Connect with us

Magazina

Të shkojnë flokët e gjata apo të shkurtra? Kjo është metoda ideale për ta kuptuar

Published

on

Shumë femra janë në dilemë se si t’i mbajnë flokët, të shkurtra apo të gjata. Kjo dilemë është më e madhe tashmë që ka nisur edhe trendi i flokëve të shkurtra, por të gjitha femrave iu ka ardhur në ndihmë parukieri i famshëm britanik John Frieda.

Ai ka prezantuar për publikun femëror një teknikë shumë të thjeshtë , të cilën e ka pagëzuar me emrin ‘’5.7 centimetra’’, e cila ka lidhje me këndet dhe formën e fytyrës.

Kjo teknikë shumë e dobishme ju ndihmon të kuptoni nëse janë flokët e gjatë të përshtatshëm për fytyrën tuaj apo duhet t’i shkurtoni.

Ju duhet vetëm një vizore dhe një laps plumbi. Vendosni lapsin horizontalisht nën mjekër, ndërsa vizoren vendoseni poshtë veshit puthitur me faqen në mënyrë vertikale.

Matni distancën prej veshit deri te mjekra. Nëse është më e madhe se 5.75 centimetra ju bëni pjesë në grupin e femrave që është më mirë të kenë flokë të gjatë.

Nëse distanca mes këtyre dy pikave është më e vogël se 5.75 centimetra, duhet t’i merrni në konsideratë flokët e shkurtra. Shumë nga yjet e Hollywood-it, por edhe figura të tjera të njohura i besojnë plotësisht kësaj metode kur bëhet fjalë për gjatësinë e flokëve.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi bejne ‘XING’ me veshjen/ Kujt i shkon me shume fustani 3600 euro?

Published

on

Dy kengetaret me terheqese te ekranit, Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi kane bere ‘xing’ me te njejtin fustan.

Cdo veshje e tyre eshte mjaft e pelqyer dhe pa dyshim ne hap me kohen.

Pak kohe me pare kengetarja e njohur Jonida Maliqi u shfaq me nje fustan te gjate bezhe, mjaft shik ne nje nga puntatat e “ADC”.

Po eshte edhe Nora, ka publikuar ne rrjetin social nje foto me po te njejtin fustan.

Per shkak te formave trupore mjaft elegante, te dyjave i rri mjaft bukur dhe moren mjaft komente pozitive nga publiku.

Ne nuk mund te bejme dot dallimin se kujt i rri me mire, por ju si mendoni? Kush duket me bukur Nora apo Jonida?

Continue Reading

Magazina

Rudina Magjistari dhe Bieta Sulo bejne ‘XING’ me te njejten veshje/ Kujt i shkon me shume kostumi?

Published

on

Rudina Magjistari dhe Bieta Sulo jane dy protagonistet absolute te pasditeve tona te cilat moderojne dy prej emisioneve me te suksesshme.

Ato jane njeheresh vajza me stil dhe qe e duan te bukuren prvecse jane dy nga prezantueset me te dashura per publikun e gjere te pasdites.

Bieta dhe Rudina perpiqen qe te duken gjithmone me nje pamje te kuruar dhe plot stil sepse ceshtja e veshjes per nje prezantuese qe drejton cdo dite te javes nje emision eshte nder me kryesoret.

Dy moderatoret e njohura kane bere ‘xing’ me veshjet e tyre duke u veshur te dyja me pizhama.

Nje stil i kendshem qe atyre u shkonte vertete shume por edhe mjaft i guxuar. Rudina kishte zgjedhur taka te larta per te thyer stilin casual ndersa Bieta kishte zgjedhur pizhama ngjyre vjollce me pika portokalli.

Te dyja duken vertete bukur dhe guximi i tyre ia ka vlejtur!

Continue Reading

Magazina

Elita Rudi tregon per here te pare barkun e rrumbullakosur/ Ja si duket ajo me nur shtatzanie

Published

on

Elita Rudi dhe Gjiko do te behen se shpejti prinder per here te dyte. Gjate nje feste te organizuar mes familjareve dhe miqve, ciifti e ka konfirmuar kete lajm te bukur.

Elita eshte ne pritje te nje vajze dhe kete e kane zbuluar ne nje menyre shume te bukur. Ne videon e postuar ne rrjetet sociale moderatorja shfaqet prane vogelushit Zerit dhe Gjikos.

Tullumbacja leshoi letra ne ngjyren roze dhe Zeri tani do te behet me nje moter. Krahas videos Elita ka shkruar: “ Jemi shume te lumtur qe familjes tone po i shtohet nje vajze!Faleminderit Zot”.

Elita dhe Gjiko jane gezuar shume per kete lajm dhe duken mjaft te emocionuar ne video.

Continue Reading

Trending