Connect with us

Magazina

I prene floket me baluke dhe nuk u penduan/ Keto jane vajzat VIP qe guxuan me kete model

Published

on

Nga një vështrim i shpejtë në rrjetin social Instagram, gjetëm plot vajza VIP që kanë prerë flokët me baluke qoftë në kohet e dundit edhe më herët por që ama i shkojnë aq shumë sa po na bindin për të shkruar në sallonin më të afërt të bukurisë e për të prerë baluket. Nuk e di ju, por unë ama e zgjodha modelin tim të preferuar në mesin e modeleve më poshtë:

Baluke të shkurtra, mbi vetull

Nëse keni vetulla të plota e me formë për t’u admiruar mos ia fshihni botës. Mund të keni edhe baluke edhe vetulla të ekspozuara pa pasur frikë se aseti i fytyrës do të humb rëndësinë

Baluke të shkurtra për flokë të shkurtër

Portreti i blogeres Krista Merkoçi nuk mund të ishte më i pikturuar se kaq me baluket dhe këtë prerje flokësh që i shkon aq shumë.

Baluke mesatare, të ndara në mes

Nëse adhuroni stilin francez, baluket e Bridget Bardot apo baluke të gjatësisë mesatare urdhëroni shembujt e Arminës, Elitës dhe frymëzohuni për atë se çfarë duhet të bëni me flokët tuaj.

Baluke të çregullta, flokë me onde natyrale

A mund t’i kem baluket si të Nora Istrefit?! Janë kaq stil dhe këngëtares i sugjerojmë që të mbajë këtë model që shfaqi në klipin e fundit “Mke mungu” se duket yll!

Baluke ‘zonjash’ të hedhura mënjanë

Nëse puna e zyrës ju dikton në stilin tuaj atëherë hidhini një sy modelit tipik të balukeve që mban prej kohësh tashmë politikania Majlinda Bregu e që e identifikojnë imazhin e saj. Manjola Nallbani është një tjetër artiste që ka gjetur veten te ky model balukesh e që i japin në pamje kaq rinore.

Baluke me ngjyrë

Ka diçka që është më cool se baluke të thejshta? Po, janë baluket me ngjyrë rozë, njëkohësisht stil dhe të bukura

Baluke ‘mbi sy’

Soni Malaj rr ëmbeu qindra komplimente kur i tregoi botës modelin e ri të flokëve që i shkonte aq shumë. Por këto baluke i shkojnë po aq shumë edhe portreteve si Dojna Mema, blogerja Jona Haderi, aktorja Monika Lubonja.

Baluke kaçurela

Kaçurelat karakteristike që i shkojnë aq shumë modlees dhe aktore së “Duplex” Arta Elezaj duken kaq bukur sa nëse njihni dikë më këtë ‘tipar të veçantë të look-ut sygjerojini të provojë baluket sepse do duket super cool.

Amarda Toska

Xhemi Shehu

Arbana Osmani e vecante e para qe e ka provuat.

Miriam Cani

Almeda Abazi

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Nora Istrefi ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Kjo eshte ngjyra me e bukur e sezonit

Published

on

Nora Istrefi eshte nje nga kengetaret me te dashura dhe me te komentuara ne ekranin shqiptar. Ajo eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit e saj foto te ndryshme nga perditshmeria.

Ajo ka postuar nje foto ne “Instastory” ku ka zbuluar se me ardhjen e stines se re ka vendosur te ndryshoj edhe “look”.

Nora Istrefi gjithmone ka qene besnike e ngjyrave natyrale por kete here ka vendosur t’i cele pak. Kengetarja e njohur i ka lyer floket ne ngjyre kafe te hapur duke iu pershtatur ngjyrave te vjeshtes.

Kjo ngjyre i shkon shume edhe pse Nora nuk eksperimenton shpesh me look-un e saj. Ky ndryshim eshte pritur mjaft mire nga ndjekesit e kengetares.

Se fundmi Nora solli projektin e radhes i cili titullohet “Dy zemra” dhe eshte nje bashkepunim me kengetarin e njohur Butrin Imeri.

Continue Reading

Magazina

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Bieta Sulo para se te behej e famshme

Published

on

Bieta Sulo eshte kthyer ne nje nga personazhet me te ndjekur per publikun shqiptar.

Moderatorja e njohur e emisionit “Ftese ne 5” eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit e saj foto dhe video nga perditshmeria e saj.

Bieta ka postuar nje foto te vjeter te saj duke na kthyer pas ne kohe.

Ne foton e publikuar moderatorja shfaqet ne nje moshe shume te vogel duke pozuar ne shatervanin qe ka qene shume kohe me pare ne Tirane.

Ajo duket mjaft e embel dhe shihet me floke te kapura me baluke dhe e veshur me xhins.
Prane fotos Bieta shkruan: “ Ti e veshur yll po une thuaj?”

Pavaresisht viteve, Bieta mbetet nje prej moderatoreve me simpatike dhe me te pelqyera te ekranit.

Continue Reading

Magazina

Horoskopi i muajit TETOR nga JORGO PULLA/ Kjo eshte shenja qe do kete fat ne dashuri

Published

on

Astrologu Jorgo Pulla na ka shuar kuriozitetin në “Shqipëria Live” duke treguar se çfarë thonë yjet për muajin tetor.

Ai ka theksuar se tetori do të jetë një muaj i vështirë në përgjithësi, përkatësisht në marrjen e vendimeve të rëndësishme për jetën, ku çdo shenjë duhet të jetë e vëmendshme.

Astrologu i famshëm shqiptar ka treguar edhe moton për këtë muaj: “Ec avash sepse nxitojmë!”

Më poshtë është shpjeguar shkurtimisht se çfarë do të ndodhë për 7 shenjat e para të horoskopit:

Dashi do të ketë problem me ligjin.

Demi do të ketë mundësi udhëtimi dhe ndikime pozitive pozitive në jetën e tij.

Binjakët, marrja e vendimeve është shumë e rëndësishme, do të kenë rritje në detyrë dhe ka një aspekt pozitiv sa i përket anës shpirtërore.

Gaforrja do të jetë në dilemë në këtë muaj sepse duan që t’i zgjidhin gjërat sa më shpejt, por duhet të jenë shumë të kujdesshëm.

Luanët janë shumë të vëmendshëm si shenjë dhe pritet që këtë muaj të gjejnë njeriun e zemrës.

Virgjëresha është në kohën e duhur të saj këtë muaj në çdo aspekt.

Peshorja do të jetë e përfshirë në dyshime këtë muaj, duhet të jenë të vëmendshëm me punën e tyre, ndërsa ana ekonomike do të jetë pozitive.

Continue Reading

Trending