Connect with us

Sot

Beme nuse te te ngjaj/ keto jane 6 Vajzat VIP qe jane identike me vjehrrat e tyre

Published

on

Në disa raste, pa ose me vetëdije, djemtë kërkojnë ose tërhiqen nga vajzat që ngjasojnë me mamatë. Jo më kot, teoritë e psikoanalistëve, me në krye Frojdin, përpiluan kompleksin e Edipit që trajton dashurinë dhe lidhjen e fortë të djemve me mamatë.

Sigurisht që mbetet vetëm teori, megjithëse nisur nga rastet në vijim duket e vërtetë.

Floriana Garo dhe Lumturi Ratkoceri/ 

Ish-moderatorja e “Jo vetëm modë” ka një ngjashmëri të dukshme me të vjehrrën, kryetaren e Aleanca Kuq e Zi, Lumturi Ratkoceri. Flokët dhe sytë e gështenjtë si edhe buzëqeshja e ëmbël i bën të duken si nënë e bijë.

Elia Zaharia dhe princesha Susan/ Elia ka një ngjashmëri me nënën e ndjerë të princit Leka, Susan-ën, sidomos në pjesën e syve, buzëve dhe hundës. Në portretin e tyre bie në sy vështrimi i qeshur dhe depërtues. Sikur të mos mjaftonte kjo, princesha Susan kishte një lidhje të fortë me artin në veçanti, po njësoj si Elia që ka dëshmuar pasionin për teatrin dhe muzikën.

Marina Vjollca dhe Florije Selimi

Ndoshta për shkak të flokëve biondë, tipareve të errëta dhe buzëqeshjes së ëmbël, Marina dhe nëna e Getoarit ngjajnë shumë, gjë që u vu re edhe në dasmën e Marinës dhe reperit.

Ariana Fejzullahu dhe Nera Fejzullahu

Për shkak të nishaneve karakteristike në fytyrë, buzëqeshjes së ëmbël dhe syve të tërhequr, duket sikur Nera është nëna e Arianës dhe jo mamaja e Ermal Fejzullahut.

Elita Rudi dhe Lirije Gjikolli

Elita Rudi dhe nëna e Gjikos janë një tjetër dyshe që i shtohet listës. Të dyja kanë pothuajse të njëjtën buzëqeshje dhe hije./BURIMI ”KONICA”

Eva Murati dhe Jozefina Topalli

Të dyja shquhen për pamjen përgjithësisht klasike dhe flokët e gështenjtë të ndarë në mes.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending