Connect with us

Sot

Harrojini operacionet plastike/ Ja si te keni buze me te medha dhe mishtore ne kushte shtepie

Published

on

Nëse keni dëshiruar përherë buzë më të mëdha, me dy tre hile të vogla dëshira juaj do të bëhet e mundur.

Ndiqni me vëmendje këshillat e mëposhtme, mbani shënime dhe nxitoni t’i hidhni në zbatim.

1. Largoni lëkurat e vdekura

Për shkak të lëkurave, buzët do t’ju refletojnë më pak dritë, çka do t’i bëjë të duken më të vogla. Për t’i hequr lëkurat përdorni një furçë dhëmbësh dhe masazhojini butësisht me të. Mbase ju duket detaj i parëndësishëm, por shiheni vetë, ndryshimi është mëse i dukshëm.

2. Përdorni concealer

Lyejini pak fare buzët me concealer për ta bërë buzëkuqin t’i përafrohet sa më shumë ngjyrës suaj të mishit. Buzët do të duken mishtore dhe më të mëdha nga ç’janë.

3. Vendosni shkëlqyes

Sigurohuni të vendosni shkëlqyes në mesin e buzës së sipërme dhe të poshtme. Reflektimi i dritës do të shkaktojë iluzionin që ju shumë dëshironi: buzë të mëdha me M të madhe.

4. Kapërceni vijën natyrale të buzëve

Pikë së pari merrni pak concealer dhe sigurohuni që ta keni fshehur disi vijën e buzëve. Më pas merrni një laps buzësh, në ngjyrë të ngjashme me buzëkuqin që do të përdorni më pas dhe rivijëzoni nga fillimi.

5. Shmangni ngjyrat e errëta

Buzëkuqët në ngjyrën e mishit apo sa më të çelët të mundshëm janë pikërisht buzëkuqët që ju duhen. Ngjyrat e errëta do t’ju nxjerrin zbuluar!

6. Përdor 2 ngjyra të hapura

Nëse ke një në ngjyrë të ndezur dhe tjetra vjen më e zbehtë, këtë të fundit aplikoje vetëm në mesin e buzëve. Rezultati do të jetë një palë buzë të plota.

7. Concealer sërish

Lyejini buzët me buzëkuq dhe më pas vendosni pak concealer anash tyre. Nuk e merrni me mend se sa shumë do t’ju bien në sy buzët.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending