Connect with us

Sot

Nje faze e re per te gjitha shenjat e horoskopit/ Ky eshte fenomeni astrologjik qe do te na prek te gjitheve

Published

on

Mërkuri kalon tek Binjakët. Ky tranzit yjësor që nis nga mbrëmja e 11 majit do të sjellë ndryshime që përfshijnë ide dhe lëvizje të shenjave zodiakale. Energjitë e mendjes premtojnë të jenë më tonike dhe precize. Dhe do të kompesojnë pavendosmëritë e një Virgjëreshe të palëvizsshme që pas disa ditësh do të rreshtë së funksionuari.

Efektet e Mërkurit tek Binjakët në Horoskop:

Dashi: Do t’ju vijë shumë natyrshëm të komunikoni, të vendoseni përballë të tjerëve. Ndoshta sepse e kuptoni që mënyra juaj e të vepruarit dhe shprehurit është e fortë, bindëse, solide. Mos kini frikë të flisni.

Demi: Do t’ju ulen pak idetë dhe energjitë që do t’ju nevojiten për të vepruar, për t’u komportuar dhe për të menduar. Përqëndrohuni tek momentet e qeta për t’u menduar dhe për t’i jetuar me njerëzit e dashur.

Binjakët: Në një rekuperim të qartë të toneve tuaja personale, propozimet e reja të Mërkuit do t’ju kompesojnë në mënyrë të përsosur dyshimet që keni në zemër të shprehura nga një Venus i pa lëvizsshëm.

Gaforrja: Mos kini frikë ta ndalni pak hapin, të jeni më pak aktiv dhe raktiv sepse pas pak ditësh Marsi do t’ju kërkojë më shumë. Kursejini energjitë për kur të keni nevojë.

Luani: Do të keni shumë fat me mendimet, me dëshirën për të ëndërruar dhe për të bërë plane afatgjata. Mundësitë për të qenë me miqtë do të jenë gjithashtu më të shpeshta. Marrëdhënia juaj me shpenzimet dhe fitimet përmirësohet.

Virgjëresha: Do të rriten angazhimet për ju (por edhe fati e suksesi), veçanërisht në vendin e punës, në mënyrën se si veproni. Ndoshta sepse energjia juaj më e mirë (Mërkuri) tani po vërehet, ndihet. Dhe kjo kompenson keqkuptimet e Venusit.

Peshorja: Nga ky moment mund të mbështeteni edhe tek Mërkuri, kështu mund të shmangni rreziqet që sjell Venusi. Do të jetë shumë më e lehtë për ju të mendoni fort, t’i bëni gjërat me guxim dhe me humor të mirë.

Akrepi: Qielli i shenjës suaj është i lehtësuar duke përmirësuar marrëdhënien tuaj aktuale me shpenzimet dhe fitimet, por edhe me mënyrën tuaj të të bërit profesion, angazhim, impenjime. Jo keq.

Shigjetari: Mërkuri dhe Venusi paraqesin dy sfida për ju. Diçka që ju kërkon të angazhoheni më shumë në dashuri dhe projekte. Ndihuni entuziastë, mos lejoni që marrëdhënia juaj të bëhet e mërzitshme. Jepini më shumë rëndësi partnerit.

Bricjapi: Mërkuri ndalon së favorizuari shenjën tuaj këtë periudhë. Toni dhe vëllimi i gjërave që kanë qenë aq zbavitëse deri tani, po zbuten.

Ujori: Mërkuri bashkohet me Venusin kështu që nga sot mund të mbështeteni në një energji të re miqësore që do t’ju ndihmojë të jetoni me shumë dashuri dhe pasione, për të kompensuar problemet emocionale që keni pasur.

Peshqit: Dashuria për ju do të jetë më e thjeshtë nëse do të gjeni një marrëveshje me emocione tuaja. Përfitoni nga Mërkuri për t’u qartësuar me veten (përpara se Neptuni të ngatërrojë gjithçka). Kërkojini ndihmë dikujt, kërkoni një mendim.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Sot

Rudina Magjistari dhe Soni Malaj bejn ‘XING’ me te njejten veshje/ Kujt i shkon me shume kostumi?

Published

on

Soni Malaj dhe Rudina Magjistari jane dy nga figurat me te dashura te ekranit shqiptar.

Soni na befason gjithmone e me shume me projektet e saj muzikore ndersa Rudinen e shohim cdo pasdite ne emisionin qe mban emrin e saj ne “TV Klan”.

Kengetarja e njohur kishte veshur nje kostum qe nxirrte ne pah linjat e saj elegante teska ishte e ftuar ne emisionin “Prive”.

Rudina ka bere po ashtu te njejten zgjedhje ne nje nga episodet e emisionit te saj te pasdites.

Te dyja vajzat duken shume bukur dhe ne e kemi shume te veshtire te percaktojme se kujt i shkon me shume. Por ju si mendoni, cila duket me bukur?

Continue Reading

Trending