Connect with us

Keshilla

Mos i provoni asnjehere/ Keto jane 5 modelet e flokeve qe do ju ndryshojne pamjen per keq

Published

on

Pamja është mjaft e rëndësishme për disa njerëz. Nuk duhet të jetë asnjëherë gjëja më primare në jetën tonë, por mjafton që të përpiqemi që të dukemi thjesht dhe bukur në përditshmërinë tonë.

Pa paragjykime, por ka disa modele flokësh që nuk na bëjnë të dukemi mirë.

Ndoshta ju do të mendoni me të drejtë se ato modele ju shkojnë, por ne do t’ju japim disa sugjerime për modelet e flokëve që ju bëjnë të dukeni të pasura edhe kur keni nuk jeni vërtet një vajzë e pasur.

Deri sot keni gabuar edhe me modelet e flokëve dhe ndoshta nuk keni goditur në shenjë. Por mos u shqetësoni, pasi ju vijmë në ndihmë ne:

1

Gërshetat

Nëse jeni mbi 12 vjeçe, gërshetat do t’ju bëjnë të dukeni aspak trendy. Nëse doni sugjerimin tonë, bëni një gërshet stil francez dhe do të dukeni më chic dhe do merrni pamjen e një vajze me class.

2

Fshihni aksesorët e kokës

Aksesorët e kokës, si ato fjongot e flokëve që përdornim dikur janë të lira dhe të gjithë e dimë këtë gjë. Mundohuni që t’i fshihni në flokë dhe të mos i tregoni me krenari.

3

Topuzi i madh 

Një topuz i madh në majë të kokës nuk do t’ju bëjë juve të dukeni një vajzë me class dhe me gusto. Topuzi i vendosur sipër qafës është ideali dhe ju bën juve të dukeni si një vajzë aristokrate.

4

Kapset duhet t’i zhdukni 

Mos e kapni topuzin me kapëse, por përdorni karfica që nuk duken.

5

Flokë kaçurrele + baluke= Kombinim i tmerrshëm

Baluket me flokët kaçurrele nuk shkojnë aspak. Ose zgjidhni flokët kaçurrele, ose baluket. Bashkë ato nuk shkojnë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keshilla

Do dukeni 5 cm me te gjata/ Keto jane 6 veshjet qe ju tregojne me elegante

Published

on

Fatkeqesisht jo te gjitha tendencat u pershtaten te gjitha gjatesive apo formave trupore te seciles prej nesh. Edhe pse nuk ka asnje vajze qe nuk do te duket stil.Ne kete artikull do te lexoni disa truke te cilat i keni ditur gabim.

1. Zgjidhni cantat dhe xhinset te cilat jane te pershtatshme per gjatesine e trupi tuaj.

2. Printet me vija nuk ju japin gjithmon nje pamje elegante. Ndaj tregoni kujdes me zgjedhjen e tyre!

3. Kepucet dhe aksesoret, bejne gjithmone diferencen. Zgjidhni te duhurit!

4. Zgjidhni pantallonat e gjera me bel te larte! Tregohuni te kujdesesshem pasi duhet te mbani ne proporcion te barabarte pjeset e trupit. Per nje siluete me elegante, nxirrni belin.

5. Te zgjedhurit nje kemishe e cila ju mbulon me shume se gjysmen e trupit eshte gabimi qe beni me shpesh me fundet klasik pas trupit. Humbisni finesen dhe elegancen qe ky lloj fundi ofron.

6. Kemishat-fustan i keni veshur gabim. Rripi ndryshon look-un tuaj nga ate zakonshem ne chic, ndaj shtojeni ate ne veshjen tuaj.

Continue Reading

Keshilla

Kjo është receta e vetme 100% natyrale që lufton kapsllëkun më shpejt se ilaçet

Published

on

Pastrimi i zorres se trashe eshte nje menyre e shkelqyer per te permiresuar floren bakteriale te zorreve dhe per te humbur peshe.Nevojitet nje detoksifikim i zorres se trashe per t’a mbajtur ate te paster nga toksinat dhe per te lehtesuar problemet e tretjes. Ky proces mund te behet shume lehte ne shtepi dhe mjafton te pini kete leng detoksikues.

Perberesit qe ju nevojiten:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje.

Merrni nje ene, hidhni ujin dhe vendoseni te vloje ne zjarr. Me pas largojeni nga zjarri dhe hidheni ne nje kane. Ne kete ene shtoni mjaltin, perziejini dhe hidhni lengun e limonit. Pas kesaj shtoni xhinxherin dhe perziejini mire te gjithe perberesit. Kete pije perdoreni tre here ne dite ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte. Kete trajtim ndiqeni jave rresht cdo muaj dhe rezultati do te jete shume efektiv.

Continue Reading

Keshilla

Ja cfare duhet te shtoni ne lavatrice qe ti beni rrobat drite te bardha

Published

on

Pajisja me e rendesishme ne shtepite e te gjitheve eshte lavatricja.

Nese e perdorim shume shpesh rrezikojme qe ajo te prishet me heret.

Funksionet normale te lavatrices mund te prishen nga kalkariet dhe myku.Lavatricja ka nevoje per t’u pastruar sic pastron rrobat.

Pastrimi me uthull te bardhe eshte nje nga menyrat me ekonomike dhe me te efektshme.

Uthulla e bardhe do sherbeje edhe si detergjent per te zbutur rrobat pervecse do te largoje papasterite dhe aromat e keqija te lavatrices.

Ne vendin ku hidhni zbutesin e rrobave, shtoni pak uthull te bardhe dhe procedoni si zakonisht.

Lavatricja nuk do te rrezikoj te demtohet dhe rrobat do te jene me te pastra.

Continue Reading

Trending