Connect with us

Sot

Nuk i kane lene gje/ Keta jane femijet e VIPAVE shqiptar qe jane kopje identike e prinderve

Published

on

Ka disa personazhe të njohur shqiptarë që preferojnë të publikojnë çdo foto të fëmijëve të tyre të rrjetet sociale. Ata “dorëzohen”, pasi me siguri fotoja e të voglit/voglës së tyre është shumë e bukur, dhe duan ta ndajnë me të gjithë. Mirëpo nga këto momente që vipat ndajnë me fëmijët e tyre, ajo që na bënë përshtypje është fakti se disa prej fëmijëve të tyre janë kopja e njërit nga prindërve. Në përgjithësi fëmijët VIP  janë kopja e baballarëve të tyre.

Përveç njërit nga djemve të Xhemi Shehut i cili duket sikur e ka bere vetem mami, Alpenews ju tregon fëmijët e showbizit që i kanë i kane ngjare baballarëve.

Xhemi Shehu- Martini

Moderatorja Xhemi Shehu është nënë e dy djemve. Ajo nuk i ekspozon shumë fëmijët e saj në rrjete sociale, por kur e bën shohim sesa shumë i ngjajnë dy çunat. Djali i madh Martini i cili është rritur shumë, tashmë është një kopje e vogël e Xhemit. Më shumë sesa nënë e bir ata duken si vëlla e motër.

Ardit Gjebrea-Jon Gjebrea

Jonin e njohim që nga viti 1991, kohë kur babai i tij Ardit Gjebrea, i kushtoi këngën e famshme. Por sot, ai është një nga shokët më të mirë, miqtë besnikë dhe bashkëpunëtorët më të ngushtë të Arditit. Pas disa viteve studimi në Vjenë, Joni është rikthyer në Shqipëri dhe punon pranë të atit. Ngjashmëria e tyre është e dukshme dhe nuk ka nevojë për fjalë.

Robert Berisha-Renne

Të gjithë e njohin si vajza e Norës, por Renne është më shumë “goca e babit”. Ajo ngjan shumë me Robert Berishën dhe këtë e shohim në fotot që këngëtari publikon në rrjetet sociale, gjatë kohës që kalon me vogëlushen e tij.

Patris Berisha-Tian

E njëjta gjë duket se i ka ndodhur dhe Tunës, ku djali i saj i ngjan shumë babait. Vogëlushi ka marrë më shumë tiparet e të atit, sidomos kur ai qesh.

Vajza e Zajminës, Khloe-Klodian Asllani

Së fundmi, Zajmina i surprizoi ndjekësit në Instagram duke publikuar një foto ku duket gjysma e fytyrës së Khloe-s dhe ka sqaruar kështu njëherë e mirë kujt i ngjan e vogla.

Me sytë e mëdhenj të kaltër, Khloe duket një kopje e vogël e të atit, biznesmenit Klodian Asllani. Epo, bëmë baba të të ngjaj!

Vajza e Rezarta Shkurtës, Hera- Ermal Hoxha

Vogëlushja e Rezartës Hera duket se është kopja e të atit, madje këtë gjë e ka treguar dhe vetë këngëtarja pak kohë më parë ku në një postim në InstaStory ka treguar ngjashmërinë e vajzës së saj dhe të bashkëshortit në të njëjtën moshë.

Bes Kallaku-Ajka

Me lindjen e vajzës së Besit dhe Xhensilës, i pari që na tregoi se kujt i ngjante Ajka ishte aktori i Portokallisë, Kimikati. Në një postim ku uronte lindjen e vajzës, aktori etiketoi Bes Kallakun duke i thënë se vajza ja “kishte këputur kokën”. Gjithsesi mbetet të shohim se kujt do ti ngjajë vogëlushja në fotot që çifti do të tregoj më pas.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Sot

Rudina Magjistari dhe Soni Malaj bejn ‘XING’ me te njejten veshje/ Kujt i shkon me shume kostumi?

Published

on

Soni Malaj dhe Rudina Magjistari jane dy nga figurat me te dashura te ekranit shqiptar.

Soni na befason gjithmone e me shume me projektet e saj muzikore ndersa Rudinen e shohim cdo pasdite ne emisionin qe mban emrin e saj ne “TV Klan”.

Kengetarja e njohur kishte veshur nje kostum qe nxirrte ne pah linjat e saj elegante teska ishte e ftuar ne emisionin “Prive”.

Rudina ka bere po ashtu te njejten zgjedhje ne nje nga episodet e emisionit te saj te pasdites.

Te dyja vajzat duken shume bukur dhe ne e kemi shume te veshtire te percaktojme se kujt i shkon me shume. Por ju si mendoni, cila duket me bukur?

Continue Reading

Trending