Connect with us

Magazina

Hena e re po vjen, astrologia Meri paralajmeron per ndryshime drastike per keto shenja…

Published

on

Pak para henes se re kemi oret me te errta te nates

Jemi ne pritje pasi hena po pergatit diten e re dhe ciklin e ri

Do shperbehet sjellja egocentrike e ndikuar nga DashiKriza e krijuar se fundmi po shkon drejt Fundit

Le te mos humbim kohe dhe te ndahemi nga e djeshma duke pritur agimin e dites se re me plane te reja dhe fillime te reja

Dashi

Sot hena vazhdon ne shenjen tuaj por pa ndricimin dhe mundesine qe te shikoni qarte rrugen Mundesia per te gabuar dhe per te mbetur tek e djeshmja eshte e madhe

Demi

Psikologjikisht mezi po prisni te qetesoheni dhe ndjeheni se diku keni shprese por akoma nuk e kuptoni nga ju vjen energja e brendshme per te bere ndryshime

Binjaket

Dita e sotme do ju kujtoj se vetem nese jeni ujk keni mundesi ta shfrytezoni pasi nga neser gjithcka do jete e qarte dhe nuk mund ti devijoni te vertetes

Gaforrja

Per ju dita e sotme eshte dita e fundit ku mund te luani me punen me jeten personale apo me pozicionin ne menyren qe te drejtoni gjithcka ne padijenine e te dukshmes Nga neser do ndryshoj cdo gje ne menyren e manaxhimit

Luani

Horizonit juaj duket i bllokuar dhe pa asnje mundesi per te pare ne te ardhmen Ka mundesi te mbeteni ne keto mendime te zymta ose te shpresoni se dicka e bukur po vjen

Virgjeresha

Duket sikur ne nje marredhenie personale po shkoni me sy mbyllur pa pare detajet dhe ngjyrimet e lidhjes Mos u nxitoni Prisni edhe pak per te marre vendime

Peshorja

Nje person i veshtire ne nje bashkepunim apo rivaleitet ju ka bllokuar ne talentet tuaja apo aftesite tuaja Ndoshta sot duhet te beni akoma kompromis

Akrepi

Duket sikur puna juaj po ecen ne mjegull pa nje drejtim te caktuar apo vleresim Nga neser gjerat do ndryshojne me zbardhjen e situatave

Shigjetari

Sot do jete nje dite e mbyllur dhe e erret ne ceshtjet ero tike prandaj mos u fiksoni dhe as mos u dekurajoni se perse nuk po e shihni sic duhet partnerin tuaj

Bricjapi

Nje ceshtje familjare duket pak e bllokuar sot dhe ju do ndjeheni te pafuqishem per te dhene nje mendim apo per te ndermarr nje inisiative

Ujori

Keni arritur ne nje pike shume te rendesishme te planeve dhe problemeve tuaja per zgjidhje Nje paqartesi apo keqkuptim mund tju nagterroj drejtimin

Peshqit

Ne erresiren e pamundesive do beni levizje aspak te matura ne jeten personale dhe ate ekonomike Do ishte mire te mos vepronit sot dhe te prisnit

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Me baluke te drejta dhe floket stil ‘BOB’/ Ja si dukej Jonida Maliqi kur nuk ishte e famshme

Published

on

Jonida Maliqi eshte shume aktive ne rrjete sociale dhe numeron fansa te shumte.

Kengetarja e njohur shqiptare poston vazhdimisht foto te ndryshme nga perditshmeria e saj. Se fundmi ajo ka zbuluar se si dukej shume kohe me pare, perpara se te behej e famshme.

Kjo foto eshte hedhur fillimisht nga nje faqe fansash dhe me pas kengetarja e ka postuar ne “Instastory”.
Jonida shfaqet me nje shprehi te embel ne fytyre dhe me floke te shkurtra deri te super.

Tani kengetarja e njohur po shijon historine e bukur te dashurise me Romeon.Cifti e ka pranuar kete publikisht ndersa jane te lumtur krah njeri-tjetrit.

Continue Reading

Magazina

Meshkujt nuk jua thone asnjehere/ Keto jane 10 gjerat qe ata i adhurojne ne heshtje

Published

on

Pse bukurite e persosura jane te prirura drejt vetmise ndersa vajzat me pak terheqese shpesh kane vemendjen e meshkujve?

Meshkujt nuk vleresojne thjesht pamjen e jashtme ndaj me poshte po rendisim disa nga cilesi qe meshkujt preferojne me shume tek femrat.

Vetebesimi.

Edhe te tjeret rreth saj do te jene ne nje mendje me te nese nje grua beson ne nje menyre te vendosur te jete e papermbajtshme.Ka me shume shanse per t’u bere me e kerkuara per seksin e kundert nje vajze e cila eshte ne paqe me pamjen e saj. Per veten e tyre ne publik, femrat me vetebesim nuk jane kurre kritike.

Feminiliteti ose ndryshe, brishtesia.

Pak meshkuj arrijne te fitojne dashurine e nje femre duke u kujdesur per te, duke e bere ate te ndihet e rendesishme dhe duke iu pergjigjur thirrjeve te saj per ndihme. Nje femer eshte e brishte nga natyra dhe duhet te sillet si e tille por jo ne menyre te tepruar.

Miresjellja.

Gjerat qe dallojne nje grua me te vertete te bukur nga nje kukull te bukur por te pashpirt jane miresjellja dhe gatishmeria per t’u kujdesur, per te dashuruar dhe falur. Te jesh ne gjendje per te pare boten me syte miqesore, per te dashur dhe per te pare te miren ne cdo situate. Pavaresisht nga si duket, keto jane cilesite qe e bejne terheqese. Miresjellja dhe miresia e brendshme jane cilesite qe kane me shume rendesi per nje mashkull qe kerkon nje partnere per te kaluar jeten.

Pavaresia.

Nga femrat e fuqishme, burrat kane tendence te jene te hipnotizuar. Ate se cfare saktesisht ajo deshiron, nje grua me te vertete terheqese e di.Ajo kurre nuk humb kohen e saj duke kerkuar te fajesoje te tjeret per gabimet e saj kur ballafaqohet me veshtiresi.

Aftesia per te jetuar ne vende te ndryshme.

Kurre nuk deshton per te bere pershtypje nje grua e veshur me shije qe i di pikat e saj te forta dhe ben gjithçka per t’i nxjerre ne pah. Meshkujt gjithmone e vene re kur veshja eshte ideale dhe nuk shikojne nese femrat ndjekin tendencat e fundit te modes.

Aftesia per te perqafuar lumturine.

Burrat nuk pelqejne grate qe jane vazhdimisht te pakenaqura me diçka ose dike dhe ato qe inatosen lehte. Kthehesh ne nje person te ndritshem qe te gjithe do te deshironin te kishin prane duke mos harruar te vleresosh njerezit, duke qene e hapur per lumturi dhe duke pare anet pozitive te jetes.

Duke treguar interes me shikim ne sy.

Duke treguar interes ne te gjitha aspektet e jetes se tij eshte nje nga menyrat me te sigurta per te kapur zemren dhe mendjen e njeriut tuaj te zgjedhur.

Aftesite komunikuese.

Nje shoqe e deshirueshme eshte nje grua qe di te degjoje.Nje femer e kompletuar gjithmone tregon interes ne cdo gje qe mashkulli thote.

Duke qene e kendshme.

Duhet te jete e qete dhe e kendshme nje femer qe te jete terheqese.Ajo ka sjellje ideale dhe levizjet e saj tregojne vetebesim.

Pushtimi i mashkullit me buzeqeshjen tuaj.

Femrat me sens te mire humori kane shanse shume me te mira per terheqjen e meshkujve.
Nje buzeqeshje rrezatuese nuk eshte vetem shenje e nje sjelljeje te gezuar. Gjithashtu, ajo percjell energji dhe vitalitet. Duke kerkuar ne syte e ndritshme te nje gruaje te bukur, nje njeri sheh kenaqesi dhe lumturi.

Te jesh e natyrshme dhe e sinqerte.

Meshkujt i terheq sinqriteti dhe cdo lloj shtirje te largon.Nje grua me te vertete terheqese eshte e natyrshme, e hapur, dhe pa komplekse.

Continue Reading

Magazina

Nuk e nxjerr asnjehere ne publik/ Shikoni sa shume eshte rritur djali i Jonida Maliqit

Published

on

Kengetarja e njohur Jonida Maliqi, me ane te postimit te fundit ne rrjetin social ‘Instagram’ ka treguar se Dan po rritet dita dites. Ajo ka publikuar nje video ku shfaqet duke puthur dhe perqafuar te birin.

Krah postimit duke treguar se momentet plot dashuri dhe me te bukura i kalon me te birin, Jonida shkruan: “Drita ime”.

Kengetarja e njohur ka publikuar video te ndryshme me Dan i cili tani eshte nje djale i madh. Ajo shfaqet duke shijuar pushimet e veres 2020 por edhe duke e shoqeruar ate ne kurse te ndryshme.

Kengetarja shumicen e kohes e ndan me njerezit me te shtrenjte te saj, mes tyre dhe mamaja.

Ndjekesit e Jonides kane treguar se e duan shume fale transparences dhe sinqetitetit te saj.

Continue Reading

Trending