Connect with us

Sot

Do ju ecin gjerat vaj, astrologu i famshem Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

E diela do të jetë mjaft pozitive. Miqësitë mund të kthehen në diçka më shumë, sidomos me të lindurit e shenjës së binjakëve. Në punë do të ketë zhbllokim dhe gjërat do të ecin më mirë.

Demi

Ju pret një ditë pozitive, ku në dashuri do të jetë koha për të vepruar dhe jetuar. Në punë, pas një periudhe të vështirë do të ketë përmirësim si dhe mundësi në horizont.

Binjakët

Do të keni shumë mendime në kokë. Në dashuri gjërat ecin mirë dhe ju do të keni mundësi që të bëni projekte dhe të mendoni për tu bërë me fëmijë. Kujdes duhet treguar me sferën financiare.

Gaforrja

Duhet të relaksoheni dhe të gjeni më shumë kohë për të pushuar. Kohëve të fundit lodhja ju ka bërë nervoz, duke u përfshirë në debate. Në punë ky është momenti për të mbyllur disa marrëveshje, pasi fati është në anën tuaj.

Luani

Gjatë kësaj dite do të ndiheni disi nervoz për shkak të ndikimit të kundërt të Marsit. Në dashuri, dita do të jetë mjaft e favorshme, ku do të keni mundësi që të jetoni emocione të bukura.

Virgjëresha

Dita do të jetë nën ritmin e duhur, me një fundjavë të jashtëzakonshme. Bëni kujdes me miqësitë, pasi ndonjë prej tyre mund të kthehet në diçka më të rëndësishme. Në punë janë mjaft të favorshme kontaktet me jashtë.

Peshorja

Puna gjatë këtyre ditëve është kthyer në burim stresi dhe shqetësimi. Duhet të bëni kujdes që të mos e reflektoni këtë gjendje shpirtërore në dashuri. Ndikimi tranzit i Saturnit do ju ndihmojë që të merrni ndonjë përgjigje në sferën ekonomike.

Akrepi

Do të keni dëshirë për të dashuruar dhe për të përjetuar më shumë emocione. Mos u fokusoni vetëm tek puna dhe fëmijët, por mendoni edhe për raportin në çift. Në punë ka probleme të cilët mund të zgjidhen lehtësisht.

Shigjetari

Kjo e diel do të jetë e mbushur me dyshime, ku do të ndjeni se diçka nuk po shkon siç ju dëshironi, shkruan noa.al. Bëni mirë që të pranoni propozimet që do ju bëhen. Në punë duhet të ndiqni instinktin.

Bricjapi

Në këtë moment duhet kujdes, sidomos nëse jeni vetëm. Puna do të zërë mendimet tuaja. Ky është momenti për të marrë vendime të cilat i keni shtyrë prej kohësh.

Ujori

Gjatë kësaj dite duhet të veproni dhe merrni vendime. Nëse pëlqeni dikë apo keni interes, mundohuni që të kaloni më shumë kohë me të. Në punë mund të përballeni me ndonjë shqetësim më shumë, por gjërat do të përmirësohen shumë shpejtë.

Peshqit

E diela do të jetë mjaft e rënduar, ku gjatë saj gjërat nuk do të ecin siç dëshironi. Në dashuri keni dyshime dhe kjo gjë mund të vendosë në siklet partnerin/en. Në punë mos iu zini besë të tjerëve, por mundohuni që gjërat tuaja ti zgjidhni vetë

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending