Connect with us

Sot

Dikush do perpiqet tju mashtroje/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 6 MAJ 2020

DEHJE TE EMBLA

E Merkur dt 6 Maj dhe nje dite para henes se Plote ne Akrep do kemi Neptunin ne Peshk te takohet me asteroidin Bacchus 2063

Asteroidi Bacchus i perket kategorise te asteroideve Apollo

Emri i tij i perket Perendise se Veres Vershtave agrokultures Mbrojtes i pjellorise se Natyres dhe Misterit te frytave Pjellore

Astrologjikisht Bacchus tregon joshjen nga subsatncat toksike alkooli dhe liria e sjelljes dhe e shprehjes errotike

Sot ne Lidhje me Neptunin tregon dy ane te shprehejes

Anen e e natyrshme te shijimit dhe Varesine shpirterore

Ne ate qe i perket shijimit natyror do ta kemi te veshitre te ruajme kufijte e te mos clirohemi duke humbur rregullat dhe ligjet

Ne aspektin shpirteror duhet te zhvillohemi se brendshmi dhe te zhvillojme cdo talent apo Art

RRugetimi i sotme do ngjaj me nje dehje te embel

DASHI

Sot do kerkoni te dilni nga realiteti Ne rastin me te mire te beni dicka qe ju pelqen si frymezim kurse ne rastin pak me te mire do kerkoni te kaloni mire te defreheni dhe te pini

Demi

Dita e sotme do ju udheheq drejt interesit tuaj per token dhe bujqesine Do donit te jeni ne nje ambjent fashati dhe te kulivonit rrush

Binjaket

Ka mundesi sot te jeni ne nje shoqeri shume te kendshme e cila do ju beje te ndjeheni mire Kudjes mos kaloni masen e te defryerit apo te besuarit

Gaforrja

Per ju qellimi ne diten e sotme do kete te beje me nje veprimtari qe do kete te beje me token apo me kultivimin e bujqesise e mbjelljeve dhe rigjenerimit te natyres

Luani

Do prisni te kaloni nje nate shume romantike dhe shume defryese ne nje ambjent me vere mundesisht dhe me nje kenaqesi shpirterore Kujdes mos dilni nga realiteti

Virgjeresha

Ju keni nevoj per pak pushim dhe pak defrim dhe kete do ta gjeni lehet ne
diten e sotme Duket sikur porat e argetimit hapen ashtu papritur Kujdes

Peshorja

Per ju dita e sotme ka te beje me punen e cila duhet patjeter te jap kenaqesi te jete Art apo agrokulture Gjithsesi sot do filloni nje pune qe ju pelqen shume

Akrepi

Dashuria dhe errotizmi duhet te behen pjese e kesaj dite pavaresisht rrethaneve Gjithmone dk mundesi te jetoni nje moment romantik

Shigjetari

Kujdes nga njerzit mashtrues qe mund te tentojne te futen sot ne jeten dhe shtepine tuaj Por me e mundur eshte te kaloni nje nate me kenaqesi e ambjent joshes

Bricjapi

Dita e sotme do ju kujtoj qe dikur keni bere gjera me te bikura dhe sot do kerkoni ata njerez miq apo shoke qe ju kenaqin me defrim Por mund te filloni nje pune ne fashat gjithashtu

Ujori

Do keni mundesi te shpenzoni para per veten dhe kenaqesine e njerze qe doni duke ju bere dhurata apo krijuar nje ambjent defrimi me pije e vere

Peshqit

Duhet qe ju sot te jeni zotet e kenaqesise defrimit dhe zhvillimit shpirteror Do ju jepet mundesia te jetoni caste romantike me dike qe ju pelqen apo argeton njelloj si ju

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending