Connect with us

Keshilla

E keni bere PENELIN gjithe kohen gabim/ 4 Sekrete si ta beni me lehte qe as une nuk i dija

Published

on

Të bësh grim është art, por për fat të keq këtë aftësi, jo shumë vajza e kanë.

Nuk ka asnje gjë deri në këtë pikë, por problemi qëndron që disa gjëra bazë të gjitha duhet t’i dinë, pasi askush nuk e ka mundësinë të ketë një grimiere 24 orë për çdo rast qoftë i planifikuar apo jo.

Peneli është pikërisht pjesa e make up-it që më së shumti vajzat hasin vështirësi. Duhet ta bësh të hollë aq sa duhet dhe në mënyrë perfekte njësoj tek të dy sytë.

Sado e vështirë të duket, me praktikë dhe me disa truke të vogla çdo vajzë do të arrijë të bëjë tualetin perfekt të syve. Këshillat e mëposhtme do t’ju vijnë në ndihmë.

ngrohja

Ngrohni lapsin

E kishit provuar ndonjëherë këtë gjë? Do e shndërrojë lapsin tuaj në një penel të vërtetë. Ngjyra do të jetë më intensive dhe peneli do të ngjajë më bukur.

ktheqerpiketpara

Ktheni qerpikët

Përpara se të bëni çdo veprim, ktheni qerpikët. Është gjëja e parë që duhet të bëni para se të filloni të lyeni sytë.

ngjitsja

Pak ndihmë

Nëse ende s’ia keni marrë dorën, kjo ngjitëse do t’ju ndihmojë të bëni penelin perfekt.

poshtesyvejo

Laps i bardhë

Nëse lyeni me një laps ngjyrë të bardhë, ose me ngjyrë më të lehtë poshtë syve tuaj, grimi do të ngjajë më bukur. Sytë do të “hapen” dhe pamja juaj do të jetë e mrekullueshme krahasuar me pamjen që keni pasur dikur

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keshilla

Do dukeni 5 cm me te gjata/ Keto jane 6 veshjet qe ju tregojne me elegante

Published

on

Fatkeqesisht jo te gjitha tendencat u pershtaten te gjitha gjatesive apo formave trupore te seciles prej nesh. Edhe pse nuk ka asnje vajze qe nuk do te duket stil.Ne kete artikull do te lexoni disa truke te cilat i keni ditur gabim.

1. Zgjidhni cantat dhe xhinset te cilat jane te pershtatshme per gjatesine e trupi tuaj.

2. Printet me vija nuk ju japin gjithmon nje pamje elegante. Ndaj tregoni kujdes me zgjedhjen e tyre!

3. Kepucet dhe aksesoret, bejne gjithmone diferencen. Zgjidhni te duhurit!

4. Zgjidhni pantallonat e gjera me bel te larte! Tregohuni te kujdesesshem pasi duhet te mbani ne proporcion te barabarte pjeset e trupit. Per nje siluete me elegante, nxirrni belin.

5. Te zgjedhurit nje kemishe e cila ju mbulon me shume se gjysmen e trupit eshte gabimi qe beni me shpesh me fundet klasik pas trupit. Humbisni finesen dhe elegancen qe ky lloj fundi ofron.

6. Kemishat-fustan i keni veshur gabim. Rripi ndryshon look-un tuaj nga ate zakonshem ne chic, ndaj shtojeni ate ne veshjen tuaj.

Continue Reading

Keshilla

Kjo është receta e vetme 100% natyrale që lufton kapsllëkun më shpejt se ilaçet

Published

on

Pastrimi i zorres se trashe eshte nje menyre e shkelqyer per te permiresuar floren bakteriale te zorreve dhe per te humbur peshe.Nevojitet nje detoksifikim i zorres se trashe per t’a mbajtur ate te paster nga toksinat dhe per te lehtesuar problemet e tretjes. Ky proces mund te behet shume lehte ne shtepi dhe mjafton te pini kete leng detoksikues.

Perberesit qe ju nevojiten:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje.

Merrni nje ene, hidhni ujin dhe vendoseni te vloje ne zjarr. Me pas largojeni nga zjarri dhe hidheni ne nje kane. Ne kete ene shtoni mjaltin, perziejini dhe hidhni lengun e limonit. Pas kesaj shtoni xhinxherin dhe perziejini mire te gjithe perberesit. Kete pije perdoreni tre here ne dite ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte. Kete trajtim ndiqeni jave rresht cdo muaj dhe rezultati do te jete shume efektiv.

Continue Reading

Keshilla

Ja cfare duhet te shtoni ne lavatrice qe ti beni rrobat drite te bardha

Published

on

Pajisja me e rendesishme ne shtepite e te gjitheve eshte lavatricja.

Nese e perdorim shume shpesh rrezikojme qe ajo te prishet me heret.

Funksionet normale te lavatrices mund te prishen nga kalkariet dhe myku.Lavatricja ka nevoje per t’u pastruar sic pastron rrobat.

Pastrimi me uthull te bardhe eshte nje nga menyrat me ekonomike dhe me te efektshme.

Uthulla e bardhe do sherbeje edhe si detergjent per te zbutur rrobat pervecse do te largoje papasterite dhe aromat e keqija te lavatrices.

Ne vendin ku hidhni zbutesin e rrobave, shtoni pak uthull te bardhe dhe procedoni si zakonisht.

Lavatricja nuk do te rrezikoj te demtohet dhe rrobat do te jene me te pastra.

Continue Reading

Trending