Connect with us

Keshilla

Lekura do rinohet/ Ja si te pergatisni SERUMIN BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte

Published

on

Mikesha kjo eshte nje receta BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte plot kimikate qe shpesh blejme ne kozmetika te ndryshme.

Pergatitja e kesaj maske eshte shume e thjeshte dhe ju mund ta pergatisni ne kushte shtepie ne vetem 5 minuta. Ingredientet e recetes gjenden ne cdo shtepi shume thjeshte.

Problemet qe trajton kjo recete jane qe nga eleminimi i njollave kafe, pikave te zeza, shenjave, poret e hapura si dhe e ben lekures si bebe. Me poshte po ju prezantoj receten BIO, menyren e pergatitjes si dhe aplikimin e saj.

Ruajeni qe ta keni gjithmone kete recete.

Perberesit:

2 luge leng limoni
1 luge mjalte
2 luge sode buke
Pergatitja dhe aplikimi:

krem BIO 

Perzjeni mire te gjithe ingredientet me njeri tjetrin derisa te formohet nje mase homogjene e cila duhet te kete nje konsistence ne formen e pastes dhe kjo eshte receta BIO

Pasten e krijuar mund ta ruani edhe ne frigorifer dhe ta riperdorni edhe ne dite te tjera. Merrni nje sasi nga masa e krijuar dhe masazhoni lekuren per 2 minuta. Me pas lereni te thahet ne lekure per 15 minuta

Kjo receta BIO perdoret 2-3 here ne jave dhe do te shihni rezultate qe ne perdorimet e para te saj. Ju falenderoj qe me ndiqni cdo dite e me shume. Nese ju pelqen kjo recete ruajeni qe ta keni gjithmone.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Keshilla

Do dukeni 5 cm me te gjata/ Keto jane 6 veshjet qe ju tregojne me elegante

Published

on

Fatkeqesisht jo te gjitha tendencat u pershtaten te gjitha gjatesive apo formave trupore te seciles prej nesh. Edhe pse nuk ka asnje vajze qe nuk do te duket stil.Ne kete artikull do te lexoni disa truke te cilat i keni ditur gabim.

1. Zgjidhni cantat dhe xhinset te cilat jane te pershtatshme per gjatesine e trupi tuaj.

2. Printet me vija nuk ju japin gjithmon nje pamje elegante. Ndaj tregoni kujdes me zgjedhjen e tyre!

3. Kepucet dhe aksesoret, bejne gjithmone diferencen. Zgjidhni te duhurit!

4. Zgjidhni pantallonat e gjera me bel te larte! Tregohuni te kujdesesshem pasi duhet te mbani ne proporcion te barabarte pjeset e trupit. Per nje siluete me elegante, nxirrni belin.

5. Te zgjedhurit nje kemishe e cila ju mbulon me shume se gjysmen e trupit eshte gabimi qe beni me shpesh me fundet klasik pas trupit. Humbisni finesen dhe elegancen qe ky lloj fundi ofron.

6. Kemishat-fustan i keni veshur gabim. Rripi ndryshon look-un tuaj nga ate zakonshem ne chic, ndaj shtojeni ate ne veshjen tuaj.

Continue Reading

Keshilla

Kjo është receta e vetme 100% natyrale që lufton kapsllëkun më shpejt se ilaçet

Published

on

Pastrimi i zorres se trashe eshte nje menyre e shkelqyer per te permiresuar floren bakteriale te zorreve dhe per te humbur peshe.Nevojitet nje detoksifikim i zorres se trashe per t’a mbajtur ate te paster nga toksinat dhe per te lehtesuar problemet e tretjes. Ky proces mund te behet shume lehte ne shtepi dhe mjafton te pini kete leng detoksikues.

Perberesit qe ju nevojiten:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje.

Merrni nje ene, hidhni ujin dhe vendoseni te vloje ne zjarr. Me pas largojeni nga zjarri dhe hidheni ne nje kane. Ne kete ene shtoni mjaltin, perziejini dhe hidhni lengun e limonit. Pas kesaj shtoni xhinxherin dhe perziejini mire te gjithe perberesit. Kete pije perdoreni tre here ne dite ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte. Kete trajtim ndiqeni jave rresht cdo muaj dhe rezultati do te jete shume efektiv.

Continue Reading

Keshilla

Ja cfare duhet te shtoni ne lavatrice qe ti beni rrobat drite te bardha

Published

on

Pajisja me e rendesishme ne shtepite e te gjitheve eshte lavatricja.

Nese e perdorim shume shpesh rrezikojme qe ajo te prishet me heret.

Funksionet normale te lavatrices mund te prishen nga kalkariet dhe myku.Lavatricja ka nevoje per t’u pastruar sic pastron rrobat.

Pastrimi me uthull te bardhe eshte nje nga menyrat me ekonomike dhe me te efektshme.

Uthulla e bardhe do sherbeje edhe si detergjent per te zbutur rrobat pervecse do te largoje papasterite dhe aromat e keqija te lavatrices.

Ne vendin ku hidhni zbutesin e rrobave, shtoni pak uthull te bardhe dhe procedoni si zakonisht.

Lavatricja nuk do te rrezikoj te demtohet dhe rrobat do te jene me te pastra.

Continue Reading

Trending