Connect with us

Sot

Nuk e kishim pare asnjehere/ Kjo eshte metoda me e re per te trashur vetullat

Published

on

Në atë që ndoshta shkakton habinë apo çudinë më të madhe në truket e bukurisë që kemi parë deri tani, ky është një prej tyre!

Ajo që e bëri publike ishte vetë blogerja e njohur australiane e bukurisë Stephanie Lange dhe videon e saj në YouTube të titulluar “Prerja e flokëve të mia për tu ngjitur tek vetullat” e kanë parë miliona njerëz në të gjithë botën.

Në video, Lange thotë se ajo mbërriti në këtë ide të pazakontë pasi ishte e zhgënjyer me përpjekjet e mëparshme të dështuara për tatuazhin e vetullave dhe metodat e tjera të rritjes së tyre.

Eshte shume e thjeshte dhe e vecante

Ajo fillon duke marrë një pjesë të vogël të flokëve tek skajet, përpara se t’i vendosë në një mbajtëse të vogël. Ajo përdor një ngjitës qerpikësh dhe piskatore që do të përdoret për të vendosur çdo fije floku tek vetullat për t’i bërë ato të duken më të plota dhe më të trasha.

Procesi i aplikimit është i përshkruar në video, kështu që nuk është e qartë se sa kohë zgjat në të vërtetë, por mendimi se ky proces kërkon kohë, në të vërtetë na bën më shumë vlerësues për rutinën tonë aktuale të mbushjes dhe trashjes së vetullave, ku lapsat, xhelët dhe pomadat janë pafundësisht më të shpejtë dhe më të lehtë për t’u përdorur.

Pavarësisht, ne jemi shumë të impresionuar nga pamja përfundimtare, pasi ajo doemos ka arritur një vetull më të trashë që duket tërësisht natyrale.

Për të parë trukun real që përdori blogerja australiane, shikoni videon më poshtë:

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Sot

Rudina Magjistari dhe Soni Malaj bejn ‘XING’ me te njejten veshje/ Kujt i shkon me shume kostumi?

Published

on

Soni Malaj dhe Rudina Magjistari jane dy nga figurat me te dashura te ekranit shqiptar.

Soni na befason gjithmone e me shume me projektet e saj muzikore ndersa Rudinen e shohim cdo pasdite ne emisionin qe mban emrin e saj ne “TV Klan”.

Kengetarja e njohur kishte veshur nje kostum qe nxirrte ne pah linjat e saj elegante teska ishte e ftuar ne emisionin “Prive”.

Rudina ka bere po ashtu te njejten zgjedhje ne nje nga episodet e emisionit te saj te pasdites.

Te dyja vajzat duken shume bukur dhe ne e kemi shume te veshtire te percaktojme se kujt i shkon me shume. Por ju si mendoni, cila duket me bukur?

Continue Reading

Trending