rëndësishme. Nëse jeni të dyjëzuar mes dy personave, ky është momenti për të marrë një vendim përfundimtar.

Peshqit

Dashuria do të vijojë që t’iu krijojë probleme, ku do të ketë shumë gjëra rreth të cilave duhet të reflektoni. Problemet që do të shfaqen në këtë periudhë janë të shumta, por do arrini që të gjeni një zgjidhje për gjithçka. Bëni mirë që ti shtyni për një moment tjetër, çështjet që kanë të bëjnë me punën. 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Sot

Rudina Magjistari dhe Soni Malaj bejn ‘XING’ me te njejten veshje/ Kujt i shkon me shume kostumi?

Published

on

Soni Malaj dhe Rudina Magjistari jane dy nga figurat me te dashura te ekranit shqiptar.

Soni na befason gjithmone e me shume me projektet e saj muzikore ndersa Rudinen e shohim cdo pasdite ne emisionin qe mban emrin e saj ne “TV Klan”.

Kengetarja e njohur kishte veshur nje kostum qe nxirrte ne pah linjat e saj elegante teska ishte e ftuar ne emisionin “Prive”.

Rudina ka bere po ashtu te njejten zgjedhje ne nje nga episodet e emisionit te saj te pasdites.

Te dyja vajzat duken shume bukur dhe ne e kemi shume te veshtire te percaktojme se kujt i shkon me shume. Por ju si mendoni, cila duket me bukur?

Continue Reading

Trending