Connect with us

Sot

Doni buze mishtore dhe me volum?/ Zbuloni SERUMIN BIO qe ka efekte shume te mira

Published

on

E kemi fjalën për buzë si ato të Angelina Jolie dhe Priyanka Chopra, të cilat duken shumë seksi dhe të themi të drejtën, na ngjallin pak zili. Buzët e plota dhe mishtore nuk ka pse të jenë diçka që ka kosto dhe dhimbje, pasi ekzistojnë përbërës si kanella të cilët e grarantojnë këtë efekt për mrekulli. Vaji cassia i gjendur tek kanella, nuk e dëmton lëkurën, por shkakton një fryrje të membranës së mukusit të buzëve tuajaa.

Ja disa receta që mund të provoni:

Kanellë + vazelinë

Vazelina ndihmon  t’i mbani buzët të hidratuara, kurse kanella i bën të duken mishtore. Për të përgatitur këtë recetë, merrni gjysmë lugë caji vazelinë dhe një lugë çaji kanellë pluhur ose vaj. Përzieni të dy përbërësit dhe masazhojini në buzët tuaja. Lërini për disa minuta. Më pas fshijeni përzierjen dhe aplikoni balsam buzësh.

Kanellë + vaj ulliri + kripë

Ky trajtim në formë skrabi heq qelizat e vdekura nga buzët tuajandërsa kanella i bën buzët të duken mishtore. Ju duhet një lugë çaji kripë, një lugë gjelle vaj ulliri dhe një lugë çaji kanellë pluhur. Përzieni mirë kanellën dhe vajin para se të shtoni kripën. Më pas aplikojeni përbërjen tek buzët dhe masazhojini ato për disa minuta. Shpëlajeni përzierjen dhe thajini buzët butësisht. Mos harroni të aplikoni lip balm.

Kanellë + shkëlqyes buzësh

Në këtë recetë ju duhen dy përbërës: shkëlqyesi i preferuar i buzëve dhe 2-3 pika vaj kanelle. Shtoni vajin e kanellës tek shkëlqyesi i buzëve dhe mund ta përdorni në çdo kohë.

Kanellë + sodë buke

Një tjetër eksfoliues për buzët është përzierja e kanellës me sodën. Ju duhet një lugë gjelle vaj kokosi ose vaj ulliri, kanellë pluhur dhe gjysmë luge çaji sodë buke. Përziejini përbërësit në një tas të vogël derisa të homogjenizohen. Aplikojeni përzierjen tek buzët dhe bëjini skrab për disa minuta. Më pas pastroni buzët. Prëveçse heq qelizat e vdekura, kjo përzierje, i bën buzët të mëdha dhe mishtore.

Kanellë + mente

Kombinimi i kanellës me menten është një nga përzierjet më të mira për buzë të mëdha e të bukura. Bashkoni disa pika vaj menteje dhe gjysmë lugë çaji kanellë pluhur. Kombinoni të dy përbërësit dhe aplikojeni masën në buzë. Masazhojini për disa minuta dhe më pas fshijeni atë. Aplikoni balsam buzësh në fakt.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending