Connect with us

Sot

Te japin uje ne bisht te luges/ Keto jane 2 shenjat me inteligjente te horoskopit

Published

on

Pavarësisht nëse jeni një Dashi autorizues apo një gaforre e kujdesshme, çdo shenjë e zodiakut ka tiparet e saj më tërheqëse.

Këto matje astrologjike madje mund të parashikojnë gjithçka, nga përputhshmëria juaj romantike me shëndetin tuaj. Por kur bëhet fjalë për inteligjencën, cila shenjë ka më shumë zgjuarsi?

Ujori dhe Akrepi janë shenjat më të zgjuara të zodiakut, thonë astrologët – por për dy arsye shumë të ndryshme. Mund ta shperndaani kete lajm qe ta marrin vesh te gjithe

Ata që lindin nën shenjën e Ujorit kanë nivelet më të larta të inteligjencës analitike, e cila matet me aftësinë njohëse dhe IQ.

Akrepat, nga ana tjetër, kanë më shumë zgjuarës perceptues; ata janë më së miri në vlerësimin realist dhe kuptimin e botës në përgjithësi.

Kjo nuk do të thotë që shenjat e tjera të zodiakut nuk janë inteligjente në mënyrat e tyre. Në fakt, Binjakët dhe Peshoret gjithashtu kanë shumë inteligjencë mendore, sipas Neil Crabtree, një astrolog në Shkollën e Astrologjisë Mayo. Gaforrja dhe Peshqit janë më inteligjentët emocionalë; me fjalë të tjera, ato janë të afta të njohin dhe arsyetojnë me ndjenjat e tyre dhe të të tjerëve.

Nga ana tjetër, shenjat e tokës – Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi – demonstrojnë inteligjencë praktike. Dhe shenjat e zjarrit (Dashi, Leo dhe Sagitarrius) priren të jenë më intuitivët, duke i bërë ata më të prirur të marrin rreziqe dhe të mbushin pozicionet e udhëheqjes.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending