Connect with us

Sot

Sy me te medhenj dhe joshes/ Ja 6 sekretet qe duhet te dije cdo femer

Published

on

Truke që ju duhen patjetër.

Sytë e mëdhenj janë gjithmonë të bukur dhe joshës. Ka një mënyrë si ti zmadhoni sytë përmes makeup-it edhe kur i keni ato të vegjël. 

1-Largoni qeset poshtë syve. Aplikoni kube akulli ose ujë të ftohtë poshtë syve kur zgjoheni në mëngjes.

Mund të vendosni edhe bustinat e çajit ose feta kastraveci. Kjo do të bëjë hidratimin e zonës duke ulur ënjtjet dhe fryrjet e syve. 

2-Largoni rrathët e zinjë. Përdorni një korektor për të mbuluar rrathët e zinj dhe për të ndriçuar zonën poshtë syve. Korektorin aplikojeni në formë V-je dhe jo vetëm rreth syrit. 

3-Përthyjini gjithmonë qerpikët. Qerpikët e harkuar dhe të gjatë i bëjnë sytë të duken më të mëdhenj se ato që rrinë poshtë. Prandaj përdorni gjithmonë një kthyes qerpikësh. 

4-Mos përdorni laps të zi në pjesën e poshtme të syrit. Për të krijuar efektin e një syri më të madh mos përdorni laps të zi në pjesën e poshtme të tyre, por në vend të saj vendosni një laps të bardhë.

Kjo do të krijojë idenë e një syri më të pastër, me shkëlqim dhe të madh. 

5-Ndriçoni këndet e brendshme të syrit.  Përdorni një pudër ngjyrë shampanje ose një laps të bardhë në qoshen e brendshme të syrit. Kjo do të krijojë më dritë dhe do të hapë syrin. 

6-Krijoni qerpikë të gjatë dhe të dendur. Përdoni një rimel që ka aftësi të zgjasë dhe dendësojë qerpikët. Kjo do të krijojë një sy më të madh dhe të bukur. 

7-Bëni një penel të bukur dhe të hollë. Mundohuni që penelin në pjesën e sipërme të syve ta bëni sa më të hollë dhe ngjitur me rrënjën e qerpikëve. Gjithashtu edhe bishtin e syrit bëjeni sipas formës natyrale të tyre. 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending