Connect with us

Sot

A zhduken qimet ne fytyre brenda nates? Kjo eshte receta BIO qe i ka shpetuar femrat

Published

on

Qimet në fytyrë nuk janë të rrezikshme për shëndetin, por në një mënyrë apo në një tjetër ndikojnë në vetbesimin dhe stilin e jetesës.

Duke e ditur që fytyra është e mbuluar nga pushi, shumë vajza janë të ndrydhura dhe arrijnë deri në atë pikë sa zhvillojnë probleme devijante të sjelles.

Në një moshë kur vajzat mund të përballojnë disa shpenzime më tepër për pamjen e tyre zgjedhin t’u nënshtrohen procedurave të shtrenjta për heqjen e qimeve të fytyrës, për të shmangur dhimbjet, acarimet apo puçrrat në lëkurë.  

Disa metoda janë gjithashtu të dhimbshme dhe shoqërohen me jo pak efekte anësore.

Living do të ndajë me ju recetën “magjike” që do të eleminojë qimet shpejtë dhe pa dhimbje.

Përbërësit:

Një lugë gjelle tërshërë e grirë, Dy lugë mjaltë, Dy lugë lëng limoni

Përgatitja

Merrni një tas të vogël. Vendosini të gjitha përbërësit së bashku në tas. Filloni përzierjen derisa të formohet një paste trashë

Si të përdorni atë:

Përdorin gishtat për të aplikuar këtë përzierje në zonat me qime .
Lëreni për 15 minuta dhe më pas filloni ta hiqni maskën nga fytyra
Shpëlajeni me ujë të vakët dhe hidratojeni me një krem
Përsëriteni këtë metodë 2-3 herë në javë

Jini të vëmendshëm ! Mos e aplikoni këtë maskë natën pasi limoni shkakton ndjeshmeri.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Me floket e shkurtra dhe te verdha/ Ja si dukej Rudina Dembacaj kur ishte bjonde njehere e nje kohe

Published

on

Rudina Dembacaj eshte nje prej personazheve me te dashur per publikun.Ajo eshte nje emer mjaft i njohur i skenave te teatrit dhe atyre televizive.

Rudina eshte nje nga personazhet me te perfolur te showbiz-it.

Aktorja dhe moderatorja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria.

U be kohe qe e shohim Rudinen ne ekran po nga ajo kohe e deri tani ajo ka ndryshuar shume.

Ne nje prej fotove te publikuara moderatorja dhe aktorja e njohur shfaqet me floket bionde dhe te shkurtra.

Pamja e saj duket shume ndryshe nga sot por mund te themi qe tani ajo eshte nje prej personazheve me simpatike te ekranit.

Continue Reading

Sot

Me floket pa krehur dhe pa makeup/ Ja si duket Alketa Vejsiu e veshur me kostumin e kuq

Published

on

Jemi mesuar qe moderatoren e njohur Alketa Vejsiu ta shohim cdo here te kuruar dhe elegante. Ajo eshte dalluar gjithmone per imazhin e persosur qe ka krijuar ne publik.

Alketa eshte mjaft e pergatitur dhe prej vitesh e kemi pare ne televizion te drejtoje emisione te ndryshme.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet shume e thjeshte. Moderatorja e njohur eshte veshur nje kostum te kuq dhe me floket rremuje.

Alketa duket shume bukur dhe eshte dalluar per stilin e saj te vecante te veshjes.

Gjithsesi ajo mbetet nje nder moderatoret me te bukura per publikun dhe gjithmone do qe te jete sa me perfekte.

Continue Reading

Sot

Ja si te hiqni dhjamin e fundit te barkun pa sharruar nga uria/ Ruajeni receten BIO

Published

on

Dhjami ne fund te barkut i mban grate larg xhinseve te preferuara pervecse eshte i padeshirueshem per tu pare. Sipas hulumtimeve eshte nje nga faktoret e vde kjes se parakohshme dhe nje rrezik serioz shendetesor.

Receta qe do te rekomandojme eshte nje nga me te dobishmet per zhdukjen e dhjamit.Ka rezultate te mahnitshme ne kohe shume te shkurter. Perbersit e kesaj recete nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar te humbni peshe me shpejt.

Perberesit qe ju duhen:

Nje limon

nje tufe majdanoz

nje gote me uje

Perzieni mire majdanozin duke perdorur perpunesin e ushqimit. Shtrydhni lengun e limonit, perzijeni mire me majdanozin dhe ne fund shtoni nje gote uje. Perzieni mire te gjithe perberesit per disa minuta. Rekomandohet qe t’a konsumoni kete lenge ne stomak te zbrazet ne mengjes per 6 dite me radhe.

Pa pasur nevoje te kaloni ore te gjate ne palester apo te largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara, kjo recete do ju ndihmoje te digjni shume kalori. Lengu i limonit eshte agjent i fuqishem antioksidante qe ndihmon ne largimin e toksinave kurse majdanozi eshte jashtezakonisht efektiv sepse permireson tretjen.

Continue Reading

Trending